رفع محدودیت ها و تسهیل سرمایه گذاری نیازمند ریسک مدیریتی است

رفع محدودیت ها و تسهیل سرمایه گذاری نیازمند ریسک مدیریتی است

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : رفع محدودیت های سرمایه گذاری و تسهیل در روند آنها نیازمند ریسک مدیریتی در کنار رعایت الزامات قانونی است.

یکشنبه 26 آبان 1398 ساعت 5:5

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از خبرگذاری برنا 

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ دکتر یونس رنجکش در کار گروه فنی بررسی طرح های سرمایه گذاری در شهرستان بندر انزلی افزود : در رعایت الزامات قانونی برای صدور مجوزهای مربوط به فعالیت های سرمایه گذاری  با هدف تامین منافع عمومی بطور یقین راهکارهای حمایتی نیز پیش بینی شده است که نقش مدیران در ارایه راهکارهای کارشناسی وتسهیل گرایانه بسیار مهم است.

وی ادامه داد : قانون برای پرهیز از هرج و مرج و جلوگیری تضییع حقوق مردم شکل گرفته است و این به معنی تعطیل شدن فعالیتهای توسعه ای نیست.

به گفته وی ، گاهی مداخلات یکسویه بر اساس برداشت ها و تفسیر های شخصی موجب رکود در روند سرمایه گذاری ها در گیلان می شود و این در حالی است که نمونه های مشابه در سایر نقاط جغرافیای کشور بسیار ساده تر مورد استقبال قرار می گیرند.

این مسوول با تاکید بر تسهیل در روند سرمایه گذاری ها در استان خواستار توجه جدی به ارزش های افزوده سرمایه گذاری در ابعاد مختلف فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی و حتی و سیاسی و امنیتی در گیلان شد.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری در بندر انزلی اظهار داشت : این شهرستان بواسطه برخورداری از طبیعت و اقلیم و موقعیت جغرافیایی خاص از دیر باز مورد توجه قرار داشته و کانون توجه سرمایه گذاری ها در بخش های مختلف بوده است.

رنجکش اظهار داشت : باید با ایجاد فرایند تسهیل گرایانه در روند سرمایه گذاری ها موجب تشویق سرمایه گذاران و جذب آنها در این شهرستان شد  و ناکار امدی های مدیریتی را به پای محدودیت های قانونی ننوشت و از تجربیات دنیا بهره مند شد.

وی همچنین یه سیاست های استانداری گیلان در راستای برنامه های دولت در زمینه شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و معرفی آنها اشاره و یاد آورشد : در استان بیش از ۵هزار فرصت سرمایه گذاری که بیش از ۹۰درصد تنها در حوزه گردشگری است با همکاری فرمانداری ها شناسایی شده است که بیش از ۲۲۰فرصت مربوط به بندر انزلی است.

وی اجرای طرح زراعت چوب و چند منظوره کردن بهره برداری از بندان های گیلان تا پایان سال به صورت پایلوت ۵ آب بندان در هر شهرستان را از مهمترین برنامه های کوتاه مدت عنوان کرد.

حیدری آزاد فرماندار شهرستان انزلی هم در این جلسه با بر شمردن ظرفیت های بالقوه موجود در انزلی و مشکلات و چالش های مربوط به صدور مجوز فعالیت برای برخی از سرمایه گذاری ها به دلیل محدودیت های محیط زیست و آب منطقه ای خواستار رسیدگی جدی در این زمینه در سطح استان و کشور شد.

وی گفت : تغییر قوانین و تفسیر های مربوطه توسط دستگاههای اجرایی از مشکلات و چالش های مهم سرمایه گذاری در این شهرستان است.

در این جلسه ضمن بررسی وضعیت واگذاری ۵اب بندان پایلوت شهرستان و شرایط معرفی زمین های مربوط به زراعت چوب ۱۶ طرح سرمایه گذاری تهیه شده که استعلام های آنها از سوی دستگاههای اجرایی مورد بررسی قرار گرفته بود مطرح و مورد تاکید برای واگذاری به سرمایه گذاران در صورت دریافت مجوزهای لازم قرار گرفت .

بازدید از آب بندان یکی از روستاهای بخش مرکزی بندر انزلی به منظور ارزیابی ظرفیت های بهره برداری های چند منظوره و چگونگی واگذاری آن از دیگر برنامه های مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان و هیات همراه بود.

 

photo_2019-11-16_15-18-40

photo_2019-11-16_15-18-42

photo_2019-11-16_15-18-45

بیشتر بخوانید:

 • 40 میلیون اصله نهال مثمر در نهالستان های مجاز کشور تولید شده است
 • راه اندازی سامانه حامی برای حمایت از فعالان اقتصادی

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

انتصاب اصغر جلیلی نیا به‌سمت معاون مالی و سرمایه گذاری پست‌بانک

نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل پست بانک ایران در راستای اجرای الزامات ناظر بر حاکمیت شرکتی در بانک‌های دولتی، سیداصغر جلیلی نیا را به سمت معاون مالی و سرمایه گذاری این بانک منصوب نمود.

 • 1

تصویب صورت‌های مالی سال ۹۸ پست‌ بانک‌توسط سهامداران درمجمع‌ عمومی

مجمع عمومی‌عادی سالیانه پست‌بانک، بعنوان اولین بانک دولتی با رعایت پروتکلهای بهداشتی چهارشنبه بیست‌وپنجم تیرماه سالجاری درتهران برگزار وصورتهای مالی سال۹۸مورد تصویب اعضای مجمع و سهامداران قرار گرفت.

 • 11

افزایش سقف انتقال وجه کارت به کارت در بانک سرمایه

بانک سرمایه در پی شیوع موج دوم کرونا، سقف انتقال وجه کارت به کارت را به ۶ میلیون تومان افزایش داد.

 • 18

بانک قرض الحسنه رسالت به مجمع می رود

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک قرض­الحسنه رسالت در آخرین روز از تیرماه برگزار می شود.

 • 16

زمان برگزاری مجمع بانک شهر اعلام شد

بانک شهر زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام خود را اعلام کرد.

 • 15

استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی صنعت

وزیر اقتصاد معتقد است بازار سرمایه ظرفیت مناسبی برای تامین مالی بخش صنعت است.

 • 12

راه اندازی بورس مسکن نسخه مناسبی برای تامین مالی بازار نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: راه اندازی بورس مسکن نتیجه‌ای جزء افزایش قیمت مسکن و گرانی بازار ندارد، بنابر این دولت باید نسبت به راه اندازی این موضوع تجدید نظر کند.

 • 15

توسعه توانمندسازی اشتغال خُرد با بکارگیری ظرفیت قرض‌الحسنه

بانک قرض الحسنه رسالت و معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) باهدف توسعه توانمندسازی اشتغال مددجویان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

 • 17

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۲۲۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۴۴ هزار و ۸۵۸ واحد رسید.

 • 22

بازار سرمایه فرصت طلایی تامین اعتبار پروژه‌های عمرانی است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بازار سرمایه درحال حاضر فرصتی برای اقتصاد کشور است که باید از آن استفاده کرد، دولت می‌تواند از فرصت به وجود آمده برای تامین اعتبار پروژه‌های عمرانی استفاده کند.

 • 23

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص ساعت کاری شعب دو استان

بانک سرمایه طی اطلاعیه ای تغییر ساعت کار شعب استان های لرستان و خراسان جنوبی را اعلام کرد.

 • 24

عضویت مدیران بانک صنعت و معدن مازندران و قم در هیات خبرگان بانکی

با حکم عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی علیرضا خرمیان مدیر بانک صنعت و معدن در استان مازندران و رقیه صادق نیا در استان قم به عضویت هیأت خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی منصوب شدند.

 • 24

بانک گردشگری به مجمع می‌رود

بانک گردشگری زمان برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام خود با دستور جلسه افزایش سرمایه را اعلام کرد.

 • 23

برگزاری مجمع‌عمومی پست‌بانک‌ با حضور حداکثر ۱۵ نفر

مجمع‌عمومی پست‌بانک‌ایران با حضور حداکثر۱۵ نفر روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه برگزار و مراسم آن به صورت زنده از طریق وب سایت این بانک به نشانی؛ www.postbank.ir پخش می‌شود.

 • 22

رشد ۳۲۶ درصدی شاخص ۳۰ شرکت بزرگ بورسی

شاخص ۳۰ شرکت بزرگ بورسی طی ۱۱۳ روز نخست سال منتهی به ۲۰ تیر ۱۳۹۹ رشد ۳۲۶ درصدی داشته در حالی که رشد شاخص کل بورس در همین بازه زمانی ۲۴۰ درصد بوده است.

 • 21

کمیته انضباطی در سندیکای بیمه‌گران تشکیل می‌شود

دستورالعمل جدیدی برای اساسنامه سندیکای بیمه‌گران ایران به تصویب رسیده که براساس آن کمیته‌ای انضباطی متشکل از هفت عضو برای رسیدگی تخلفات اعلام شده علیه هریک از اعضای این سندیکا تشکیل خواهد شد.

 • 23

آغاز دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله سهام بانک صادرات

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات آغاز دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش سهام بانک صادرات را اعلام کرد.

 • 20

پرداخت خسارت ۲۲ میلیارد ریالی توسط بیمه ایران معین در آبادان

چک خسارت ۲۲ میلیارد ریالی یکی از مجتمع‌های تجاری شهرستان آبادان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان و داریوش محمدی مدیرعامل شرکت بیمه ایران معین پرداخت شد.

 • 17

گردش چرخ دو هزار بنگاه اقتصادی با تسهیلات بانک ملی ایران

بانک ملی ایران طی بهار امسال به حدود دو هزار بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط تسهیلات اعطا کرد.

 • 19

کارمزد سازمان بورس ۵۰ درصد کاهش یافت

بر اساس تصویب شورای عالی بورس که به ریاست وزیر اقتصاد برگزار شد، ۵۰ درصد از کارمزد سازمان بورس کاهش یافت.

 • 21