انبوه سازان ملزم به تامین سرانه های آموزشی هستند

انبوه سازان ملزم به تامین سرانه های آموزشی هستند

احمد مسجد جامعی گفت: شهرداری ها می بایست قبل از صدور پایان کار به انبوه سازان از تامین سرانه های آموزشی اطمنیان حاصل کنند.

چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 19:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، احمد مسجد جامعی در نود و هشتمین جلسه شورا گفت: یکی از تکالیف شهرداری تامین سرانه های آموزشی مناطق است که متاسفانه شهرداری ها وظایفشان در این زمینه را انجام نداده اند.

وی ادامه داد: البته در رابطه با موضوعات مختلف مربوط به مدارس نظیر بافت فرسوده مدارس، ایمنی تردد دانش آموزان و سرویس مدارس توسط اعضای محترم بارها صحبت شده اما نکته ای که کمتر مورد توجه واقع شده وضعیت نگران کننده فضاهای آموزشی مورد نیاز جمعیت در مناطق است به ویژه مناطق غربی که  به رغم ساخت و ساز های گسترده و شهرک سازی ها می بایست فضاهای مورد نیاز آموزشی در برنامه های شهری تامین می شد اما چنین نشده و شهرداری هم به رغم این امر پایان کار داده و می دهد و این یعنی حقوق شهروندی نادیده گرفته شده است.

این عضو شورای شهر اظهار داشت: شهرداری مکلف است همزمان با صدور مجوز ساخت، فضاهای آموزشی مورد نیاز را تعیین و انبوه سازان را مکلف کنند. همزمان با احداث واحد های مسکونی فضای آموزشی را تامین کنند و از صدور پایان کار تا تامین سرانه های آموزشی خود داری کنند. اما متاسفانه به رغم تعداد زیادی صدور پایان کار فضاهای اموزشی محقق نشده و این نکته ی مهمی است.

مسجد جامعی ادامه داد: به عنوان مثال در سطح منطقه ۲۲ تعداد ۴۵ انبوه ساز وجود دارد که  تنها در  ۵ مورد  اقدام به تامین سرانه آموزشی شده  و بقیه نه.

وی افزود: لذا معرفی و شناسایی فضاهای آموزشی در سطح مناطق به ویژه مناطقی که در آن شهرک سازی صورت می گیرد نظیر منطقه ۲۲  یکی از مطالبات شورا است. در این منطقه شهرک سازی های بی قاعده در حال انجام است ولی همچنان فضاهای آموزشی را تامین نمی کنند.

مسجد جامعی گفت:  از شهرداری می خواهم بررسی دقیق در تعیین  میزان سرانه های آموزشی در اجرای مقررات ۷۰-۳۰ مقررات شهر سازی را مشخص کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: اگر انجام تعهدات که به گفته  خود انبوه سازان با توافق شهرداری صورت گرفته به هر شکلی غیر از سرانه آموزشی باشد تخلف بوده و شهرداری باید آن را تامین کند و اگر این تعهد صورت نگرفته باید پیگیری شود.

وی ادامه داد: انتقال قطعی زمین های آموزشی با کاربری آموزشی به عنوان سرانه های آموزشی دریافت شده توسط شهرداری ضروری است انجام شود. این موضوعی است که از آن غلفت شده و لذا ما  شاهد نابسامانی هایی نظیر افزایش ۳۰ درصدی ترافیک در مهر ماه هستیم. این مصوبه شورای شهر و شورای عالی آموزش و پروش بوده و شهرداری مکلف است آن را انجام دهد.

کد خبر 4452042
نورا حسینی

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی طرح «دست به نقد» بانک گردشگری

بر اساس طرح "دست به نقد" بانک گردشگری، صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط می‌توانند از تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی بانک بهره مند شوند.

 • 4

آغاز مرحله دوم و اعلام اسامی برندگان مرحله نخست طرح «پایش ۱۴۰۰»

پس از اجرای موفقیت آمیز نخستین مرحله طرح «پایش ۱۴۰۰» با هدف نظرسنجی گسترده از مشتریان بانک ملی ایران، دومین مرحله این طرح از فردا آغاز می شود.

 • 2

اعطای دسته چک به دارندگان چک برگشتی ممنوع است

بر اساس جزییات تازه از قانون جدید صدور چک، دارندگان چک برگشتی علاوه بر محرومیت از دریافت دسته چک جدید، از طیف گسترده‌ای از خدمات در شبکه بانکی محروم خواهند بود.

 • 12

کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۳۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۰۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.

 • 23

بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران از اداره کل مدیریت ریسک بازدید و با همکاران این اداره کل دیدار و گفت و گو کردند.

 • 24

رشد ۱۴۲ درصدی گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن اعلام کرد: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۲ درصد افزایش داشته است.

 • 25

تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال

رئیس کل گمرک ایران از تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: سیر تجارت ایران در شرایط تحریم صعودی است.

 • 22

عملکرد نماگرهای پست‌بانک، بیانگر تضمین سودآوری آن در سال جاری است

مدیرعامل پست بانک گفت: عملکرد مناسب نماگرها نشان‌دهنده وضعیت مالی مطلوب و تضمین سودآوری بانک در سالجاری است که نتیجه اهتمام کارکنان و کارگزاران و استفاده بهینه از ظرفیت باجه‌های بانکی روستایی است.

 • 20

نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد

با مصوبه هیئت عامل و هیئت مدیره نرخ حق‌الوکاله بکارگیری سپرده‌های سرمایه گذاری مدت‌دار بانک سپه در سال مالی ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد.

 • 18

بانک رفاه کارگران قدرت خرید بازنشستگان را افزایش می‌دهد

بانک رفاه کارگران در ایفای مسئولیت قانونی و حرفه‌ای خود از بهبود معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در سراسر ایران حمایت می‌کند.

 • 35

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذی نفع اعلام شد

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذینفع بر اساس قانون جدید صدور چک، اعلام شد.

 • 31

افزایش ۱۲۸۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۸۶ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۵ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

 • 30

مشارکت بانک توسعه تعاون در نخستین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای

نخستین جلسه دبیرخانه اولین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع تعاون و همدلی با همکاری بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 25

افزایش ۵۴ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن عنوان داشت: مجموع تسهیلات اعطایی بانک صنعت و معدن به واحدهای تولیدی در ۱۰ ماه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۵۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

 • 26

پرداخت بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیاردریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

به منظور ترویج سنت حسنه ازدواج جوانان، بانک رفاه کارگران تا پایان آذر ماه سال جاری بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه پرداخت کرده است.

 • 21

نرخ حق‌الوکاله بانک توسعه صادرات ایران اعلام شد

هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران نرخ حق الوکاله به کارگیری سپرده های سرمایه گذاری برای سال مالی ۱۳۹۹ را معادل ۲.۵ درصد مصوب کرد.

 • 23

مهمترین عامل نوسان نرخ ارز، انتظارات بازار است

کارشناس ارشد پولی و بانکی می‌گوید به صورت بنیادی تغییر خاصی در بازار ارز به وجود نیامده و مهم ترین عامل نوسان نرخ ارز تنها به دلیل انتظارات بازار است و اتفاق خاصی در عرضه و تقاضا به وجود نیامده است.

 • 25

تثبیت اشتغال ۹۱ هزار نفر با تسهیلات بانک تجارت

بانک تجارت تا پایان دی‌ماه امسال، با اعطای ۴۱ هزارو۲۷۱ فقره تسهیلات جمعا به‌مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا اشتغال ۹۱ هزار و ۹۱۲ نفر را تثبیت کرد.

 • 22

تأمین سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی

رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون از تأمین سرمایه در گردش پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی توسط این بانک خبر داد.

 • 31

پرداخت بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون، گفت: بانک در ۹ ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 • 25