خدمات شبانه روزی گمرک برای ترخیص سریع کالاهای اساسی

خدمات شبانه روزی گمرک برای ترخیص سریع کالاهای اساسی

معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد: شناورهای در حال تخلیه حدودا ۱۹ فروند شناور هستند که ۸ فروند در بندر امام خمینی و ۳ فروند در بندر انزلی و۶فروند در امیرآباد هست که همگی حامل کالاهای اساسی و ضروری هستند.

جمعه 25 بهمن 1398 ساعت 3:55

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، مهرداد جمال ارونقی در گفتگو با رادیو در تشریح سوالی مبنی بر اینکه در مورد مطلب منتشره «ترخیص ۲۱میلیون تن کالای اساسی به ارزش ۱۲میلیارد دلار از گمرکات کشور وافزایش ۲۳درصدی واردات» گفت: در خصوص این موضوعی که خبر آن منتشر شد در مورد کالاهای ضروری و اساسی مورد نیاز است که در سال جاری به وزن ۲۱میلیون تن وارزش ۱۲میلیارد دلار واردات کالاهای اساسی وضروری و مورد احتیاج را داشتیم که از گمرکات ترخیص شدند.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران افزود: این میزان واردات ازنظر وزنی ۲۱درصد و از نظر ارزشی ۲۳درصد نسبت به سال گذشته واردات افزایش یافته است. وی گفت: الان حدود یک میلیون ودویست هزار تن هم کالاهای اساسی در جریان تشریفات گمرکی داریم که ارزش آنها بیش از پانصد بیست وپنج میلیون دلار برآورد میشود.

معاون امور گمرکی یادآورشد :علاوه براین موضوع میتوانم اشاره کنم که در حال حاضر در بنادر و گمرکات کشور بیش از چهار میلیون تن کالاهای اساسی درحین انجام تشریفات گمرکی است که البته بیشتر اینها در انتظار تخلیه واظهار کالا به گمرک هستند واز این میزان حدودا ۳میلیون تن در بندر امام خمینی است که بصورت شبانه روزی از این بندر درحال انجام تشریفات گمرکی و پس از آن ترخیص می گردد.

ارونقی در خصوص شناورهایی که برای تخلیه کالای اساسی در بنادر منتظر تخلیه هستند ویا منتظر در لنگر گاه هستند گفت: شناورهای در حال تخلیه حدودا ۱۹ فروند شناور هستند که ۸فروند در بندر امام خمینی و ۳فروند در بندر انزلی و۶فروند در امیرآباد هست که همگی حامل کالاهای اساسی و ضروری هستند و همینطور ۲۰فروند شناور هم منتظر در لنگرگاه هستند تا در فرصت مناسب نسبت به تخلیه کالاهای خود اقدام کنند.

معاون امور گمرکی گمرک ایران در پاسخ به سوال خبرنگار رادیو مبنی براینکه چه مراحل عملیاتی صورت گرفته که ترخیص کالا در حداقل زمان ممکن صورت پذیرد گفت : باتوجه به شرایط تحریمی که احساس می شدحتما باید برای تامین این کالا ها اقدام ضروری صورت بگیرد.

لذا توسط تمامی دستگاهای ذی ربط وذیصلاح جلسات مختلف کارشناسی و تصمیم گیری تشکیل شده ازطرف وزارت صمت، ستادتنظیم بازار و سایر مراجعی که به یک نحوی ذی ربط وذیصلاح بودند بخشنامه ها و دستور العمل های متعددی صادر شده که تامین کالای اساسی به حد نیاز باشد وگمرک هم اقدامات مختلفی را انجام داده از جمله اینکه به تمامی گمرکات ابلاغ شده که بصورت شبانه روزی نسبت به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص این کالاها اقدام کنند که دراین بین بحث حمل یکسره ونمونه برداری توسط یک دستگاه وبعدازاینکه مجوز آن دستگاه صادر شد تعمیم دادن این به سایر دستگاها و سایرمجوزها، بحث ترخیص این کالاها بدون اخذ حقوق ورودی هست که یک مقداری از کالا بصورت نسیه نگهداری شود تا اجازه داده شود این کالا در حداقل زمان ممکن ترخیص شود.

بحث کالاهایی هست که این کالاها در انتظار تامین ارز هستند که توسط گمرک بالاتر از ۹۰ درصد این کالاها ترخیص می شود واجازه انجام تشریفات و ترخیص کالا صورت می پذیرد واقدامات متعدد دیگری که باعث شده که روند پر سرعتی را نسبت به قبل طی کنند.

ارونقی در پایان به دونکته  اشاره کردوخاطرنشان کرد:  بعضی بحث رسوب کالا را مطرح میکنند در صورتیکه همه این کالاها موجودی بنادر هست و ما درحوزه کالاهای اساسی رسوب چندانی نداریم و در بحث کالاهای سرمایه ای هم ما خوشبختانه ۲میلیون ۶۵۰ هزارتن کالا در گمرکات کشور داریم که نسیت به ترخیص آنها هم اقدام می شود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بنگاه های کوچک

بانک ملی ایران به منظور حمایت از گردش چرخ بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه صنعت کشور، بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش ها اعطا کرده است.

 • 135

یک گام مثبت برای مهار نقدینگی/ اثر ضدتورمی انتشار اوراق قرضه

یک کارشناس بانکی گام اول بانک مرکزی در راستای کاهش نقدینگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انتشار اوراق بدهی با مداخله بانک مرکزی در جهت تامین کسری بودجه دولت اثرگذاری بیشتر از استقراض دولت و چاپ پول دارد.

 • 143

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص تغییر ساعت کار شعبه ایلام

بانک سرمایه در اطلاعیه‌ای تغییر ساعت کار شعبه ایلام این بانک را اعلام نمود.

 • 128

احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب منتخب بانک کارآفرین شهر تهران

احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام در ده شعبه منتخب بانک کارآفرین در شهر تهران عملیاتی شد.

 • 136

آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی‌های مسکن

جلسه‌ای با حضور اعضای هیات مدیره و تعدادی از مدیران بانک توسعه تعاون و مقامات مسئولی از سازمان بورس کالا به منظور هم‌اندیشی و بررسی راهکارهای ارائه تأمین مالی مسکن بر مبنای انتشار اوراق سلف برگزار شد.

 • 44

ارتباط مستقیم تلفنی معاون اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان

به منظور تکریم، افزایش رضایتمندی و پاسخگویی به سوالات مشتریان، ارتباط مستقیم تلفنی معاون مدیرعامل در امور اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان فراهم شده است.

 • 43

ارائه خدمات مطلوب به کارگران جزو برنامه های اصلی بانک رفاه

بانک رفاه کارگران همواره تلاش می کند تا خدمات مطلوب تری به جامعه کارگری کشور ارائه دهد و امضای این تفاهم نامه زمینه خدمات رسانی بهتر را فراهم می کند.

 • 40

حمایت بانک توسعه تعاون از فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز

بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و همچنین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری، تفاهم‌نامه‌ای با اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز منعقد کرد.

 • 25

واریز ماهانه مبالغ خرد و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران این امکان را فراهم کرده تا با واریزهای مستمر ماهانه، پس از مدت مشخصی بتوانید تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنید.

 • 38

روز سبز شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۹۷۱۷ واحدی معادل ۰.۷۸ درصد به رقم یک میلیون و ۲۵۷ هزار و ۳۶۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۴ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۳۹ واحد رسید.

 • 29

بازدید معاون اعتبارات و راهبری شعب بانک صنعت و معدن استان فارس

عبدالرضا ولی الهی عضو هیأت عامل و معاون اعتبارات و راهبری شعب به همراه سید مهدی صدری رییس اداره بازاریابی و بانکداری شرکتی بانک صنعت و معدن از سه واحد تولیدی بزرگ در استان فارس بازدید نمود.

 • 35

افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹

با حمایت گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری، افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹ محقق شد.

 • 18

ابراز رضایت برندگان یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان

طی مراسمی با حضور مدیران روابط عمومی و سیستم های نرم افزاری و اطلاعاتی بانک پارسیان، دو برنده یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان، جوایز خود را دریافت کردند.

 • 29

صورت‌های مالی سال ۹۸ بانک سپه با حضور وزیر اقتصاد تصویب شد

مدیذعامل بانک سپه با اشاره به اینکه سال گذشته سال ماموریت‌های بزرگ برای بانک سپه بود، افزود: بانک سپه با ظرفیت‌های قوی تر نقش آفرین در عرصه کلان اقتصادی خواهد بود.

 • 29

بانک‌پاسارگاد به فعالان بخش کشاورزی، تسهیلات اعطا می‌کند

بانک‌پاسارگاد در راستای برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ا و با هدف حمایت از بخش کشاورزی، اقدام به اعطای تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی می‌کند.

 • 32

پرداخت تسهیلات اشتغال آفرین بانک توسعه تعاون در خراسان رضوی

بانک توسعه تعاون در قالب تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه به ایجاد و تقویت کسب‌وکارهای خرد در شهرستان تاریخی باخرز خراسان رضوی کمک می‌کند.

 • 33

از هیچ کمکی در راستای حمایت از تولیدکنندگان دریغ نخواهیم کرد

مدیر عامل بانک صنعت و معدن در بازدید از گروه صنعتی زر اعلام کرد: در سال جهش تولید از هیچ کمکی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان دریغ نخواهیم کرد.

 • 30

تقویت ۲۶۵۱۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶۵۱۶ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹۹ واحدی به رقم ۱۵ هزار و ۹۹۴ واحد رسید

 • 38

حمایت۱۰۲۰میلیاردی از مرکزلجستیک وپایانه صادرات محصولات کشاورزی

بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی با حمایت و مشارکت ۱۰۲۰میلیارد ریالی بانک کشاورزی در استان مازندران راه اندازی شده است.

 • 30

ایده‌ نو بانک مهر ایران برای استفاده مستمر از تسهیلات قرض‌الحسنه

در طرح «اندوخته اجتماعی» بانک قرض‌الحسنه مهر ایران متقاضیان می‌توانند با پس‌انداز مبالغ اندک خود به‌صورت ماهانه، بیش از یک بار وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

 • 41