حمایت از پروژه های دغدغه محور توسط صندوق نوآوری و شکوفایی

حمایت از پروژه های دغدغه محور توسط صندوق نوآوری و شکوفایی

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در این صندوق مدل های سرمایه گذاری مختلفی برای حمایت از پروژه های دغدغه محور کشور تعریف شده است.

چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 2:4

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، علی ناظمی امروز در نشست خبری در خصوص برنامه‌های صندوق نوآوری و شکوفایی برای سرمایه گذاری روی طرح‌ها و پروژه‌ها گفت: یکی از برنامه‌های صندوق نوآوری و شکوفایی با عنوان «هم سرمایه گذار» است که به وسیله آن طرح‌ها بتوانند بازار خود را به دست بیاورند.

وی افزود: در مدل هم سرمایه گذار، پروژه‌های دغدغه محور کشور که از ریسک بالایی برخوردار است و سرمایه گذاران نیز به سختی حاضر به سرمایه گذاری روی آن پروژه می‌شوند توسط صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت می‌شوند.

ناظمی گفت: در مدل هم سرمایه گذار، به ازای هر واحد سرمایه گذاری شرکت، صندوق نوآوری و شکوفایی ۴ واحد روی پروژه سرمایه گذاری می‌کند.

به گفته معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی تاکنون ۴ مورد از طریق مدل هم سرمایه گذار صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت‌ها همکاری داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: استارت آپ ها و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با مشارکت صندوق‌های جسورانه بورسی تسهیلاتی برای تجاری سازی محصولات خود دریافت کنند.

به گفته ناظمی: در مدل هم سرمایه گذار تاکنون ۶۰ میلیارد تومان از سوی صندوق روی پروژه‌ها سرمایه گذاری شده است.

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: بودجه صندوق نوآوری شکوفایی برای مدل هم سرمایه گذار ۵۰۰ میلیارد تومان است که ما آمادگی داریم در قالب صندوق‌های جسورانه بورسی و خصوصی از پروژه‌ها بدین واسطه حمایت کنیم.

وی در خصوص نحوه سرمایه گذاری دولت در بخش‌های نوآوری گفت: استفاده از ابزار صندوق برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت اپ ها در گذشته به صورت سرمایه گذاری مستقیم بود.

ناظمی با بیان اینکه نوآوری در همه دنیا تلاش می‌کند تا بر روی اشتغال تأثیر گذارد، افزود: اگر زمانی بازار نوآوری دچار شکست شود دولت می‌بایست به طریقی ورود پیدا کند و بخش خصوصی را مورد حمایت خود قرار دهد.

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص روش مستقیم سرمایه گذاری در حوزه‌های فناور و نوآور گفت: به دلیل مشکلاتی که در بخش سرمایه گذاری مستقیم وجود دارد تصمیم گرفتیم روش‌های دیگری را در پیش بگیریم. در مدل مستقیم، ۲ هزارمیلیارد ریال بودجه را به طرح‌های کلان اختصاص داده ایم.

وی در خصوص مدل سرمایه گذاری «بازار سرمایه» عنوان کرد: تلاش می‌کنیم در بازار سرمایه از حداکثر ظرفیت‌های بازار استفاده کنیم؛ در همین راستا، دو صندوق خصوصی و صندوق جسورانه را ایجاد کردیم که صندوق خصوصی اساسنامه آن آماده شده و در حال ورود به بورس است.

وی ادامه داد: در صندوق جسورانه بورسی که کار خود را در بورس آغاز کرده تلاش می‌کنیم تا ۴۰ درصد سرمایه را از صندوق نوآوری وارد آن کنیم.

ناظمی تاکید کرد: ورود صندوق‌های جسورانه به سرمایه گذاری موجب حمایت از استارت اپ ها می‌شود.

وی در خصوص منابع مالی اختصاص یافته در سال ۹۸ از سوی صندوق نوآوری به صندوق‌ها گفت: برای ۱۰ صندوق خصوصی و جسورانه ۲,۸۵۰ هزار میلیارد ریال در نظر گرفتیم که در فاز اجرایی قرار دارد.

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به مدل «هم سرمایه گذاری» گفت: در مدل هم سرمایه گذاری، صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت مستقیم وارد نمی‌شود و این امر را به صندوق‌های پژوهش و فناوری واگذار کرده است.

وی افزود: صندوق‌های خصوصی و صندوق‌های جسورانه نیز زیر مجموعه مدل سرمایه گذاری بازار سرمایه به شمار می‌رود.

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به روش‌های مکمل برای حمایت از طرح‌ها خاطر نشان کرد: یکی از روش‌های دیگری که برای سرمایه گذاری روی طرح‌ها بنا داریم از اواسط امسال اجرایی کنیم «برنامه انتشار صکوک» نوآوری است که به میزان ۲هزارو ۸۵۰ میلیارد ریال برای این مدل در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص برنامه انتشار صکوک گفت: این مدل برای شرکت‌هایی است که منابع مالی زیادی دارند و ما می‌توانیم ضامن انتشار اوراق آنها باشیم. ما در صندوق ضامن آنها می‌شویم تا بتوانند از بازار سرمایه جذب مالی مناسبی داشته باشند.

کد خبر 4667949
میترا سعیدی کیا

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مطالبات سال ۹۸ داروخانه‌ها تا پایان خرداد پرداخت شد

مدیرکل روابط عمومی بیمه سلامت گفت: مطالبات سال ٩٧ داروخانه‌های طرف قرارداد در سراسر کشور به طور متوسط تا آذر ماه پرداخت شده و پرداخت مانده مطالبات سال ۹۷ به محض دریافت اعتبار پرداخت می‌شود.

 • 44

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 54

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 56

قیمت سکه طرح جدید ۱۹ مردادماه ۹۸ به ۴میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید

در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز شنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸ قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید.

 • 45

اختلال در دسترسی به "پورتال اطلاع رسانی" بانک رفاه کارگران محتمل

احتمال اختلال در دسترسی به پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران وجود دارد.

 • 48

رشد ۱۴۳ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۱۴۳ واحدی در ارتفاع ۲۵۵ هزار و ۳۰۶ واحدی ایستاد.

 • 38

سایت آمازون خانه می فروشد!

به تازگی در آمازون بسته ای شامل پنل های چوبی عرضه شده که می توان با سرهم کردن آنها یک خانه به مساحت ۲۲۷ فوت مربع ساخت.

 • 42

فقط ۳۸ درصد از خسارات سیل پرداخت شد

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه تاکنون ۱۴۲ میلیارد تومان به آسیب‌دیدگان سیل پرداخت کرده است؛ اما این مبلغ هنوز با آخرین پیش‌بینی‌های رسمی از کل خسارات مرتبط با سیل که حدود ۳۶۵ میلیارد تومان است فاصله زیادی دارد.

 • 37

زورآزمایی بانک مرکزی با متخلفان ارزی

رئیس‌کل بانک مرکزی با کسی شوخی ندارد و می‌خواهد از همه حساب‌کشی کند، او گفته که اگر زورمان نرسد به رئیس‌جمهور می‌گوییم. به این ترتیب به نظر می‌رسد که برخی از شرکت‌هایی که اقدام به رفع تعهد ارزی نکرده‌اند و دولتی هم بوده‌اند، به نوعی به زور قصد داشتند قانون را دور بزنند که با رسانه‌ای شدن این موضوع ...

 • 54

پیشنهاد نصب تابلو بورس کالا در عراق

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با استقبال از پیشنهاد نصب تابلوی بورس کالای ایران در عراق گفت: با نصب این تابلو، عراقی‌ها می‌توانند بدون واسطه از طریق بورس کالا، محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

 • 37

قیمت دلار امروز ۱۹ مرداد به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید

قیمت هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی امروز شنبه ۱۹ مرداد ۹۸ برای فروش به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.

 • 46

پست بانک ایران بیش از ۱۵ هزار طرح روستایی را تامین مالی کرده است

دکترشیری گفت:این بانک باپرداخت ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیاردریال تسهیلات درقالب قانون حمایت ازتوسعه وایجاد اشتغال درمناطق روستایی و عشایری توانسته تامین مالی بیش از ۱۵هزارطرح اشتغالزایی رابخوبی انجام دهد.

 • 44

غزه هر ماه ۷۰ میلیون دلار به دلیل محاصره خسارت می‌بیند

رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه تاکید کرد که این باریکه هر ماه در نتیجه ادامه محاصره و بحران‌های پیش‌رو از جمله عدم پرداخت حقوق کارمندان، متحمل ۷۰ میلیون دلار خسارت می‌شود.

 • 45

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 45

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 40

توفیقات تولید مسکن با اجرای ۴ پروژه صندوق سرمایه‌گذاری

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با اشاره به تجربه‌ ارزشمند مجموعه بانک مسکن در اجرای ۴ پروژه مسکونی با استفاده از ابزار مالی صندوق های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، خواستار رفع محدودیت در صدور مجوز شد.

 • 48

پرداخت پیش از موعد سود سهام بازنشستگان از سوی بیمه ملت

بیمه ملت، سود سهام بازنشستگان سهامدار خود را پیش از موعد مقرر، پرداخت می کند.

 • 45

آیفون تاشو ۳۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت

خبر تلاش اپل برای تولید آیفون تاشو مدتی است در فضای مجازی منتشر شده و اطلاعات تازه حاکی است که قیمت این آیفون سرسام آور و برابر با ۳۵۰۰ دلار خواهد بود.

 • 33

نوارغزه ماهانه ۷۰ میلیون دلار به دلیل تداوم محاصره خسارت می‌بیند

یک عضو مجلس قانون گذاری فلسطین اعلام کرد که نوارغزه به دلیل تداوم محاصره صهیونیستها، ماهانه ۷۰ میلیون دلار خسارت متحمل می شود.

 • 37

بازدید مدیرعامل بانک صنعت و معدن از خبرگزاری ایرنا در استان قم

مدیر عامل بانک صنعت ومعدن در بازدید از خبرگزاری ایرنا در استان قم با تبریک روزخبرنگار و تأکید بر نقش حساس این حرفه در تعیین سرنوشت کشور گفت: ایجاد امید و همدلی در جامعه باید محور فعالیت رسانه ها باشد.

 • 44