خدمات شبانه روزی گمرک برای ترخیص سریع کالاهای اساسی

خدمات شبانه روزی گمرک برای ترخیص سریع کالاهای اساسی

معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد: شناورهای در حال تخلیه حدودا ۱۹ فروند شناور هستند که ۸ فروند در بندر امام خمینی و ۳ فروند در بندر انزلی و۶فروند در امیرآباد هست که همگی حامل کالاهای اساسی و ضروری هستند.

جمعه 25 بهمن 1398 ساعت 3:24

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، مهرداد جمال ارونقی در گفتگو با رادیو در تشریح سوالی مبنی بر اینکه در مورد مطلب منتشره «ترخیص ۲۱میلیون تن کالای اساسی به ارزش ۱۲میلیارد دلار از گمرکات کشور وافزایش ۲۳درصدی واردات» گفت: در خصوص این موضوعی که خبر آن منتشر شد در مورد کالاهای ضروری و اساسی مورد نیاز است که در سال جاری به وزن ۲۱میلیون تن وارزش ۱۲میلیارد دلار واردات کالاهای اساسی وضروری و مورد احتیاج را داشتیم که از گمرکات ترخیص شدند.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران افزود: این میزان واردات ازنظر وزنی ۲۱درصد و از نظر ارزشی ۲۳درصد نسبت به سال گذشته واردات افزایش یافته است. وی گفت: الان حدود یک میلیون ودویست هزار تن هم کالاهای اساسی در جریان تشریفات گمرکی داریم که ارزش آنها بیش از پانصد بیست وپنج میلیون دلار برآورد میشود.

معاون امور گمرکی یادآورشد :علاوه براین موضوع میتوانم اشاره کنم که در حال حاضر در بنادر و گمرکات کشور بیش از چهار میلیون تن کالاهای اساسی درحین انجام تشریفات گمرکی است که البته بیشتر اینها در انتظار تخلیه واظهار کالا به گمرک هستند واز این میزان حدودا ۳میلیون تن در بندر امام خمینی است که بصورت شبانه روزی از این بندر درحال انجام تشریفات گمرکی و پس از آن ترخیص می گردد.

ارونقی در خصوص شناورهایی که برای تخلیه کالای اساسی در بنادر منتظر تخلیه هستند ویا منتظر در لنگر گاه هستند گفت: شناورهای در حال تخلیه حدودا ۱۹ فروند شناور هستند که ۸فروند در بندر امام خمینی و ۳فروند در بندر انزلی و۶فروند در امیرآباد هست که همگی حامل کالاهای اساسی و ضروری هستند و همینطور ۲۰فروند شناور هم منتظر در لنگرگاه هستند تا در فرصت مناسب نسبت به تخلیه کالاهای خود اقدام کنند.

معاون امور گمرکی گمرک ایران در پاسخ به سوال خبرنگار رادیو مبنی براینکه چه مراحل عملیاتی صورت گرفته که ترخیص کالا در حداقل زمان ممکن صورت پذیرد گفت : باتوجه به شرایط تحریمی که احساس می شدحتما باید برای تامین این کالا ها اقدام ضروری صورت بگیرد.

لذا توسط تمامی دستگاهای ذی ربط وذیصلاح جلسات مختلف کارشناسی و تصمیم گیری تشکیل شده ازطرف وزارت صمت، ستادتنظیم بازار و سایر مراجعی که به یک نحوی ذی ربط وذیصلاح بودند بخشنامه ها و دستور العمل های متعددی صادر شده که تامین کالای اساسی به حد نیاز باشد وگمرک هم اقدامات مختلفی را انجام داده از جمله اینکه به تمامی گمرکات ابلاغ شده که بصورت شبانه روزی نسبت به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص این کالاها اقدام کنند که دراین بین بحث حمل یکسره ونمونه برداری توسط یک دستگاه وبعدازاینکه مجوز آن دستگاه صادر شد تعمیم دادن این به سایر دستگاها و سایرمجوزها، بحث ترخیص این کالاها بدون اخذ حقوق ورودی هست که یک مقداری از کالا بصورت نسیه نگهداری شود تا اجازه داده شود این کالا در حداقل زمان ممکن ترخیص شود.

بحث کالاهایی هست که این کالاها در انتظار تامین ارز هستند که توسط گمرک بالاتر از ۹۰ درصد این کالاها ترخیص می شود واجازه انجام تشریفات و ترخیص کالا صورت می پذیرد واقدامات متعدد دیگری که باعث شده که روند پر سرعتی را نسبت به قبل طی کنند.

ارونقی در پایان به دونکته  اشاره کردوخاطرنشان کرد:  بعضی بحث رسوب کالا را مطرح میکنند در صورتیکه همه این کالاها موجودی بنادر هست و ما درحوزه کالاهای اساسی رسوب چندانی نداریم و در بحث کالاهای سرمایه ای هم ما خوشبختانه ۲میلیون ۶۵۰ هزارتن کالا در گمرکات کشور داریم که نسیت به ترخیص آنها هم اقدام می شود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پیام مدیرعامل بانک توسعه تعاون به مناسبت عید غدیرخم

حجت الله مهدیان در پیامی فرا رسیدن عید غدیر خم راتبریک گفت.

 • 2

آیین تکریم و معارفه معاون اعتباری و عضو هیات عامل بانک کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی روز دوشنبه چهارم مرداد در مراسمی، انتصاب وهب متقی نیا به سمت معاون اعتباری و عضو هیات عامل بانک کشاورزی را اعلام و از خدمات مسعود جلالیان قدردانی کرد.

 • 2

مهلت جذب اعتبارات عمرانی تا شهریور تمدید شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال جاری تا شهریور ماه موافقت کردند.

 • 1

غدیر تداوم خط نبوت است

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در آستانه فرا رسیدن عید غدیر، در پیامی این عید را به مشتریان، کارکنان نظام بانکی و خانواده های آن ها تبریک و شادباش گفت.

 • 1

افزایش تدریجی دامنه نوسان در بورس

رییس سازمان بورس گفت: برای اینکه افزایش دامنه نوسان به صورت تدریجی و نظام‌مند باشد، طرحی در دست بررسی است.

 • 2

ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه ای از عوامل شکوفایی اقتصادی

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را از عوامل شکوفایی اقتصادی برشمرد.

 • 2

آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، اصلاح و ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور تصویب‌نامه مربوط به اصلاحیه ماده (۱۰) آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات را ابلاغ کرد.

 • 1

ظرفیت بخش تعاون برای پیشبرد برنامه‌های دولت جدید

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در خصوص ظرفیت بخش تعاون برای پیشبرد برنامه‌های دولت جدید در ارتقای اشتغال و تولید توضیحاتی ارائه داد.

 • 2

سودآوری مطلوب بانک صنعت و معدن

رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن در نشست مجمع عمومی این بانک از رسیدن به نقطه سودآوری مطلوب در صورت های مالی این بانک سخن گفت.

 • 2

تامین مالی ۲.۸ میلیاردیورویی تامین ۵۵۰۰ مگاوات یزث

مدیر عامل بانک صنعت و معدن با تاکید بر تداوم حرکت بانک در مسیر پیشرفت و حفظ و ارتقاء جایگاه این بانک در نظام بانکداری کشور از تامین مالی ۲.۸ میلیارد یورویی تامین پنج هزار و ۵۰۰ مگاوات برق خبر داد.

 • 2

شاخص کل بورس ۸۴۰۰ واحدی عقب‌نشینی کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۸۴۰۱ واحدی معادل ۰.۶۳ درصد به یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۹۵۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۸ واحدی به ۱۹ هزار و ۲۱۹ واحد رسید.

 • 6

امکان افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس انداز غیرحضوری در بانک رفاه

متقاضیان افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس انداز در بانک رفاه کارگران می‌توانند در قالب طرح "جست و جوی رفاه" نسبت به افتتاح این حساب به صورت غیرحضوری اقدام کنند.

 • 6

پیام تسلیت مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت درگذشت رئیس بنیاد مسکن

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی، درگذشت مرحوم علیرضا تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

 • 6

پرداخت ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان کمیته امداد

با اهتمام شعب بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان خرداد ماه سال جاری تعداد ۱۳ هزار و ۵۰۲ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۵۹۹۶ میلیارد ریال به مددجویان معرفی شده از سوی کمیته امداد پرداخت شده است.

 • 6

جزییات پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی به ۱۰۰ میلیون تومان هم اکنون سوالات مهمی از سوی متقاضیان این تسهیلات در خصوص نحوه اقدام برای دریافت آن ایجاد شده است.

 • 3

سامانه بازارگاه در نوع خود، کاری جدید و دستاوردی بزرگ است

نشست بررسی راهکارهای بهبود خدمات سامانه بازارگاه و تبادل نظر درباره ارتقای عملکرد این سامانه، با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بازرسی کل کشور در بانک کشاورزی برگزار شد.

 • 6

بررسی زمینه‌های توسعه سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی

موارد توسعه‌ای سامانه بازارگاه محصولات و نهاده های کشاورزی با حضور معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک کشاورزی بررسی شد.

 • 4

لزوم حل فوری مسِِِِِئله FATF

به نقل از کارشناس مسائل اقتصادی ،مهم‌ترین کاری که دولت آتی باید مورد توجه قرار دهد، خروج از لیست سیاه FATF و حل مشکل تحریم‌ها است.

 • 3

ماجرای پاداش هیئت مدیره بانک تجارت چه بود؟

مدیرامور مالی بانک تجارت در واکنش به انتشار تصاویری از مجمع عمومی بانک تجارت در فضای مجازی که برای تعیین میزان پاداش هیئت مدیره بود، گفت: این پاداش‌ها با وقفه ۵ ساله پرداخت شده و کاملا قانونی است.

 • 3

خدمت رسانی به حوزه سلامت از افتخارات بانک رفاه است

بانک رفاه کارگران و بیمارستان میلاد همکاری و تعامل خوبی با یکدیگر دارند و خدمت رسانی به مجموعه این بیمارستان انتفاعی نیست.

 • 3