افزایش سهم معاملات مسکن بیش از ۳ میلیارد تومان در تهران

افزایش سهم معاملات مسکن بیش از ۳ میلیارد تومان در تهران

سهم معاملات بیش از ۳ میلیارد تومان مسکن در شهر تهران از ۵.۵ درصد در خردادماه سال گذشته به ۹.۲ درصد در ماه مشابه سال جاری رسیده است.

سه شنبه 18 تیر 1398 ساعت 4:12

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی با استفاده از آخرین گزارش بانک مرکزی درباره معاملات مسکن در شهر تهران نوشت: در فصل بهار ۹۸، در مجموع ۲۱ هزار و ۵۷۳ واحد مسکونی در سطح شهر تهران با متوسط قیمت هر متر مربع ۱۲.۴ میلیون تومان معامله شده است. میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در فصل نخست ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ رشدی ۱۰۷ درصدی داشته اما همزمان تعداد معاملات با رشدی منفی ۴۵ درصد را تجربه کرده است.

تعداد معاملات واحدهای مسکونی در بهار ۹۸ نوسان داشته به نحوی که در اردیبهشت ماه افزایش یافته و بار دیگر در خردادماه شروع به کاهش کرده است. روند مشابه در بهار ۹۷ نیز به دلیل اثرات فصل معاملات مسکن مشاهده می شود اما در رابطه با قیمت مسکن طی بهار ۹۸ متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی با شیب بیشتری نسبت به بهار ۹۷ افزایش یافته است.

کاهش عرضه مسکن به همراه کاهش تقاضا به دلیل افت قدرت خرید، منجر به افزایش قابل توجه متوسط قیمت واحدهای مسکونی معامله شده در بهار امسال شده است. در بهار امسال، حدود ۴۰.۵ درصد آپارتمان های مسکونی معامله شده در شهر تهران مربوط به واحدهای مسکونی با عمر کمتر از ۵ سال بوده است و بیش از ۱۵ درصد آنها ارزشی بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان در هر واحد مسکونی داشته اند.

بر این اساس، یکی از تغییرات قابل توجه در رابطه با معاملات خرداد ۹۸، افزایش سهم تعداد معاملات با ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان در هر واحد مسکونی از ۵.۵ درصد در خرداد ۹۷ به ۹.۲ درصد در خردادماه ۹۸ است که همین رقم برای فروردین و اردیبهشت ۹۸ به ترتیب حدود ۶.۱ درصد و ۷.۸ درصد برآورده شده و نشان از روند افزایشی سهم این گونه معاملات از ابتدای سال جاری می دهد.

معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران نوشته که با توجه به این روند، میزان تاثیر فروش واحدهایی با رقم بیش از ۳ میلیارد تومان به عنوان عاملی در افزایش متوسط قیمت ها قابل بررسی است.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی با سکوی تجارت الکترونیک پست

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست با اشاره به راه‌اندازی سکوی تجارت الکترونیک پست، گفت: با ستاپ، به جای این که شرکت پست، خودش مسئولیت صفر تا صد توسعه را در دست بگیرید، امکانات لجستیکی و نرم‌افزارهای بنیادی خود برای توسعه در اختیار بخش خصوصی می‌گذارد.

 • 2

تکذیب آتش سوزی صرافی بانک صادرات

بانک صادرات اعلام کرد : در حادثه آتش سوزی در میدان حسن آباد تهران، بانک صادرات در آن محل فاقد صرافی بوده و آتش‌سوزی صرافی تکذیب می‌شود.

 • 6

این نوع مدیریت را مادربزرگ من هم بلد بود

فیفا در پایان هر فصل فوتبالی با سیلی از شکایت‌های بازیکنان و مربیان خارجی از تیم‌های ایرانی روبرو می‌شود. شکایت‌هایی که در بسیاری از آنها ایرانی‌ها محکوم و مجبور می‌شوند، با زور فیفا بدهی خود را به صورت دلار به طرف مقابل پرداخت کنند.

 • 9

دلار در کانال سرازیر ۱۱ تومانی/قیمت انواع سکه و ارز در بازار تهران

امروز در تهران هر دلار آمریکا با قیمت ۱۱ هزار و ۴۹۰ تومان، یورو با قیمت ۱۳ هزار و ۳۹۷ تومان و درهم امارات با نرخ ۳ هزار و ۲۹۲ تومان عرضه شد.

 • 7

سکه طرح جدید امروز ۲۷ تیر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید

سکه طرح جدید امروز ۲۷ تیر ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید.

 • 7

مجمع پست بانک هم لغو شد

مجمع عمومی شرکت پست بانک برای سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۷ لغو شد.

 • 8

روسیه به فروش اوراق قرضه آمریکا ادامه داد

روسیه که زمانی بیش از ۱۷۰ میلیارد دلار از اوراق قرضه آمریکا را در اختیار داشت، در ماه می، به کاهش دارایی خود از این اوراق ادامه داده و میزان آن را به حدود ۱۲ میلیارد دلار رسانده است.

 • 8

اپل "MacBook Pro" و "​​MacBook Air" را برای دانش آموزان ارتقا می دهد

اپل یک تازه سازی شگفت آور را به نمایش گذاشته است،این شرکت در حالی که قیمت این دستگاه ها را کاهش داده مک بوک پرو 13 و مک بوک ایر را نیز به روز رسانی کرده و نسخه مک بوک 12 اینچی را حذف کرده است.

 • 6

سقف یک گنبد میراثی دور میدان حسن آباد از بین رفت

معاون خدمات شهری منطقه ۱۱ گفت: بر اثر آتش سوزی شب گذشته، سقف گنبد میراثی واقع در ضلع شمال غربی میدان از بین رفت.

 • 8

همتی وارد آنکارا شد/مذاکرات پولی و بانکی ایران و ترکیه

رئیس کل بانک مرکزی برای افزایش روابط پولی و بانکی ایران و ترکیه به آنکارا رفت.

 • 9

سازمان جهانی بهداشت: در ژوئن بیش از ۵۶۰ فلسطینی در غزه زخمی شدند

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، در ماه ژوئن گذشته ۵۶۱ فلسطینی ساکن غزه زخمی شدند.

 • 9

واردات ۲۲ درصد کم شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره به روند صعودی بیکاری، بر اهمیت رونق تولید در رفع مشکلات بیکاری و معیشت تاکید کرد و از کاهش ۲۲ درصدی واردات در سال گذشته خبر داد.

 • 2

شفاف سازی صورت های مالی بیمه میهن

صورت های مالی دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ بیمه میهن شفاف شد.

 • 9

لغو دعوت به مجمع بانک دی

مجمع عمومی شرکت بانک دی برای سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۷ لغو شد.

 • 9