تاثیر سفر نخست وزیر ژاپن بر معاملات بازار سرمایه

تاثیر سفر نخست وزیر ژاپن بر معاملات بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سفر نخست وزیر ژاپن به ایران سیگنال‌های مثبتی را به بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله بازار سرمایه مخابره می‌کند.

جمعه 24 خرداد 1398 ساعت 1:30

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

ابراهیم خلیلی در گفتگو با ایبِنا با بیان این مطلب که در حال حاضر معاملات بازار سرمایه از دو جنبه قابل بررسی است، گفت: از جنبه داخلی برگزاری فصل مجامع و تصمیماتی که در زمینه تولید و فعالیت صنایع و شرکت‌ها و همچنین انتشار گزارشات سود و زیان و افزایش سرمایه‌ها و ... این روزها بازار سرمایه تحت تاثیر است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: از سوی دیگر وضعیت اقتصاد کلان کشور و رکودی که بر آن حاکم شده نیز معاملات تالار شیشه‌ای را تحت تاثیر خود قرار داده و با توجه به رکودی که در بازارهای مختلف از جمله خودرو، مسکن، ارز و طلا شاهد هستیم، تنها بازاری که در شرایط کنونی می‌تواند سودآوری را نصیب سرمایه‌گذاران خود کند، بازار سهام است.

وی اضافه کرد: بنابراین از این جهت بازار سرمایه تحت تاثیر مثبت این اتفاق است و حجم و ارزش معاملات بازار سهام نیز در این روزها گواه این مطلب است. این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: از جنبه تحولات خارجی نیز موضوعی که این روزها بیش از هر موضوع دیگری در استراتژی سرمایه‌گذاران در بازار سهام موثر است، تحولات سیاسی و موضوعات مرتبط با برجام است؛ به طوری که طی چند هفته گذشته اعزام ناو آبراهام لینکلن از سوی ایالات متحده آمریکا به آب‌های خلیج‌فارس موجب افت شاخص‌های بورسی برای چند روزی شد که خوشبختانه این موضوع اثر زیادی بر معاملات بازار سهام نگذاشت.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: از سوی دیگر نوسانات جهانی قیمت کالاهای اساسی تحت تاثیر رفتارهای دونالد ترامپ و مواضعش با دیگر کشورها از جمله چین هم تا حدودی اثر خود را بر بازار سهام گذاشته که البته این روزها با توجه به فروکش کردن مجادله میان ایالات متحده و چین این موضوع اثرگذاری خود را بر بازار سهام تا حدود زیادی از دست داده است.

خلیلی گفت: از سوی‌ دیگر سفر وزیر خارجه آلمان با هدف رایزنی در خصوص آخرین وضعیت برجام و تحولات منطقه‌ای طی روزهای گذشته نیز مورد توجه معامله‌گران بازار سرمایه بوده که باید به این موضوع سفر نخست‌وزیر ژاپن با هدف انجام مذاکرات جدید حول و حوش برجام را نیز اضافه کرد.

وی در خصوص تاثیرپذیری معاملات بازار سرمایه از سفر ژاپنی‌ها به تهران اذعان داشت: هر گشایش در حوزه سیاست خارجی می‌تواند در اقتصاد کشور اثرگذار باشد که جو روانی مثبت ناشی از این اتفاق می‌تواند خیلی زود اثر خود را در بازار سهام نمایان کند.

خلیلی اضافه کرد: به همین دلیل با توجه به این که هنوز نتایج این گفتگوها مشخص نیست، بازارهای مختلف از جمله بازار سهام در لاک احتیاط فرو رفته است. وی گفت: با وجود این سفر نخست وزیر ژاپن به ایران سیگنال‌های مثبتی را به بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله بازار سرمایه مخابره می‌کند مبنی بر اینکه تعامل میان کشورها در زمینه اجرای برجام ادامه دارد.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: البته با فرض بر اینکه نتایج این گفتگوها مثبت بوده و گشایشی را در مناسبات سیاسی کشور به وجود آورد، بدون شک اثرات و جو روانی حاصل از این اتفاق کوتاه‌مدت است و نمی‌تواند اثرگذاری مثبت قابل توجهی در اقتصاد کشور داشته باشد؛ مگر اینکه با برنامه‌ریزی‌های میان و بلندمدت بتوانیم از این شرایط به نفع اقتصاد کشور بهره ببریم.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مطالبات سال ۹۸ داروخانه‌ها تا پایان خرداد پرداخت شد

مدیرکل روابط عمومی بیمه سلامت گفت: مطالبات سال ٩٧ داروخانه‌های طرف قرارداد در سراسر کشور به طور متوسط تا آذر ماه پرداخت شده و پرداخت مانده مطالبات سال ۹۷ به محض دریافت اعتبار پرداخت می‌شود.

 • 44

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 54

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 56

قیمت سکه طرح جدید ۱۹ مردادماه ۹۸ به ۴میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید

در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز شنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸ قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید.

 • 45

اختلال در دسترسی به "پورتال اطلاع رسانی" بانک رفاه کارگران محتمل

احتمال اختلال در دسترسی به پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران وجود دارد.

 • 48

رشد ۱۴۳ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۱۴۳ واحدی در ارتفاع ۲۵۵ هزار و ۳۰۶ واحدی ایستاد.

 • 38

سایت آمازون خانه می فروشد!

به تازگی در آمازون بسته ای شامل پنل های چوبی عرضه شده که می توان با سرهم کردن آنها یک خانه به مساحت ۲۲۷ فوت مربع ساخت.

 • 42

فقط ۳۸ درصد از خسارات سیل پرداخت شد

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه تاکنون ۱۴۲ میلیارد تومان به آسیب‌دیدگان سیل پرداخت کرده است؛ اما این مبلغ هنوز با آخرین پیش‌بینی‌های رسمی از کل خسارات مرتبط با سیل که حدود ۳۶۵ میلیارد تومان است فاصله زیادی دارد.

 • 37

زورآزمایی بانک مرکزی با متخلفان ارزی

رئیس‌کل بانک مرکزی با کسی شوخی ندارد و می‌خواهد از همه حساب‌کشی کند، او گفته که اگر زورمان نرسد به رئیس‌جمهور می‌گوییم. به این ترتیب به نظر می‌رسد که برخی از شرکت‌هایی که اقدام به رفع تعهد ارزی نکرده‌اند و دولتی هم بوده‌اند، به نوعی به زور قصد داشتند قانون را دور بزنند که با رسانه‌ای شدن این موضوع ...

 • 54

پیشنهاد نصب تابلو بورس کالا در عراق

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با استقبال از پیشنهاد نصب تابلوی بورس کالای ایران در عراق گفت: با نصب این تابلو، عراقی‌ها می‌توانند بدون واسطه از طریق بورس کالا، محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

 • 37

قیمت دلار امروز ۱۹ مرداد به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید

قیمت هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی امروز شنبه ۱۹ مرداد ۹۸ برای فروش به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.

 • 46

پست بانک ایران بیش از ۱۵ هزار طرح روستایی را تامین مالی کرده است

دکترشیری گفت:این بانک باپرداخت ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیاردریال تسهیلات درقالب قانون حمایت ازتوسعه وایجاد اشتغال درمناطق روستایی و عشایری توانسته تامین مالی بیش از ۱۵هزارطرح اشتغالزایی رابخوبی انجام دهد.

 • 44

غزه هر ماه ۷۰ میلیون دلار به دلیل محاصره خسارت می‌بیند

رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه تاکید کرد که این باریکه هر ماه در نتیجه ادامه محاصره و بحران‌های پیش‌رو از جمله عدم پرداخت حقوق کارمندان، متحمل ۷۰ میلیون دلار خسارت می‌شود.

 • 45

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 45

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 40

توفیقات تولید مسکن با اجرای ۴ پروژه صندوق سرمایه‌گذاری

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با اشاره به تجربه‌ ارزشمند مجموعه بانک مسکن در اجرای ۴ پروژه مسکونی با استفاده از ابزار مالی صندوق های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، خواستار رفع محدودیت در صدور مجوز شد.

 • 48

پرداخت پیش از موعد سود سهام بازنشستگان از سوی بیمه ملت

بیمه ملت، سود سهام بازنشستگان سهامدار خود را پیش از موعد مقرر، پرداخت می کند.

 • 45

آیفون تاشو ۳۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت

خبر تلاش اپل برای تولید آیفون تاشو مدتی است در فضای مجازی منتشر شده و اطلاعات تازه حاکی است که قیمت این آیفون سرسام آور و برابر با ۳۵۰۰ دلار خواهد بود.

 • 33

نوارغزه ماهانه ۷۰ میلیون دلار به دلیل تداوم محاصره خسارت می‌بیند

یک عضو مجلس قانون گذاری فلسطین اعلام کرد که نوارغزه به دلیل تداوم محاصره صهیونیستها، ماهانه ۷۰ میلیون دلار خسارت متحمل می شود.

 • 37

بازدید مدیرعامل بانک صنعت و معدن از خبرگزاری ایرنا در استان قم

مدیر عامل بانک صنعت ومعدن در بازدید از خبرگزاری ایرنا در استان قم با تبریک روزخبرنگار و تأکید بر نقش حساس این حرفه در تعیین سرنوشت کشور گفت: ایجاد امید و همدلی در جامعه باید محور فعالیت رسانه ها باشد.

 • 44