انتشار ٣٠٠٠ میلیارد تومان اوراق صکوک برای تامین مالی مناطق آزاد

انتشار ٣٠٠٠ میلیارد تومان اوراق صکوک برای تامین مالی مناطق آزاد

یک مقام مسئول از انتشار ٣٠٠٠ میلیارد تومان اوراق صکوک برای تامین مالی مناطق آزاد کشور خبر داد و گفت: این اوراق فردا رونمایی می شود.

جمعه 24 آبان 1398 ساعت 10:53

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، کاظم محمدی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با محور برگزاری نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور گفت: بعد از تحرین های امریکا موضوع استقلال اقتصادی ر رونق تولید مورد تاکید مقامات کشور بوده و این محقق نمی شود مگر اینکه از تمام ظرفیتهای کشور بهره گرفت؛ این در حالی است که وزارت خارجه مکلف است که در حوزه اعزام هیات های تجاری فعالیت نماید و اکنون اداره خاصی در وزارت خارجه برای تنظیم روابط خارجی استانهای کشور شکل گرفته است.

رییس اداره تنظیم روابط اقتصادی خارجی استانهای وزارت خارجه افزود: از تمام ظرفیتهای موجود در استانها به منظور معرفی پتاتسیل های اقتصادی به سفرا بهره خواهیم گرفت؛ بر این اساس ده سفیر، ٥ کاردار و ١٠ رایزن اقتصادی در این رویداد حضور خواهند داشت.

وی تصریح کرد: از تمام مناطق جغرافیایی دنیا امسال در ایران حضور خواهند یافت؛ به خصوص اینکه مناطق آزاد کار ویژه ای برای توسعه روابط اقتصادی با دنیا در اختیار دارند.

همچنین ناظمی، مدیر سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکرفایی نیز در این نشست گفت: تجربه دنیا نشان داده نوآوری عامل رشد اقتصادی است و اقتصاد نفتی به نوآوری کمک نکرده بلکه مانع گسترش آن شده است؛ در این میان اتفاقات سیاسی البته به فضای نوآوری کمک کرده است و البته نفت نیز در سال ٩٨ در اقتصاد ایران حضور نداشت و امسال هم سال نوآوری و خروج از اقتصاد نفتی شد.

وی افزود: ماموریت اصلی صندوق نوآوری در ارایه تسهیلات با نرخ های ترجیحی به شرکتهای دانش بنیان، ارایه ضمانتنامه و توانمندسازی است. البته ما بخش عمده ای از هزینه های شرکتهای دانش بنیان را برای حضور در نمایشگاهها  تامین خواهیم داد و البته ریسک شکل گیری ایده ها را کم خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از حضور ٢٧ شرکت دانش بنیان برای حضور در این رویداد حمایت شده اند، گفت: امیدواریم بتوانیم سهم نوآوری را در حوزه مناطق آزاد افزایش دهیم.

همچنین یک مقام مسئول در مناطق آزاد نیز با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور ویژه و خاص است و فشارهای زیادی به اقتصاد ایران تحمیل شده؛ اگرچه از فرصتهای آن باید برای استفاده از پتانسیل های منطقه و کشورهای همسایه نیز بهره برد؛ این در حالی است که بخش خصوصی ایران در کوران این حوادث آبدیده شده و تجربه ٤٠ ساله نیز تایید می کند می توان گام های بلندی برداشت.

وی افزود: شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری و تامین منابع مالی لازم برای آن مهم است و در بالاترین سطوح اجرایی، معاون اول رییس جمهور، معاون اجرایی رییس جمهور و جمعی از وزرا در هفته آینده در همایش فرصتهای سرمایه گذاری کشور حضور خواهند یافت تا بر اهمیت آن بیفزاید.

به گفته مظفری، بیست شخصیت خارجی در قالب هفتاد پنل و نشست تخصصی در این همایش حضور خواهند یافت و در حوزه بانک، بیمه و بورس به ارایه نقطه نظرات خواهند پرداخت. این در حالی است که منطقه آزاد ظرفیت های خوبی برای توسعه سرزمین اصلی دارند و تا سال ١٤٠٠ در جزیره کیش بیش از ٣٠ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی عملیاتی خواهند شد. از سوی دیگر، ٢٨٤ طرح که در مناطق آزاد تا سال ١٤٠٠ به بهره برداری می رسند، رونمایی خواهند شد.

مظفری با بیان اینکه انتشار اوراق صکوک در مناطق آزاد به میزان ٣٠٠٠ میلیارد تومان فردا انجام می شود، گفت: پذیره نویسی و تضمین از سوی بانک عامل حوزه مسکن صورت می گیرد. این در حالی است که در راستای عملیاتی کردن پروژه ها با شرکتهای دانش بنیان وارد مذاکره خواهیم شد.

وی با اشاره به رونمایی از فرصتهای سرمایه گذاری در جزیره هندورابی اظهار داشت: مجموعه ای بعنوان مرکز نوآوری به زودی افتتاح شده و در کنار آن شهرک نوآوری را کلنگ زنی خواهیم کرد.

همچنین آریا حمیدیان، مدیر برگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری کشور با بیان اینکه تلاش شده با تجاربی که کسب شده بتوان شرایط بهتری را برای جذب سرمایه گذاری فراهم کرد؛ البته در سال سختی به لحاظ شرایط اقتصادی داشتیم ولی ٢٧٠ شرکت داخلی در این رویداد حضور خواهند داشت و ٣٦ نشست داخلی و بین المللی نیز برگزار می شود.

وی افزود: مباحث نقش بازار سرمایه در رونق تولید و اقتصاد دانش بنیان، معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه های استراتژیک کشور، نقش صنعت بیمه در سرمایه گذاری، توسعه روابط تجاری با کشورهای سرمایه گذاری و مواردی از این دست در این همایش مورد بحث خواهند گرفت. ضمن اینکه زمینه برای ملاقات های رو در رو فراهم خواهد شد و خروجی های نشست نیز در قالب یک اپلیکیشن در اختیار افراد قرار خواهد گرفت.

کد خبر 4767869
محبوبه فکوری

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

دادگاه عالی آلمان بخشی از برنامه بانک مرکزی اروپا را غیرقانونی اعلام کرد

دادگاه قانون اساسی آلمان با صدور حکمی بخش‌هایی از سیاست محرک پولی بانک مرکزی اروپا را مغایر با قوانین این کشور اعلام کرد.

 • 366

سقوط ۳۵ درصدی سود خالص توتال در سه ماهه اول ۲۰۲۰

به دنبال کاهش تقاضای نفت خام با شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت‌های نفت، سود خالص شرکت توتال در سه ماهه اول با سقوط سنگینی روبرو شد.

 • 119

خزانه‌داری آمریکا ۳ تریلیون دلار قرض می‌گیرد/ثبت یک رکورد جدید

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد در نظر در ۳ ماهه دوم امسال ۳ تریلیون دلار قرض کند. این بیشترین میزان در تاریخ آمریکا و بیش از ۵ برابر رکورد قبلی است.

 • 122

تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران‌ در مسیر صادرات

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی علاوه بر این که از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده، با وارد شدن به کریدور صادرات به دنبال کسب بازارهای جهانی است.

 • 109

بورس و هراس از میلیونی شدن/ شستا به داد شاخص سهام رسید

شاخص کل بورس تهران امروز نتوانست از سد یک میلیون واحد عبور کند و به لطف معاملات نماد تازه‌وارد خود تنها ۱۴۶۶ واحد رشد کرد.

 • 150

مراحل ثبت نام پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران مراحل ثبت نام پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی برای ساکنین شهرهای بالای ٢٠ هزار نفر جمعیت را توضیح داد.

 • 148

قیمت سکه طرح جدید ۱۶ اردیبهشت ۹۹ به ۶ میلیون و۵۱۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ در معاملات بازار آزاد تهران به ۶ میلیون و ۵۱۵ هزار تومان رسید.

 • 139

افزایش شدید حجم نقدینگی بورس/دولت نظارت کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از رئیس جمهور  و وزیر اقتصاد درخواست کرد مدیریت صحیحی بر بازار بورس صورت گیرد.

 • 118

جزییات قیمت رسمی انواع ارز/ نرخ یورو کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۳ ارز از جمله یورو کاهش، نرخ ۲۷ واحد پولی همانند پوند افزایش و نرخ دلار و ۶ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 124

آغاز پذیره‌نویسی سهام دولت از طریق بانک پاسارگاد

پذیره‌نویسی «واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) واسطه گری مالی یکم» در بانک ‌پاسارگاد آغاز شد.

 • 133

بانک مرکزی گزارش داده است؛ ۱.۶ میلیارد دلار همچنان بلاتکلیف

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از ارائه گزارش بانک مرکزی درباره وضعیت ارز دولتی سال ۹۷ به مجلس و دیوان محاسبات خبر داد.

 • 129

جزییات دو مصوبه مهم شورای عالی بورس

وزیر اقتصاد از ممنوعیت صدور وکالت نامه برای مدیریت سهام عدالت و همچنین آماده سازی زیرساخت احراز هویت غیرحضوری خبر داد.

 • 110

حمایت بانک شهر از تولیدکنندگان داخلی با هدف تحقق عملی "جهش تولید

معاون اعتبارات بانک شهر از حمایت بانک شهر از تولیدکنندگان داخلی با هدف تحقق عملی "جهش تولید خبر داد.

 • 140

بودجه کرونایی صندوق بیمه بیکاری پرداخت نشد/ دو ماه و نیم گذشت

اگرچه سامانه بیمه بیکاری دوران کرونا از اسفند ماه فعال شده و طبق آخرین آمار حدود ۶۷۰ هزار نفر مشمول شده اند، اما از تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان کمک دولت به صندوق بیمه بیکاری هنوز خبری نیست.

 • 161

شطرنج تاریخی در بورس تهران

دنیای‌اقتصاد-فاطمه اسماعیلی : ...

 • 117

تمام احراز هویت‌های دریافت کدبورسی از فردا غیرحضوری انجام می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: طبق مصوبه شورایعالی بورس به دلیل ازدحام در دفاتر پیشخوان دولت، احراز هویت تمامی افرادی که می خواهند کد بورسی دریافت کنند، به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.

 • 153

نصرالله: اقدام آلمان علیه حزب‌الله تحت فشار آمریکا و اسرائیل انجام شد

دبیرکل حزب‌الله سخنرانی امروز خود را با واکنش به تصمیم آلمان در تروریستی خواندن این جنبش آغاز کرد و گفت، این اقدام با فشارهای آمریکا و برای راضی کردن رژیم صهیونیستی انجام شد.

 • 132

پرداخت بیش از ۳۵هزار فقره وام کرونایی به خانوارهای در صف

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی از پرداخت بیش از ۳۵هزار فقره تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا به یارانه بگیران در صف دریافت خبر داد.

 • 145

برنامه آموزشی بازرسان به شیوه آنلاین برگزار شد

برنامه آموزشی بازرسان به شیوه آنلاین در بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 111

تسهیلات کمک معیشتی به آسیب دیدگان کرونا پرداخت می شود

تسهیلات کمک معیشتی با همکاری بانک قرض الحسنه رسالت و بنیاد مستضعفان به آسیب دیدگان کرونا پرداخت می شود.

 • 143