تلاش دولت برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شدت خواهد گرفت

تلاش دولت برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شدت خواهد گرفت

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را برای افزایش ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور به کار گرفته است.

سه شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 0:54

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

از شادا، فرهاد دژپسند که به عنوان سخنران مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر ساری حضور یافته بود، با اشاره به اینکه این جمع، پیام واحدی را به دشمن ارسال می کند و آن این است که این مردم ایستادگی کرده اند، تصریح کرد: این همان ملتی است که در آغاز انقلاب، سلاح نداشت و با ایمان و اقتدار، بزرگترین قدرت منطقه و نماینده امپریالیسم جهانی را از پای درآورد.

دژپسند با بیان اینکه ما اسیر برنامه های شیطنت آمیز دشمن نخواهیم شد، گفت: امروز ما قدرت برتر منطقه هستیم، ولی این برتری نه از موضع داشتن قدرت نظامی صرف بلکه ناشی  از پشتوانه عظیم مردمی و معنوی است.

وی اظهار داشت: امروز حضور شکوهمند مردم ایران در راهپیمایی ۲۲بهمن این ‌پیام را بیان می کند که در ۴۰ سالگی، انقلاب اسلامی ایران در اوج اقتدار قرار دارد.

دژپسند تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی به مقطعی رسیده که دنیا بداند اگر جمهوری اسلامی به مساله ای جواب منفی بدهد، خود تصمیم  گیرنده است و ایران در منطقه و حوزه بین الملل به جایگاهی رسیده که بسیاری نمی شود برنامه ای تدوین کرد که قبلا جمهوری اسلامی نقش مسلطی در آن نداشته باشد  و این اقتدار می تواند مانع حضور اغیار در منطقه شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به توانمندی و اقتدار سیاسی و نظامی ایران در منطقه، باعث نقش بر آب شدن برنامه های شوم دشمن در منطقه شد، گفت: برنامه های نظامی استکبار در منطقه توسط جمهوری اسلامی متوقف شده است و امروز این ایران اسلامی است که در عرصه های گوناگون اعم از  بین الملل و  علمی در حوزه های سلول های بنیادی، صنعت موشکی و هوافضا  حرف های جدی برای گفتن داشته و دارای جایگاه مناسبی در تولید علم قرار دارد.

دژپسند تصریح کرد: اقتدار امروز ایران از اراده ای که از ابتدای پیروزی انقلاب حاکم بود نشات گرفته  تا ایران در مرتبتی قرار بگیرد که به هیچ قدرت و کشوری حق تسلط به منطقه را ندهد.

وی با بیان اینکه انقلاب صورت گرفت تا مردم نظارت بر عملکرد نظام اسلامی داشته باشند، گفت: امروز در ۴۰ سالگی انقلاب، مقام معظم رهبری به عنوان عالی ترین مقام کشور، فرمان تشکیل کرسی های آزاداندیشی می دهند و این را باید با حکومت پیشین ایران مقایسه کرد که در اوج خودکامگی قرار داشت.

سخنران راهپیمایی ۲۲ بهمن ساری که در حضور راهپیمایان پرشور این شهرستان سخن می گفت، بیان کرد: امروز استقلال و آزادی در ایران به مرتبه خوبی رسیده و احترام به رای مردم در اولویت برنامه های آن قرار دارد.

وی گفت: در جمهوری اسلامی، از ابتدای نظام تا به امروز، رای مردم در راس تصمیمات کشور قرار دارد و همان گونه که امام و رهبری فرمودند میزان رای ملت است و کوچک ترین اختلالی در آن قابل گذشت نیست.

وزیر اقتصاد با اشاره به برخی مشکلات نظیر گرانفروشی و بیکاری، اظهار داشت: مردمی که همواره در پشت نظام اسلامی بودند و در تمامی صحنه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی آن حضور مستمر داشتند به خوبی می دانند که این کشور همواره با بحران ها و توطئه های منطقه ای و موضوعی مواجه بوده است اما همگی به لطف خداوند و هوشیاری مردم به شکست انجامیده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: جنگ تحمیلی در همان روزهای آغازین نظام اسلامی ده ها میلیارد دلار، خسارت به ایران وارد کرد، طی آن سال ها، درآمد ارزی ایران ۶ و نیم میلیارد دلار بود و در کنار این خسارت ها، فرصت های سازندگی و پیشرفت نیز از کشور گرفته شد.

دژپسند گفت: اگرچه برخی می گویند که ژاپن و آلمان هم پس از  تجربه جنگ و آسیب های ناشی از آن، توانستند به قدرت های صنعتی و اقتصادی تبدیل شوند، اما باید گفت، این کشورها تجربه کارشکنی ها و توطئه های پس از جنگ را نداشتند و مسقیماً به عرصه بازسازی وارد شدند .

وی با اشاره به تحریم های پیشین دشمنان تا سال ۱۳۹۱ که موجب تنگناهای  زیادی برای کشور شد، اظهار داشت: ما در سال ۱۳۹۴ از این فرآیند خارج شدیم و سپس صادرات کشور را  افزایش دادیم.  

دژپسند گفت: با همه مضایق، دو سال نرخ تورم در کشور، یک رقمی بود و توانستیم جشنواره افتتاح پروژه های عمرانی را در کشور برقرار کنیم، ضریب حقوق و دستمزد کارکنان افزایش یافت تا از تورم پیشی گیرد و نرخ تورم بر زندگی مردم تاثیر نداشته باشد.

وی افزود: بخشی از عدم تعادل ها در کشور، ثابت شده و تورم یک رقمی، پس از سال ها بر کشور حاکم شد و این ملت در سال های اخیر  رشد اقتصادی بالا  را نیز تجربه کرد که در این سنوات نیز اگر اراده ملت باشد دستاوردهای دیگر هم محقق می شود.

دژپسند گفت: امروز استکبار جهانی بار دیگر به ابزار تحریم متوسل شده و تمام مجاری ورود ارز و صادرات نفتی و کالاهای غیرنفتی را مسدود کرده است.

وزیر اقتصاد افزود: دشمن که دریافته است، نمی تواند با این ملت شهید پرور مقابله کند و این نظام در برابر وی کرنش نخواهد کرد، بار دیگر حتی به کشورهایی که در برنامه های ارزی همکاری می کردند نیز فشار آورده است.

وی بیان کرد: امروز در شرایط سخت اقتصادی در کشور، با اجازه مقام معظم رهبری، برای سال گذشته و امسال مجموعا دو و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق ذخیره ارزی به منظور ایجاد اشتغال در کشور بهره گیری شده است.

روند کاهشی تورم از آبان ماه

وزیر اقتصاد با بیان اینکه، دولت تصمیم دارد برنامه های ویژه اقتصادی تهیه کند، گفت: خوشبختانه تورم ماهانه کشور از آبان ماه روند کاهشی داشته است که گر چه این به معنای کاهش تورم و گران نبودن کالاها نیست اما دولت تلاش می کند مقابل افزایش فزاینده قیمت ها را بگیرد.

دژپسند اظهار داشت: امروز به رغم تضییقات ارزی، دولت سرمایه گذاری را مستمرا در کشور ادامه می دهد و با اندک کاسب نماها که عرصه اقتصادی را تنگ کرده اند نیز مبارزه می کند.

وی گفت: در همین راستا، ‌هفته گذشته به گمرک ماموریت داده شد تا جلوی احتکار موادغذایی و گوشت را بگیرد که مشخص شد چند میلیون تن گوشت در بنادر کشور وجود دارد  که ظرف ده روز آینده وارد بازار می شود.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: مزاحمت هایی که برخی، هرچند اندک، در کشور ایجاد می کنند به این دلیل است که می خواهند مردم را از نظام مایوس کنند اما این حضور پرشور مردم در راهپیمایی به این معنا نیست که دولت و نظام ضعف ها  و کاستی ها را نشناسد و برای بهتر شدن عملکردها اقدام نکند.

وی گفت: به رغم تمام مشقات، آنچه دشمن برنامه ریزی و اعلام کرده بود که از شهریور ماه تورم ۶۰ درصدی  بر ایران حاکم خواهد شد، محقق نشد و این ملت و این نظام، فرصت تعبیر شدن خواب های دشمن را در آینده نیز نخواهد داد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت فروش ارز مسافرتی اعلام شد

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت 11 صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک های عامل آغاز می شود. گفتنی است.

از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی رونمایی شد

طی مراسمی از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی « دیبا » رونمایی شد.

تسهیلات آنی بانک تجارت؛ بدون ضامن با سود و اقساط انتخابی

با سپرده‌گذاری در بانک تجارت می‌توانید در کمترین زمان ممکن، بدون نیاز به ضامن و با نرخ سود حداقلی وام بگیرید یا اینکه یکی از نزدیکان خود را برای دریافت وام به بانک معرفی کنید.

راهنمای دریافت تسهیلات سودمند بانک رفاه با سود 2 درصد

اگر به دنبال دریافت وام با نرخ سود حداقلی هستید، طرح سودمند بانک رفاه کارگران می‌تواند فرصت مناسبی برای شما باشد تا ضمن دریافت سود سپرده، تا سقف 100 میلیون تومان وام بگیرید.

واردات کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد تا سقف ۱۴۰میلیون دلار مجاز شد

بر اساس مصوبه کارگروهی متشکل از ۴ دستگاه دولتی، مقرر شد تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار ثبت سفارش کالاهای اولویت ۴ در مناطق آزاد تا تاریخ ۳۱ فرودین ماه سال ۹۸ انجام شود.

 • 17

هوک: اروپا با آمریکا درباره ایران اختلاف نظر دارد

تهران- ایرنا- نماینده آمریکا در امور ایران با اعتراف به اختلاف نظر واشگتن با اروپا درباره ایران گفت که کشورش به این دلیل از برجام خارج شده که بتواند فشارهایش علیه تهران را افزایش دهد.

 • 14

بورس بازی بلدید؟

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به این که آشنایی با بورس و فعالیت در آن نقش موثری در زندگی افراد دارد، گفت: متاسفانه همه افراد جامعه بورس و فرصت‌های آن را نمی‌شناسند.

 • 15

همتی: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند.

 • 16

رییس جمهوری چین با هیات آمریکایی دیدار کرد

پکن- ایرنا- رییس جمهوری چین شامگاه جمعه با هیات تجاری ایالات متحده آمریکا که به منظور گفت و گوهای تجاری به این کشور سفر کرده است دیدار و گفت و گو کرد.

 • 15

خبرهایی خوب از میوه‌شب عید، صادرات نفت به کره‌ و تسهیلات صادراتی

ذخیره‌سازی میوه شب عید، شکسته شدن طلسم واردات از ایران توسط کره‌ای‌ها، تشریح جزئیات تسهیلات صادراتی توسط بانک مرکزی و لزوم حل مشکلات داخلی در کنار تحریم مهم‌ترین عناوین خبری امروز اداره اقتصادی ایسنا بود.

 • 15

جزئیات تسهیلات بانک مرکزی برای صادرکنندگان

بانک مرکزی در دستورالعمل جدید خود تسهیلاتی را برای صادرکنندگانی که ارز بیشتری را وارد چرخه اقتصاد کرده‌اند، در نظر گرفته است.

 • 15

قیمت نفت امروز ۶۵ دلار را رد کرد

قیمت نفت امروز از ۶۵ دلار گذشت اما با بروز نشانه هایی از کاهش تقاضا، از میان رشدش کاسته شد و به ۶۴.۷۴ دلار در هر بشکه رسید.

 • 15

بهای نفت به بالاترین حد خود در سال 2019 رسید

تهران - ایرنا - تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ونزوئلا و ایران و همچنین کاهش عرضه نفت اوپک باعث شد تا بهای نفت خام برنت امروز جمعه 26 بهمن ( 15 فوریه ) به بالاترین حد خود در سال 2019 میلادی برسد.

 • 16

مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد اظهار داشت: مسئولان استانی باید با تدابیر داخلی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند، طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند.

 • 6

دادوستد ۴۵۹میلیارد سهم در بورس طی ۲۱۷ روز معاملاتی

تعداد ۴۵۹ میلیارد و ۶۵۷ میلیون سهم و حق تقدم از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۲۱۷ روز معاملاتی به ارزش ۱۳۸۷ هزار و ۳۴۹ میلیارد میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار دادوستد شده است.

 • 16