حمایت از طرح‌های اقتصادی و اجتماعی در استان لرستان

حمایت از طرح‌های اقتصادی و اجتماعی در استان لرستان

جلسه‌ بررسی نقش بانک‌پاسارگاد در زمینه‌ حمایت‌های مالی و توسعه‌ سرمایه‌گذاری در لرستان برگزار شد.

شنبه 15 شهریور 1399 ساعت 18:1

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط‌ عمومی بانک‌پاسارگاد، در این نشست مدیران کل واحدهای مختلف مسائل اقتصادی و توانمندی بالقوه استان و انتظارات خود را با جزئیات مطرح کردند. سپس حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به ظرفیت‌ها و نعمت‌هایی که استان لرستان از ‌آن‌ها بهره‌مند است، گفت: لرستان با وجود ظرفیت‌های فراوانی که در بخش‌های کشاورزی، دامپروری، دامداری، گیاهان دارویی، صنعتی، پتروشیمی، صنعت سنگ و ... دارد، از شرایط اقتصادی نامناسب و بیکاری رنج می‌برد. وی با اشاره به لزوم توجه به این استان ادامه داد: با عنایت به ظرفیت‌های موجود در این استان، بانک‌پاسارگاد با حمایت‌های خود می‌تواند پیام‌آور امید و یک زندگی آبرومند، برای جوانان مؤمن و انقلابی این منطقه باشد و در استان تحول و نشاط ایجاد کند.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اقدامات ارزشمند بانک‌پاسارگاد در این استان افزود: عنایات و فعالیت‌های نیک و پسندیده‌ای که دکتر قاسمی و همکاران ایشان در بانک پاسارگاد در استان داشته‌اند را مصداق این آیه می‌دانم که می‌فرماید «وَ مَا تَفْعَلُوا مِنْ خَیْرٍ فَإِنَّ اللَّهَ بِهِ عَلِیمٌ؛ هر کار نیکی که انجام دهید، خداوند از آن آگاه است.»

وی تأکید کرد: به جرأت می‌توانم بگویم در مدت ۸ ماه حضور خود در این استان، امروز شاهد برگزاری جلسه‌ای بی‌نظیر بودم که در آن تصمیمات مفید و ارزشمندی برای ایجاد تحول در استان لرستان گرفته‌شد. این خبر بسیار خوبی برای مردم لرستان است که در پی آن انشاءالله نشاط، شادابی و امید در استان ما اعتلاء خواهد یافت.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در پایان خطاب به مدیران استان تصریح کرد: اکنون باید مدیران ما در استان، با مدیریت جهادی و کار مضاعف، از این فرصت بهره ببرند تا با یاری خدا، توکل و توسل به حضرت امام‌حسین (ع)، آینده خوبی برای استان لرستان رقم بزنند.

در ادامه سید موسی خادمی استاندار لرستان با اشاره به اقدامات بانک‌پاسارگاد در این استان گفت: بانک‌پاسارگاد در سیل سال گذشته، به‌عنوان اولین بانک از کشور، در محل حاضر شد و اقدامات تأثیرگذاری در کمک به سیل‌زدگان استان داشت.

استاندار لرستان در ادامه، مشکلات و چالش‌های استان را در سه حوزه‌ی اجتماعی، اقتصادی و عمرانی مطرح کرد و درخواست کرد که بانک‌پاسارگاد در طرح‌های توجیه‌پذیری که سرمایه‌گذار نیز دارای اهلیت است، به کمک استان بیاید.

وی با اشاره به نگاه ویژه‌ی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد در توسعه‌ی متوازن و کمک به مناطق افزود: هدف از حضور بانک‌پاسارگاد، استفاده و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان برای ایجاد توسعه، تکمیل طرح‌های عمرانی و اقتصادی، اشتغال‌زایی و کمک به رفع محرومیت‌ها است که امیدواریم با استفاده‌ی صحیح از این فرصت، در رسیدن به اهداف مورد نظر توفیق حاصل شود.

دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد نیز با اشاره به نقش مهم بانک‌ها در توسعه‌ی کشور گفت: لرستان دارای نعمت‌ها و مواهب طبیعی و خدادادی بسیاری است که باید با شناخت توانمندی‌های آن، برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف، استان را آن‌گونه که شایسته است توسعه داده و به‌گونه‌ای عمل کنیم که حتی بتواند به سایر استان‌های همجوار خود نیز کمک کند.

وی ادامه داد: بانک‌پاسارگاد نیز با امکاناتی که در اختیار دارد، تا حد توان در حمایت از سرمایه‌گذاران در پروژه‌های مختلف استان، به‌ویژه در صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، پیشقدم خواهد شد.

دکتر قاسمی مشارکت بانک‌پاسارگاد در ساخت و تکمیل جاده‌ی پلدختر به خرم‌آباد، سرمایه‌گذاری در طرح‌های نیمه‌تمام اقتصادی و عمرانی که توجیه اقتصادی دارند، مشارکت در طرح بازآفرینی شهری، حمایت از مشاغل خانگی به ویژه در زمینه قالی‌بافی و ساخت ۱۱ مدرسه‌ی دیگر در مناطق مختلف و کم برخوردار استان علاوه بر ۱۳ مدرسه ساخته شده و در دست ساخت را از دیگر برنامه‌های این بانک در لرستان عنوان کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 296

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 90

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 284

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 319

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 281

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 118

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 117

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 116

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 123

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 132

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 114

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 103

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 105

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 101

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 113

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 124

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 109

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 109

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 108

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 108