تلاش دولت برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شدت خواهد گرفت

تلاش دولت برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شدت خواهد گرفت

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را برای افزایش ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور به کار گرفته است.

سه شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 0:54

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

از شادا، فرهاد دژپسند که به عنوان سخنران مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر ساری حضور یافته بود، با اشاره به اینکه این جمع، پیام واحدی را به دشمن ارسال می کند و آن این است که این مردم ایستادگی کرده اند، تصریح کرد: این همان ملتی است که در آغاز انقلاب، سلاح نداشت و با ایمان و اقتدار، بزرگترین قدرت منطقه و نماینده امپریالیسم جهانی را از پای درآورد.

دژپسند با بیان اینکه ما اسیر برنامه های شیطنت آمیز دشمن نخواهیم شد، گفت: امروز ما قدرت برتر منطقه هستیم، ولی این برتری نه از موضع داشتن قدرت نظامی صرف بلکه ناشی  از پشتوانه عظیم مردمی و معنوی است.

وی اظهار داشت: امروز حضور شکوهمند مردم ایران در راهپیمایی ۲۲بهمن این ‌پیام را بیان می کند که در ۴۰ سالگی، انقلاب اسلامی ایران در اوج اقتدار قرار دارد.

دژپسند تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی به مقطعی رسیده که دنیا بداند اگر جمهوری اسلامی به مساله ای جواب منفی بدهد، خود تصمیم  گیرنده است و ایران در منطقه و حوزه بین الملل به جایگاهی رسیده که بسیاری نمی شود برنامه ای تدوین کرد که قبلا جمهوری اسلامی نقش مسلطی در آن نداشته باشد  و این اقتدار می تواند مانع حضور اغیار در منطقه شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به توانمندی و اقتدار سیاسی و نظامی ایران در منطقه، باعث نقش بر آب شدن برنامه های شوم دشمن در منطقه شد، گفت: برنامه های نظامی استکبار در منطقه توسط جمهوری اسلامی متوقف شده است و امروز این ایران اسلامی است که در عرصه های گوناگون اعم از  بین الملل و  علمی در حوزه های سلول های بنیادی، صنعت موشکی و هوافضا  حرف های جدی برای گفتن داشته و دارای جایگاه مناسبی در تولید علم قرار دارد.

دژپسند تصریح کرد: اقتدار امروز ایران از اراده ای که از ابتدای پیروزی انقلاب حاکم بود نشات گرفته  تا ایران در مرتبتی قرار بگیرد که به هیچ قدرت و کشوری حق تسلط به منطقه را ندهد.

وی با بیان اینکه انقلاب صورت گرفت تا مردم نظارت بر عملکرد نظام اسلامی داشته باشند، گفت: امروز در ۴۰ سالگی انقلاب، مقام معظم رهبری به عنوان عالی ترین مقام کشور، فرمان تشکیل کرسی های آزاداندیشی می دهند و این را باید با حکومت پیشین ایران مقایسه کرد که در اوج خودکامگی قرار داشت.

سخنران راهپیمایی ۲۲ بهمن ساری که در حضور راهپیمایان پرشور این شهرستان سخن می گفت، بیان کرد: امروز استقلال و آزادی در ایران به مرتبه خوبی رسیده و احترام به رای مردم در اولویت برنامه های آن قرار دارد.

وی گفت: در جمهوری اسلامی، از ابتدای نظام تا به امروز، رای مردم در راس تصمیمات کشور قرار دارد و همان گونه که امام و رهبری فرمودند میزان رای ملت است و کوچک ترین اختلالی در آن قابل گذشت نیست.

وزیر اقتصاد با اشاره به برخی مشکلات نظیر گرانفروشی و بیکاری، اظهار داشت: مردمی که همواره در پشت نظام اسلامی بودند و در تمامی صحنه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی آن حضور مستمر داشتند به خوبی می دانند که این کشور همواره با بحران ها و توطئه های منطقه ای و موضوعی مواجه بوده است اما همگی به لطف خداوند و هوشیاری مردم به شکست انجامیده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: جنگ تحمیلی در همان روزهای آغازین نظام اسلامی ده ها میلیارد دلار، خسارت به ایران وارد کرد، طی آن سال ها، درآمد ارزی ایران ۶ و نیم میلیارد دلار بود و در کنار این خسارت ها، فرصت های سازندگی و پیشرفت نیز از کشور گرفته شد.

دژپسند گفت: اگرچه برخی می گویند که ژاپن و آلمان هم پس از  تجربه جنگ و آسیب های ناشی از آن، توانستند به قدرت های صنعتی و اقتصادی تبدیل شوند، اما باید گفت، این کشورها تجربه کارشکنی ها و توطئه های پس از جنگ را نداشتند و مسقیماً به عرصه بازسازی وارد شدند .

وی با اشاره به تحریم های پیشین دشمنان تا سال ۱۳۹۱ که موجب تنگناهای  زیادی برای کشور شد، اظهار داشت: ما در سال ۱۳۹۴ از این فرآیند خارج شدیم و سپس صادرات کشور را  افزایش دادیم.  

دژپسند گفت: با همه مضایق، دو سال نرخ تورم در کشور، یک رقمی بود و توانستیم جشنواره افتتاح پروژه های عمرانی را در کشور برقرار کنیم، ضریب حقوق و دستمزد کارکنان افزایش یافت تا از تورم پیشی گیرد و نرخ تورم بر زندگی مردم تاثیر نداشته باشد.

وی افزود: بخشی از عدم تعادل ها در کشور، ثابت شده و تورم یک رقمی، پس از سال ها بر کشور حاکم شد و این ملت در سال های اخیر  رشد اقتصادی بالا  را نیز تجربه کرد که در این سنوات نیز اگر اراده ملت باشد دستاوردهای دیگر هم محقق می شود.

دژپسند گفت: امروز استکبار جهانی بار دیگر به ابزار تحریم متوسل شده و تمام مجاری ورود ارز و صادرات نفتی و کالاهای غیرنفتی را مسدود کرده است.

وزیر اقتصاد افزود: دشمن که دریافته است، نمی تواند با این ملت شهید پرور مقابله کند و این نظام در برابر وی کرنش نخواهد کرد، بار دیگر حتی به کشورهایی که در برنامه های ارزی همکاری می کردند نیز فشار آورده است.

وی بیان کرد: امروز در شرایط سخت اقتصادی در کشور، با اجازه مقام معظم رهبری، برای سال گذشته و امسال مجموعا دو و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق ذخیره ارزی به منظور ایجاد اشتغال در کشور بهره گیری شده است.

روند کاهشی تورم از آبان ماه

وزیر اقتصاد با بیان اینکه، دولت تصمیم دارد برنامه های ویژه اقتصادی تهیه کند، گفت: خوشبختانه تورم ماهانه کشور از آبان ماه روند کاهشی داشته است که گر چه این به معنای کاهش تورم و گران نبودن کالاها نیست اما دولت تلاش می کند مقابل افزایش فزاینده قیمت ها را بگیرد.

دژپسند اظهار داشت: امروز به رغم تضییقات ارزی، دولت سرمایه گذاری را مستمرا در کشور ادامه می دهد و با اندک کاسب نماها که عرصه اقتصادی را تنگ کرده اند نیز مبارزه می کند.

وی گفت: در همین راستا، ‌هفته گذشته به گمرک ماموریت داده شد تا جلوی احتکار موادغذایی و گوشت را بگیرد که مشخص شد چند میلیون تن گوشت در بنادر کشور وجود دارد  که ظرف ده روز آینده وارد بازار می شود.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: مزاحمت هایی که برخی، هرچند اندک، در کشور ایجاد می کنند به این دلیل است که می خواهند مردم را از نظام مایوس کنند اما این حضور پرشور مردم در راهپیمایی به این معنا نیست که دولت و نظام ضعف ها  و کاستی ها را نشناسد و برای بهتر شدن عملکردها اقدام نکند.

وی گفت: به رغم تمام مشقات، آنچه دشمن برنامه ریزی و اعلام کرده بود که از شهریور ماه تورم ۶۰ درصدی  بر ایران حاکم خواهد شد، محقق نشد و این ملت و این نظام، فرصت تعبیر شدن خواب های دشمن را در آینده نیز نخواهد داد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مطالبات سال ۹۸ داروخانه‌ها تا پایان خرداد پرداخت شد

مدیرکل روابط عمومی بیمه سلامت گفت: مطالبات سال ٩٧ داروخانه‌های طرف قرارداد در سراسر کشور به طور متوسط تا آذر ماه پرداخت شده و پرداخت مانده مطالبات سال ۹۷ به محض دریافت اعتبار پرداخت می‌شود.

 • 40

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 50

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 52

قیمت سکه طرح جدید ۱۹ مردادماه ۹۸ به ۴میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید

در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز شنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸ قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید.

 • 43

اختلال در دسترسی به "پورتال اطلاع رسانی" بانک رفاه کارگران محتمل

احتمال اختلال در دسترسی به پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران وجود دارد.

 • 45

رشد ۱۴۳ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۱۴۳ واحدی در ارتفاع ۲۵۵ هزار و ۳۰۶ واحدی ایستاد.

 • 35

سایت آمازون خانه می فروشد!

به تازگی در آمازون بسته ای شامل پنل های چوبی عرضه شده که می توان با سرهم کردن آنها یک خانه به مساحت ۲۲۷ فوت مربع ساخت.

 • 39

فقط ۳۸ درصد از خسارات سیل پرداخت شد

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه تاکنون ۱۴۲ میلیارد تومان به آسیب‌دیدگان سیل پرداخت کرده است؛ اما این مبلغ هنوز با آخرین پیش‌بینی‌های رسمی از کل خسارات مرتبط با سیل که حدود ۳۶۵ میلیارد تومان است فاصله زیادی دارد.

 • 35

زورآزمایی بانک مرکزی با متخلفان ارزی

رئیس‌کل بانک مرکزی با کسی شوخی ندارد و می‌خواهد از همه حساب‌کشی کند، او گفته که اگر زورمان نرسد به رئیس‌جمهور می‌گوییم. به این ترتیب به نظر می‌رسد که برخی از شرکت‌هایی که اقدام به رفع تعهد ارزی نکرده‌اند و دولتی هم بوده‌اند، به نوعی به زور قصد داشتند قانون را دور بزنند که با رسانه‌ای شدن این موضوع ...

 • 51

پیشنهاد نصب تابلو بورس کالا در عراق

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با استقبال از پیشنهاد نصب تابلوی بورس کالای ایران در عراق گفت: با نصب این تابلو، عراقی‌ها می‌توانند بدون واسطه از طریق بورس کالا، محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

 • 35

قیمت دلار امروز ۱۹ مرداد به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید

قیمت هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی امروز شنبه ۱۹ مرداد ۹۸ برای فروش به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.

 • 44

پست بانک ایران بیش از ۱۵ هزار طرح روستایی را تامین مالی کرده است

دکترشیری گفت:این بانک باپرداخت ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیاردریال تسهیلات درقالب قانون حمایت ازتوسعه وایجاد اشتغال درمناطق روستایی و عشایری توانسته تامین مالی بیش از ۱۵هزارطرح اشتغالزایی رابخوبی انجام دهد.

 • 40

غزه هر ماه ۷۰ میلیون دلار به دلیل محاصره خسارت می‌بیند

رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه تاکید کرد که این باریکه هر ماه در نتیجه ادامه محاصره و بحران‌های پیش‌رو از جمله عدم پرداخت حقوق کارمندان، متحمل ۷۰ میلیون دلار خسارت می‌شود.

 • 43

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 43

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 36

توفیقات تولید مسکن با اجرای ۴ پروژه صندوق سرمایه‌گذاری

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با اشاره به تجربه‌ ارزشمند مجموعه بانک مسکن در اجرای ۴ پروژه مسکونی با استفاده از ابزار مالی صندوق های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، خواستار رفع محدودیت در صدور مجوز شد.

 • 45

پرداخت پیش از موعد سود سهام بازنشستگان از سوی بیمه ملت

بیمه ملت، سود سهام بازنشستگان سهامدار خود را پیش از موعد مقرر، پرداخت می کند.

 • 42

آیفون تاشو ۳۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت

خبر تلاش اپل برای تولید آیفون تاشو مدتی است در فضای مجازی منتشر شده و اطلاعات تازه حاکی است که قیمت این آیفون سرسام آور و برابر با ۳۵۰۰ دلار خواهد بود.

 • 32

نوارغزه ماهانه ۷۰ میلیون دلار به دلیل تداوم محاصره خسارت می‌بیند

یک عضو مجلس قانون گذاری فلسطین اعلام کرد که نوارغزه به دلیل تداوم محاصره صهیونیستها، ماهانه ۷۰ میلیون دلار خسارت متحمل می شود.

 • 35

بازدید مدیرعامل بانک صنعت و معدن از خبرگزاری ایرنا در استان قم

مدیر عامل بانک صنعت ومعدن در بازدید از خبرگزاری ایرنا در استان قم با تبریک روزخبرنگار و تأکید بر نقش حساس این حرفه در تعیین سرنوشت کشور گفت: ایجاد امید و همدلی در جامعه باید محور فعالیت رسانه ها باشد.

 • 41