تعیین تکلیف مالیاتی پایانه‌های فروش

تعیین تکلیف مالیاتی پایانه‌های فروش

یک نماینده سابق مجلس با تاکید بر اینکه بهتر است زمان اجرای مالیات ستانی از پایانه‌های فروش از ۱۴۰۰ باشد، گفت: کلیت دریافت مالیات از دستگاه‌های کارتخوان و تعیین تکلیف آن مورد تایید است.

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایبِنا

، سازمان امور مالیاتی مهرماه سال گذشته اعلام کرده بود از سال آینده کارت‌خوان‌های بانکی مشمول مالیات می‌شوند. مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، ۲۸ دی ماه سال جاری در همین خصوص مطرح کرد که تا تاریخ ۲۵ دی‌ماه امسال، ۱۲۰ هزار پایانه فروشگاهی که پرونده مالیاتی ندارند، یا پرونده ناقص دارند و یا دارنده پایانه فوت شده، قطع شده است.

مصومه آقاپور علیشاهی، عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس در این‌باره که تا چه اندازه اقداماتی مانند اخذ مالیات از دستگاه‌های پوز بر ظرفیت جدید دولت جهت وصول مالیات اضافه خواهد کرد؟ گفت: ظاهر دریافت مالیات از دستگاه‌های پوز بسیار خوب است زیرا به کنترل معاملات تجاری و حجم نقدینگی که جابه جا می‌شود کمک می‌کند، اما باید مدنظر داشت از آنجا که نظارت کاملی بر درآمد افراد وجود ندارد، می‌تواند به یکی از تهدیدهای بسیار بزرگ استفاده بیشتر از اسکناس مبدل شود.

آقاپورعلیشاهی در این رابطه یادآور شد: بهتر آن بود تا دولت این کار را برای سال ۱۴۰۰ پس از تصویب بودجه جهت بهبود شرایط اقتصادی آغاز می‌کرد. منظور این است که حرکت فوق در کل مورد تایید است و مشکلی ندارد، اما زمان اجرا را می‌توانستند از ۱۴۰۰ انتخاب نکردند.

این عضو سابق کمیسیون اقتصادی در این رابطه که مجلس برای ایجاد پایه‌های جدید مالیاتی و جلوگیری از فرارهای آن چه قوانینی را می‌تواند مدنظر قرار دهد؟ تاکید کرد: مجلس یازدهم باید همان قانون مالیات بر ارزش افزوده که اصلاحیه آن در مجلس دهم انجام شد را به اجرا در آورد و اینکه به طور مرتب قانون سال ۸۶ و ۸۷ تمدید می‌شود، درست نیست.

وی در ادامه اظهار داشت: اصلاحیه‌های بسیار خوبی در دوره گذشته در همین رابطه مصوب شد. به طور نمونه ساختار خاص پرداخت مالیات از طریق اتوماسیون مدنظر قرار گرفت و نظارت‌ها به شکل دقیقی دیده شد. مجلس دهم سه سال بر قانون مورد اشاره کار کرد و حداقل چهار یا پنج بار به شورای نگهبان رفت تا در نهایت به تصویب نهایی رسید، اما متاسفانه اجرای آن صورت نمی‌گیرد و همانطور که مطرح کردم مجدد قانون سابق مورد توجه قرار می‌گیرد.

آقاپور علیشاهی درباره مشکل پرداخت مالیات در کشور به طور کلی مطرح کرد: یکی از مقولاتی که باید درباره قانون مالیات مورد اشاره قرار گیرد، این است که اخذ مالیات از سوی دولت کاملا شفاف است، اما هزینه کرد آن برای عموم مردم غیر شفاف و همین عامل سبب می‌شود که انگیزه خوبی برای پرداخت مالیات وجود نداشته باشند، زیرا احساس می‌کنند که پول اجباری می‌پردازند.

وی در ادامه افزود: نحوه هزینه کرد مالیات چنانچه برای مردم شفاف شود و آنان آگاهی پیدا کنند که با این پرداخت به ایجاد رفاه ملی، اجتماعی کمک می‌کنند و در زیرساخت‌های کشور نقش دارند در این امر کوشاتر خواهند بود، اما تا زمانی که این اتفاق روی ندهند وضع به همین منوال پیش می‌رود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیرعامل بانک صنعت و معدن، به مناسبت فرارسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر پیام تبریکی صادر نمود.

 • 42

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون موافقت کردند.

 • 55

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ده ماهه نخست سال

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در ده ماهه نخست سال در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و اشتغال اعلام شد.

 • 39

کاهش ۵ هزار واحدی شاخص بورس در بازار سهام امروز

بازار سهام امروز با کاهش ۵ هزار و ۹۱۵ واحدی شاخص کل بورس معادل ۰.۴۹ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۲۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۰۵ واحدی به ۱۷ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

 • 34

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون مشکل کاربران IOSرا رفع کرد

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون علاوه بر ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکداری مدرن، امکان استفاده بدون محدودیت برای کاربران ios را فراهم کرده است.

 • 46

تداوم حمایت بانک تجارت از تولید کالای ایرانی در سال جهش تولید

تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری بانک تجارت، شرکت پاکشوما و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح امضا شد.

 • 25

۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی

در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور از ۳۳ نفر از روسای شعب بانک سپه تقدیر شد.

 • 35

نحوه محاسبه حقوق گمرکی کالاها به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

نمایندگان مجلس با ارجاع بند الحاقی مربوط به نحوه محاسبه حقوق ورودی کالاها به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه به منظور اصلاح موافقت کردند.

 • 17

ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی

با تکمیل فرآیندهای مربوطه، بانک سیاریا اندونزی به بزرگترین بانک اسلامی این کشور تبدیل خواهد شد ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی با امضای توافقنامه ادغام مشروط در هفته‌های گذشته آغاز شده است.

 • 14

مشارکت بانک رفاه کارگران در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران

بانک رفاه کارگران در راستای ایفای نقش فعالانه در حوزه مسئولیت اجتماعی، در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران مشارکت کرد.

 • 9

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 8

بازدید مدیرعامل پست بانک از بیست ویکمین نمایشگاه تلکام

مدیرعامل پست بانک ایران به همراه طهمورث الیاسی بختیاری و فرهاد بهمنی اعضای هیات مدیره، ازبیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام بازدید کرد.

 • 11

پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی خبر داد.

 • 10

حضور بانک قرض الحسنه رسالت در آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی

بانک قرض الحسنه رسالت با عمل به مسئولیت اجتماعی خود در مراسم آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی (ص) حضور بهم رسانید.

 • 10

انتشار صورت‌های مالی ۱۲ ماهه بانک شهر

اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای تلفیقی (حسابرسی نشده) ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال گذشته بانک شهر در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، منتشر شد.

 • 37

تخصیص ۲۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان استان یزد

بانک توسعه صادرات از مشتریان خود خواست در اسرع وقت با مراجعه به پورتال رسمی بانک اخرین نسخه همراه بانک توسعه صادرات را دریافت و نصب کنند.

 • 29

اعطای بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع صادرات محور

بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات و بالغ بر ۳۸۷ میلیارد ریال ضمانتنامه ریالی تا پایان دی ماه سال جاری به مشتریان بانک توسعه صادرات در استان مرکزی اعطا شده است.

 • 35

حمایت ۱۰۹ میلیاردی بانک کشاورزی از راه‌اندازی گلخانه سبزی و صیفی

بانک کشاورزی با هدف حمایت از بخش کشاورزی، حفظ منابع آبی کشور و افزایش تولید با پرداخت ۱۰۹ میلیارد ریال تسهیلات، از واحد گلخانه سبزی و صیفی در استان بوشهر حمایت کرد.

 • 27

بانک کشاورزی در جمع برترین شرکت‌های ایران

بانک کشاورزی در بیست و سومین سال رتبه بندی ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور بر اساس اطلاعات سال مالی۱۳۹۸ و ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی IMI-۱۰۰، جایگاه برتر خود را دو رتبه ارتقا داد و در رتبه نوزدهم قرار گرفت.

 • 35

مجوز مجلس به دولت برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه

نمایندگان مردم در خانه ملت، به دولت اجازه دادند تا از ظرفیت بازار سرمایه به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی استفاده کند.

 • 23