اسلامشهر سال 97 رتبه اول اشتغال را در استان تهران کسب کرد

اسلامشهر سال 97 رتبه اول اشتغال را در استان تهران کسب کرد

فرماندار شهرستان اسلامشهر با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۵۰ پروژه عمرانی در هفته دولت اشاره کرد و گفت: با وجود مسائل و مشکلات اقتصادی کشور که شهرستان اسلامشهر نیز از این امر مستثنی نیست پروژه‌های عمرانی شهرستان اسلامشهر که جزو پروژه‌های شاخص هستند با هزینه‌ای بالغ بر ۷۵۰ میلیارد ریال افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.

یکشنبه 3 شهریور 1398 ساعت 19:40

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، مسعود مرسلپور در نشست خبری تشریح برنامه‌های گرامیداشت هفته دولت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که «تولیدکننده رزمنده جنگ اقتصادی است» اظهار کرد: در شهرستان اسلامشهر در حوزه اقتصاد مقاومتی و رونق تولید اقدامات خوبی صورت گرفته که فعالیت مجدد ۵۵ واحد نیمه‌فعال صنعتی، استفاده از بخشنامه مزایای بخشودگی جرائم تأمین اجتماعی برای ۱۰۰ واحد صنعتی و عدم تعطیلی و خروج از بحران ۶ واحد صنعتی از جمله آن‌ها است.

وی با بیان اینکه با تأمین مواد اولیه کفش تولیدکنندگان صنعت کفش در اسلامشهر تا سه سال آینده در زمینه تهیه مواد اولیه این واحدها مشکلی نخواهند داشت و کارگری بیکار نمی‌شود، تصریح کرد: جانمایی احداث شهرک صنعتی اسلامشهر، اخذ مجوز ۴ شهرک صنفی صنعتی، برگزاری جلسات متعدد با صنعتگران و بررسی مشکلات آنان و بررسی مشکلات مالیاتی با حضور معاون ارزش افزوده سازمان مالیاتی کشور از اقدامات انجام شده در جهت رفع موانع تولید در سال گذشته در اسلامشهر بوده است.

فرماندار شهرستان اسلامشهر با اشاره به اجرای بیش از ۶۲ درصد مصوبات ستاد شورای عالی سرمایه‌گذاری در اسلامشهر افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید نیز ۴۷ جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در سال ۹۷ برگزار شده و بیش از ۷۸ درصد مصوبات آن به مرحله اجرا درآمده است.

مرسلپور ادامه داد: در سال ۹۸ نیز ۱۲ جلسه اقتصاد مقاومتی تشکیل شد که ضمن بازدید از  واحدهای تولیدی و صنعتی، ۷۷ مشکل تولیدکنندگان بررسی شد که در نهایت ۴۴  مشکل برطرف و ۳۷ مورد در دست انجام است و در مجموع ۶۰ درصد مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در سال جاری اجرایی شد.

وی ضمن تأکید بر اینکه سیاست کاری شهرستان اسلامشهر در سالهای ۹۷ و ۹۸ توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال و رونق تولید بوده است، گفت: در سال ۹۷  توانستیم رتبه نخست اشتغال را در استان تهران کسب کنیم و در حال حاضر ۲۰ هزار نفر در بخش صنعت و ۵۲ هزار و ۶۹۵ نفر در بخش تجارت و در مجموع ۱۲۰ هزار و ۵۹۱ نفر در شهرستان اسلامشهر اشتغال دارند.

فرماندار شهرستان اسلامشهر سپس به مشکل جابجایی خطوط انتقال آب که در حریم راه‌آهن قرار دارد اشاره کرد و گفت: از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اعتبارات لازم برای رفع این معضل در نظر گرفته شد و با کمک امور آب و فاضلاب شهرستان اسلامشهر نیز با توجه به کاهش آب در تابستان توانستیم با مهندسی مجدد ۱۱ حلقه چاه و فعال شدن ایستگاه‌های پمپاژ و افزایش ۲۰ درصد سهمیه دبی آب از تهران نارضایتی‌هایی که به سبب کاهش آب بین شهروندان ایجاد شده بود را مرتفع کنیم.

مرسلپور همچنین تصریح کرد: در حوزه امنیت، اسلامشهر از امنیت نسبی و پایداری برخوردار است و تعداد اراذل و اوباش سطح یک شهرستان‌ به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد و با اقدامات خوبی که در زمینه رفاه و امنیت اجتماعی انجام شده توانستیم امنیت روانی شهروندان را بالا ببریم.

وی با اشاره به اجرای بیش از ۹۰۰ برنامه در هفته فرهنگی در اسلامشهر افزود: برگزاری جشنواره فیلم فجر برای نخستین بار، اجرای برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در مدارس، دانشگاه‌ها، پارک‌ها و مراکز عمومی و برنامه‌هایی برای ایجاد شادابی و نشاط اجتماعی در بین شهروندان از جمله اقدامات شاخصی است که در زمینه فرهنگی در شهرستان اجرا شده است و در حال حاضر نیز میزبان جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در اسلامشهر هستیم.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت، درباره فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه گفت: این برنامه برای فروش دارایی‌های دولت مطرح شده است.

 • 31

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

 • 33

ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال

بانک توسعه صادرات ایران استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت های دانش بنیان را دردست اجرا دارد.

 • 35

۹۰ میلیارد دلار اندازه بازار اسباب‌بازی جهان

پژوهش‌های متعدد شاخص‌های مختلفی را برای انتخاب یک اسباب‌بازی خوب بیان کرده‌اند که در این گزارش به چند شاخص برای انتخاب اسباب‌بازی اشاره می‌شود.

 • 44

دعوت به شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در بانک سپه و بانک‌های ادغامی را به شرکت پرشور در مراسم تشییع و وداع با سردار محبوب اسلام دعوت کرد.

 • 17

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد جهت تسهیل استفاده از رمز دوم پویا، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را برای کاربران بانکی فراهم کرده است.

 • 19

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد از سه‌شنبه این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

 • 57

انتصاب اعضای هیات عامل بانک صنعت ومعدن درراستای اجرا حاکمیت شرکتی

دو تن از اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی با احکامی از سوی مدیرعامل این بانک منصوب شدند.

 • 57

اعلام اسامی شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران در روز دوشنبه ۱۶

شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران، در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

 • 101

قیمت سکه طرح جدید ۱۵ دی ۹۸ به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 24

دعوت چقازردی به شرکت همکاران درمراسم تشییع ووداع باسردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در این بانک و بانکهای ادغامی را به حضور پر شور در مراسم تشییع و وداع با پیکر سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر هم رزمان آن شهید دعوت کرد.

 • 17

حضور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه در منزل شهید زمانی نیا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه با حضور در منزل پاسدار شهید مدافع حرم وحید زمانی نیا، همراه و همرزم سردار  شهید قاسم سلیمانی، شهادت وی را  به خانواده اش تبریک و تسلیت گفتند.

 • 18

تقاضای القایی منجر به چالش‌اقتصادی در نظام‌ بیمه ای می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: پدیده تقاضای القایی یکی از چالش‌های نظام سلامت همه کشورها است که باعث افزایش سهم مردم از هزینه‌های سلامت می‌شود.

 • 45

حقوقی‌های بورس ۴ هزار میلیارد تومان از سهام حقیقی‌ها را خریدند

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس، از خرید ۴هزارمیلیارد تومان سهام متعلق به سهامداران حقیقی از سوی شرکت‌های حقوقی خبر داد و گفت:صندوق‌های«تثبیت بازار»و«توسعه بازار» پای کار آمدند.

 • 48

هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران فرصتی ارزشمند برای اشخاص حقیقی و حقوقی است تا سرمایه مورد نیاز خود را جهت توسعه و رونق کسب و کار و تجارت شان تامین کنند.

 • 54

رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی

یک شرکت تجاری از عرضه نمایشگری جدید و قدرتمند برای اجرای بازی‌های ویدئویی با نرخ تازه سازی صفحه ۲۴۰ هرتز خبر داده است.

 • 19

افزایش پوشش بیمه‌ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط اقتصادی موجود، افزایش پوشش بیمه ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود.

 • 49

کاهش حقوق تیم کوک به علت ضعف عملکرد اپل

حقوق دریافتی تیم کوک مدیرعامل اپل در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش می‌یابد و علت این امر کاهش درآمد اپل است.

 • 19

کارت هایتان را به راحتی در اپلیکیشن ۶۰ اضافه کنید

مشتریان بانک ملی ایران می توانند به راحتی کارت های بانکی خود را در سامانه رمز یکبار مصرف حذف یا اضافه کنند.

 • 43

قیمت دلار کاهش یافت/نرخ به ۱۳۳۳۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۳۳۳۰ تومان رسید.

 • 42