آرامکوی سعودی به دنبال کاهش هزینه‌های وزارت نفت عربستان است

آرامکوی سعودی به دنبال کاهش هزینه‌های وزارت نفت عربستان است

آرامکوی سعودی در حالی به دنبال کاهش پول‌های خرج شده برای وزارت نفت عربستان است که تلاش می‌کند در آستانه ارائه عمومی سهام خود، مرزهای بین دولت و این شرکت را مشخص‌تر کند.

دوشنبه 3 تیر 1398 ساعت 20:47

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اویل‌اندگس، فایننشال‌تایمز با اشاره به منابع آگاه می‌گوید مساله اصلی که بسیار چالش‌برانگیز است، عادت آرامکوی سعودی برای پرداخت هزینه‌های وزارت نفت عربستان، شامل هزینه‌های اقامت خالد الفالح، وزیر انرژی، در هتل‌های لوکس و استفاده او از یکی از جت‌های این شرکت است. ۴ منبع آگاه به فایننشال‌تایمز گفته‌اند که این می‌تواند منجر به کناره‌گیری خالد الفالح از ریاست آرامکوی سعودی شود.

یکی از این منابع گفته است که این هزینه‌ها سال‌ها توسط آرامکو مخفی نگاه داشته شده‌اند.

این موضوع از این لحاظ حائز اهمیت است که قانون‌گذاران آمریکایی در تلاش‌اند لایحه «نوپک» را به تصویب برسانند، که می‌تواند اوپک و اعضای آن را در معرض قوانین راستی آزمایی آمریکا قرار دهد. به علت دارایی‌های آرامکو در آمریکا و برنامه‌های این شرکت برای افزودن دارایی‌های مرتبط با گاز خود در این کشور، این شرکت می‌تواند در معرض پرونده‌های قانونی قرار بگیرد.

آرامکوی سعودی در زمان فروش ۱۲ میلیارد دلاری اوراق قرضه خود، در اطلاعیه مربوط به این اوراق فاش کرد که خدمات متنوعی برای دولت فراهم می‌کند که بابت آنها هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

ارائه عمومی سهام آرامکو بخشی از طرح محمد بن سلمان، برای تنوع‌بخشی به درآمد عربستان است و انتظار می‌رود ۱۰۰ میلیارد دلار برای دولت عربستان درآمد ایجاد کند.

با نزدیک شدن به اولین ارائه عمومی سهام و لیست شدن سهام آرامکو، این شرکت رو به شفاف‌سازی آورده است و امسال عملکرد مالی سالانه خود را منتشر کرد و در ماه آگوست، اولین جلسه پیش‌بینی درآمد بین‌سالانه خود را برگذار خواهد کرد.

کد خبر 4649761

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

 • 4

بازار جهانی پهپاد هم در دست چینی‌هاست

بررسی های موسسه تحقیقاتی تیل گروپ نشان می دهد ارزش بازار جهانی پهپادها ظرف یک دهه آینده به ۱۴.۳ میلیارد دلار می رسد.

 • 11

قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح ۶ سال گذشته رسید

قیمت جهانی طلا با تنش‌های جدید در آسیای غربی ناشی از ادعای دروغین آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن یک پهباد ایرانی، برای اولین بار در ۶ سال اخیر از ۱۴۵۰ دلار در هر اونس عبور کرد.

 • 12

قیمت نفت با ادعای آمریکا در مورد انهدام پهپاد ایرانی صعود کرد

قیمت نفت در معاملات امروز بازارها پس از این که تنش‌های خاورمیانه به دنبال ادعای انهدام پهپاد ایرانی توسط ناو آمریکایی در خلیج فارس دوباره افزایش یافت، بیش از ۲ درصد جهش کرد.

 • 13

موضوع کاغذ همچنان لاینحل باقیمانده است

مدیر مسوول روزنامه ابتکار با بیان اینکه مسوول وضعیت کاغذ، وزارت ارشاد است، تصریح کرد: وضعیت کاغذ هنوز به هیچ جایی نرسیده است. فکر کردیم مشکل حل می‌شود اما کاشف به عمل آمد که باز هم ابهامات زیادی وجود دارد.

 • 12

معامله ۹۶۶ هزار میلیارد ریالی در بازار سهام

از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۷۵ روز معاملاتی، بالغ بر ۳۲۱ میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش بیش از ۹۶۶ هزار میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شده است.

 • 13

پوند تغییر شکل می دهد

بانک مرکزی انگلیس از طرح اولیه اسکناس ۵۰ پوندی جدید خود رونمایی کرد

 • 12

بدهی جهان از ۲۴۶ هزار میلیارد دلار گذشت

بدهی کشورهای نوظهور با رسیدن به رقم ۶۹ تریلیون دلار، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

 • 12

مومنی: بانک مرکزی بگوید ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار خودروسازان چه شد؟

استاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت:در دو دهه اخیر بار‌ها و بار‌ها بانک مرکزی قاعده‌گذاری کرده، بانک‌های خصوصی بی‌اعتنایی مطلق کرده و این همه فساد و بحران ایجاد شده و آب از آب هم تکان نخورده است.

 • 13

انتقاد سازمان ملل از عربستان و امارات به دلیل عمل نکردن به تعهداتشان در یمن

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه از عربستان و امارات به دلیل عمل نکردن به تعهداتشان و کارشکنی در کمک به یمن انتقاد کرد.

 • 13

تعامل صنعت بیمه با سه قوه باید تقویت شود

مدیرعامل بیمه تجارت نو با اشاره به نقش و اهمیت دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در تحولات صنعت بیمه بر لزوم برقراری تعاملات مناسب با سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه برای پیش برندگی صنعت بیمه تاکید کرد.

 • 14

وعده بوئینگ برای پرداخت ۵۰ میلیون دلار خسارت به خانواده‌ قربانیان سقوط مکس ۷۳۷

شرکت بوئینگ اعلام کرد ۵۰ میلیون دلار به خانواده قربانیان حادثه سقوط مرگبار هواپیماهای مکس ۷۳۷ پرداخت می کند.

 • 15