تشکیل کارگروهی برای پیگیری دغدغه‌های بورسی نمایندگان

تشکیل کارگروهی برای پیگیری دغدغه‌های بورسی نمایندگان

وزیر اقتصاد می‌گوید کارگروه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس و وزات اقتصاد برای بررسی و پیگیری دغدغه‌های بورسی نمایندگان تشکیل می‌شود.

چهارشنبه 18 تیر 1399 ساعت 9:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، فرهاد دژپسند بعد از پایان نشست با کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برنامه‌های وزارت اقتصاد، شورای عالی بورس و سازمان بورس درباره بازار سرمایه و تمرکز خود دراین باره را در نشست امروز با کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کردیم افزود: امیدواریم بررسی موضوعات مرتبط با بازار سرمایه دراین کارگروه مشترک بررسی شود و در جلسات آتی به جمع بندی برسیم که این موضوع خود به قوام و استحکام بازار سرمایه کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط خاص اقتصاد کشور نخستین موضوعی که در نشست امروز روی آن تمرکز شد تحلیل بازار سرمایه بود، زیرا خوشبختانه شرایط خوبی در این بازار ایجاد شده و اقبال خوبی از آن صورت گرفته است.

دژپسند با بیان اینکه نشست امروز باحضور بیشتر مسئولان بازار سرمایه، معاونان و مسئولان وزارت اقتصادی برگزار شد گفت: از آنجا که موضوع اصلی بازار سرمایه بود و دغدغه‌هایی در این باره وجود داشت و این دغدغه‌ها را باید دو طرف به صورت مشارکتی بررسی می‌کردیم، هم اعضای کمیسیون اقتصادی دیدگاه‌های خود را بیان کردند و هم مسئولان بورس به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند، اما ازآنجایی که این بحث دامنه دار است و دریک جلسه جمع بندی نمی‌شود قرار شد ادامه بحث‌ها در کارگروه مشترک پیگیری شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بازار سرمایه برخلاف بسیاری از بازارهای دیگر، بازاری ریسکی است یعنی سرمایه گذاری که وارد این بازار می‌شود باید دقت کند، برای ورود، مطالعه سپس از مشاوره استفاده و پس از آن به معامله اقدام کند ضمن اینکه بازار سرمایه، بازاری نیست که تضامین خاصی در آن وجود داشته باشد.

دژپسند افزود: این بازار گاهی اوقات کاهش و گاهی اوقات هم افزایش دارد؛ بنابراین سهامداران باید این را پذیرا باشند ضمن اینکه دولت هم موظف است زمینه را برای پذیرش، تسهیل و برای نظارت قوی‌تر فراهم وکاری کند که بازار از این نظر از استحکام لازم برخوردار باشد.

وی با تاکید براینکه سهامداران دراین بازار باید دقت کافی داشته باشند اضافه کرد: سهامداران باید صورت‌های مالی بنگاهی را که می‌خواهند سهامشان را خریداری کنند دیده باشند و یا از مشاوره استفاده کنند، زیرا باید بدانند مفاهیمی مانند بازار آتی، بازار جایگزین و ارزش جایگزینی چیست.

دژپسند با بیان اینکه سهام تنوعی از شرکت‌های فولادی، پتروشیمی، خودرویی، بانکی و بیمه‌ای در بازار سرمایه عرضه می‌شود گفت: خریداران سهام و یا سهامدران باید با استفاده از مشاوران، صورت‌های مالی بنگاه‌های مدنظر خود را مشاهده کنند و اگر آن بنگاه در سه سال گذشته صورت مالی خوبی ندارد وچشم اندازی نیز برای سه سال آینده اش متصور نیست تازه واردان به بازار سرمایه باید با ملاحظه اقدام کنند و بی محابا به خرید سهام آن شرکت اقدام نکنند همچنین دقت، فراموش نشود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

توجه به خواسته‌های مشتریان بسیار مهم و حیاتی است

دکتربهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران، گفت: توجه به خواسته‌های مشتریان و همسویی با ترجیحات آنها، برای جذب و نگهداری مشتریان وفادار بسیار مهم وحیاتی است.

 • 17

«همراه بام» به روز شد

نسخه اندروید اپلیکیشن همراه بام بانک ملی ایران به روزرسانی شد.

 • 19

رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۰۹۲ واحدی معادل ۳.۲۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۳۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۴۷ واحد رسید.

 • 18

آمار تجارت خارجی به دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی سپرده شد

سخنگوی گمرک گفت: به دلیل اهمیت آمار تجارت خارجی، دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی از اول بهمن ماه، فعال شد.

 • 5

تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و ماموریت ملی ادغام

جلسه بررسی ابعاد و آخرین اقدامات بانک سپه در پروژه ملی ادغام بانک‌های نیروهای مسلح با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیرعامل بانک سپه برگزار شد.

 • 19

حرکت به سمت بانکداری دیجیتال بان توسعه صادرات ایران

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ایران و مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات آرمان در خصوص محورهای عملیاتی بانک جهت اتصال مکانیزه بازار پول و سرمایه بر بستر بانکداری باز گفتگو کردند.

 • 12

یارانه‌های رانتی باید از اقتصاد حذف شود

یک نماینده مجلس با بیان اینکه دولت یارانه کلانی را به نام اقشار مستحق اما به کام برخی رانت‌خواران پرداخت می‌کند، گفت: اقتصاد باید به معنای واقعی آزاد باشد و ارز تک نرخی شود.

 • 9

اصلاح بودجه به شاکله لایحه آسیبی وارد نخواهد کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: کمیسیون تلفیق تلاش می‌کند که اصلاحات لازم در لایحه بودجه صورت گیرد، بدون آن که به شاکله اصلی لایحه آسیبی وارد شود.

 • 20

نبود سامانه نظارت عامل گرانی کالاها است

یک استاد دانشگاه گفت: نبود سامانه نظارت و سیستم جامع تجارت که همان شبکه توزیع در کشور است، عامل اصلی گرانی کالاها با ارز ترجیحی است.

 • 12

احراز هویت در سامانه های بین بانکی اجرا می شود

بانک مرکزی اعلام کرد از روز یکشنبه ۵ بهمن ماه هیچ تراکنش بانکی بدون کد ملی یا شناسه ملی انجام نمی شود. این قانون بلافاصله در سامانه‌های بین بانکی و درون بانکی اجرا می شود.

 • 40

ادامه روند نزولی دلار

بانک مرکزی اروپا در پایان نشست خود اعلام کرد قرار نیست نرخ بهره تغییری پیدا کند. روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

 • 39

محدودیت های کرونایی در چین قیمت نفت را کاهش داد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۱ سنت معادل ۱.۰۹ درصد افت به ۵۵ دلار و ۴۹ سنت رسید.

 • 21

تبیین چشم‌انداز همکاری مشترک صندوق قرض‌الحسنه شاهد و بانک رسالت

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت، مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ و جمعی از مدیران شاهد و بانک در نشست مشترکی پیرامون ارائه خدمات مطلوب و در خور شان ایثارگران گفتگو کردند.

 • 68

محرومیت‌های صادرکنندگان چک برگشتی در بانک رفاه کارگران اعلام شد

با اجرایی شدن قانون جدید صدور چک، بانک رفاه کارگران محرومیت های صادرکنندگان چک برگشتی را اعلام کرد.

 • 39

فعالیت مرکز نوآوری و توسعه تعاون برای تسهیل خدمات به تعاونگران

مدیرعامل بانک توسعه تعاون شکل‌گیری منتا (مرکز نوآوری و توسعه تعاون) را در راستای تسهیل خدمات به تعاون گران عنوان نمود.

 • 72

قیمت نفت به بالای ۵۶ دلار رسید

امید به افزایش حمایت مالی کرونایی با آمدن جو بایدن، کاهش تولید اوپک و پیش بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به ۵۶.۳۴ دلار رساند.

 • 58

برنامه‌ریزی‌ برای تامین کالاهای اساسی ایام عید و ماه رمضان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال و شب عید تاکید کرد.

 • 60

شاخص بورس در آخرین روز هفته مثبت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۳۲۳۰ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۷۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۰ واحد رسید.

 • 67

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 30

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 29