رونق تولید داخلی از مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت

رونق تولید داخلی از مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو با اشاره به ظرفیت های قابل توجه بازار سرمایه از برنامه ریزی برای بهره گیری از پتانسیل این بازار در راستای ایجاد ارزش و تولید ثروت خبرداد.

سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 17:31

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، حامد شادکام مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو در حاشیه برگزاری مجمع عادی سالیانه این شرکت، با اشاره به فعالیت های انجام شده با تشریح دستاوردهای  شرکت گفت: گروه اقتصادی کرمان خودرو در سال گذشته با تمرکز بر اطلاع رسانی به موقع و قابل اتکا، شفافیت اطلاعاتی مجموعه را به نحو چشمگیری بالا برده است و در کنار آن ساختار راهبری شرکتی را به منظور صیانت از حقوق سهامداران مستقر نموده است.

فرصت های موجود در بازار سرمایه

وی استفاده از فرصت های موجود در بازار سرمایه را به عنوان یکی از مهمترین برنامه های پیش روی شرکت برشمرد و گفت: به عنوان یک هلدینگ تخصصی و در راستای خدمت به تولید داخل در نظر داریم علاوه  بر حوزه خودرو در سایر حوزه هایی که منجر به ارزش آفرینی و تولید ثروت می شود، نیز ورود کنیم.

شادکام تغییر در ساختار سازمانی و مالی شرکت، استقرار راهبری شرکتی و همچنین شفافیت و اطلاع رسانی به موقع و قابل اتکا را از جمله اقدامات در این مسیر عنوان کرد و  افزود: هدف اصلی از این اقدامات آماده سازی بستر لازم برای پذیرش در بازارهای بورس یا فرابورس است و این نوید را به سهامداران می دهیم که با راهبردهای جدید هیات مدیره برای شرکت، شاهد تحولات چشمگیر و با اهمیتی در شرکت باشیم.

تنوع در ساختار سهامداری

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو گسترش حوزه های فعالیت و همچنین تنوع در ساختار سهامداری شرکت را امکان مطلوبی برای  بهره گیری ازظرفیت های بازار سرمایه دانست و گفت: استفاده درست و بهینه از منابع شرکت با تبدیل دارایی های کم بازده به دارایی های مالی پربازده از دیگر اقدامات و برنامه های در دست اجرای این شرکت است.

شادکام با تاکید بر چشم انداز گروه اقتصادی کرمان خودرو به منظور ورود به سایر فعالیت ها، تصریح کرد: در این راستا ورود به حوزه هایی همچون انرژی، پتروشیمی، معدن و کشاورزی در دست بررسی است.

انتشار اوراق رهنی و مرابحه

استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه بازار سرمایه درسالهای اخیر، در اولویت دستور کار گروه صنایع خودروسازی کرمان قرار داشته و تلاش نموده در جرگه شرکت هایی باشد که از امکانات این حوزه حداکثر بهره را ببرد. وی درادامه به انتشار اوراق رهنی و مرابحه برای شرکت کرمان موتور و درج شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو در بازار فرابورس و استفاده از خدمات رتبه بندی بازار سرمایه اشاره کرد.

گفتنی است مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی ١٣٩٧ گروه اقتصادی کرمان خودرو، در تاریخ ٢۵ تیرماه در مجموعه فرهنگی صدف با ریاست شه‌بخش برگزار و ضمن تصویب صورت‌های مالی و استماع گزارش فعالیت هیات‌مدیره و حسابرس مستقل و بازرس قانونی، به ازای هر سهم مبلغ ١٠٠ ریال تقسیم شد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

سرمایه‌گذاری ۴۶ میلیارد دلاری ترکیه در آفریقا

بر اساس آمار شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه، حجم سرمایه‌گذاری شرکت‌های تُرک در کشورهای آفریقایی طی سال ۲۰۱۸ با ۱۱ درصد افزایش نسبت به سال پیش از آن به ۴۶ میلیارد دلار رسید.

 • 1

حضور بانک توسعه تعاون در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران

بانک توسعه تعاون و شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران به‌عنوان یکی از حامیان این رویداد حضور یافته است.

 • 2

حضور بانک توسعه تعاون در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران

بانک توسعه تعاون و شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران به‌عنوان یکی از حامیان این رویداد حضور یافته است.

 • 2

تمام فرآیندهای بانک توسعه تعاون مطابق بابانکداری دیجیتال

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: کلیه فرآیندهای بانک توسعه تعاون در مطابقت با بانکداری دیجیتال قرار می‌گیرند.

 • 2

تمام فرآیندهای بانک توسعه تعاون مطابق بابانکداری دیجیتال

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: کلیه فرآیندهای بانک توسعه تعاون در مطابقت با بانکداری دیجیتال قرار می‌گیرند.

 • 2

تعادل جدید در بازار ارز؟

دنیای اقتصاد : ...

 • 7

مذاکرات لایحه عمران کشور

آنچه از نظرتان می‌گذرد بخشی از مذاکرات مربوط به ل ...

 • 6

الغای قانون نشر اسکناس

یکی از حوادث ناراحت‌کننده در مدت خدمتم در بانک مل ...

 • 6

کاهش قیمت سکه و ارز در بازار +جدول

امروز در بازار تهران، سکه طرح جدید با 42 هزار تومان کاهش 4 میلیون و 156 هزار تومان و دلار با 300 تومان افت قیمت 12 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 • 7

لزوم توجه مردم ایلام به کلاهبرداری های تلفنی

ایلام - رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری در پوشش مسئول خرید ادارات هشدار داد.

 • 7

ونزوئلا: آمریکا دارایی‌های ما را مسدود کرده است

وزیر گردشگری و تجارت خارجی ونزوئلا اعلام کرد: میلیاردها دلار از دارایی‌ های مردم ما تحت تأثیر اقدامات تهدیدآمیز و یکجانبه آمریکا قرار گرفته است و این نقض قوانین بین‌المللی است.

 • 7

خدمت رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت عرضه شد

بانک رفاه در راستای امنیت خدمات بانکی به مشتریان، خدمت جدید "رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت" را ارائه کرد.

 • 7

همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در مازندران

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: تاکنون همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در استان انجام شده است.

 • 7

انجام ۱۲۴ میلیون تراکنش بانکی به رغم قطعی اینترنت

مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک، با بیان اینکه روز گذشته ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب صورت گرفته، گفت: پایداری شبکه بانکی ایران علیرغم قطعی اینترنت بیش از ۹۹.۹ درصد بوده است.

 • 7

نرخ رسمی دلار و ۹ ارز ملی ثابت ماند / قیمت ۲۷ واحد پولی کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۰ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۲۷ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 7

توضیحات دیواندری در رابطه با خروج از لیست تحریم

متهم بانک ملت در جلسه دادگاه گفت: خروجم از لیست تحریم‌های آمریکا به دلیل اثرگذاری بانک ملت بوده است و وکلایی برای پیگیری امور گرفتیم.

 • 10

بودجه ۹۹ ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که بودجه سال آینده ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد.

 • 7