شهرک جدید صنعتی ساوه؛ بهشت سرمایه گذاری

شهرک جدید صنعتی ساوه؛ بهشت سرمایه گذاری

ساوه - ایرنا - وجود بزرگترین شهر صنعتی کشور (کاوه) و فعالیت بیش از 500 واحد صنعتی و تولیدی در ساوه، این شهرستان استان مرکزی را به یکی از کانون های اصلی تولید کشور و اقتصادی بودن سرمایه گذاری صنعتی تبدیل کرده است.

چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 13:19

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به همین علت ساخت و راه اندازی شهرک جدید صنعتی در شرق ساوه و حاشیه روستای احمد آباد در کانون برنامه ریزی متولیان حوزه صنایع کوچک و شهرک های صنعتی قرار گرفت تا بسترهای رونق و رشد اقتصادی این منطقه نزدیک به پایتخت و کمک به تولید ملی بیش از پیش شکوفا شود.
قرار بر این است که در شهرک سرمایه گذاری ساوه ، یک هزار و 160 هکتار زمین برای جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی و رونق اشتغال و تولید برنامه های اختصاص یابد که در صورت تحقق این ناحیه صنعتی و تکمیل هر سه مرحله اجرایی و عملیاتی آن، وجهه صنعتی ساوه در کشور و حتی خاورمیانه پررنگ تر جلوه خواهد کرد.
فاصله 90 کیلومتری تا فرودگاه امام خمینی (ره)، دسترسی به راه آهن و نزدیکی به گمرک شهر صنعتی کاوه از دیگر مزیت های بالای این شهرک صنعتی است که می تواند برای سرمایه گذاران جذاب باشد.
روند ساخت این شهرک صنعتی از چند سال پیش آغاز و تاکنون حدود 90 کارخانه تولیدی فعالیت خود را آغاز کرده اند و از سویی مشوق هایی مانند زمین ارزان قیمت و معافیت چند ساله مالیاتی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است که می تواند فرصتی مناسب برای صنعتگران و کارآفرینان باشد.
مسئولان امیدوارند با توسعه این شهرک جدید صنعتی بتوانند بخش زیادی از سرمایه های صنعتی پایتخت که پشت سد مصوبه ممنوعیت ایجاد واحدهای صنعتی تا شعاع 120 کیلومتری تهران متوقف شده اند، را جذب کنند.

*** استقبال روز افزون سرمایه گذاران از بسترهای شهرک سرمایه گذاری خارجی
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی گفت: طبق برنامه از پیش تعیین شده 80 درصد از عملیات اجرایی مرحله نخست به اتمام رسیده و 90 واحد تولیدی در این شهر صنعتی جدید مستقر شده اند.
«مصطفی آمره» ادامه داد: تاکنون پنج واحد تولیدی در این شهرک به بهره برداری رسیده و به دلیل استقبال مناسب، سرمایه گذاری در شهر صنعتی ساوه، امسال از رشد بالایی برخوردار بوده است‌.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی بیان کرد: اکنون با همکاری دستگاه های خدمات رسان نیازهای اولیه از قبیل برق، آب، گاز و تلفن در بخش عملیاتی تعریف و تامین شده است.
وی افزود: در حال حاضر 30 مگاوات از برق این شهرک تامین شده که نیاز واقعی در فاز نخست 80 مگاوات است.
آمره گفت: با توجه به تکمیل شبکه توزیع برق شهر صنعتی ساوه، برق سراسری اتصال شده به شبکه توزیع جوابگوی تعداد متقاضیان معرفی شده به شبکه توزیع برق نیست.
وی از مسئولان درخواست کرد: با توجه به مساحت مجموع شهرک به میزان 1160 هکتار و نیاز به امکانات زیربنایی برای مساحت شهرک و در راستای حمایت از استقرار صنایع در نواحی صنعتی و رقابت پذیری تولیدات صنعتی و معدنی تدابیر ویژه ای برای افزایش و تکمیل ظرفیت برق این خطه اتخاذ نمایند.
به گفته آمره، شرکت شهرک های صنعتی های استان مرکزی با ساخت چهار شهرک و 2 ناحیه صنعتی مصوب در شهرستان های زرندیه و ساوه در داخل شعاع 120 کیلومتری و نیز هم مرز با شعاع 120 کیلومتری شهر تهران، آماده جذب و هدایت تمام طرح ها و واحد‌های انتقالی از محدوده شهر تهران به استان مرکزی است.

*** تلاش برای توسعه و تامین زیرساخت های شهرک صنعتی ساوه
معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت: استقبال مناسبی از این شهرک صنعتی شده و تاکنون نیز برخی واحدهای صنعتی متقاضی در آن مستقر شده اند و تلاش ها برای شتاب بخشیدن به روند استقرار بیشتر سرمایه گذاران در دستور کار است.
«علی میرزایی » افزود: راه دسترسی مناسب از نیازهای اصلی این شهرک صنعتی است و معابر اصلی آماده سازی شده و آماده کردن راه دسترسی به اتوبان نیز با اخذ مجوز از وزارت راه و ترابری در دست انجام است.
وی در مورد تامین برق این شهرک صنعتی اظهار داشت: برای تامین برق واحد هایی که در حال حاضر مستقر هستند مشکلی وجود ندارد اما برای توسعه زیر ساخت های برق این شهرک صنعتی رایزنی های لازم در کارگروه های اقتصادی استانی و شهرستانی در دست پیگیری است و باید ملزوماتی رعایت شود تا به نقطه تامین برسد.
میرزایی توضیح داد: برای تامین برق نیاز به سرمایه گذاری است و در همین رابطه باید قرارداد ی بین شرکت شهرک های صنعتی های استان مرکزی و شرکت برق برای نصب پست های موبایلی و تامین برق منعقد شود.
وی افزود: هم اکنون برای استقرار واحدهای تولیدی با کمبود آب و برق مواجه نیستیم اما برای آینده در حال پیگیری هستیم تا استقرار واحدها با سهولت انجام شود.
معاون استاندار مرکزی اظهار داشت: با توجه به مصوبات هیات دولت، شهرک صنعتی ساوه در زمره شهرک هایی است که سرمایه گذاری خارجی در آن مشکلی ندارد.
به گفته وی، واحدهای تولیدی که در این شهرک، سرمایه گذاری می کنند تا پنج سال از پرداخت مالیات معاف هستند.
به گفته میرزایی، شهرک صنعتی ساوه یک شرکت دولتی وابسته به وزارت صنایع محسوب می شود و قیمت زمین ها برای صنایع با تعرفه دولتی و بسیار پایین تر از شهرک های خصوصی محاسبه می شود و امکان تقسیط قیمت زمین هم وجود دارد.
فرماندار ساوه ادامه داد: در شرایط کنونی زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذاران صنعتی با ایجاد زون بندی و تامین قطعات کوچک (از یک هزار و 200 متر مربع به بالا) فراهم است.

*** شهرک سرمایه گذاری خارجی ساوه بستری برای جذب صنایع پایتخت
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز بر این باور است که رونق شهرک صنعتی ساوه برای سرمایه گذارانی که به دلیل ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع 120کیلومتری پایتخت نمی توانند فعالیت کنند، فرصت مناسبی است.
«سعید فرخی» چندی پیش در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ساوه که در این شهرک صنعتی برگزار شد، گفت: این ناحیه صنعتی نخستین شهرک خارج از محدوده 120 کیلومتری پایتخت است و محدودیت هایی که در تهران اعمال می شود را ندارد؛ از این رو بسیاری از صنایع مستقر در پایتخت هم تمایل به حضور در این شهرک دارند.
وی افزود: تجربه شهرک های صنعتی کاوه و حتی زرندیه نشان داده که این منطقه می تواند در زمینه استقرار و ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی رونق چشمگیری داشته باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی اظهار داشت: زیرساخت های این شهر صنعتی به خصوص در زمینه های برق و راه دسترسی مناسب نیست و صاحبان واحدهای تولیدی مستقر نیز از این وضعیت گلایه دارند و در همین راستا با کمک دستگاه های خدمات رسان برای رفع این مشکلات برنامه ریزی می شود.
معاون استاندار مرکزی گفت: فرمانداری ساوه نیز بر اجرای این طرح ها تا زمان اعلام شده نظارت خواهد داشت.
فرخی اظهار کرد: برخی از واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک نیز مشکلاتی از قبیل چالش های مالیاتی، نداشتن سرمایه در گردش را مطرح کردند که تلاش می شود این مشکلات برطرف شود.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه نیز ‌گفت: تاکنون 125 فقره جواز تاسیس در این شهرک صنعتی صادر شده است.
«جعفر گندمکار» افزود: در اعتبارات سال 97 بودجه ای تحت عنوان تسهیلات رونق تولید در سه بخش به صنایع تخصیص داده شده است که از این ظرفیت برای رونق شهرک صنعتی ساوه بهره برداری می شود.
به گفته وی، تسهیلات در گام نخست به صنایعی که دارای جواز تاسیس هستند و دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد می باشند و برای اتمام کار با کمبود نقدینگی و مشکلات اعتباری مواجه هستند، پرداخت می شود.
رئیس اداره صنعت،‌ معدن و تجارت شهرستان ساوه ادامه داد: واحدهای تولیدی که موفق به اخذ پروانه بهره ‌برداری شده‌اند، از تسهیلات رونق تولید تحت عنوان سرمایه در گردش برای تامین مواد اولیه و یا بازسازی و نوسازی خطوط تولید و ماشین آلات می توانند بهره مند شوند.
به گفته گندمکار،‌ رشد بالای صدور جواز تاسیس در یک سال اخیر به شرط تبدیل شدن به پروانه بهره برداری بیانگر آینده پربار و درخشان این شهرک صنعتی است.
ساوه با داشتن چهار شهر و ناحیه صنعتی و فعالیت افزون بر 500کارخانه به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور شناخته می شود.
گزارش از سمیرا عارفی مجد
9921/6539/3075

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

"بیمه" پول کدام درمان‌های اعصاب و روان را می‌پردازد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن تشریح چگونگی پوشش هزینه‌های دارو و درمان اختلالات روانپزشکی، بر لزوم تدوین بسته خدمتی جدید برای این بیماران گفت: بیماران روان و خانواده‌هایشان به خدمات حمایتی مخصوص خود نیاز دارند که از حیطه پوشش‌های بسته بیمه پایه خارج است.

 • 12

کدام شرکت بیشترین ارز دولتی را گرفت؟/ پشت‌پرده نقش قطعه‌ساز خاص در تولید خودروهای ناقص

بررسی جدول تخصیص ارز دولتی به فعالان اقتصادی نشان می‌دهد شرکت صنایع تولیدی کروز بیشترین میزان ارز دولتی دریافتی را در بین شرکت‌های قطعه‌ساز به خود اختصاص داده است.

 • 18

چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و تعدادی از متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

 • 57

برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح کارکنان بانک سپه

مدیرعامل بانک در مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان بانک سپه و بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح امتیازاتی که برای کارمندان حافظ و قاریان قرآن بانک در نظر گرفته بود تمدید کرد.

 • 19

نت بانک جدید سامان رونمایی شد

نت بانک جدید سامان با امکانات و ظاهری جدید و با رابط کاربری تازه رونمایی شد.

 • 17

ساختمان دانشگاه ادیان و مذاهب قم به فروش می‌رسد

از سوی دادگستری قم ساختمان دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب به مزایده گذاشته شد.

 • 18

رشد ۳۲۶۰ واحدی بورس با نگاه به تحولات داخلی

بورس تهران پس از یک روز استراحت در آغاز هفته، امروز با رشد ۳۲۶۰ واحدی همراه شد و به میانه کانال ۲۱۷ هزار واحدی صعود کرد. تعطیلی بازار جهانی و به دنبال آن کاهش اثرگذاری تلاطم‌های آن بر بورس تهران از مهمترین دلایل صعود شاخص سهام به شمار می‌رود.

 • 20

رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر عباس مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور رضا رئوفیان به عنوان رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران منصوب شد.

 • 15

اکران فیلم A Quiet Place 2 جلو افتاد

شرکت پارامونت پیکچرز از تغییر تاریخ اکران فیلم A Quiet Place 2 و فیلم Playing With Fire خبر داده است.

 • 17

بانک‌ها و کارگزاری‌های بورس چگونه امنیت خود را افزایش دهند؟

روزانه بیش از ۳ میلیون حمله متوجه سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی می‌شود که هزینه‌ هنگفتی را برای صاحبان آن‌ها در پی دارد.

 • 23

بازار تعهدی مصالح ساختمانی ایجاد شد/ خرید کلی؛ تزریق مرحله‌ای

مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن آخرین وضعیت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی به سازنده‌ها را اعلام کرد.

 • 14

همکاری مطلوب بانک توسعه صادرات ایران با واحدهای خوش حساب

مشاور بانکی اتاق بازرگانی گفت:بانک توسعه صادرات ایران با واحدهای خوش حساب همکاری مطلوب دارد.

 • 20

غول هالیوودی با پول می‌خواهد از اتهام سوء‌استفاده جنسی فرار کند

جزییات یک توافق پیشنهادی ۴۴ میلیون دلاری نشان می‌دهد که غول هالیوودی به‌دنبال صرف هزینه‌ای کلان برای فرار از اتهام سوء‌استفاده جنسی است.

 • 18

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه

مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران در حالی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای اردیبهشت ماه ۹۸ را اعلام کرد که طی این ماه شاخص کل بورس با بازدهی ۵.۳ درصد بالاتر از سایر بازارهای موازی قرار گرفته است.

 • 20

ارزان‌ترین وگران‌ترین قیمت بنزین در جهان + جدول

ایران پس از ونزوئلا و سودان ارزان‌ترین بنزین و هنگ‌کنگ گران‌ترین بنزین را در دنیا عرضه می‌کند.

 • 37

رشد ۳۲۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد ۳۲۵۹ واحدی به ۲۱۷ هزار و ۵۷۳ واحد رسید.

 • 16

کاهش قیمت سبد نفتی اوپک به ۶۸.۵ دلار در هر بشکه

قیمتی سبد نفتی اوپک به ۶۸.۵۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت که از بالاترین قیمت این نوع نفت در سال جاری ۳.۰۱ دلار کمتر است.

 • 18