دانشمند برتر جهان: علوم دانش بنیان بهترین مسیر رونق تولید است

دانشمند برتر جهان: علوم دانش بنیان بهترین مسیر رونق تولید است

سمنان- ایرنا- نخبه علمی جهان و معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان گفت: علوم دانش بنیان به خاطر ارزش افزوده و ارزآوری از بهترین ظرفیت های علمی در مسیر تحقق شعار سال است.

شنبه 31 فروردین 1398 ساعت 0:2

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

سیف الله سعدالدین، از زمره یک درصد دانشمندان برتر و نخبگان علمی جهان، روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شرکت های دانش بنیان فضاها و زیرساخت های مطلوبی برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی به ویژه قشر فعال در زمینه پژوهش های کاربردی در دانشگاه ها و در نتیجه توسعه اقتصاد دانش بنیان فراهم می کنند.
وی بیان کرد: تولیدات دانش فنی شرکت های دانش بنیان از جمله ظرفیت های توسعه پایدار هر کشوری از جمله ایران است دارای تعداد قابل توجه دانش آموختگان دانشگاهی و پژوهشگر است.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان ادامه داد: شرکت های دانش بنیان زیرساخت های مورد نیاز را برای تولید دانش فنی و بومی سازی آن مهیا می کنند که با بهره گیری از این مساله می تواند به سمت صادرات دانش به کشورهای دیگر اقدام کرد.
استاد تمام دانشگاه سمنان با اشاره به سودآوری بالای صادرات دانش فنی، خاطرنشان کرد: امروز اقتصاد و فضای بین المللی حول محصولات دانش محور می چرخد و به دلیل کیفیت بالا و قابلیت به روزرسانی این تولیدات علاقه مندان کثیری دارد.
وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان ایران نیازمند حمایت مسوولان برای تولید محصولات دانش محور با کیفیت و رقابت پذیر هستند، تاکید کرد: دانش تولیدی مناسب بازار، کاربردی و قابل به روزرسانی مقدمه داشتن جایگاه خاص این شرکت ها در اقتصاد بین المللی است.

** تولید دانش فنی ابزاری برای بی نیازی از درآمدهای نفتی
سعدالدین با اشاره به ارکان اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: دانش فنی ابزاری برای بی نیازکردن اقتصاد کشور از درآمدهای نفتی با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی به ضرورت به کارگیری دانش روز و روش های جدید در تولید برای کاهش هزینه ها و ارتقای رقابت پذیری با تولیدات خارجی تاکید و تصریح کرد: دانش فنی باید با راهکارهای مختلف برنامه ریزان کشور کاربردی شود و در مسیر کمک به تولید قرار گیرد.
این دانشمند برتر جهان گفت: گام برداشتن در مسیر اقتصاد سنتی به سمت اقتصاد دانش بنیان، تولید ثروت را برای کشور به همراه دارد.

** روان سازی و وضع قوانین جدید در فضای کسب و کار دانش بنیان
استاد تمام دانشگاه سمنان گفت: اقتصاد کشور که برمبنای درآمدهای فروش نفت برنامه ریزی می شود، توجهی به تولیدات دانش بنیان ندارد که این مساله باید اصلاح شود.
این دانشمند جهانی خاطرنشان کرد: رویکردها و حتی قوانین جاری از اقتصاد تک محوری و وابسته به نفت به سمت اقتصاد دانش بنیان تغییر کند.
وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد نیاز به روان سازی قوانین در فضای کسب و کار شرکت های دانش بنیان احساس می شود، افزود: چه بسا کشور، نیاز به وضع قوانین جدیدی برای مرتفع سازی مسائل با هدف توسعه کسب و کارهای دانش بنیان دارد.
پرفسور سیف الله سعدالدین به همراه 2 استاد تمام دانشگاه سمنان، در زمره یک درصد دانشمندان برتر و نخبگان علمی جهان محسوب می شود.
به گزارش ایرنا، سال 1398 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری شده است.
9891/6103

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 3

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 2

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 2

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 3

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 5

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 4

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 3

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 4

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 91

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 6

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 5

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 4

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 4

اجباری شدن استفاده از رمز پویا تمدید شد

بانک ملت که پیش از این اعلام کرده بود استفاده از رمز پویا از اول شهریور ماه اجباری است، این مهلت را تا دو ماه دیگر تمدید کرد.

 • 5

قطر به ۱۰۰ هزار خانواده در غزه کمک می‌کند

رئیس کمیته قطری بازسازی غزه اعلام کرد که این کمیته فردا (یکشنبه) به صد هزار خانواده فقیر در نوار غزه کمک مالی به ارزش ۱۰۰ دلار آمریکا به هر خانواده خواهد کرد.

 • 4