آموزش پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد

آموزش پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد

اقتصاد نیوز:پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد می‌تواند به صورت موقت، فضای ذخیره‌سازی را افزایش دهد. در این بخش، روش پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد را بررسی خواهیم کرد.

سه شنبه 17 مهر 1397 ساعت 19:10

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از اقتصاد-نیوز 

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، اگر حافظه آیفون شما در حال پر شدن است، فایل‌های کش می‌توانند مقصر باشند. همانطور که شما از برنامه‌های بیشتری استفاده می‌کنید، آنها برای ذخیره‌سازی اطلاعات، به فضای بیشتری هم نیاز دارند. خوشبختانه شما به سادگی می‌توانید پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد را انجام دهید.

کش (Cache) چیست؟

کش یک اصطلاح برای داده‌های موقت ذخیره شده توسط برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها بوده تا بتوانند عملکرد موثرتری در آینده داشته باشند.

به عنوان مثال، اگر شما یک وب‌سایت دارای بنر گرافیکی حجیم را مشاهده کنید، مرورگرتان آن را در حافظه کش ذخیره کرده تا هنگام مراجعه بعدی به سایت، نیازی به دانلود مجدد بنر نباشد. هنگامی که شما از اپل موزیک استفاده می‌کنید، آهنگ‌هایی که قبلا پخش کرده‌اید در حافظه کش ذخیره شده تا بتوانید آهنگ‌های بعدی را سریع‌تر پیدا کنید.

کش یک بخش عادی از گوشی و کامپیوترهای مدرن است. گوشی شما بدون حافظه کش نمی‌تواند موثر کار کند؛ بنابراین حافظه ذخیره‌سازی کش ارزشمند است.

اگرچه گوشی شما حتی پس از پاک کردن حافظه کش می‌تواند آن را مجددا ایجاد کند، اما هم‌چنان یک گام موثر برای رفع عیب است. پاک کردن حافظه کش در آیفون می‌تواند فضای ذخیره‌سازی را موقتا آزاد کند، مخصوصا زمانی که شما حافظه کش را پاکسازی نکرده باشید. با معرفی چند روش برای پاک کردن حافظه کش در آیفون یا آیپد همراه گجت نیوز باشید.

پاکسازی حافظه کش سافاری در آیفون

معمولا کش مرورگر بزرگترین استفاده کننده حافظه است؛ بنابراین بهتر است آموزش را از پاک کردن کش مرورگر آیفون آغاز کنیم. برای انجام این کار به تنظیمات برنامه بروید، از طریق لیست برنامه‌های نصب شده به سراغ سافاری رفته و بر روی آن ضربه بزنید.

شما تمام بخش‌های تنظیمات سافاری را خواهید دید، اما گزینه‌ای در بخش پایین آن مدنظر ما است. گزینه پاکسازی تاریخچه و اطلاعات وب‌سایت (Clear History And Website Data) را انتخاب کنید. شما یک گزینه تایید فوری خواهید دید؛ مجددا پاکسازی تاریخچه و داده‌ها را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که با انجام این کار، مواردی همچون تاریخچه، کوکی‌ها و سایر موارد از تمام وب‌سایت‌ها حذف می‌شوند. پاک کردن حافظه کش، شما را از هر وب‌سایتی که با نام کاربری خود وارد شده بودید، خارج کرده و همچنین اطلاعات موجود در دستگاه‌هایی که از حساب کاربری iCloud شما استفاده می‌کنند نیز حذف خواهند شد.

در صورت تمایل، شما می‌توانید حافظه کش مرتبط با برخی وب‌سایت‌های خاص را به صورت دلخواه انتخاب و حذف کنید. برای انجام این کار، گزینه Advanced از تنظیمات سافاری را انتخاب و سپس داده‌های وب‌سایت‌ها (Website Data) را مشخص کنید. شما لیستی از تمام وب‌سایت‌هایی که اطلاعات‌شان بر روی آیفون و آیپد ذخیره شده است را خواهید دید.

بر روی گزینه Edit، در سمت راست قسمت بالا، ضربه زده و سپس نماد Delete موجود در سمت چپ ورودی‌هایی که قصد حذفشان را دارید، انتخاب کنید.

هنگامی که کار را به اتمام رساندید، بر روی گزینه Done ضربه بزنید. برای مشاهده بیشتر وب‌سایت‌ها می‌توانید از لینک نمایش همه سایت‌ها (Show All Sites) در پایین لیست یا نوار ابزار موجود در بالای صفحه استفاده کنید. لیست مورد نظر بر اساس بیشترین به کمترین مقدار استفاده از حافظه مرتب شده است.

بر خلاف سافاری، پاک کردن حافظه کش سایر برنامه‌ها به دسترسی‌های داده شده توسط توسعه‌دهندگان بستگی دارد. بعضی از برنامه‌ها تنظیماتی برای پاک کردن حافظه کش در آیفون دارند، در حالی که سایر برنامه‌ها مجهز به این تنظیمات نیستند.

برای بررسی، وارد تنظیمات شده و به سمت پایین لیست بروید تا زمانی که برنامه‌های نصب شده را ببینید. تمام برنامه‌ها را لمس کرده تا تنظیمات ویژه هر کدام نمایش داده شود. شما ممکن است گزینه Reset Cache یا تنظیمات مشابه را ببینید. تنها برنامه‌ای که با چنین گزینه‌ای دیدیم، Slack نام دارد.

شما همچنین می‌توانید تنظیمات هر کدام از برنامه‌ها را برای پاک کردن حافظه کش در آیفون بررسی کنید. به عنوان مثال، حافظه کش اسپاتیفای (Spotify) را می‌توان به وسیله باز کردن صفحه تنظیمات و انتخاب گزینه Storage پاک کرد. برای انجام این کار، بر روی گزینه Delete Cache موجود در پایین بخش پاک کردن حافظه کش اسپاتیفای، ضربه بزنید.

اگر شما می‌خواهید حافظه کش برنامه‌هایی همانند فیسبوک یا اینستاگرام را پاک کنید که تنظیماتی برای انجام این کار ندارند، نیاز به حذف و نصب مجدد آنها خواهید داشت.

شما ممکن است بخواهید برای مشاهده کردن برنامه‌هایی که بیشترین فضای ذخیره‌سازی را در اختیار دارند، وارد تنظیمات شده و از بخش General، گزینه iphone Storage را انتخاب کنید. این کار می‌تواند به شما در اولویت‌بندی پاکسازی حافظه کش آیفون و آیپد کمک کند.

در این قسمت یک برنامه را انتخاب کرده و حجم بخش اسناد و داده را بررسی کنید (شما نمی‌توانید به حجم برنامه کمک کنید). اگر حجم آن واقعا زیاد است، گزینه حذف برنامه (Delete App) را انتخاب و آن را تایید کنید؛ سپس به اپ استور (App Store) رفته و مجددا نسخه جدید را نصب کنید.

شما همچنین می‌توانید برنامه‌ها را با استفاده از روش مرسوم حذف کنید. برنامه دلخواه را بر روی صفحه اصلی خود انتخاب و بر روی آن فشار وارد کرده تا لرزش را احساس کنید. آیکون X روی برنامه را انتخاب کرده تا سریعا گزینه حذف را مشاهده کنید.

در حالی که پاکسازی حافظه کش آیفون لزوما ارتباطی با راه‌اندازی مجدد ندارد، گوشی شما می‌تواند با یک راه‌اندازی مجدد ساده تعدادی از خطاها را از بین ببرد. در صورت کند بودن عملکرد گوشی می‌توانید با فشردن دکمه Power، آیفون خود را خاموش کنید.

هنگام انجام این کار ممکن است شما با برنامه‌های قدرتمند پاکسازی حافظه کش آیفون، همانند iMyFone، مواجه شوید. تقریبا در تمام موارد شما باید از آنها دوری کنید.

نسخه‌های رایگان این برنامه‌ها، خدمت کمی را برای ترغیب شما به پرداخت وجه انجام می‌دهند. با توجه به محدودیت‌های iOS، این برنامه‌ها نمی‌توانند خدمتی بیشتر از کارهای گذشته شما برای آیفون انجام دهند. شما می‌توانید با صرف تنها چند دقیقه وقت، پاکسازی حافظه کش آیفون را انجام دهید. این کار بهتر از آن است که 20 دلار و یا بیشتر برای یکی از برنامه‌ها هزینه کنید.

هم‌اکنون شما حافظه کش مرورگر و برنامه‌های آیفون را پاکسازی کرده‌اید. به خاطر داشته باشید، لازم نیست پاک کردن حافظه کش در آیفون را مرتب انجام دهید. پس از پاک کردن حافظه کش، سافاری و سایر برنامه‌ها، مطابق با نیازشان اقدام به تولید کش خواهند کرد. در نهایت، تمام کارهای انجام شده برای صرفه‌جویی در حافظه از بین خواهند رفت؛ بعلاوه هنگامی که شما حافظه کش را پاکسازی کنید، برنامه‌ها نمی‌توانند به راحتی اجرا شوند.

اگر شما در شرایط سخت کمبود حافظه هستید، پاک کردن کش می‌تواند راه حل موقتی باشد. شما باید حافظه آیفون را از طریق روش‌های دیگری خالی کنید. تصاویر یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان حافظه هستند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مدیران جدید ریسک و حسابرسی داخلی بانک کارآفرین معرفی شدند

مراسم تودیع و معارفه مدیران مدیریت‌های امور ریسک و امور حسابرسی داخلی بانک کارآفرین برگزار شد.

 • 10

رونمایی از پروژه نظارت و بازرسی ریسک محور از شعب در بانک ملی

پروژه نظارت و بازرسی ریسک محور از شعب بر اساس شاخص های مبارزه با پولشویی در بانک ملی ایران رونمایی شد.

 • 10

بانک کشاورزی،کشاورزان را صاحب ماشین آلات کشاورزی کرد

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: بخش عمده ای از کشاورزان با دریافت تسهیلات از بانک کشاورزی صاحب ماشین آلات کشاورزی شده اند.

 • 10

راه‌اندازی بورس املاک با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومانی

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید شرکت بورس املاک و مستغلات قرار است با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومان کار خود را آغاز کند که ۵۰ درصد این سرمایه به صورت پذیره‌نویسی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 • 8

اسنپی ها تسهیلات خرد می گیرند

بانک قرض الحسنه رسالت و شرکت اسنپ به منظور تأمین مالی پایدار برای حمایت دائمی از رانندگان این شرکت تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.

 • 8

روز متعادل تالار شیشه‌ای

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش ۵۹۰۰ واحدی به یک میلیون و ۶۱۸ هزار و ۸۳۰ واحد رسید.

 • 9

پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان

بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از فرهیختگان تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان پرداخت می‌نماید.

 • 8

طرح "پیوند رفاه" از سوی بانک رفاه ارائه شد

بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و ترویج سنت حسنه ازدواج طرح "پیوند رفاه" را ارائه کرد.

 • 11

تغییر زمان معاملات «سیتا» در بورس

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای زمان معاملات شرکت تازه عرضه اولیه شده «سیتا» را اعلام کرد.

 • 13

سازمان بورس برای رفع اختلال خدمات کارگزاری‌ها وارد عمل شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد: ایرادات فنی سامانه‌ کارگزاری‌ها، سرمایه‌گذاری مردم در بورس را دلسرد و اطمینان آنها را از بین می‌برد و بر همین اساس سازمان بورس باید وارد عمل شود.

 • 10

تمدید مهلت پرداخت تسهیلات بازسازی توسط بانک مسکن

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از تمدید دوره پرداخت تسهیلات بازسازی به آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه سال ۹۸ تا «پایان تیرماه امسال» خبر داد.

 • 13

خط مشی جدید شرکت های تابعه گروه مالی بانک مسکن

سرپرست بانک مسکن دو مدیر عامل جدید دو شرکت زیرمجموعه گروه مالی بانک مسکن را معرفی کرد.

 • 15

فرصت دوباره برای بدهکاران بانک مسکن/ بخشودگی جرایم تمدید شد

بانک مسکن زمان اجرای طرح «میثاق» که با هدف بخشودگی جرایم بانکی مشتریان اجرا می‌شود را تمدید کرد.

 • 13

بخشنامه جدید بیمه مرکزی در خصوص افزایش ارزش وسیله نقلیه

بیمه مرکزی در بخشنامه جدیدی که برای شرکت‌های بیمه فرستاده شرایط پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه به دلیل نوسان قیمت در بیمه‌نامه بدنه خودرو از روز ۱۵ تیرماه را اعلام کرد.

 • 12

کلینیک سینا مهر تحت پوشش بیمه آتش سوزی بیمه آسیا قرار دارد

بیمه آسیا خسارت آتش سوزی ساختمان، تاسیسات و تجهیزات اداری و پزشکی کلینیک سینا مهر را تا سقف تعهدات بیمه نامه پرداخت می‌کند.

 • 24

دسترسی مجدد به مرکز ارتباط با مشتریان بانک رفاه کارگران برقرار شد

دسترسی مجدد مشتریان به مرکز ارتباط با مشتریان این بانک فراهم شده و مشتریان می توانند خدمات خود را دریافت کنند.

 • 20

سامانه کارت پرداخت بانک رفاه کارگران در روز جمعه ارتقا می یابد

روابط عمومی بانک رفاه کارگران از ارتقای سامانه کارت پرداخت به منظور افزایش ظرفیت سامانه در روز جمعه خبر داد.

 • 23

تجارت خارجی ایران با اوراسیا به بیش از ۲.۴ میلیارد دلار رسید

میزان تجارت خارجی ایران با اتحادیه اوراسیا با اجرای موافقت نامه تجارت ترجیحی تا پایان خرداد از حیث ارزش به دو میلیارد و۴۱۷ میلیون و۸۳۰ هزارو ۳۲ دلار و از لحاظ وزنی به۶میلیون و ۸۷۳ هزار و ۵۹۲ تن رسید.

 • 25

جزییات پیاده‌سازی گمرک هوشمند

رییس کل گمرک ایران جزییاتی از برنامه گمرک الکترونیک و پیاده سازی گمرک هوشمند را تشریح کرد.

 • 5

اطلاعیه مهم درباره تغییر دامنه نوسان صندوق ETF‌ها

دامنه نوسان روزانه صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس تهران از روز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

 • 26