ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی در گیلان تا پایان سال

ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی در گیلان تا پایان سال

رئیس سازمان برنامه و بودجه از ایجاد ۸۴۳ هزار شغل در تابستان امسال خبر داد و گفت: از محل پروژه های اقتصاد مقاومتی و تبصره ۱۸ تا پایان سال باید زمینه ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی برای جوانان گیلانی فراهم شود.

پنجشنبه 12 دی 1398 ساعت 23:40

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

محمدباقر نوبخت امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان که در استانداری برگزار شد، تولید و اشتغال را مهمترین هدف ستاد اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: ایجاد ۱۰۰۰ فرصت شغلی با اعتبار ۴۶ هزار میلیارد تومان را در سال جاری دنبال می کنیم.

وی سهم گیلان از این ۴۶ هزار میلیارد تومان را ۱۱۰۰ میلیارد تومان دانست و افزود: از محل پروژه های اقتصاد مقاومتی و تبصره ۱۸ تا پایان سال باید زمینه ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی برای جوانان گیلانی فراهم شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری در طرح های تولیدی و عمرانی به منظور ایجاد اشتغال، تصریح کرد: طرح های تولیدی عمدتا در بخش خصوصی انجام می شود و لذا از طریق پرداخت تسهیلات بانکی به دنبال افزایش آورده بخش خصوصی هستیم.

نوبخت با بیان اینکه طی امسال ۱۹۶ طرح تولیدی در گیلان با کمک تسهیلات به اتمام می رسد و شغل ایجاد می کند، گفت: این طرح ها در بخش های کشاورزی، خدمات و صنعت بوده و ۸۸۵ میلیارد تومان تسهیلات به آن تخصیص یافته است که می تواند زمینه ساز ایجاد ۵۰۰۰ هزار فرصت شغلی تا پایان سال در گیلان باشد.

وی از پرداخت تسهیلات به ۳۲ طرح از ۱۹۶ طرح به ارزش ۱۱۵ میلیارد تومان خبر داد و اضافه کرد: این ۱۹۶ بنگاه اقتصادی با تسهیلات ۸۸۵ میلیارد تومانی باید تا پایان سال تمام شود و لذا باید تلاش بیشتری طی دو ماهه پیش رو صورت گیرد.

معاون رئیس جمهور کاهش اعتماد اجتماعی را به ضرر جامعه دانست و متذکر شد: به ۱۷ میلیون و ۷۰۷ هزار خانوار معادل ۲۴۴۰ میلیون تومان حمایت معیشتی پرداخت کردیم. مشاغل ایجاد شده در جریان طرح های اقتصاد مقاومتی نیز باید به صورت عادلانه و رقابتی باشد و افراد مشخص شوند.

وی با بیان اینکه گیلان ۱۸ طرح اقتصاد مقاومتی در سال ۹۸ دارد، گفت: از محل ۴۸۴ هزار میلیارد تومان بودجه سال آینده تنها ۱۵۶ هزار میلیارد تومان برای صندوق های بازنشستگی و نهادهای حمایتی همچون بهزیستی پرداخت می شود. آموزش و پژوهش، امنیت و بهداشت و درمان نیز جز اولویت های بودجه ای دولت است.

نوبخت با اشاره به مشکلات دولت در تامیت هزینه ای جاری، ادامه داد: امسال بیش از ۳۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پول پرداخت کردیم. تا پایان سال نیز چند هزار میلیارد تومان دیگر به طرح های عمرانی تزریق می شود، زیرا هر طرح عمرانی یعنی اشتغال.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت ۴۳ هزار میلیارد تومان از محل اسناد خزانه و اوراق مالی خبر داد و گفت: برخی از طرح ها که نیازمند تکلک اراضی است با اسناد خزانه پیش نمی رود و نیازمند پول نقد است لذا تنها ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی راه آهن رشت – انزلی پرداخت کردیم.

وی تحریم اقتصادی ایران را بزرگترین تحریم در تاریخ معاصر دانست و یادآور شد: با وجود همه تحریم ها برای سال آینده آماده هستیم و از گفت وگو هیچ هراسی نداریم، اما باید با مقاومت از این گردنه بگذریم و در صورت رفع کامل تحریم ها در قالب ۱+۵ مذاکره می کنیم. البته دولت هیچ اقدامی را بدون اجازه نظام انجام نخواهد داد.

نوبخت با تاکید بر لزوم افزایش منابع از طریق سرمایه گذاری، عنوان کرد: امروز ایران به یک کارگاه بزرگ تبدیل و ۸۴۳ هزار شغل در تابستان امسال نسبت به تابستان گذشته ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۹ باید از همه بنادر جنوب کشور به بندرانزلی و بندر کاسپین بروند، خاطرنشان کرد: تکمیل راه آهن گیلان نقش مهمی در اقتصاد کشور و منطقه خواهد داشت. بی تردید بخشی از تولیدات علاوه بر تامین نیاز کشور باید صادر شود و لذا باید نهایت بهره را از فرصت اوراسیا ببریم و همه کالاها باید از انزلی راهی کشورهای حاشیه خزر شود.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 80

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 68

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 60

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 156

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 75

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 75

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 54

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 67

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 66

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 80

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 59

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 56

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 54

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 48

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 62

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 56