استان‌های کشور را به پایگاه اقتصاد مقاومتی تبدیل می‌کنیم

استان‌های کشور را به پایگاه اقتصاد مقاومتی تبدیل می‌کنیم

قزوین- وزیر کشور گفت: برای عبور از شرایط حساس کنونی ضمن تقویت وحدت و انسجام داخلی، همه استان ها را به پایگاه اقتصاد مقاومتی تبدیل خواهیم کرد.

شنبه 23 شهریور 1398 ساعت 1:28

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم معارفه استاندار جدید قزوین که روز پنجشنبه در محل سالن دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار شد اظهار داشت: ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته توانسته با هدایت مدبرانه امام راحل و رهبر بزرگوار و ایستادگی مردم از همه طوفان‌ها به سلامت عبور کند و این استوانه محکم امروز هم در عبور از مشکلات نقش آفرین است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: رکن بعدی انقلاب اسلامی مردم هستند که قاعده هرم محسوب می‌شوند که در این چهار دهه با اعتماد به رهبری کشور را حفظ کردند و چون همه ارکان نظام مولود اراده مردم است همه باید تلاش کنیم تا رضایت آنها را جلب کنیم.

وی اضافه کرد: همه ما مدیران، وزرا، نمایندگان مجلس و امامان جمعه موجودیت خود را مدیون مردم هستیم و رسالت ما خدمتگزاری بی منت به ولی نعمتان انقلاب است.

وزیر کشور تصریح کرد: در قبل از انقلاب دولت به معنای واقعی که مشروعیت داشته و با مشارکت مردم شکل گرفته باشد را نداشتیم و همه چیز یک طرفه و با زور حکومت بود و مردم مانند رعیت بودند هر چند در زمان مشروطه مجلسی شکل گرفت اما انتخاب فقط صوری بود و سلطنت خود را پاسخگوی مردم نمی‌دانست.

رحمانی فضلی تصریح کرد: ما کارگزاران نظام اگر امروز هزاران بار امام را سپاس بگوییم کم است و چون دولت و مجلس و دستگاه قضا همه مولود اراده مردم است باید دولت را تقویت و کارآمد کنیم تا رضایت مردم جلب شود.

وی اظهار داشت: در این شرایط تنها یک مجلس قوی، دستگاه قضائی توانا و دستگاه اجرایی کارآمد می‌تواند به تقویت دولت کمک کند.

رحمانی فضلی بیان کرد: از آنجا که ما یک حکومت دینی هستیم باید به فکر مردم منطقه هم باشیم و آنچه در منطقه موجب تحول شده باورها و اصول اسلامی است و مردم ستمدیده جهان از ما الگوی مطلوب می‌خواهند لذا باید در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، شرعی و قانونی همه ارکان نظام را تقویت کنیم.

وی گفت: ما متولی مقاومت و استقامت مردم هستیم و باید وحدت و انسجام را تقویت کنیم.

وزیر کشور یادآور شد: از آنجا که دشمنان در حوزه نظامی توان اعمال نظر ندارند و در فلسفه و کلام و اخلاق هم قادر به رقابت نیستند و در فرهنگ هم نتیجه نگرفته‌اند امروز دنبال ایجاد تفرقه، انشقاق و درگیری در داخل هستند و با تحلیلی که منافقان به آنها داده‌اند در مسیر باورهای غلط فکر می‌کنند می‌توانند ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند لذا مهمترین رسالت ما در شرایط کنونی تقویت وحدت و انسجام داخلی است.

استان‌ها به پایگاه اقتصاد مقاومتی تبدیل می‌شوند

رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی از تأکیدات مهم رهبری است و باید تلاش کنیم آن را بسرعت پیاده کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری هر سال یک موضوع اقتصادی را به عنوان شعار سال مطرح کرده‌اند و باید گفت امروز پاشنه آشیل ایران فقط اقتصاد است هر چند گاهی مدیران نا آشنا و نابلد هم به مشکلات دامن زده‌اند اما باید این مشکلات را با همت و تلاش بیشتر حل کنیم.

وزیر کشور اظهار داشت: باید هر استان را به یک پایگاه اقتصادی تبدیل کنیم که در این راستا قزوین این ظرفیت را دارد و می‌تواند معین استان‌های دیگر هم شود.

مشارکت در انتخابات را بالا ببریم

رحمانی فضلی در ادامه به رویداد مهم انتخابات اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اولویت‌های ما مشارکت در انتخابات است و باید اذعان کرد خوشبختانه علیرغم همه جو سازی و تبلیغات منفی رسانه‌های غربی در ۵ ماهه امسال اعتراضات مردمی حدود ۳۹ درصد کاهش داشته است چون درک مردم بالا رفته و به همین دلیل امروز می‌خواهند فضای جامعه را پر آشوب جلوه دهند.

وی بیان کرد: انتخابات را به یک مانور بزرگ قدرت در فضایی سالم، امن و با مشارکت بالا تبدیل خواهیم کرد و در کنار آن موضوع کمک به تولید، سرمایه گذاری، رفع موانع تولید و دادن تسهیلات را هم در کنار سایر مسائل مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی افزود: ما توفان‌های سهمگینی را سپری کرده‌ایم و دشمنان می‌دانند با وجود مقام معظم رهبری و مردم مقاوم آنها هرگز قادر به مقابله با ما نیستند و امروز سران سه قوه تصمیماتی می‌گیرند که در شرایط عادی شاید ۵ ماه پاسخگویی و تصمیم گیری آن طول می‌کشید اما در این شرایط حساس در چند روز تأیید رهبری هم گرفته شده و کار اجرایی می‌شود.

وزیر کشور تصریح کرد: در شرایط کنونی باید همه توان خود را بسیج کنیم و قوه قضائیه در استان‌ها همدل و همراه مسئولان باشند و نمایندگان مجلس هم به عنوان یک قوه مستقل در استان‌ها معین دستگاه‌های اجرایی باشند تا از تنگناها به سلامت عبور کنیم.

محرم، حماسه جاودان و ماندگار شیعیان است

رحمانی فضلی به مناسبت ماه محرم نیز گفت: محرم یک حماسه جاودان است که ملکوتی شده و زمان و مکان را درنوردیده و در همه مکان‌ها و زمان‌ها جاری است و نماد حقیقت گرایی، عرفان و فداکاری تلقی می‌شود که بشریت را در طول تاریخ مورد عبرت آموزی قرار داده و ما همچنان شاهد جلوه گری آن در طول سابقه بشریت هستیم.

وی اضافه کرد: اربعین جریان عظیمی را محقق کرده به طوری که که ۱۶ میلیون نفر با شرایط ویژه از چشمه عدالت خود را سیراب می‌کنند و دنیا از این حادثه همچنان در تعجب و حیرت است اما این چشمه جاری بعد از ۱۳۰۰ سال توانسته دل‌های عاشق و تشنه مؤمنان را سیراب کند و به یاری خدا این حادثه ابدی و تاریخی خواهد توانست مسیر عدل نهایی و نهضت عدالت طلبی شیعیان را بستر سازی کند.

وزیر کشور با تشکر از خدمات زاهدی استاندار سابق گفت: در وزارت کشور با قانون مجلس تعداد ۱۶ استاندار و ۱۶ معاون استاندار و تعدادی فرماندار بازنشسته بودند که تعدادی از آنها می‌توانستند در خدمت دولت باشند اما با تمدید بازنشستگی نتوانستم کنار بیایم زیرا صلاح نبود قانون را نادیده بگیریم و به مساوات اهمیت دادیم و گر نه استانداران شایسته ای مانند آقای زاهدی بودند که شاید باید می‌ماندند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: امروز ۸۲ درصد استانداران ما از بدنه وزارتخانه هستند و عده‌ای از معاونان سیاسی هم به عنوان استاندار انتخاب شدند و چون کادر سازی کردیم برای جایگزینی ۱۶ استاندار تعداد ۴۰ نفر کاندید داشتیم و آقای جمالی پور هم از بدنه وزارت کشور هستند و در شهر ری بودند که مثل یک استان اهمیت دارد و در آنجا موفق عمل کردند و تجربه خوبی دارند و با انگیزه هستند و باید با اعتدال و انتخاب افراد شایسته و جوانان با جلب رضایت مندی مردم زمینه تقویت وحدت در استان را فراهم کنند.

استاندار جدید قزوین در مسیر وحدت و اعتدال حرکت کند

وزیر کشور خطاب به استاندار قزوین گفت: از استاندار می‌خواهیم در حوزه تقویت امنیت، وحدت و مشارکت مردم و امور اقتصادی تلاش کرده و از همه ظرفیت‌ها برای تحقق برنامه‌های تعریف شده استفاده کند.

وی اضافه کرد: قزوین سرشار از امکانات و ظرفیت‌ها است و دارای مشاهیر بزرگ و مردم عاقل و انقلابی است و می‌تواند به یک هسته مقاومت در برابر دشمن و یک حوزه اقتصادی مهم برای ایجاد رضایت مندی برای مردم تبدیل شود.

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات عبدالمحمد زاهدی استاندار سابق، هدایت الله جمالی پور به عنوان استاندار جدید قزوین معرفی شد.

کد خبر 4712087

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

دادگاه عالی آلمان بخشی از برنامه بانک مرکزی اروپا را غیرقانونی اعلام کرد

دادگاه قانون اساسی آلمان با صدور حکمی بخش‌هایی از سیاست محرک پولی بانک مرکزی اروپا را مغایر با قوانین این کشور اعلام کرد.

 • 356

سقوط ۳۵ درصدی سود خالص توتال در سه ماهه اول ۲۰۲۰

به دنبال کاهش تقاضای نفت خام با شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت‌های نفت، سود خالص شرکت توتال در سه ماهه اول با سقوط سنگینی روبرو شد.

 • 118

خزانه‌داری آمریکا ۳ تریلیون دلار قرض می‌گیرد/ثبت یک رکورد جدید

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد در نظر در ۳ ماهه دوم امسال ۳ تریلیون دلار قرض کند. این بیشترین میزان در تاریخ آمریکا و بیش از ۵ برابر رکورد قبلی است.

 • 122

تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران‌ در مسیر صادرات

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی علاوه بر این که از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده، با وارد شدن به کریدور صادرات به دنبال کسب بازارهای جهانی است.

 • 108

بورس و هراس از میلیونی شدن/ شستا به داد شاخص سهام رسید

شاخص کل بورس تهران امروز نتوانست از سد یک میلیون واحد عبور کند و به لطف معاملات نماد تازه‌وارد خود تنها ۱۴۶۶ واحد رشد کرد.

 • 149

مراحل ثبت نام پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران مراحل ثبت نام پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی برای ساکنین شهرهای بالای ٢٠ هزار نفر جمعیت را توضیح داد.

 • 147

قیمت سکه طرح جدید ۱۶ اردیبهشت ۹۹ به ۶ میلیون و۵۱۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ در معاملات بازار آزاد تهران به ۶ میلیون و ۵۱۵ هزار تومان رسید.

 • 138

افزایش شدید حجم نقدینگی بورس/دولت نظارت کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از رئیس جمهور  و وزیر اقتصاد درخواست کرد مدیریت صحیحی بر بازار بورس صورت گیرد.

 • 117

جزییات قیمت رسمی انواع ارز/ نرخ یورو کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۳ ارز از جمله یورو کاهش، نرخ ۲۷ واحد پولی همانند پوند افزایش و نرخ دلار و ۶ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 124

آغاز پذیره‌نویسی سهام دولت از طریق بانک پاسارگاد

پذیره‌نویسی «واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) واسطه گری مالی یکم» در بانک ‌پاسارگاد آغاز شد.

 • 132

بانک مرکزی گزارش داده است؛ ۱.۶ میلیارد دلار همچنان بلاتکلیف

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از ارائه گزارش بانک مرکزی درباره وضعیت ارز دولتی سال ۹۷ به مجلس و دیوان محاسبات خبر داد.

 • 127

جزییات دو مصوبه مهم شورای عالی بورس

وزیر اقتصاد از ممنوعیت صدور وکالت نامه برای مدیریت سهام عدالت و همچنین آماده سازی زیرساخت احراز هویت غیرحضوری خبر داد.

 • 109

حمایت بانک شهر از تولیدکنندگان داخلی با هدف تحقق عملی "جهش تولید

معاون اعتبارات بانک شهر از حمایت بانک شهر از تولیدکنندگان داخلی با هدف تحقق عملی "جهش تولید خبر داد.

 • 139

بودجه کرونایی صندوق بیمه بیکاری پرداخت نشد/ دو ماه و نیم گذشت

اگرچه سامانه بیمه بیکاری دوران کرونا از اسفند ماه فعال شده و طبق آخرین آمار حدود ۶۷۰ هزار نفر مشمول شده اند، اما از تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان کمک دولت به صندوق بیمه بیکاری هنوز خبری نیست.

 • 160

شطرنج تاریخی در بورس تهران

دنیای‌اقتصاد-فاطمه اسماعیلی : ...

 • 116

تمام احراز هویت‌های دریافت کدبورسی از فردا غیرحضوری انجام می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: طبق مصوبه شورایعالی بورس به دلیل ازدحام در دفاتر پیشخوان دولت، احراز هویت تمامی افرادی که می خواهند کد بورسی دریافت کنند، به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.

 • 151

نصرالله: اقدام آلمان علیه حزب‌الله تحت فشار آمریکا و اسرائیل انجام شد

دبیرکل حزب‌الله سخنرانی امروز خود را با واکنش به تصمیم آلمان در تروریستی خواندن این جنبش آغاز کرد و گفت، این اقدام با فشارهای آمریکا و برای راضی کردن رژیم صهیونیستی انجام شد.

 • 132

پرداخت بیش از ۳۵هزار فقره وام کرونایی به خانوارهای در صف

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی از پرداخت بیش از ۳۵هزار فقره تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا به یارانه بگیران در صف دریافت خبر داد.

 • 144

برنامه آموزشی بازرسان به شیوه آنلاین برگزار شد

برنامه آموزشی بازرسان به شیوه آنلاین در بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 110

تسهیلات کمک معیشتی به آسیب دیدگان کرونا پرداخت می شود

تسهیلات کمک معیشتی با همکاری بانک قرض الحسنه رسالت و بنیاد مستضعفان به آسیب دیدگان کرونا پرداخت می شود.

 • 142