استان‌های کشور را به پایگاه اقتصاد مقاومتی تبدیل می‌کنیم

استان‌های کشور را به پایگاه اقتصاد مقاومتی تبدیل می‌کنیم

قزوین- وزیر کشور گفت: برای عبور از شرایط حساس کنونی ضمن تقویت وحدت و انسجام داخلی، همه استان ها را به پایگاه اقتصاد مقاومتی تبدیل خواهیم کرد.

شنبه 23 شهریور 1398 ساعت 1:28

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم معارفه استاندار جدید قزوین که روز پنجشنبه در محل سالن دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار شد اظهار داشت: ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته توانسته با هدایت مدبرانه امام راحل و رهبر بزرگوار و ایستادگی مردم از همه طوفان‌ها به سلامت عبور کند و این استوانه محکم امروز هم در عبور از مشکلات نقش آفرین است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: رکن بعدی انقلاب اسلامی مردم هستند که قاعده هرم محسوب می‌شوند که در این چهار دهه با اعتماد به رهبری کشور را حفظ کردند و چون همه ارکان نظام مولود اراده مردم است همه باید تلاش کنیم تا رضایت آنها را جلب کنیم.

وی اضافه کرد: همه ما مدیران، وزرا، نمایندگان مجلس و امامان جمعه موجودیت خود را مدیون مردم هستیم و رسالت ما خدمتگزاری بی منت به ولی نعمتان انقلاب است.

وزیر کشور تصریح کرد: در قبل از انقلاب دولت به معنای واقعی که مشروعیت داشته و با مشارکت مردم شکل گرفته باشد را نداشتیم و همه چیز یک طرفه و با زور حکومت بود و مردم مانند رعیت بودند هر چند در زمان مشروطه مجلسی شکل گرفت اما انتخاب فقط صوری بود و سلطنت خود را پاسخگوی مردم نمی‌دانست.

رحمانی فضلی تصریح کرد: ما کارگزاران نظام اگر امروز هزاران بار امام را سپاس بگوییم کم است و چون دولت و مجلس و دستگاه قضا همه مولود اراده مردم است باید دولت را تقویت و کارآمد کنیم تا رضایت مردم جلب شود.

وی اظهار داشت: در این شرایط تنها یک مجلس قوی، دستگاه قضائی توانا و دستگاه اجرایی کارآمد می‌تواند به تقویت دولت کمک کند.

رحمانی فضلی بیان کرد: از آنجا که ما یک حکومت دینی هستیم باید به فکر مردم منطقه هم باشیم و آنچه در منطقه موجب تحول شده باورها و اصول اسلامی است و مردم ستمدیده جهان از ما الگوی مطلوب می‌خواهند لذا باید در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، شرعی و قانونی همه ارکان نظام را تقویت کنیم.

وی گفت: ما متولی مقاومت و استقامت مردم هستیم و باید وحدت و انسجام را تقویت کنیم.

وزیر کشور یادآور شد: از آنجا که دشمنان در حوزه نظامی توان اعمال نظر ندارند و در فلسفه و کلام و اخلاق هم قادر به رقابت نیستند و در فرهنگ هم نتیجه نگرفته‌اند امروز دنبال ایجاد تفرقه، انشقاق و درگیری در داخل هستند و با تحلیلی که منافقان به آنها داده‌اند در مسیر باورهای غلط فکر می‌کنند می‌توانند ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند لذا مهمترین رسالت ما در شرایط کنونی تقویت وحدت و انسجام داخلی است.

استان‌ها به پایگاه اقتصاد مقاومتی تبدیل می‌شوند

رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی از تأکیدات مهم رهبری است و باید تلاش کنیم آن را بسرعت پیاده کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری هر سال یک موضوع اقتصادی را به عنوان شعار سال مطرح کرده‌اند و باید گفت امروز پاشنه آشیل ایران فقط اقتصاد است هر چند گاهی مدیران نا آشنا و نابلد هم به مشکلات دامن زده‌اند اما باید این مشکلات را با همت و تلاش بیشتر حل کنیم.

وزیر کشور اظهار داشت: باید هر استان را به یک پایگاه اقتصادی تبدیل کنیم که در این راستا قزوین این ظرفیت را دارد و می‌تواند معین استان‌های دیگر هم شود.

مشارکت در انتخابات را بالا ببریم

رحمانی فضلی در ادامه به رویداد مهم انتخابات اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اولویت‌های ما مشارکت در انتخابات است و باید اذعان کرد خوشبختانه علیرغم همه جو سازی و تبلیغات منفی رسانه‌های غربی در ۵ ماهه امسال اعتراضات مردمی حدود ۳۹ درصد کاهش داشته است چون درک مردم بالا رفته و به همین دلیل امروز می‌خواهند فضای جامعه را پر آشوب جلوه دهند.

وی بیان کرد: انتخابات را به یک مانور بزرگ قدرت در فضایی سالم، امن و با مشارکت بالا تبدیل خواهیم کرد و در کنار آن موضوع کمک به تولید، سرمایه گذاری، رفع موانع تولید و دادن تسهیلات را هم در کنار سایر مسائل مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی افزود: ما توفان‌های سهمگینی را سپری کرده‌ایم و دشمنان می‌دانند با وجود مقام معظم رهبری و مردم مقاوم آنها هرگز قادر به مقابله با ما نیستند و امروز سران سه قوه تصمیماتی می‌گیرند که در شرایط عادی شاید ۵ ماه پاسخگویی و تصمیم گیری آن طول می‌کشید اما در این شرایط حساس در چند روز تأیید رهبری هم گرفته شده و کار اجرایی می‌شود.

وزیر کشور تصریح کرد: در شرایط کنونی باید همه توان خود را بسیج کنیم و قوه قضائیه در استان‌ها همدل و همراه مسئولان باشند و نمایندگان مجلس هم به عنوان یک قوه مستقل در استان‌ها معین دستگاه‌های اجرایی باشند تا از تنگناها به سلامت عبور کنیم.

محرم، حماسه جاودان و ماندگار شیعیان است

رحمانی فضلی به مناسبت ماه محرم نیز گفت: محرم یک حماسه جاودان است که ملکوتی شده و زمان و مکان را درنوردیده و در همه مکان‌ها و زمان‌ها جاری است و نماد حقیقت گرایی، عرفان و فداکاری تلقی می‌شود که بشریت را در طول تاریخ مورد عبرت آموزی قرار داده و ما همچنان شاهد جلوه گری آن در طول سابقه بشریت هستیم.

وی اضافه کرد: اربعین جریان عظیمی را محقق کرده به طوری که که ۱۶ میلیون نفر با شرایط ویژه از چشمه عدالت خود را سیراب می‌کنند و دنیا از این حادثه همچنان در تعجب و حیرت است اما این چشمه جاری بعد از ۱۳۰۰ سال توانسته دل‌های عاشق و تشنه مؤمنان را سیراب کند و به یاری خدا این حادثه ابدی و تاریخی خواهد توانست مسیر عدل نهایی و نهضت عدالت طلبی شیعیان را بستر سازی کند.

وزیر کشور با تشکر از خدمات زاهدی استاندار سابق گفت: در وزارت کشور با قانون مجلس تعداد ۱۶ استاندار و ۱۶ معاون استاندار و تعدادی فرماندار بازنشسته بودند که تعدادی از آنها می‌توانستند در خدمت دولت باشند اما با تمدید بازنشستگی نتوانستم کنار بیایم زیرا صلاح نبود قانون را نادیده بگیریم و به مساوات اهمیت دادیم و گر نه استانداران شایسته ای مانند آقای زاهدی بودند که شاید باید می‌ماندند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: امروز ۸۲ درصد استانداران ما از بدنه وزارتخانه هستند و عده‌ای از معاونان سیاسی هم به عنوان استاندار انتخاب شدند و چون کادر سازی کردیم برای جایگزینی ۱۶ استاندار تعداد ۴۰ نفر کاندید داشتیم و آقای جمالی پور هم از بدنه وزارت کشور هستند و در شهر ری بودند که مثل یک استان اهمیت دارد و در آنجا موفق عمل کردند و تجربه خوبی دارند و با انگیزه هستند و باید با اعتدال و انتخاب افراد شایسته و جوانان با جلب رضایت مندی مردم زمینه تقویت وحدت در استان را فراهم کنند.

استاندار جدید قزوین در مسیر وحدت و اعتدال حرکت کند

وزیر کشور خطاب به استاندار قزوین گفت: از استاندار می‌خواهیم در حوزه تقویت امنیت، وحدت و مشارکت مردم و امور اقتصادی تلاش کرده و از همه ظرفیت‌ها برای تحقق برنامه‌های تعریف شده استفاده کند.

وی اضافه کرد: قزوین سرشار از امکانات و ظرفیت‌ها است و دارای مشاهیر بزرگ و مردم عاقل و انقلابی است و می‌تواند به یک هسته مقاومت در برابر دشمن و یک حوزه اقتصادی مهم برای ایجاد رضایت مندی برای مردم تبدیل شود.

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات عبدالمحمد زاهدی استاندار سابق، هدایت الله جمالی پور به عنوان استاندار جدید قزوین معرفی شد.

کد خبر 4712087

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 66

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 69

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 76

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 71

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 51

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 62

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 53

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 65

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 66

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 59

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 61

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 59

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 64

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 61

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 59

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 62

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 103

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 67

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 62

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 68