وزیر کار مسافر جاکارتا شد

وزیر کار مسافر جاکارتا شد

قائم مقام وزیر کار در امور بین الملل با بیان اینکه نرخ بیکاری در ایران کاهش یافته است، گفت: علی ربیعی برای شرکت در اجلاس بررسی مسائل دنیای کار جهان اسلام به جاکارتای اندونزی می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه (بینا)، به نقل از خبرگزاری مهر ، محمد تقی حسینی گفت: علی ربیعی وزیر کار به منظور شرکت در اجلاس وزرای کار کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی به اندونزی سفر می کند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه در امور بین الملل اظهارداشت: اجلاس وزرای کار کشورهای اسلامی هر دو سال یکبار تشکیل جلسه می دهد که سومین اجلاس وزرای کار کشورهای سازمان همکاری اسلامی از ۶ تا ۸ آبان ماه ۱۳۹۴ در جاکارتا اندونزی برگزار می شود.

حسینی افزود: در نشست امسال مسائل دنیای کار در جهان اسلام مورد بررسی قرار می گیرد. از سوی دیگر اجلاس پیش روی وزرای کار از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا که تعدادی از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی هم اکنون با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند و همفکری و چاره جویی در این زمینه یک نیاز اساسی است.

وی خاطر نشان کرد: براساس همه شاخص های بین المللی وضعیت این کشورها به ویژه در منطقه خاورمیانه روند منفی را طی می کند و این موضوع در آینده مشکلات دیرپا و ماندگاری را خواهد داشت.  

قائم مقام وزیر کار در امور بین الملل گفت: هرچند که به دلیل بحران های اقتصادی در همه مناطق جغرافیایی شاهد یک شکاف شغلی سراسری هستیم، اما شدت این موضوع در تعدادی از کشورهای اسلامی و به ویژه در خاورمیانه به دلیل بی ثباتی های سیاسی نگران کننده تر از سایر مناطق است.  

حسینی افزود: براساس برآوردهای کارشناسی طی پنج سال آینده یعنی تا سال ۲۰۱۹ برای حفظ سطح اشتغال موجود در جهان بایستی حدود۲۸۰ میلیون شغل جدید ایجاد شود که با توجه به وضعیت اقتصادی جهان کار دشواری به نظر می رسد.  

وی ادامه داد: در سال های اخیر نرخ بیکاری جوانان در کشورهای خاورمیانه روند افزایشی داشته است. به عنوان مثال در حالی که در سال ۲۰۰۹ نرخ بیکاری برای خاورمیانه  ۲۴ درصد بوده، پیش بینی می شود که این موضوع در سال ۲۰۱۹ در این منطقه به ۲۹.۹ درصد برسد که نشان دهنده روند نزولی در این منطقه است و پُرواضح است که تبعات اجتماعی و سیاسی و امنیتی خود را به همراه خواهد داشت.

این مقام مسئول در وزارت کار تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به لطف الهی و با همت مردم سختکوش خود، علیرغم فشارهای بیرونی طی سال های اخیر نرخ بیکاری را کاهش داده که البته نیازمند تلاش بیشتر و سیاست گذاری های موثرتر برای رساندن نرخ بیکاری به یک وضعیت قابل قبول است.

حسینی افزود: ایران براساس الگوی اقتصاد مقاومتی بایستی همه توانایی های خود را برای مواجهه با این چالش ها بسیج کند و ضرورت دارد تا همه دستگاه ها در این زمینه هماهنگ عمل کنند. وی ترویج کار شایسته و احترام به حقوق بنیادین کار را ضروری دانست و تاکید کرد: کشور ناگزیر است تا در این مسیر حرکت های اثربخش تری داشته باشد، زیرا هر مقدار که حقوق بنیادین کار در کشور بیشتر رعایت شود و به استانداردهای کار شایسته نزدیک تر شویم ثبات و نشاط اجتماعی، رضایت عمومی در عرصه کار و تولید و شکوفایی اقتصادی و ارتقای فرهنگی بیشتری را شاهد خواهیم بود.  

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه در امور بین الملل بیان داشت: با تائید برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای طرف گفتگو و آغاز فرایند لغو تحریم ها امید بیشتری به عرصه کار و تولید بازگشته است و این موضوع می تواند به یک جهش عظیم در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور کمک کند.

حسینی همچنین به دستور کار اجلاس وزرای کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: موضوع ایمنی و بهداشت کار در دستور کار اجلاس قرار دارد و کشورهای عضو تجربیات خود را در این زمینه مطرح خواهند کرد.

وی با اشاره به بروز بیش از ۳۶۰ میلیون حادثه شغلی سالانه در جهان گفت: حوادث شغلی هزینه هنگفتی را به خانواده ها و دولت ها تحمیل می کند. یک حرکت جهانی برای کاستن از حوادث شغلی در جریان است و سازمان بین المللی کار استانداردهای متعددی را در این زمینه معرفی کرده است.

این مقام مسئول در وزارت کار تاکید کرد: کاستن از حوادث شغلی از اهداف اصلی وزارت کار است و در این زمینه علاوه بر وضع مقررات و تدوین پروتکل ها، تقویت نظارت ها نیز با جدیت دنبال می شود. ایران تجربیات خود را در این زمینه در اختیار کشورهای اسلامی قرار خواهد داد.

حسینی بیماری های شغلی را نیز موضوع مهمی عنوان کرد که امروزه در جامعه بین المللی به آن لقب مرگ خاموش را داده اند. وی در این راستا بر تقویت هرچه بیشتر بهداشت کار تاکید کرد. در اجلاس آینده وزرای کشورهای اسلامی وضعیت اسفبار کارگران در سرزمین های اشغالی فلسطین را نیز مورد بررسی قرار خواهند داد.

وی گفت: وضعیت در این مناطق چنان وخیم است که سازمان بین المللی کار در گزارش خود از وضعیت کارگران در این مناطق آن را به یک جعبه باروت تشبیه کرد. این اجلاس فرصتی است تا کشورهای اسلامی در خصوص وضعیت کارگران در سرزمین‌های اشغالی نیز رایرنی کرده و اقدامات ممکن را بررسی کنند.  

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت دلار امروز ۱۵ اسفند ۹۸ به ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) در جریان معاملات امروز دوشنبه، ۱۹ اسفند ۹۸ صرافی‌های بانکی به ۱۵۲۰۰ تومان رسید.

 • 130

سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داد.

 • 103

دادوستد ۱۵۱ هزار میلیارد تومانی بورس کالا در ۱۱ ماه

کارنامه عملکرد ۱۱ ماه گذشته بورس کالا در حالی منتشر شد که آمارها از ثبت ارزش معاملاتی بیش از ۱۵۱ هزار و ۹۳۰ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان در بازارهای فیزیکی، مشتقه و نیز بازار مالی حکایت دارد.

 • 77

راه‌اندازی نسخه اول سامانه ماهرسان/ تشریح مشوق‌ها و دیگر امکانات

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح از راه‌اندازی نسخه اول این سامانه در روز ولادت امام علی (ع) خبر داد.

 • 295

ریزش ۱۰۰۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس اوراق بهادار تهران با ریزشی بیش از ۱۰۰۰۰ واحدی به کانال ۵۳۸ واحدی عقبگرد کرد.

 • 80

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 63

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 64

ارزهای مجازی با سقوط نفت ۲۱میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد

بازار ارز مجازی به دنبال سقوط قیمت نفت و سقوط سهام فرو ریخت و باعث شد ۲۱.۵۸ میلیارد دلار از ارزش ارزهای مجازی تنها ظرف چند ساعت بر باد برود.

 • 222

با «نشان پرداخت» مقابل کرونا بایستید!

در روزهایی که ویروس کرونا به شدت سلامت عموم مردم را تهدید می کند، لمس کردن اشیای آلوده از جمله کارت های بانکی و دستگاه های کارتخوان می تواند یکی از ساده ترین عوامل انتقال این ویروس باشد.

 • 194

پیام تبریک مدیرعامل پست‌بانک‌ به مناسبت ولادت حضرت علی‌ (ع)

مدیرعامل پست‌بانک‌ ولادت با سعادت امیرمؤمنان حضرت علی‌ (ع) و روزمرد را تبریک گفت.

 • 98

۲۰ میلیون بسته دستکش در مرحله ترخیص از گمرک/ ۳۳۰ هزار دلار مواد ضدعفونی وارد شد

ناظر گمرکات استان هرمزگان از طی شدن فرایند ترخیص ۲۰ میلیون دستکش و نیز مواد ضدعفونی کننده از گمرک استان خبر داد.

 • 82

قیمت سکه طرح جدید ۱۷ اسفند ۹۸ به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ در جریان معاملات بازار آزاد تهران به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید.

 • 217

توصیه‌های بانک رفاه برای مقابله با ویروس کرونا

پزشک معتمد بانک رفاه کارگران در پاسخ به پرسش هایی مبنی بر اینکه علائم ویروس کرونا چیست و چگونه باید با آن مقابله کنیم گفت: علائم ویروس کرونا بسیار شبیه به سرماخوردگی و آنفلوانزا است.

 • 71

تداوم رشد بانکداری اسلامی در عربستان

ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی عربستان سعودی در پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به ۱۷۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۶٫۵ درصدی را تجربه نموده است.

 • 62

روسیه توافق کاهش تولید اوپک را رد کرد/ قیمت نفت ۳ درصد سقوط کرد

پس از گزارشاتی که نشان داد روسیه توافق اوپک برای کاهش بیشتر تولید نفت را رد کرده است، قیمت نفت تا ۳ درصد سقوط کرد.

 • 101

عرضه صکوک اجاره ۷۵۰۰ میلیارد ریالی

با مجوز سازمان بورس، صکوک اجاره ۷,۵۰۰ میلیارد ریالی منتشر می شود.

 • 67

دو میلیون تن ذرت در بنادر، چشم انتظار تأمین ارز برای ترخیص

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور گفت: ۲ میلیون تن ذرت به منظور تأمین نیاز صنایع وابسته، وارد کشورشده؛ اما به دلیل عدم تأمین ارز در بنادر رسوب شده اند.

 • 73

جزییات عرضه بلوک ۱۷ درصدی بیمه البرز در بورس

بلوک ۱۷.۳۴ درصدی بیمه البرز به قیمت پایه هر سهم ۵۲۱۷ ریال، فردا (چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۸) در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

 • 83

ساعت معاملات بورس کالا تغییر کرد

بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ساعت خاتمه معاملات گواهی سپرده کالایی، صندوق‌ها، قراردادهای آتی و اختیار معامله تا اطلاع ثانوی تغییر کرد.

 • 70