تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز و دانش بنیان

تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز و دانش بنیان

معاون امور تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت تاسیس تعاونی‌های نیاز تاکید کرد و گفت: یکی از کارکردهایی که سهم تعاونی‌ها را در جی دی پی افزایش می‌دهد تعاونی‌های تامین نیاز است.

چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 7:17

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" 

تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز و دانش بنیان
معاون امور تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت تاسیس تعاونی‌های نیاز تاکید کرد و گفت: یکی از کارکردهایی که سهم تعاونی‌ها را در جی دی پی افزایش می‌دهد تعاونی‌های تامین نیاز است.
به نقل از ایسنا، سیدحمید کلانتری اظهار کرد: تعاونی‌های تامین نیاز امروز در شهرها، روستاها و بنگاه‌های خصوصی می‌توانند اس ام ای های همنام را کنار هم قرار داده و سازماندهی کنند و از این طریق بهره‌وری کشور را افزایش دهند.
وی ادامه داد: صنایع کوچک، قطعه‌سازها، خدمات حمل و نقل، فعالیت‌های تولیدی، پرورش مرغ و ماهی، دام و طیور و باغداری و کشاورزی جزو تعاونی‌های تامین نیاز به شمار می‌رود که می‌توانند در قالب یک هلدینگ بزرگ کنار هم قرار گیرند.
معاون امور تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: امروز ثروت در حال جابه‌جایی است و قدرت علمی جای قدرت سیاسی و اقتصادی را گرفته است، لذا باید به سمت تعاونی‌های دانش بنیان برویم و این دسته از تعاونی‌ها را تقویت کنیم. اگر ۱۰ سال قبل پنج شرکت بزرگ اقتصاد دنیا نفتی بودند اکنون پنج شرکت بزرگ دنیا it Base هستند.
کلانتری با تاکید بر لزوم بهره‌ور شدن تعاونی‌ها خاطر نشان کرد: تعاون فی‌نفسه بهره‌ور گراست، کار جمعی می‌کند، توانمندی‌ها و شایستگی‌ها را کنار هم قرار می‌دهد و موجب بهره‌وری می‌شود. به طور حتم حل مشکل محیط زیست، خشکسالی و بی‌آب با کار جمعی، فکر تعاونی و بهم پیوستن می‌تواند حل شود.
وی در عین حال به نقش موثر تعاونی‌های روستایی و بهیاری در عمران و آبادانی کشور اشاره کرد و گفت: بیش از نیمی از روستاها تحت پوشش تعاونی‌های دهیاری قرار دارند به نحوی که در حال حاضر ۱۷ هزار روستا در قالب ۸۰۰ تعاونی دهیاری مدیریت و خدمت‌رسانی می‌شوند.
به گفته معاون امور تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون در ۵۵ شهرستان تعاونی‌های توسعه و امور شهرستانی تشکیل شده است و باید تلاش شود تا به سمت تشکیل تعاونی‌های نسل جدید دانش‌بنیان، تامین نیاز، فارغ‌التحصیلان و استارت‌آپ‌ها برویم و آنها را توسعه بدهیم.
کلانتری که در ششمین جشنواره ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی تعاونی‌ها در مرکز همایش‌های صداوسیما سخن می‌گفت، توجه به نوآوری و خلاقیت در تعاونی‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: تعاونی‌ها در صورتی که به نوآوری توجه نکنند، دچار ایستایی می‌شوند. تعاونی‌های پویا باید مرتبط فکر کنند و طرح جدیدی بیاورند. طرحی که صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با نام ایده تا عمل کلید زد و سامانه آن امروز رونمایی شد، کار ارزشمندی است که باید در بخش تعاون گسترش یابد.
وی در پایان گفت: باید از تشکیل تعاونی‌های هفت نفره به سمت تعاونی‌های پرجمعیت برویم. ایجاد تعاونی‌های خانگی را کاهش دهیم و به سمت راه‌اندازی و گسترش تعاونی‌های تامین نیاز که با ذات بهره‌وری سازگارتر است برویم.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

‌بازدهی ٣٦٦ درصدی «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بورس در سال ٩٩

نماد «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بازار سرمایه و از ابتدای سال ٩٩ تا نیمه تیرماه سال جاری، بیش از ٣٦٦ درصد سود نصیب سهامداران کرد.

 • 6

اولین جلسه پایش عملکرد فصلی واحدهای ستادی بانک کارآفرین برگزار شد

اولین جلسه پایش عملکرد فصلی واحدهای ستادی بانک کارآفرین با موضوع تحقق برنامه‌های عملیاتی و توسعه‌ای، با هدف پاسخگویی واحدها در خصوص میزان تحقق اهداف تعیین شده در برنامه دوساله برگزار شد.

 • 11

رشد شاخص عامل تورم نیست، محصول تورم است

عضو شورای عالی بورس اظهار داشت: یکی از مهمترین دلایل رشد شاخص، افزایش حجم نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه است و مردم به دنبال فرصت سرمایه‌گذاری برای حفظ ارزش پول در برابر تورم بودند.

 • 4

بانک صادرات بیش از ٢٨ هزار وام قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرد

بانک صادرات ایران تا نیمه تیرماه ٩٩ با پرداخت بیش از ١٤ هزار میلیار ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، زمینه ازدواج بیش از ٢٨ هزار نفر را فراهم کرد.

 • 10

آغاز دوره معاملاتی قرارداد اختیار معامله سهام بانک صادرات

با اعلام بورس اوراق بهادار تهران، دوره معاملاتی قرارداد اختیار معامله سهام بانک صادرات آغاز شد.

 • 12

زمان معاملات ETF دولت تا اطلاع ثانوی تغییر کرد

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای از تغییر زمان معاملات ETF دولت خبر داد.

 • 16

رشد ۷ رقمی شاخص بورس در ۶۷ روز معاملاتی

شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته در مدت ۶۷ روز معاملاتی، با ثبت بیش از یک میلیون و ۱۰۰هزار رشد، بازدهی ۲۱۴ درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.

 • 14

صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸ شرکت لیزینگ گردشگری به تصویب رسید

در جلسه مجمع عمومی شرکت لیزینگ گردشگری(سهامی خاص) که با حضور ١٠٠ درصدی سهامداران برگزار شد، صورت های مالی سال ۱۳۹۸ این شرکت به تصویب رسید.

 • 12

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه پست بانک ایران ۲۵تیرماه سالجاری

مجمع عمومی عادی سالیانه، سال مالی منتهی به پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸پست بانک ایران روز چهارشنبه بیست و پنجم تیرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

 • 12

انجام عرضه اولیه سهام در هفته جاری قطعی است

معاون شرکت بورس تهران درباره انجام عرضه اولیه در بورس گفت: به طور حتم چهارشنبه هفته جاری شاهد عرضه اولیه خواهیم بود، اما هنوز شرکتی که قرار است سهام آن در بورس عرضه شود مشخص نشده است.

 • 10

رشد ۶۵ درصدی حق بیمه تولیدی در بخش کشتی

شرکت‌ها و موسسات بیمه‌ای در دو ماهه نخست سال ۹۹ رقمی معادل ۲۷۰.۴۱۹ میلیون ریال حق بیمه در رشته کشتی تولید کرده‌اند که این رقم ۶۵.۰۷ درصد بیشتر از مدت زمان مشابه سال قبل است.

 • 11

مدیران جدید ریسک و حسابرسی داخلی بانک کارآفرین معرفی شدند

مراسم تودیع و معارفه مدیران مدیریت‌های امور ریسک و امور حسابرسی داخلی بانک کارآفرین برگزار شد.

 • 24

رونمایی از پروژه نظارت و بازرسی ریسک محور از شعب در بانک ملی

پروژه نظارت و بازرسی ریسک محور از شعب بر اساس شاخص های مبارزه با پولشویی در بانک ملی ایران رونمایی شد.

 • 23

بانک کشاورزی،کشاورزان را صاحب ماشین آلات کشاورزی کرد

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: بخش عمده ای از کشاورزان با دریافت تسهیلات از بانک کشاورزی صاحب ماشین آلات کشاورزی شده اند.

 • 21

راه‌اندازی بورس املاک با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومانی

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید شرکت بورس املاک و مستغلات قرار است با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومان کار خود را آغاز کند که ۵۰ درصد این سرمایه به صورت پذیره‌نویسی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 • 17

اسنپی ها تسهیلات خرد می گیرند

بانک قرض الحسنه رسالت و شرکت اسنپ به منظور تأمین مالی پایدار برای حمایت دائمی از رانندگان این شرکت تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.

 • 21

روز متعادل تالار شیشه‌ای

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش ۵۹۰۰ واحدی به یک میلیون و ۶۱۸ هزار و ۸۳۰ واحد رسید.

 • 19

پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان

بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از فرهیختگان تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان پرداخت می‌نماید.

 • 16

طرح "پیوند رفاه" از سوی بانک رفاه ارائه شد

بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و ترویج سنت حسنه ازدواج طرح "پیوند رفاه" را ارائه کرد.

 • 17

تغییر زمان معاملات «سیتا» در بورس

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای زمان معاملات شرکت تازه عرضه اولیه شده «سیتا» را اعلام کرد.

 • 20