تشکیل هلدینگ غیربورسی‌های سهام عدالت تا سه ماه آینده

تشکیل هلدینگ غیربورسی‌های سهام عدالت تا سه ماه آینده

رییس اتاق تعاون ایران گفت: براساس جلسه دو روز گذشته قرار شد، هلدینگ شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت ظرف دو تا سه ماه آینده تشکیل شود.

چهارشنبه 16 مهر 1399 ساعت 11:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، بهمن عبداللهی رییس اتاق تعاون در مورد سهام عدالت که قرار بود دهک‌های کم‌درآمد سهام دار شوند و درآمد آنها ارتقا پیدا کند، اما در عمل فروش این سهام با نرخ پایین انجام شد، گفت: متاسفانه در روزهای اول بعد از آزادسازی سهام عدالت تبلیغ نادرستی انجام شد، به گونه‌ای که عمده سهامداران روش مدیریت مستقیم را انتخاب کردند که در عمل ثابت شد، این روش درستی نبود، زیرا بسیاری از مردم با عجله در فروش این سهام متضرر شدند و برخی افراد فرصت‌طلب، سهام عدالت مردم را به قیمت ناچیز خریدند، اما این اواخر روند تا حدی متوقف شد.

رییس اتاق تعاون ایران همچنین گفت: بحث دوم در مورد شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت است که براساس مصوبه شورای عالی بورس قرار شد، در قالب یک هلدینگ (شرکت مادر) این ۱۳ شرکت غیر بورسی وارد بورس شوند که در حال حاضر هلدینگ شرکت‌های غیر بورسی با حضور روسای اتاق تعاون ایران، اتاق بازرگانی و سازمان خصوصی‌سازی به عنوان سه عضو هیات مؤسس تشکیل شود که این مسئله در جلسه یکی دو روز قبل به امضا رسید.

به گفته عبداللهی، سه نفر به عنوان هیات موسس هلدینگ شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت انتخاب می‌شوند که بعد از ثبت این هلدینگ بعداً انتخابات هیات مدیره برگزار می‌شود و هیات مدیره می‌تواند برای هلدینگ یک مدیرعامل انتخاب کند و این هلدینگ شرکت‌های غیر بورسی حاضر در سهام عدالت را تعیین تکلیف می‌کند و مدیریت این شرکت‌ها از حیطه دولت خارج  و توسط هلدینگ اداره می‌شود.

به گفته وی، از پرتفوی سهام عدالت ۳۶ شرکت بورسی بودند و ۱۳ شرکت غیر بورسی بودند که قرار است این شرکت‌های غیر بورسی از طریق هلدینگ وارد بورس شوند. عبداللهی در پاسخ به این پرسش که سهام‌داران عدالت دو روش مدیریت مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب کردند آیا در روش مستقیم هم بهره‌ای از هلدینگ شرکت‌های بورسی می‌برند، گفت: بله. همه سهامداران عدالت به اندازه سهام خود در ۱۳ شرکت غیر بورسی هم حق دارند و حساب‌ها مشخص خواهد شد و در واقع هر سهامدار عدالت چه روش مستقیم یا غیر مستقیم را برگزیده باشد، در ۳۹ شرکت ترکیب سهام عدالت سهیم خواهد بود.

وی در مورد اینکه چه زمانی این هلدینگ وارد بورس می‌شود، گفت: حداکثر طی دو ماه آینده تشریفات اداری و قانونی هلدینگ سهام عدالت انجام می‌شود. هیأت مدیره انتخاب و ظرف ۲ تا ۳ ماه آینده کار هلدینگ تمام می‌شود.

رییس اتاق تعاون ایران همچنین در مورد جلسه هیات داوری برای بررسی واگذاری کشت و صنعت مغان گفت: این جلسه روز چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹ برگزار می‌شود که ترکیب هیات داوری هفت نفر شامل دو عضو حقوقی و پنج عضو حقیقی است که در این هیأت موضوع واگذاری کشت و صنعت مغان به یک شرکت بخش خصوصی بررسی می‌شود که اگر از نظر حقوقی و قانونی مشکل داشته باشد، بعد از اینکه شکل واگذاری در دادگاه مورد ایراد قرار گرفته و این پرونده از دادگاه برگشته است، جلسه هیأت واگذاری آن را بررسی می‌کند.

عبداللهی در مورد اینکه به فرض بحث واگذاری کشت و صنعت از بخش خصوصی گرفته شود، آیا این به بحث واگذاری و خصوصی‌سازی لطمه نمی‌زند، اظهار داشت: واقعیت این است که هیچ عقل سلیمی که دلسوز باشد، مخالف خصوصی‌سازی نیست، اما آنچه مورد ایراد است نحوه انجام کار خصوصی‌سازی است، وگرنه با وضع مدیریت دولتی نباید بنگاه‌ها توسط دولت اداره شوند و باید به بخش خصوصی و تعاونی واگذار شود. اما روش‌های اعمال سیاست خصوصی‌سازی چگونه باید باشد که هم کشور از این واگذاری سود ببرد و هم بخش خصوصی.

رییس اتاق تعاون ایران افزود: اگر واگذاری به درستی انجام نشود، هم بخش خصوصی لطمه می‌خورد و هم عملکرد خصوصی‌سازی زیر سوال می‌رود و هم منافع دولت تامین نمی‌شود. اگر خصوصی‌سازی به درستی نباشد سرنوشت کشت و صنعت مغان هم به سرنوشت هپکو و نیشکر هفت تپه تبدیل می‌شود. بنابراین هیچ کس مخالف خصوصی‌سازی نیست، اما باید طبق آیین‌نامه و قانون انجام شود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بنگاه های کوچک

بانک ملی ایران به منظور حمایت از گردش چرخ بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه صنعت کشور، بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش ها اعطا کرده است.

 • 118

یک گام مثبت برای مهار نقدینگی/ اثر ضدتورمی انتشار اوراق قرضه

یک کارشناس بانکی گام اول بانک مرکزی در راستای کاهش نقدینگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انتشار اوراق بدهی با مداخله بانک مرکزی در جهت تامین کسری بودجه دولت اثرگذاری بیشتر از استقراض دولت و چاپ پول دارد.

 • 126

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص تغییر ساعت کار شعبه ایلام

بانک سرمایه در اطلاعیه‌ای تغییر ساعت کار شعبه ایلام این بانک را اعلام نمود.

 • 112

احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب منتخب بانک کارآفرین شهر تهران

احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام در ده شعبه منتخب بانک کارآفرین در شهر تهران عملیاتی شد.

 • 119

آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی‌های مسکن

جلسه‌ای با حضور اعضای هیات مدیره و تعدادی از مدیران بانک توسعه تعاون و مقامات مسئولی از سازمان بورس کالا به منظور هم‌اندیشی و بررسی راهکارهای ارائه تأمین مالی مسکن بر مبنای انتشار اوراق سلف برگزار شد.

 • 39

ارتباط مستقیم تلفنی معاون اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان

به منظور تکریم، افزایش رضایتمندی و پاسخگویی به سوالات مشتریان، ارتباط مستقیم تلفنی معاون مدیرعامل در امور اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان فراهم شده است.

 • 41

ارائه خدمات مطلوب به کارگران جزو برنامه های اصلی بانک رفاه

بانک رفاه کارگران همواره تلاش می کند تا خدمات مطلوب تری به جامعه کارگری کشور ارائه دهد و امضای این تفاهم نامه زمینه خدمات رسانی بهتر را فراهم می کند.

 • 38

حمایت بانک توسعه تعاون از فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز

بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و همچنین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری، تفاهم‌نامه‌ای با اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز منعقد کرد.

 • 24

واریز ماهانه مبالغ خرد و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران این امکان را فراهم کرده تا با واریزهای مستمر ماهانه، پس از مدت مشخصی بتوانید تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنید.

 • 36

روز سبز شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۹۷۱۷ واحدی معادل ۰.۷۸ درصد به رقم یک میلیون و ۲۵۷ هزار و ۳۶۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۴ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۳۹ واحد رسید.

 • 28

بازدید معاون اعتبارات و راهبری شعب بانک صنعت و معدن استان فارس

عبدالرضا ولی الهی عضو هیأت عامل و معاون اعتبارات و راهبری شعب به همراه سید مهدی صدری رییس اداره بازاریابی و بانکداری شرکتی بانک صنعت و معدن از سه واحد تولیدی بزرگ در استان فارس بازدید نمود.

 • 32

افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹

با حمایت گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری، افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹ محقق شد.

 • 16

ابراز رضایت برندگان یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان

طی مراسمی با حضور مدیران روابط عمومی و سیستم های نرم افزاری و اطلاعاتی بانک پارسیان، دو برنده یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان، جوایز خود را دریافت کردند.

 • 28

صورت‌های مالی سال ۹۸ بانک سپه با حضور وزیر اقتصاد تصویب شد

مدیذعامل بانک سپه با اشاره به اینکه سال گذشته سال ماموریت‌های بزرگ برای بانک سپه بود، افزود: بانک سپه با ظرفیت‌های قوی تر نقش آفرین در عرصه کلان اقتصادی خواهد بود.

 • 28

بانک‌پاسارگاد به فعالان بخش کشاورزی، تسهیلات اعطا می‌کند

بانک‌پاسارگاد در راستای برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ا و با هدف حمایت از بخش کشاورزی، اقدام به اعطای تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی می‌کند.

 • 30

پرداخت تسهیلات اشتغال آفرین بانک توسعه تعاون در خراسان رضوی

بانک توسعه تعاون در قالب تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه به ایجاد و تقویت کسب‌وکارهای خرد در شهرستان تاریخی باخرز خراسان رضوی کمک می‌کند.

 • 32

از هیچ کمکی در راستای حمایت از تولیدکنندگان دریغ نخواهیم کرد

مدیر عامل بانک صنعت و معدن در بازدید از گروه صنعتی زر اعلام کرد: در سال جهش تولید از هیچ کمکی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان دریغ نخواهیم کرد.

 • 29

تقویت ۲۶۵۱۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶۵۱۶ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹۹ واحدی به رقم ۱۵ هزار و ۹۹۴ واحد رسید

 • 37

حمایت۱۰۲۰میلیاردی از مرکزلجستیک وپایانه صادرات محصولات کشاورزی

بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی با حمایت و مشارکت ۱۰۲۰میلیارد ریالی بانک کشاورزی در استان مازندران راه اندازی شده است.

 • 29

ایده‌ نو بانک مهر ایران برای استفاده مستمر از تسهیلات قرض‌الحسنه

در طرح «اندوخته اجتماعی» بانک قرض‌الحسنه مهر ایران متقاضیان می‌توانند با پس‌انداز مبالغ اندک خود به‌صورت ماهانه، بیش از یک بار وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

 • 40