صفر تا صد ماجرای کیک‌های حاوی قرص/ تروریسم اقتصادی علیه تولید ملی

صفر تا صد ماجرای کیک‌های حاوی قرص/ تروریسم اقتصادی علیه تولید ملی

چند روز پیش بود که انتشار تصاویر پیدا شدن قرص‌های نامتعارف در کیک‌ها در شهرهای مختلف ازجمله تبریز موجی از نگرانی را بین مردم به وجود آورد، موضوعی که شائبه تروریسم اقتصادی را قوت می‌بخشد.

دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 15:34

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها-اسد بابایی: چند روزی است که تصاویری از جاسازی قرص و کپسول در برخی از کیک‌ها در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود که باعث نگرانی خانواده‌ها شده است.

با اینکه در ابتدا مشخص نبود که این تصاویر واقعی هستند و یا ساختگی ولی مسئولان وزارت بهداشت اعلام کردند که پیگیر این موضوع هستند و احتمال رد پای تروریسم اقتصادی در این موضوع وجود دارد تا علیه تولید ملی اقداماتی انجام دهند.

اولین قرص‌های کشف‌شده از داخل کیک‌ها در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان مشاهده شد و بعدازآن تصاویری از کرمان، کرمانشاه، بوشهر، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، البرز، ایلام، کردستان و کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد و مردم اعلام کردند که در این استان‌ها نیز کیک و کلوچه‌های حاوی قرص و کپسول پیدا شده است.

تروریسم اقتصادی علیه تولید ملی در حال اقدام است

با بررسی این اتفاقات و استان‌هایی که این کیک‌های آلوده در آن‌ها مشاهده‌شده است می‌توان به این نکته پی برد که بیشتر این استان‌ها جزو استان‌های محروم کشور هستند.

به نظر می‌رسد تروریسم اقتصادی علیه تولید ملی در حال اقدام است و باید با تداوم پیگیری‌ها تا روشن شدن کامل موضوع بررسی‌های لازم انجام شود.

طبق اعلام دبیر کل کانون صنایع غذایی کشور تاکنون در ۱۲ برند تولید کیک و کلوچه کشور این قرص‌ها مشاهده‌شده است.

خطوط تولیدی کیک و کلوچه در تبریز سالم است

یکی از فعالان صنعت کیک و کلوچه آذربایجان شرقی با بیان اینکه خطوط تولید کیک و کلوچه در تبریز سالم است و مشکلی وجود ندارد، افزود: قرص‌هایی که جاسازی‌شده یک خرابکاری است و دشمن به دنبال جنگ روانی علیه تولیدکنندگان ایران است.

قاسم رضائیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ادامه داد: چطور می‌شود که قرص در داخل خمیر کیک یا کلوچه قرار گیرد و بعدازآن در کوره برود و سالم بماند. این قضیه مشکوک بوده و امکان جاسازی این قرص‌ها در کارخانه وجود ندارد.

دشمن به دنبال جنگ روانی علیه تولید کنندگان ایران است وی ادامه داد: باید بررسی شود که چرا قرص‌های معمولی را داخل کیک‌هایی با برندهای متفاوت جاسازی کرده‌اند و هدف و انگیزه این موضوع چیست. دشمن به خاطر ضربه اقتصادی به تولید ملی ایران می‌خواهد تا مردم را به تولیدات ملی مشکوک کند و با این روش به اقتصاد ایران ضربه بزند.

این فعال عرصه تولید کیک و کلوچه تبریز افزود: شبکه توزیع ما مشخص بوده و تولیدات کارخانه‌ها کانال مشخصی دارند و محصولات تولیدی در کارخانه‌های ما کنترل می‌شود.

جاسازی قرص‌ها خارج از شبکه‌های تولید و توزیع انجام شده است

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: جاسازی قرص‌ها خارج از شبکه‌های تولید و توزیع انجام شده است.

محمدرضا پورمحمدی با بیان اینکه دشمن جنگ اقتصادی تمام‌عیار را آغاز کرده است، افزود: این دشمنان و نفوذی‌های آن با جای گذاری قرص‌های اعتیادآور در داخل کیک، کلوچه و شیر خشک تلاش می‌کند تا به اقتصاد و آرامش روانی جامعه ضربه بزند.

وی با تأکید بر اینکه شبکه پیچیده دشمن علیه اقتصاد ایران فعالیت می‌کند، گفت: آن‌ها با این کار می‌خواهند مردم از خرید تولیدات ملی خودداری کنند. آن‌ها به دنبال ضربه زدن به اقتصاد ایران هستند و در این راه به امنیت غذایی کودکان هم رحم نمی‌کنند.

امکان ندارد قرص یا کپسول در فرآیند تولید و در داخل این کوره‌های پخت سالم بماند

پورمحمدی با اشاره به اهمیت تولید ملی و رونق اقتصاد کشور گفت: هم‌اکنون در جنگ اقتصادی با دشمن هستیم و با توجه به اینکه آذربایجان شرقی یک قطب بزرگ تولید کیک و کلوچه در ایران است دشمن می‌خواهد با این اقدامات به اقتصاد تبریز و آذربایجان شرقی ضربه بزند.

وی افزود: در خط تولید این کیک‌ها مشکلی نبوده است چراکه امکان ندارد قرص یا کپسول در فرآیند تولید و در داخل این کوره‌های پخت سالم بماند.

مردم نگران سلامت محصولات غذایی نباشند

رئیس سازمان غذا و دارو نیز که برای بررسی واحدهای تولید کیک، کلوچه، شیرینی و شکلات به تبریز سفر کرده بود در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سلامت خطوط تولیدی کیک و کلوچه در تبریز بررسی شد و مردم نگران سلامت محصولات غذایی نباشند.

محمدرضا شانه ساز با اشاره به اینکه موضوع پیدا شدن قرص‌های نامتعارف و خطرناک در کیک‌ها در دست بررسی است، گفت: این اقدام امنیتی بوده و برای ضربه زدن به اقتصاد ملی و تولید داخل انجام‌شده است درحالی‌که امکان ندارد این قرص‌ها تغییر شکل و رنگ ندهند.

این اقدام برای ضربه زدن به اقتصاد ملی و تولید داخل انجام شده است

وی افزود: احتمال اینکه در واحدهای تولیدی این اتفاق افتاده باشد و قرص جاسازی کرده باشند، بسیار بعید است چراکه اگر این اتفاق می‌افتاد قرص‌ها تغییر شکل و رنگ می‌دادند.

شانه ساز ادامه داد: در بازدید از کارخانه‌های تولیدی تبریز می‌بینیم که تولید از ابتدا یعنی از زمانی که ماده اولیه وارد شرکت می‌شود تا انتها یعنی زمانی که پخت و بسته‌بندی و توزیع انجام می‌شود همه تحت نظارت جدی پرسنل و دوربین‌هایی که درحالی‌که مانیتورینگ هستند قرار دارد و امکان این اقدام در داخل کارخانه وجود ندارد.

آلودگی شیرهای خشک ممکن نیست

رئیس سازمان غذا و دارو ابراز داشت: از نظر داروسازی نیز امکان ندارد قرص و کپسول در دمای ۲۶۰ درجه در زمان ۱۵ دقیقه پخت هیچ تغییر شکل و رنگی نداشته باشد و این موضوع نشان می‌دهد که یک شیطنت اتفاق افتاده است.

شانه ساز ادامه داد: غذا و دارو مهم‌ترین ارکان امنیت غذایی هستند و به همین دلیل روند تولید و عرضه دارو از پیشرفته‌ترین سیستم‌های پایش و ره‌گیری برخوردار است اما توزیع مواد غذایی همچنان با روش‌های سنتی انجام می‌گیرد.

وی در خصوص آلوده بودن شیرهای خشک هم اظهار داشت: به‌تازگی شایعه‌ای مبنی بر آلودگی شیرهای خشک شنیده می‌شود که باید گفت آلودگی شیرهای خشک اصلاً ممکن نیست.

راه افتادن هشتگ من کیک و کلوچه ایرانی می خرم در فضای مجازی

بااین‌حال نکته جالبی که این روزها در فضای مجازی راه افتاده است، هشتگ من کیک و کلوچه ایرانی می‌خرم است که کاربران با راه‌اندازی آن عنوان می‌کنند که کیک و کلوچه ایرانی طرفدار دارد و باوجود هجمه‌های عده‌ای خاص برای خرید نکردن کیک تولید داخل ولی مردم همچنان مشتری تولید ملی هستند.

یکی از فعالان فضای مجازی در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: در تبریز واحدهای تولیدی بزرگ کیک و کلوچه وجود دارد که هزاران نفر در آن مشغول به کار هستند و با راه‌اندازی این هشتگ تلاش می‌کنیم تا از کالای ایرانی حمایت کنیم. مردم هرگز به خاطر این شیطنت‌ها دست از تولید ملی برنمی‌دارند.

با این اوصاف مشخص است که گروهی به شکل سازمان‌یافته برای تخریب اذهان عمومی و فلج کردن صنعت مواد غذایی اقدام کرده‌اند؛ با آلوده کردن کیک‌ها با قرص، دشمن جنگی تمام‌عیار را شروع کرده و باید در مقابل، دفاع و مقاومتی همه‌جانبه از طرف مردم و مسئولان انجام شود و دراین‌بین به رونق تولید ملی توجه ویژه‌ای کرد.

کد خبر 4802899

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تأثیر نظارت مستمر بر برنامه‌های عملیاتی

مدیرعامل پست‌بانک ایران با اشاره به اجرای موفق برنامه عملیاتی بانک در سال گذشته و دستیابی به سود ۱۳۹۸ میلیارد تومانی گفت: در سال جاری برنامه‌های عملیاتی را از نظر کمی و کیفی توسعه دادیم.

 • 17

تقدیر دکترشیری از اعضای هیات مدیره،معاونین،مشاوران ومدیران بانک

به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) دکتر شیری از زحمات و تلاشهای اعضای هیات مدیره، معاونین، مدیران امور، مشاوران و روسای ادارات کل ستادی و مناطق تهران با رعایت پروتکلهای بهداشتی، تقدیر به عمل آورد.

 • 17

اعطای۳۹۰۰میلیاردریال تسهیلات به صادرکنندگان تا پایان سال

رئیس شعبه کرمان بانک توسعه صادرات ایران، از هدف گذاری برای عبور از اعطای ۳۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان تا پایان سال خبر داد.

 • 17

افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده بانک تجارت

بانک تجارت از افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده‌های ریالی در مقطع پایان آذرماه سال جاری نسبت به پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ خبر داد.

 • 18

واریز به خزانه کل کشور از درآمدهای بیمه‌ شخص‌ثالث

نمایندگان مجلس تعیین کردند که مبلغی از درآمدهای ناشی از حق بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه‌ای به خزانه کل کشور واریز شود.

 • 19

دیدار مدیرعامل بانک رفاه کارگران با وزیر صنعت، معدن و تجارت

اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران با علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در دفتر وزیر دیدار و در خصوص موضوعات مختلف کاری به گفت و گو پرداختند.

 • 29

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه کارگران به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی، سالروز ولادت با سعادت حضرت علی(ع) و روز پدر را تبریک گفت.

 • 31

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیرعامل بانک صنعت و معدن، به مناسبت فرارسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر پیام تبریکی صادر نمود.

 • 65

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون موافقت کردند.

 • 80

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ده ماهه نخست سال

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در ده ماهه نخست سال در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و اشتغال اعلام شد.

 • 61

کاهش ۵ هزار واحدی شاخص بورس در بازار سهام امروز

بازار سهام امروز با کاهش ۵ هزار و ۹۱۵ واحدی شاخص کل بورس معادل ۰.۴۹ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۲۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۰۵ واحدی به ۱۷ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

 • 48

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون مشکل کاربران IOSرا رفع کرد

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون علاوه بر ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکداری مدرن، امکان استفاده بدون محدودیت برای کاربران ios را فراهم کرده است.

 • 68

تداوم حمایت بانک تجارت از تولید کالای ایرانی در سال جهش تولید

تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری بانک تجارت، شرکت پاکشوما و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح امضا شد.

 • 41

۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی

در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور از ۳۳ نفر از روسای شعب بانک سپه تقدیر شد.

 • 53

نحوه محاسبه حقوق گمرکی کالاها به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

نمایندگان مجلس با ارجاع بند الحاقی مربوط به نحوه محاسبه حقوق ورودی کالاها به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه به منظور اصلاح موافقت کردند.

 • 27

ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی

با تکمیل فرآیندهای مربوطه، بانک سیاریا اندونزی به بزرگترین بانک اسلامی این کشور تبدیل خواهد شد ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی با امضای توافقنامه ادغام مشروط در هفته‌های گذشته آغاز شده است.

 • 23

مشارکت بانک رفاه کارگران در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران

بانک رفاه کارگران در راستای ایفای نقش فعالانه در حوزه مسئولیت اجتماعی، در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران مشارکت کرد.

 • 15

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 13

بازدید مدیرعامل پست بانک از بیست ویکمین نمایشگاه تلکام

مدیرعامل پست بانک ایران به همراه طهمورث الیاسی بختیاری و فرهاد بهمنی اعضای هیات مدیره، ازبیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام بازدید کرد.

 • 19

پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی خبر داد.

 • 18