شماره ۴۳ مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

شماره ۴۳ مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

شماره چهل و سوم مجله ایران‌مهر با نگاهی به مشکلات مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی و نمایه گزارش‌های استانی منتشر شد.

دوشنبه 11 آذر 1398 ساعت 21:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: مجله «ایران‌مهر» که به‌صورت دیجیتال منتشر می‌شود فرصتی برای مرور رویدادهای استان‌های مختلف از دریچه نگاه خبرنگاران استانی مهر است، رویدادهایی که در قالب گزارش، گفتگو و عکس پیش روی نگاه مخاطبان خبرگزاری مهر قرار می‌گیرد.

این شماره مجله «ایران‌مهر» حدود ۵۰ گزارش در موضوعات مختلف از استان‌های کشور را در برمی‌گیرد تا تصویری از دغدغه‌های مهم استانی را پیش روی مخاطب قرار دهد. دغدغه‌هایی که برخی از آن‌ها در روستایی دورافتاده رقم می‌خورد و برخی از آن‌ها در مرکز استان؛ برخی از آن‌ها فرصت‌ها را به رخ می‌کشد و برخی تهدیدها را به چالش.

آخر هفته‌ای که قرار بود مردم خستگی کار را از تن‌شان دربیاورند و به آرامش برسند؛ با ترس و لرز زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در آذربایجان شرقی گذشت. تنها ۱۵ ثانیه طول کشید تا ۵۳۰ نفر مصدوم شوند و ۵ نفر نیز جان خود را از دست بدهند؛ بامداد روز جمعه بود که زلزله‌ موجب تخریب واحدهای مسکونی شد و اکنون هم‌وطنان برای ادامه زندگی به اسکان‌های اضطراری پناه برده‌اند.

برودت هوا در مناطق زلزله‌زده و نبود کانکس، دردی دیگر را بر دوش هم‌وطنان زلزله‌زده اضافه کرده است؛ ازیک‌طرف کانکس موجود نیست و از طرفی باید در چادر زندگی کرد و در شب‌های سرد میانه و سراب باید به وسایل گرمایشی نفتی و گازی پناه برد. این نیز خطرناک است چراکه استفاده از برخی از وسایل گرمایشی برای آنان، نتیجه‌ای به‌جز احتمال مرگ خاموش ندارد.

در این شماره از مجله «ایران‌مهر» نگاهی به مشکلات مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی خواهیم داشت تا بستری برای رفع مشکلات زلزله‌زدگان باشد.

چند سالی است با خشک شدن بستر تالاب بین‌المللی هامون و رودخانه هیرمند، زندگی مردم سیستان هم مختل شده است و بحران‌های زیست‌محیطی در این منطقه ارمغانی جز تثبیت فقر و بیکاری برای مردم مظلوم و سخت‌کوش سیستان نداشته است.از سوی دیگر ازآنجایی‌که پایه و اساس اقتصاد روستایی منطقه سیستان بر مبنای رودخانه هیرمند شکل‌گرفته و صنعت در این منطقه به‌واسطه سوء مدیریت رشد نکرده است، به سبب خشک‌سالی ۲ دهه اخیر و وزش بادهای ۱۲۰ روزه زندگی و معیشت مردم این منطقه با سختی مواجه شده است و این روند بر سلامت، اقتصاد و محیط‌زیست تأثیر منفی گذاشته است. مشروح این گزارش را در بخش جامعه مجله ایران‌مهر بخوانید.

«خسارت سیل بهار جبران نشد»، «جریان گرفتن زندگی در تالاب گندمان»، « وقتی طفل گریزپا جمعه به مکتب می‌رود»، «مطب‌هایی که شهر را بیمار کردند»، «دست آتش‌نشانان به پشت‌بام‌ها نمی‌رسد»، «مصائب چالوس پرتردد و خطرپذیر» و «هزینه‌های سرسام‌آور کفن‌ودفن در تبریز»  از گزارش‌های بخش جامعه این شماره مجله «ایران‌مهر» است.

صرف فعل توانستن در عرصه فرهنگ و کتاب‌خوانی باعث شده در این سرای کتاب مشتریان به مخاطبانی پر و پا قرص تبدیل شوند. برای خواندن این روایت به بخش فرهنگ و هنر مجله ایران‌مهر مراجعه کنید.

«غربت محتشم کاشانی در زادگاهش»، «تقریب مذاهب در پایتخت عرفان ایران اسلامی»، «دیوارنویسی معضل بصری و روانی»، «کودکانه‌ای بین‌المللی که از ربع قرن گذشت» و «نگارستان ایران؛ پیشگام در وحدت و پیشتاز در برادری» از دیگر گزارش‌های این شماره مجله ایران‌مهر است.

این روزها عکس‌ها و فیلم‌هایی از یکی از زیباترین پدیده‌های طبیعی جهان در کویر لوت منتشرشده که هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد. کافی است ۵۰ کیلومتر از سمت شهر تاریخی شهداد به سمت کلوت‌ها حرکت کنید در میانه راه در کویری که به‌جز رودخانه شور هیچ آبی در آن یافت نمی‌شد در آغوش کویر دریاچه‌ای مواج ایجادشده است که در میانه آن کلوت‌ها سر از خاک بیرون آورده‌اند. مشروح این گزارش را در این شماره از مجله «ایران‌مهر» می‌خوانیم.

«۳۵۰۰ سال مدنیت را در همدان ورق بزنیم»، «درهای بسته باغچه جوق به روی گردشگران»، «سرزمین آفتاب گنجینه روستاهای کهن و باستانی»، «قامت خمیده بازار نراق زیر بار بی‌توجهی و کمبود اعتبار»، «بافت تاریخی گرگان اسیر پدیده «وندالیسم» و «تخریب آثار و بناهای تاریخی اصفهان؛ کابوسی که پایان ندارد» از گزارش‌هایی است که برای خواندن آن‌ها باید به بخش میراث مجله «ایران‌مهر» مراجعه کنید.

 زعفران محصول استراتژیک خراسان بزرگ است که برابر آمارها بیش از ۸۰۰ هزار نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در این خطه از آن ارتزاق می‌کنند. اما این روزها زعفران کاران منطقه تربت‌حیدریه و زاوه به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران کشور و دنیا حال‌وروز خوشی ندارند. برای خواندن این گزارش به بخش اقتصاد مجله «ایران‌مهر» مراجعه کنید.

«توسعه کشت پسته در دروازه اروپا»، «چرخ فرآوری و صادرات یاقوت کویر نمی‌چرخد»، «بازار طلای سبز از همیشه داغ‌تر است، «ترک ایرانی» جایگزین «پوشاک خارجی»، «طلای سرخ به نام ایران به کام خارجی‌ها»، «ضایعات ۲۰۰تا۷۰۰ هزار تنی مرکبات»، تحقق شعار «ما می‌توانیم» در صنعت آب و برق، «نبود زیرساخت‌ها برای روغن‌کشی زیتون» و «حکایت بی‌درآمد پُرخرج؛ بیکارترین استان در تورم هم رکورد زد!» از دیگر گزارش‌های این شماره مجله ایران‌مهر است.

برای دریافت شماره چهل و سوم مجله «ایران‌مهر» اینجا کلیک کنید.

کد خبر 4781758

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت، درباره فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه گفت: این برنامه برای فروش دارایی‌های دولت مطرح شده است.

 • 16

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

 • 18

ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال

بانک توسعه صادرات ایران استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت های دانش بنیان را دردست اجرا دارد.

 • 18

۹۰ میلیارد دلار اندازه بازار اسباب‌بازی جهان

پژوهش‌های متعدد شاخص‌های مختلفی را برای انتخاب یک اسباب‌بازی خوب بیان کرده‌اند که در این گزارش به چند شاخص برای انتخاب اسباب‌بازی اشاره می‌شود.

 • 26

دعوت به شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در بانک سپه و بانک‌های ادغامی را به شرکت پرشور در مراسم تشییع و وداع با سردار محبوب اسلام دعوت کرد.

 • 10

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد جهت تسهیل استفاده از رمز دوم پویا، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را برای کاربران بانکی فراهم کرده است.

 • 13

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد از سه‌شنبه این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

 • 49

انتصاب اعضای هیات عامل بانک صنعت ومعدن درراستای اجرا حاکمیت شرکتی

دو تن از اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی با احکامی از سوی مدیرعامل این بانک منصوب شدند.

 • 50

اعلام اسامی شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران در روز دوشنبه ۱۶

شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران، در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

 • 94

قیمت سکه طرح جدید ۱۵ دی ۹۸ به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 17

دعوت چقازردی به شرکت همکاران درمراسم تشییع ووداع باسردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در این بانک و بانکهای ادغامی را به حضور پر شور در مراسم تشییع و وداع با پیکر سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر هم رزمان آن شهید دعوت کرد.

 • 11

حضور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه در منزل شهید زمانی نیا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه با حضور در منزل پاسدار شهید مدافع حرم وحید زمانی نیا، همراه و همرزم سردار  شهید قاسم سلیمانی، شهادت وی را  به خانواده اش تبریک و تسلیت گفتند.

 • 11

تقاضای القایی منجر به چالش‌اقتصادی در نظام‌ بیمه ای می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: پدیده تقاضای القایی یکی از چالش‌های نظام سلامت همه کشورها است که باعث افزایش سهم مردم از هزینه‌های سلامت می‌شود.

 • 39

حقوقی‌های بورس ۴ هزار میلیارد تومان از سهام حقیقی‌ها را خریدند

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس، از خرید ۴هزارمیلیارد تومان سهام متعلق به سهامداران حقیقی از سوی شرکت‌های حقوقی خبر داد و گفت:صندوق‌های«تثبیت بازار»و«توسعه بازار» پای کار آمدند.

 • 42

هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران فرصتی ارزشمند برای اشخاص حقیقی و حقوقی است تا سرمایه مورد نیاز خود را جهت توسعه و رونق کسب و کار و تجارت شان تامین کنند.

 • 48

رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی

یک شرکت تجاری از عرضه نمایشگری جدید و قدرتمند برای اجرای بازی‌های ویدئویی با نرخ تازه سازی صفحه ۲۴۰ هرتز خبر داده است.

 • 12

افزایش پوشش بیمه‌ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط اقتصادی موجود، افزایش پوشش بیمه ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود.

 • 43

کاهش حقوق تیم کوک به علت ضعف عملکرد اپل

حقوق دریافتی تیم کوک مدیرعامل اپل در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش می‌یابد و علت این امر کاهش درآمد اپل است.

 • 14

کارت هایتان را به راحتی در اپلیکیشن ۶۰ اضافه کنید

مشتریان بانک ملی ایران می توانند به راحتی کارت های بانکی خود را در سامانه رمز یکبار مصرف حذف یا اضافه کنند.

 • 38

قیمت دلار کاهش یافت/نرخ به ۱۳۳۳۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۳۳۳۰ تومان رسید.

 • 36