درمان اقتصاد بیمار با فناوری‌های جدید ممکن است

درمان اقتصاد بیمار با فناوری‌های جدید ممکن است

تبریز- امام جمعه تبریز تحریم های ظالمانه دشمن را یک فرصت تاریخی و راهبردی عنوان کرد و گفت: اقتصاد بیمار کشور با تجاری سازی طرح های فناورانه جدید در شرکت های دانش بنیان درمان می شود.

دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 20:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم عصر امروز دوشنبه در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز، موسوم به رینوتکس ۲۰۱۹، در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز با بیان اینکه امروزه فناوری های نوین قابلیت های گوناگونی در زندگی بشری به وجود آورده اند گفت: فناوری های نوین با از بین بردن مرزهای متعارف در محیط زیست انسانها فضایی جدید بوجود آورده اند که تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است.

امام جمعه تبریز با اشاره تاثیر توسعه فناوری های جدید در تحولات در زندگی جامعه بشری گفت: امروزه سبک زندگی دچار تغییر و تحول شده و در جامعه بشری الگوی جدیدی از سبک زندگی پدیدار شده است که مفاهیم آن نیز تغییر اساسی داشت.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه تغییرات جدید صورت گرفته کارایی و اثر بخشی زندگی سنتی را با چالش های جدی مواجه ساخته است گفت : بدون شناخت صحیح از فناوری های نوین نمی توان درک صحیح از مسائل پیرامونی به دست آورد.

نماینده ولی فقیه در استان ارزش گذاری به فناوری و علم را از منظر دین مبین اسلام مورد اشاره قرار داد و گفت : اسلام به جهت توحیدی علم توجه خاص دارد و هر دانستن را علم نمی داند و در قرآن کریم تصریح نموده که عالمان و دانشمندان خدا ترس هستند.

امام جمعه تبریز علم و فناوری را پایه و اساس قدرت ها دانست و گفت : به واسطه علم انباشت ثروت به درستی مدیریت می شود و رهبر معظم انقلاب می فرمایند هرکس به علم دست پیدا کند می تواند فرمانروایی کند.

وی گفت : در سال های اخیر رویکرد توجه به فناوری شرکت های دانش بنیان به عنوان تکمیل کننده توسعه فناوری بالا بوده است و در این رابطه رهبر معظم انقلاب اسلامی معتقد هستند هم افزایی علم و ثروت اولین شاخصه قدرت به حساب می آید.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه اهل دانش و سرمایه گذاری مالی برای افزایش شرکت های دانش بنیان همت بیشتری داشته باشند گفت : در دنیای امروزی مناسبت های سنتی اقتصاد رو به زوال است و جایگاه برتر ازآن کشوری است که بر روی اقتصاد دانش بنیان سرمایه گذاری کرده است و کارآفرینان اقتصاد را با کسب حلال سامان می دهند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تحریم های دشمنان در حوزه های مختلف علمی و فناوری که مانع سامان یافتن اقتصادملی شده است گفت : اگر می توانستیم وابستگی اقتصادی را به حداقل برسانیم در اساس تحریم ها موضوعیت نداشت.

امام جمعه تبریز دانش بنیان کردن اقتصاد را نیاز ضرورت کشور دانست و تاکید کرد : اعتماد به جوانان و مردم در طول ۴ دهه گذشته اهداف حداکثری را حاصل کرده است و با اعتماد به جوانان در عرصه فناوری های جدید هم تحریم ها به فرصت بزرگی تبدیل خواهد شد و جهش علمی را به همراه خواهد داشت.

وی گفت : جدی گرفتن رونق کارآفرینی و میدان دادن به شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در اعتلای کشور دارد و دست دشمن را کوتاه می کند.

نماینده ولی فقیه در استان با تقدیر از توجه و اقدامات شایسته دولت به تجاری سازی فناوری ها تاکید کرد : تحریم های ظالمانه دشمن از یک منظر یک فرصت تاریخی و راهبردی است که می تواند اقتصاد بیمار را با تجاری سازی طرح های فناورانه در شرکت های دانش بنیان درمان کند.

کد خبر 4763857

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 152

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 171

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 90
 • 87

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 113

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 93

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 100

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 107

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 106

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 113

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 102

نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی نوین اعلام شد

شرکت بیمه نوین بار دیگر هدف استمرار در پرداخت سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی خود را محقق و در همین راستا نرخ سود قطعی این بیمه‌نامه‌ها در سال ١٣٩٧ را ١٩.٥٥ اعلام کرد.

 • 99

بانکداری دیجیتال و شرکتی ابزاری در ارائه خدمت بهتر به مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست هم اندیشی با مدیران استانی این بانک گفت: با مشارکت فعال تمامی ارکان بانک در صف و ستاد درصدد برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و نیازسنجی صحیح آنان هستیم.

 • 103

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 100

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 97

آرامکوی سعودی در ۹ماهه سال جاری میلادی ۶۸ میلیارد دلار سود کرد

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در ۹ ماه ابتدایی امسال به ۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

 • 107

افزایش جزئی قیمت دلار در بازار / نرخ به ۱۱۳۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۱۲۰۰ تومان و برای فروش ۱۱۳۰۰ تومان است.

 • 102

نرخ خرید دلار افزایش یافت

قیمت فروش ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز ثابت بود، اما قیمت خرید آن با افزایش ۵۰ تومانی همراه بود.

 • 91