جذابیت بازار سهام در جذب نقدینگی

جذابیت بازار سهام در جذب نقدینگی

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که بازارهای ارز، طلا، سکه و خودرو در شرایط رکودی بسر می‌برند، گفت: بر این اساس بازار سهام از شرایط لازم برای جذب این نقدینگی جدید برخوردار است.

یکشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 11:9

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

منصور کریمی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، اظهار داشت:با توجه به این که هیجان و جو روانی مربوط به برجام و تهدیدهای ایالات متحده در اقتصاد کشور فروکش کرده است، در حال حاضر شاهد تعادل در بازار ارز و در پی آن بازارهایی همچون طلا، خودرو و مسکن هستیم.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: علاوه بر این بازارهای یاد شده از سال گذشته تا کنون رشد قیمت و تورم چشمگیری را تجربه کرده‌اند؛ بنابراین این موضوع نیز به رکود بیشتر این بازارها دامن می‌زند.

وی با بیان این که سرمایه هوشمند است و به سمت بازاری می‌رود که سود بیشتری را نصیب صاحبان خود کند، ادامه داد: از سوی دیگر سود سپرده بانکی نیز به میزانی جذاب نیست که سرمایه‌گذاران سرمایه خود را به سمت بانک‌ها هدایت کنند.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: بر این اساس یکی از بازارهایی که می‌تواند سود مناسبی را در مقایسه با سایر بازارها نصیب سرمایه‌گذاران خود کند، بازار سهام است.

وی با بیان این مطلب که رفته رفته فصل مجامع شرکت‌ها در حال برگزاری و رونق این مقطع در بازار سهام هستیم، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها سود تقسیمی شرکت‌ها و گزارشاتی که از مجامع آنها بیرون خواهد آمد، از ظرفیت لازم برای جذب سرمایه در بازار سهام را برخوردار هستند.

وی گفت: البته حضور سرمایه در بازار سرمایه صرفا به دلیل کسب سود بیشتر توسط سرمایه‌گذاران موضوع خوشحال کننده‌ای نیست؛ اما نکته مهم در این زمینه این است که سرمایه‌ای که به بازار سهام می‌آید عمدتا صرف تامین سرمایه شرکت‌ها و صنایع و راه‌اندازی صنایع و پروژه‌ها می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه اذعان داشت: این در حالی است که ورود سرمایه به سمت بازارهایی از جمله مسکن، خودرو و ارز عمدتا با هدف دلالی و سوداگری اتفاق می‌افتد و در نتیجه نیز شاهد تورم تحمیلی به اقتصاد هستیم.

وی تصریح کرد: بر این اساس با توجه به موارد اشاره شده متولیان بازار سرمایه باید از شرایط کنونی اقتصاد برای جذب سرمایه‌ها به سمت تالار شیشه‌ای استفاده کنند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت سکه، طلا و ارز در روز سه‌شنبه

قیمت دلار در حالی امروز در بانک و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت و به زیر ۱۲ هزار تومان رسید که قیمت‌ طلا، سکه و ارز هم مثل روز گذشته روند کاهشی طی کرد.

 • 3

افتتاح هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران در شیراز

هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران با حضور مدیر عامل کارگزاری، عضو هیات مدیره و معاون توسعه و عملیات، جمعی از مدیران بیمه ایران استان فارس و رئیس انجمن صنفی استان، افتتاح شد.

 • 3

عضویت درطرح خریدآنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد

تولیدکنندگان بزرگ و فروشگاه‌های آنلاین معتبر با عضویت در طرح خلاقانه‌ی «خرید آنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد» می‌توانند تولیدات و محصولات خود را با تضمین و بدون ریسک به فروش برسانند.

 • 4

رونق تولید داخلی از مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو با اشاره به ظرفیت های قابل توجه بازار سرمایه از برنامه ریزی برای بهره گیری از پتانسیل این بازار در راستای ایجاد ارزش و تولید ثروت خبرداد.

 • 1

سقوط آزاد ارزش پول انگلیس

پوند انگلیس از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹ درصد ارزش خود را از دست داده است.

 • 2

اردوغان: کاهش جدی نرخ بهره در راه است

رئیس جمهور ترکیه از کاهش گسترده نرخ بهره در این کشور خبر داد.

 • 2

چرا برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع وارد نشدند؟

به دنبال طرح مباحثی مبنی بر سودجویی در حوزه ارز دارو و عدم ورود برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع علی‌رغم دریافت ارز دولتی، نایب‌رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی، تاکید کرد: اگر شرکتی که ارز گرفته بخشی از کالاهایش را وارد چرخه توزیع نکرده است، به این دلیل است که کالایش یا هنوز در پروسه وار ...

 • 3

دومین عرضه بلوکی سهام دولت هم خریدار نداشت

مدیر کل دفتر بازاریابی و واگذاری بنگاه‌های سازمان‌های خصوصی سازی اعلام کرد: عرضه بلوکی ۲۰ درصد سهام پالایشگاه نفت شیراز به عنوان دومین عرضه بلوکی شرکت‌های دولتی، مشتری پیدا نکرد.

 • 4

موانع داخلی در بازرگانی خارجی

امیر علیزاده/ کانون بانک‌های ایرانی در اروپا - فرانکفورت ...

 • 4

خط قرمز ریالی بانک مرکزی

دنیای اقتصاد : ...

 • 8

نفت ۶۷ دلاری شد

قیمت نفت در بازارهای جهانی با ۳۱ سنت افزایش به ۶۷.۰۳ دلار در هر بشکه رسید.

 • 3

راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه

رئیس پژوهشکده صنعت بیمه از راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه خبر داد و گفت: رئیس کل بیمه مرکزی دستور داده تا رابطه پژوهشی این نهاد با صنعت بیمه برقرار شود.

 • 22

گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

رییس پژوهشکده بیمه از راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت برای گسترش گسترش ارتباط با جامعه و صنعت خبر داد.

 • 17

افزایش سرمایه بانک‌ها شتاب‌دهنده رونق تولید است

رییس هیات مدیره بانک دی در بازدید از هلدینگ توربو کمپرسور نفت (OTC) بر تامین مالی هدفمند و اعطای تسهیلات بانکی مناسب به پروژه‌های کلان ملی و صنایع اشتغال‌زا تاکید کرد.

 • 15

عملکرد بانک صادرات زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرد

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عملکرد مثبت بانک صادرات اشاره کرد و گفت: عملکرد مالی این بانک با ارتقای قابل توجهی مواجه شده و زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرده است.

 • 12

وزیر جهاد کشاورزی در حضور رییس جمهور از بانک کشاورزی قدردانی کرد

وزیر جهاد کشاورزی از بانک کشاورزی به دلیل پرداخت تسهیلات برای توسعه سرمایه گذاری و رونق تولید در استان خراسان شمالی قدردانی کرد.

 • 13