رشد ۸ درصدی آیفکس در هفته دوم دی ماه ۹۸

رشد ۸ درصدی آیفکس در هفته دوم دی ماه ۹۸

آیفکس شاخص کل فرابورس با رسیدن به ۵۰۳۱ واحد، رشد ۸ درصدی را در هفته گذشته به ثبت رساند و در عین حال ارزش بازار نیز با رسیدن به رقمی بیش از ۵ میلیون و ۲۲۱ هزار میلیارد ریال، کار خود را پایان داد.

یکشنبه 15 دی 1398 ساعت 19:44

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، فرابورس در اکثر بازارهای خود برآیندی سبز رنگ را به ثبت رساند و شاخص کل در پایان هفته منتهی به ۱۳ دی با رسیدن به ارتفاع ۵.۰۳۱ واحد و رشد حدودا ۸ درصدی، کار خود را به پایان رساند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر آیفکس از ابتدای سال ۹۸ رشد ۱۲۳ درصدی و ارزش بازار نیز با رسیدن به بیش از رقم ۵ میلیون و ۲۲۱ هزار میلیارد ریال، افزایش ۱۰۳ درصدی را نسبت به اولین روز کاری سال جاری ثبت کرده است.

همچنین در این دوره زمانی، ارزش کل معاملات ۱۳۶ هزار میلیارد ریال رقم خورد که با توجه به ارزش معاملات هفته پیش از آن رشد ۸۹ درصدی را ثبت کرد. افزون بر این، در پایان روز کاری چهارشنبه، حجم معاملات ۱۰ هزار و ۴۲۵ میلیون ورقه بود که در این بخش نیز رشد ۷ درصدی نسبت به هفته قبل را شاهد بودیم. تعداد معاملات نیز در این هفته افزایش ۷ درصدی داشت و یک میلیون ۷۷۱ هزار دفعه خریدوفروش انجام گرفت.

سبزپوشی بازارها

در پایان هفته منتهی به ۱۳ دی‌ماه، به‌جز تابلو شرکت‌های کوچک و متوسط (SME)، سایر بازارها هفته‌ای همراه با رشد را درهر سه شاخصه ارزش، حجم و تعداد معاملات سپری کردند. مرتب‌سازی بازارها بر اساس ارزش معاملات نشان می‌دهد که بازار ابزارهای نوین مالی و بازار دوم در رتبه‌های اول و دوم بالاترین ارزش دادوستدی قرار دارند.

گفتنی است: بازار ابزارهای نوین مالی با ارزش بالغ بر ۷۰ هزار میلیارد ریالی و بازار دوم نیز با ثبت بیش از ۳۷ هزار میلیارد ریال ارزش معاملاتی، بیشترین سهم را از کل معاملات بر دوش داشتند.

بازار دوم و بازار پایه

اما بر اساس حجم معاملات، بازار دوم و بازار پایه با فاصله‌ای اندک در رتبه‌های اول و دوم قرار داشتند و در هر دو بازار حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ورقه جابجایی ثبت شد. بازار اول با یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون معامله در جایگاه سوم قرار گرفت.

همچنین بر اساس تعداد معاملات نیز بازار دوم در صدر جدول قرار گرفت و با ۹۹۵ هزار دفعه خریدوفروش، هفته را به اتمام رساند. بازار پایه و بازار اول به ترتیب با ۵۲۲ و ۱۹۸ هزار دفعه معامله در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

وضعیت صنایع

ارزش معاملات خرد بازار سهام در دومین هفته زمستان برای صنایع مختلف فرابورسی تقریبا نزدیک به‌هم بود. در صدر این تقسیم‌بندی گروه فلزات اساسی قرار دارد که با انجام ۵ هزار و ۸۲۲ میلیارد ریال، سهم ۹ درصدی از کل معاملات داشت. اما در رتبه بعدی گروه انبوه‌سازی، املاک و مستغلات با ۵ هزار و ۵۰۱ میلیارد ریال، سهم ۸ درصدی از کل معاملات را ثبت کرد.

رتبه سوم نیز به صورت مشترک به دو گروه سرمایه‌گذاری‌ها و محصولات شیمیایی اختصاص یافت که هر دو سهم ۷ درصدی از معاملات داشتند. ارزش معاملات در هر یک از این دو گروه تقریبا ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود.

وضعیت معاملات فرابورس در هفته دوم دی ماه ۹۸

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت دلار امروز ۱۵ اسفند ۹۸ به ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) در جریان معاملات امروز دوشنبه، ۱۹ اسفند ۹۸ صرافی‌های بانکی به ۱۵۲۰۰ تومان رسید.

 • 153

سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داد.

 • 129

دادوستد ۱۵۱ هزار میلیارد تومانی بورس کالا در ۱۱ ماه

کارنامه عملکرد ۱۱ ماه گذشته بورس کالا در حالی منتشر شد که آمارها از ثبت ارزش معاملاتی بیش از ۱۵۱ هزار و ۹۳۰ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان در بازارهای فیزیکی، مشتقه و نیز بازار مالی حکایت دارد.

 • 98

راه‌اندازی نسخه اول سامانه ماهرسان/ تشریح مشوق‌ها و دیگر امکانات

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح از راه‌اندازی نسخه اول این سامانه در روز ولادت امام علی (ع) خبر داد.

 • 389

ریزش ۱۰۰۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس اوراق بهادار تهران با ریزشی بیش از ۱۰۰۰۰ واحدی به کانال ۵۳۸ واحدی عقبگرد کرد.

 • 101

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 89

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 91

ارزهای مجازی با سقوط نفت ۲۱میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد

بازار ارز مجازی به دنبال سقوط قیمت نفت و سقوط سهام فرو ریخت و باعث شد ۲۱.۵۸ میلیارد دلار از ارزش ارزهای مجازی تنها ظرف چند ساعت بر باد برود.

 • 286

با «نشان پرداخت» مقابل کرونا بایستید!

در روزهایی که ویروس کرونا به شدت سلامت عموم مردم را تهدید می کند، لمس کردن اشیای آلوده از جمله کارت های بانکی و دستگاه های کارتخوان می تواند یکی از ساده ترین عوامل انتقال این ویروس باشد.

 • 257

پیام تبریک مدیرعامل پست‌بانک‌ به مناسبت ولادت حضرت علی‌ (ع)

مدیرعامل پست‌بانک‌ ولادت با سعادت امیرمؤمنان حضرت علی‌ (ع) و روزمرد را تبریک گفت.

 • 132

۲۰ میلیون بسته دستکش در مرحله ترخیص از گمرک/ ۳۳۰ هزار دلار مواد ضدعفونی وارد شد

ناظر گمرکات استان هرمزگان از طی شدن فرایند ترخیص ۲۰ میلیون دستکش و نیز مواد ضدعفونی کننده از گمرک استان خبر داد.

 • 110

قیمت سکه طرح جدید ۱۷ اسفند ۹۸ به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ در جریان معاملات بازار آزاد تهران به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید.

 • 280

توصیه‌های بانک رفاه برای مقابله با ویروس کرونا

پزشک معتمد بانک رفاه کارگران در پاسخ به پرسش هایی مبنی بر اینکه علائم ویروس کرونا چیست و چگونه باید با آن مقابله کنیم گفت: علائم ویروس کرونا بسیار شبیه به سرماخوردگی و آنفلوانزا است.

 • 95

تداوم رشد بانکداری اسلامی در عربستان

ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی عربستان سعودی در پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به ۱۷۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۶٫۵ درصدی را تجربه نموده است.

 • 72

روسیه توافق کاهش تولید اوپک را رد کرد/ قیمت نفت ۳ درصد سقوط کرد

پس از گزارشاتی که نشان داد روسیه توافق اوپک برای کاهش بیشتر تولید نفت را رد کرده است، قیمت نفت تا ۳ درصد سقوط کرد.

 • 138

عرضه صکوک اجاره ۷۵۰۰ میلیارد ریالی

با مجوز سازمان بورس، صکوک اجاره ۷,۵۰۰ میلیارد ریالی منتشر می شود.

 • 92

دو میلیون تن ذرت در بنادر، چشم انتظار تأمین ارز برای ترخیص

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور گفت: ۲ میلیون تن ذرت به منظور تأمین نیاز صنایع وابسته، وارد کشورشده؛ اما به دلیل عدم تأمین ارز در بنادر رسوب شده اند.

 • 94

جزییات عرضه بلوک ۱۷ درصدی بیمه البرز در بورس

بلوک ۱۷.۳۴ درصدی بیمه البرز به قیمت پایه هر سهم ۵۲۱۷ ریال، فردا (چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۸) در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

 • 107

ساعت معاملات بورس کالا تغییر کرد

بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ساعت خاتمه معاملات گواهی سپرده کالایی، صندوق‌ها، قراردادهای آتی و اختیار معامله تا اطلاع ثانوی تغییر کرد.

 • 91