بلوکه کردن پول‌های ایران در بانک‌های خارجی جنایتی بی‌سابقه است

بلوکه کردن پول‌های ایران در بانک‌های خارجی جنایتی بی‌سابقه است

رییس جمهور گفت: کشورهای دوست ما که پول کشورمان در بانک‌های آنها قرار دارد حاضر نیستند به خاطر فشار آمریکا این پول‌ها را آزاد کنند و چنین جنایتی در تاریخ سابقه ندارد.

شنبه 27 شهریور 1399 ساعت 13:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه اظهارداشت آنهایی که می گویند درس و علم آموزی مهم نیست، از تقریبا یک جمعیت ۲۰ میلیونی حرف می زنند؛ جمعیتی که می خواهند درس و علم بیاموزند و آینده خودشان را بسازند.

روحانی رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و بویژه دانش آموزان و دانشجویان خاری در چشم دشمنان دانست و گفت: خانواده ها به بوق های تبلیغاتی وعصبانیت دشمنان از بازگشایی مراکز آموزشی در کشور توجه نکنند. آنها ناراحتند که چطور با وجود این همه تحریم و فشار، ایران اسلامی همبستگی خود را حفظ کرده است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه راه حفظ سلامت جامعه و مردم در مقابل کرونا تعطیل کردن امور نیست بلکه رعایت تمامی اصول بهداشتی، اصلی‌ترین راه است، گفت: خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که آموزش صرفا یک بُعد این مساله است و مهم‌تر از آن بعد پرورشی است چرا که حضور در کلاس درس و پای درس استاد مفهوم و ارزش ویژه‌ای دارد لذا باید آموزش را در کنار پرورش و سلامتی جسم و جان مورد توجه قرار داد.

وی افزود: امروز در کشور ما با اقدامات انجام شده آموزش ترکیبی برقرار است و دانش آموزان در کنار امکان حضور در سرِ کلاس می‌توانند از فضای مجازی و صدا و سیما نیز استفاده کنند و اقداماتی که وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و علوم در هفته گذشته آغاز کردند نشاط و روحیه تازه‌ای بین جوانان ایجاد کرد و نشان داد که کشورمان به آینده جوانان خود توجه دارد.

روحانی با اشاره به ناراحتی و عصبانیت کانال‌های ضدایرانی خارجی از ادامه روند امور کشور و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: بر این اساس گزارش یکی از موسسات آمریکایی، آنها از اینکه ایران در حال تحریم چگونه به رغم فشارهای مختلف همه امور خود را طبق روال انجام می‌دهد بسیار عصبانی هستند و در گزارش این موسسه آمده است که انتظار داشتند که به واسطه فشارهایی که ایجاد کردند در ایام کرونا مردم به خاطر تنگناهای به وجود آمده به خیابان‌ها بریزند و طبیعی است که وقتی این انتظار آنها برآورده نشده عصبانی و ناراحت باشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه هیچ کس نمی‌داند که کرونا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: در  چنین شرایطی باید کار خود را ادامه دهیم و البته بایستی پایش و نظارت‌های لازم به طور دقیق انجام شده و اصول بهداشتی رعایت شود.

روحانی با بیان اینکه بر اساس آمارهای جهانی امروز خطر بزرگی نسل جوان را تهدید می‌کند، گفت: بر اساس این آمار ۱۷ درصد جوانان گروه سنی ۲۴ تا ۳۰ سال دچار اضطراب و افسردگی هستند و چشم‌انداز روشنی نسبت به آینده ندارند لذا آینده زندگی جوانان و اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود از اهمیت زیادی برخوردار است و همه باید دست به دست هم در مسیر آینده روشن برای جوانان گام برداریم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بیماری کرونا با مشکلات دیگری مانند سیل، زلزله و آنفلوانزا تفاوت دارد، گفت: حوادث طبیعی زمان محدود و شامل منطقه مشخصی است ولی کرونا بحرانی است که زمان مشخصی برای پایان آن وجود ندارد و سراسر جهان را درگیر کرده است لذا در این خصوص مفهوم مراعات نیز متفاوت می‌شود و باید نگاه بلندمدتی به آن داشت.

روحانی خاطرنشان کرد: در آغاز بحران کرونا کشورهای اروپایی و آمریکایی وضعیت دشواری داشتند به گونه‌ای که مردم به فروشگاه‌ها هجوم آورده و در فرودگاه‌ها ماسک را از کشوری به کشور دیگر می‌قاپیدند اما در کشور ما هیچ گونه تبعیضی بین اقوام، مذاهب و حتی بین ایرانی و غیرایرانی در موضوع درمان بیماری کرونا وجود نداشت. این در حالی است که در اروپا بعضی‌ها اعلام کردند که خانه سالمندان را به حال خود رها کنند و حتی سیاه پوستان بعد از سفیدپوستان تحت درمان قرار بگیرند لذا اقدامات انجام شده در کشور ما نشان دهنده فرهنگ، انسانیت و معرفت است این در حالی است که تحت سخت‌ترین تحریم‌ها قرار داشتیم.

 رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در موضوع کرونا دنیا واقعیت خود را به همه نشان داد، اظهار داشت: در شرایط بحران کرونا حتی اعلام نکردند که حداقل تحریم دارو لغو شود و حتی با تقاضای کشورمان برای دریافت ۵ میلیارد دلار وام به منظور تهیه دارو و واکسن موافقت نشد و آمریکا اجازه این کار را صادر نکرد.

روحانی تاکید کرد: حاکمان امروز کاخ سفید آمریکا بویی از انسانیت نبرده اند، گفت: بالاتر از آن با کشورهایی که دوست ما هستند و پول کشورمان در بانک‌های آنها قرار دارد حاضر نیستند به خاطر فشار آمریکا این پول‌ها را آزاد کنند و همه در برابر فشار و ظلم آمریکا عقب‌نشینی کردند و چنین جنایتی در تاریخ سابقه ندارد.

رئیس جمهور خطاب به مردم ایران با بیان اینکه راه حفظ سلامت آنها تعطیل کردن امور نیست، گفت: نباید کسی چنین مطرح کند که برای سلامت مردم و جوانان باید مدارس،‌ دانشگاه‌ها، بازار و کسب و کار تعطیل شود چرا که این یک موضوع اشتباهی است و تعطیلی راه مقابله با کرونا نیست.

روحانی گفت: ایران با تصمیمات ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت و درمان بهترین شیوه را برای مقابله با این بیماری در پیش گرفته است و آن اینکه در کنار رعایت همه اصول بهداشتی کسب و کار و امور کشور نیز طبق روال انجام شود.

رئیس جمهور رعایت موارد بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا اعلام شده را مورد تاکید قرار داد و گفت: تمام اصول بهداشتی اعم از شستشوی دستها، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری از مواردی است که انسان را از خطر کرونا و آنفلوانزا مصون نگه می‌دارد بی‌تردید اگر این اصول رعایت نشود امسال کرونا و آنفلوانزا می‌تواند دردسر ایجاد کند و اگر مردم مراعات کنند می‌توانیم امسال سال خوبی پیش رو داشته باشیم و اگر مردم رعایت کنند در فصل پاییز هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

روحانی افزود: وزارت بهداشت و درمان پیش‌بینی‌های لازم را در مورد واکسن آنفلوانزا انجام داده است اما واکسن اصلی که می‌تواند تا آخر سال در کنار ما باشد رعایت اصول بهداشتی است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع راهپیمایی اربعین تصریح کرد: مردم بدانند که مقامات بلندپایه عراقی به صراحت به ما اعلام کردند که امسال آمادگی برای پذیرش زائرین اربعین ندارند ضمن اینکه کشور عراق نیز وضعیت مناسبی در خصوص بیماری کرونا ندارد.

روحانی تاکید کرد: امسال مراسمی به نام راهپیمایی اربعین هم برای کربلا نخواهیم داشت و هم در داخل ایران نیز هیچ گونه راهپیمایی به این مناسبت وجود نخواهد داشت البته عزاداری‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 286

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 90

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 274

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 303

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 270

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 115

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 111

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 114

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 121

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 129

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 112

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 102

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 104

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 99

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 111

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 121

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 105

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 107

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 106

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 105