تحقق جهش تولید با تقویت زیرساخت‌های اقتصاد

تحقق جهش تولید با تقویت زیرساخت‌های اقتصاد

رئیس اتاق تعاون ایران گفت: جهش تولید بدون مشارکت واقعی بخش‌های تعاون و خصوصی در فرآیند تصمیم سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های خُرد و کلان اقتصادی کشور محقق نمی‌شود.

چهارشنبه 8 مرداد 1399 ساعت 15:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به گزارش  ایبِنا، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه با حمایت از بسته اقتصادی پیشنهادی رئیس مجلس که محور آن مردمی سازی اقتصاد است، بر ضرورت تعامل بیشتر اتاقهای تعاون با نمایندگان مجلس در حوزه استقرار اتاق تاکید کرد.

رئیس اتاق تعاون به اقدامات ماه‌های اخیر که با هدف تسهیل‌گری و ایجاد زمینه‌های فعال همکاری با دستگاه‌های مختلف حاکمیتی انجام شد، اشاره کرد و حضور وزرای راه و شهرسازی؛ صمت و کشاورزی؛ رئیس کل بانک مرکزی؛ رئیس موسسه استاندارد همچنین مسئولین ذیربط ادارات دولتی و امضای تفاهمنامه های مختلف برای نهادینه کردن همکاری‌های بخش تعاون را فرصت بسیار مغتنمی برای تعاونگران توصیف کرد.

گفتنی است، رئیس اتاق تعاون حضور در جلسه با رئیس قوه قضائیه و طرح دغدغه های قضایی مبتلابه تعاونیها و متعاقب آن تعیین یکی از معاونین قوه به عنوان رابط و حضور در اتاق را موجب تسریع در روند پیگیری پرونده های قضایی تعاونیها و ارتقاء جایگاه مراکز داوری اتاق‌ها دانست.

عبداللهی در بخش دیگری از این گفتگو به ملاقات و مذاکره تعانگران با معاون اول رییس جمهور و حمایت این مقام مسئول از تعاونیها و ضرورت اهتمام جدی‌تر مدیران دولتی برای استفاده حدّ اکثری از این ظرفیت مردمی اشاره کرد.

رئیس اتاق تعاون ایران در ادامه، به برگزاری بیستمین  نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در نیمه دوم مردادماه جاری(۲۲-۱۹)  اشاره کرد و گفت: بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان علیرغم محدودیتهای کرونایی با استقبال چشمگیر مشارکت کنندگان روبه رو شده است این نمایشگاه در نیمه دوم مرداد جاری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مساحتی بالغ بر ۵۲ هزار متر مربع برگزار می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: دستاورد این نمایشگاه می تواند، کمک شایانی به رشد کمی و کیفی صنعت پیشران اقتصادی در حوزه ساختمان محسوب شود. عبداللهی تصریح کرد:  استقرار پاویون اختصاصی وزارت راه و شهرسازی در این نمایشگاه و معرفی پروژه های مختلف از امتیازات نمایشگاه است.

وی با اشاره به تعاملات بخش تعاون در سطح بین المللی بیان داشت: بخش تعاون در راستای گسترش تعاملات در سطح بین المللی نشستهای تخصصی با سفرا و رایزنان بازرگانی کشورهای هدف در اتاق تعاون برگزار کرده  و ارتباط نهادینه ای با اتحادیه بین‌المللی تعاون I.C.A و بویژه حوزه آسیا و اقیانوسیه شکل داده است.

عبداللهی با اشاره به برگزاری روز بین المللی تعاون در تهران و ارتباط ویدئو کنفرانسی با مسئولین ارشد این اتحادیه، بر ضرورت استفاده حدُاکثری از ظرفیتها و مزیتهای اتحادیه مذکور در افزایش تعاملات بین المللی تاکید کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

توجه به خواسته‌های مشتریان بسیار مهم و حیاتی است

دکتربهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران، گفت: توجه به خواسته‌های مشتریان و همسویی با ترجیحات آنها، برای جذب و نگهداری مشتریان وفادار بسیار مهم وحیاتی است.

 • 18

«همراه بام» به روز شد

نسخه اندروید اپلیکیشن همراه بام بانک ملی ایران به روزرسانی شد.

 • 20

رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۰۹۲ واحدی معادل ۳.۲۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۳۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۴۷ واحد رسید.

 • 19

آمار تجارت خارجی به دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی سپرده شد

سخنگوی گمرک گفت: به دلیل اهمیت آمار تجارت خارجی، دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی از اول بهمن ماه، فعال شد.

 • 5

تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و ماموریت ملی ادغام

جلسه بررسی ابعاد و آخرین اقدامات بانک سپه در پروژه ملی ادغام بانک‌های نیروهای مسلح با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیرعامل بانک سپه برگزار شد.

 • 20

حرکت به سمت بانکداری دیجیتال بان توسعه صادرات ایران

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ایران و مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات آرمان در خصوص محورهای عملیاتی بانک جهت اتصال مکانیزه بازار پول و سرمایه بر بستر بانکداری باز گفتگو کردند.

 • 12

یارانه‌های رانتی باید از اقتصاد حذف شود

یک نماینده مجلس با بیان اینکه دولت یارانه کلانی را به نام اقشار مستحق اما به کام برخی رانت‌خواران پرداخت می‌کند، گفت: اقتصاد باید به معنای واقعی آزاد باشد و ارز تک نرخی شود.

 • 9

اصلاح بودجه به شاکله لایحه آسیبی وارد نخواهد کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: کمیسیون تلفیق تلاش می‌کند که اصلاحات لازم در لایحه بودجه صورت گیرد، بدون آن که به شاکله اصلی لایحه آسیبی وارد شود.

 • 21

نبود سامانه نظارت عامل گرانی کالاها است

یک استاد دانشگاه گفت: نبود سامانه نظارت و سیستم جامع تجارت که همان شبکه توزیع در کشور است، عامل اصلی گرانی کالاها با ارز ترجیحی است.

 • 12

احراز هویت در سامانه های بین بانکی اجرا می شود

بانک مرکزی اعلام کرد از روز یکشنبه ۵ بهمن ماه هیچ تراکنش بانکی بدون کد ملی یا شناسه ملی انجام نمی شود. این قانون بلافاصله در سامانه‌های بین بانکی و درون بانکی اجرا می شود.

 • 40

ادامه روند نزولی دلار

بانک مرکزی اروپا در پایان نشست خود اعلام کرد قرار نیست نرخ بهره تغییری پیدا کند. روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

 • 39

محدودیت های کرونایی در چین قیمت نفت را کاهش داد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۱ سنت معادل ۱.۰۹ درصد افت به ۵۵ دلار و ۴۹ سنت رسید.

 • 21

تبیین چشم‌انداز همکاری مشترک صندوق قرض‌الحسنه شاهد و بانک رسالت

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت، مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ و جمعی از مدیران شاهد و بانک در نشست مشترکی پیرامون ارائه خدمات مطلوب و در خور شان ایثارگران گفتگو کردند.

 • 68

محرومیت‌های صادرکنندگان چک برگشتی در بانک رفاه کارگران اعلام شد

با اجرایی شدن قانون جدید صدور چک، بانک رفاه کارگران محرومیت های صادرکنندگان چک برگشتی را اعلام کرد.

 • 39

فعالیت مرکز نوآوری و توسعه تعاون برای تسهیل خدمات به تعاونگران

مدیرعامل بانک توسعه تعاون شکل‌گیری منتا (مرکز نوآوری و توسعه تعاون) را در راستای تسهیل خدمات به تعاون گران عنوان نمود.

 • 72

قیمت نفت به بالای ۵۶ دلار رسید

امید به افزایش حمایت مالی کرونایی با آمدن جو بایدن، کاهش تولید اوپک و پیش بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به ۵۶.۳۴ دلار رساند.

 • 58

برنامه‌ریزی‌ برای تامین کالاهای اساسی ایام عید و ماه رمضان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال و شب عید تاکید کرد.

 • 60

شاخص بورس در آخرین روز هفته مثبت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۳۲۳۰ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۷۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۰ واحد رسید.

 • 68

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 30

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 29