دولت برای مقابله با کاسب نماها برنامه جدی دارد

دولت برای مقابله با کاسب نماها برنامه جدی دارد

ساری - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به سوء استفاده برخی افراد در بازار از وضعیت و شرایط اقتصادی کشور ، گفت: دولت برای مقابله با این اندک کاسب نماها برنامه های جدی را در حال اجرا دارد .

دوشنبه 22 بهمن 1397 ساعت 16:51

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، فرهاد دژپسند روز دوشنبه در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن شهرستان ساری افزود: ارز چهار هزار و 200 تومانی که برای واردات گوشت اختصاص داده شد متاسفانه مورد سواستفاده برخی از این کاسب نماها قرار گرفت .
وی ادامه داد : این که 21 میلیون کیلو گوشت در گمرک مورد سواستفاده قرار بگیرد جای بسی تاسف است .
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه این میزان گوشت تا 10 روز آینده وارد بازارهای کشور می شود، گفت: برخی از افراد در چنین موقعیت اقتصادی کشور به جای ایثارگری های هشت سال جنگ تحمیلی ، سواستفاده می کنند و صد البته این افراد اندک و قلیل هستند .
وی اضافه کرد: این مزاحمت های اقتصادی در کشور توسط برخی از سودجویان وجود دارد و همه مردم و مسئولان بدانند که دولت به هیچ عنوان از موضع خود در مقابله با کاسب نماها کوتاه نخواهد آمد .
دژپسند گفت: ملت ایران به عنوان مردمی عزیز ، ایثارگر و نجیب همواره تمامی مشقت ها و سختی ها را تحمل کرده اند و پیام واحد ملت ایران ایستادگی مقابل تمامی هجمه ها و توطئه های دشمنان است .
وی افزود: ملت ایران امروز نیز همان ملتی است که انقلاب را با وحدت ، استقامت و پشتکار به پیروزی رساند و بدون داشتن سلاح ، با ایمان و اراده آهنین بزرگترین گروهک های دنیا را به زانو در آورد و امروز اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران از موضع تدافعی در بین کشورهای منطقه و جهان مثال زدنی است.
وزیر اقتصاد با تاکید بر این که ملت ایران به هیچ عنوان اسیر برنامه های شیطنت آمیز دشمنان نخواهد شد، گفت: بعد از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی اکنون به موضعی رسیدیم که دنیا بداند که برای دادن جواب های مثبت یا منفی فقط با قدرت خودش تصمیم گیری می کند و در منطقه و حوزه بین الملل تمام برنامه های خود را اجرایی خواهد کرد.
دژپسند تاکید کرد : دنیا بداند جمهوری اسلامی ایران نقش محوری و مستقیم در تمام برنامه های منطقه و بین الملل در منطقه دارد و این اقتدار ایران سبب شد تا مانع نفوذ استکبار در منطقه بویژه سوریه شود تا برنامه های شوم خود را عملیاتی کند .
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران دارای توانمندی های پرشمار در عرصه های گوناگون از جمله سلول های بنیادین ، انرژی هسته ای ، توان موشکی ، صنعت هوا و فضا ، تولید علم و رشد است، گفت : اکنون کشور در کسب مهارت های علمی جایگاه ممتازی در دنیا دارد.
وزیر اقتصاد گفت: ایران اسلامی امروز در جایگاهی قرار گرفته است که هیچکس حق تسلط بر آزادگی و استقلال ملت ایران نمی دهد.
وی با طرح این پرسش که آیا امروز بعد از چهل سال انقلاب اسلامی شرایط اقتصادی ، بیکاری ، گرانفروشی و نرخ تورم مناسب است ؟ افزود: به طور یقین همه این مشکلات وجود دارد اما شما بدانید که توطئه های دشمنان همواره پس از انقلاب علیه ایران وجود داشته است .
وزیر اقتصاد با بیان این که پس از پیروزی انقلاب اسلامی از مذهب و قومیت علیه نظام اسلامی استفاده شده است ، ادامه داد : هشت سال جنگ تحمیلی علیه ایران صدها میلیارد دلار آسیب اقتصادی بر کشور وارد کرد.
وی با بیان اینکه هنوز دشمنی های مستکبران پایان نیافته است، گفت: تحریم های سال 91 و تحریم های مالی علیه ایران تا سال 94 سبب شد تا نقل و انتقال ارزی به کشور و صادرات نفت دچار مشکل شویم .
دژپسند با بیان اینکه سالهای 95 و 96 سال های طلایی صادرات نفت و نقل و انتقال مالی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دنیا بود، افزود: در این سال ها رشد اقتصادی مناسب و تک نرخی شدن نرخ تورم سبب شد تا حقوق و دستمزد کارکنان و کارگران از نرخ تورم پیشی بگیرد و قدرت خرید مردم افزایش یابد .
وی با تاکید بر اینکه ما باید در این شرایط هر آنچه که داریم اکتفا بکنیم و نباید برای خدمت به مردم کم کار و بی توجهی کنیم، افزود : دولت هم در همین راستا برنامه های زیادی را در دست اجر دارد که از آبان ماه روند کاهشی نرخ تورم به وجود آمده است .
وزیر اقتصاد اضافه کرد : حضور مردم در صحنه های مختلف در واقع نشانه نظارت آنان بر عملکرد مسئولان است و ما باید همواره نسبت به ماموریت های خود دقت لازم داشته باشیم .
6990/ 2096/1654

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

کارت های بانکی 4 برابر جمعیت ایران

بر اساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون کارت رسید که حدود ۹۲ میلیون و ۷۶۰ هزار عدد کارت متعلق به تهران و ۲۴۸ میلیون و ۲۴۳ هزار عدد کارت متعلق به استانها بوده است.

 • 2

ترامپ: تعرفه کالاهای چینی به ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در چند رشته توئیت به اقدام روز جمعه چین در اعمال تعرفه بر 75 میلیارد دلار کالاهای آمریکایی پاسخ داد.

 • 4

آمادگی بانک‌ها برای عملیات تبدیل ریال به پارسه

مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: روند تبدیل ریال به پارسه دستکم به ٦ ماه زمان نیاز خواهد داشت، اما با این حال بانک‌ها آمادگی دارند به سرعت بیشتر این فرآیند کمک کنند.

 • 2

آغاز ثبت نام جشنواره عکس «نمای ملی» بانک ملی ایران

ثبت نام جشنواره عکس «نمای ملی» بانک ملی ایران از امروز دوم شهریورماه در دو بخش معماری و مستند اجتماعی آغاز شد.

 • 2

رئیس بانک مرکزی انگلیس خواستار پایان دادن به سلطه دلار شد

رئیس بانک مرکزی انگلیس گفت جهان باید به وابستگی پر ریسک خود به دلار خاتمه دهد.

 • 2

روز سیاه و کم‌سابقه بازارهای مالی پس از مناقشه جدید چین و آمریکا

آخرین روز از معاملات هفتگی بورس‌های جهان به شکلی کابوس‌وار به پایان رسید.

 • 2

امضای تفاهم نامه برای اجرای طرح اقدام ملی

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از تنظیم چند تفاهم نامه برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

 • 3

بانک صادرات به دانشجویان پیام نور وام می دهد

بانک صادرات ایران و دانشگاه پیام نور تفاهم نامه مشترکی را برای اعطای تسهیلات به دانشجویان این دانشگاه امضا کردند.

 • 3

ترامپ از شرکت های آمریکایی خواست تا سریعا چین را ترک کنند

به دنبال بالاگرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین، دونالد ترامپ روز جمعه از شرکت های آمریکایی خواست تا هر چه زودتر چین را ترک کنند.

 • 3

گام بزرگ بانک مسکن برای فروش اموال مازاد/ ۲۳ شعبه منحل شد

مدیر امور استان‌ها و بازاریابی بانک مسکن با بیان اینکه قدرت اعتباری بانک مسکن از محل درآمد حاصل از فروش اموال مازاد همچون شعب ناکارآمد، تقویت می‌شود، از انحلال ۲۳ شعبه بانک تا پایان مرداد ماه خبر داد.

 • 2

پاسخ مدیران بانک مسکن به سوالات مردمی

مدیران بانک مسکن در هفته دولت با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان بانک(call center) به سوالات مشتریان و عموم مردم پاسخ خواهند داد.

 • 4

اولویت آموزش قالیبافان تولیدکننده و صادرکننده

رییس سابق اداره فرش استان تهران بیان داشت: برای افزایش سهم بازار جهانی باید آموزش صادرکنندگان، فروشندگان و تولیدکنندگان در اولویت قرار گیرد.

 • 3

عبور ارزش معاملات بورس از ۱۲۱۳ هزار میلیارد ریال

از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۹۸ روز معاملاتی، بالغ بر ۳۹۲ میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش بیش از ۱۲۱۳ هزار میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شده است.

 • 3

کسر حق بیمه‌ عمر، زندگی و درمان از درآمد مشمول مالیات مجاز شد

کسر حق بیمه‌های پرداختی درمانی حقوق بگیر و افراد تحت تکفل و حق بیمه پرداختی بابت انواع بیمه‌های عمر و زندگی شخص حقوق بگیر از درآمد مشمول مالیات حقوق بیمه شدگان توسط کارفرمایان مجاز است.

 • 3

اعتراف رئیس بانک مرکزی آمریکا به تبعات منفی جنگ تجاری با چین

رئیس بانک مرکزی آمریکا گفت که جنگ تجاری با چین یکی از مهمترین ریسکهای خارجی موجود بر سر راه اقتصاد آمریکا است.

 • 3

اعمال تعرفه چین بر ۷۵ میلیارد دلار کالاهای وارداتی از آمریکا

در ادامه جنگ تجاری میان پکن و واشنگتن، چین روز جمعه اعلام کرد که بر ۷۵ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از آمریکا تعرفه اعمال خواهد کرد.

 • 4

ضمانت تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها در بورس

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اعلام کرد که این صندوق براساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان بورس به امضا رسانده، ضمانت تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها را در رینگ صادراتی بازار سرمایه برعهده خواهد گرفت.

 • 3

ترامپ به اقدام تعرفه‌ای چین پاسخ متقابل داد

رئیس‌جمهوری آمریکا در اقدامی متقابل، ۵۵۰ میلیارد دلار کالای چینی را مشمول افزایش ۵ درصدی تعرفه‌های تجاری کرد.

 • 3

ارتباط تلفنی مدیران ارشدبانک ملی ایران بامردم به مناسبت هفته دولت

مدیران ارشد بانک ملی ایران چهارم شهریورماه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و در آستانه ی نودویکمین سالروز تاسیس بانک، از طریق ارتباط تلفنی پاسخگوی سؤلات مشتریان در سراسر کشور خواهند بود.

 • 4

بسیاری از مصوبات مجلس اجرا نمی‌شود/ نگاه دولت انتخاباتی است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: دولتمردان با قرار گرفتن در فضای انتخابات ترجیح می‌دهند اقداماتی انجام دهند که به نفعشان باشد و برای همین از اجرای برخی از مصوبات مجلس سر باز می زنند.

 • 3