معاون رفاهی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی:

امکان حذف یارانه 24 میلیون نفروجود ندارد

امکان حذف یارانه 24 میلیون نفروجود ندارد

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 ساعت 11:6
به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا )، به نقل از خبرگزاری مهر، معاون رفاهی وزارت کارورفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امکان حذف یارانه 24 میلیون نفردرسال 95 وجود ندارد، گفت: تغییرسنت غلطی که چهارسال اجرایی شده، کارسختی است. احمد میدری دربرنامه متن وحاشیه به بررسی شاخصه‌های حذف یارانه ها پرداخت ودرمورد حذف یارانه 24 میلیون نفری که مجلس تصویب کرده، افزود: حذف یارانه‌ها مانند کسر مالیات امری است که باید بر اساس ضوابط، مورد بررسی قرارگیرد ومتاسفانه زمانی که یارانه‌ها توزیع شد، معیارهای روشنی برای آن تدوین نشد و دولت قبل یارانه‌ها را به همه پرداخت کرد و همین موضوع باعث ایجاد بسیاری ازمشکلات شد.وی با اشاره به اینکه دردنیا عجیب است که به همه افراد یارانه یکسان داده شود، گفت: پرداخت یارانه باید مشروط و محدود باشد و اینکه هیچ شرطی برای آن گذاشته نشده، کاررا مشکل‌ کرده است.معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمام پایگاه‌های اطلاعاتی غیر از نظام بانکی و بخشی از مسکن جمع‌آوری شده است،گفت: یک معیاری که بتوانیم استحقاق افراد را در نظر بگیریم، نداریم و مشکل در شناسایی نیست بلکه مشکل در دادرسی است.به گفته میدری، با سه معیارهزینه، دارایی و درآمد باید میزان تمکن افراد را مشخص کرد، اما بخشی ازهزینه‌ها دیده نشده است.وی گفت: سیستم پاسخ‌دهی به اطلاعات اخیرا طراحی شده و باید به این امر دقت شود. افراد می‌توانند ابتدا در سامانه اعتراض کنند و سپس با آنها تماس گرفته می‌شود که این خود روندی زمانبر است و بر همین اساس سال گذشته یارانه3 میلیون و200 هزار نفرحذف شد که بخشی ازآنها اعتراض کردند که مجددا به آنها بازگردانده شد.معاون رفاهی وزارت کارورفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای حذف دفترچه افرادی که دودفترچه بیمه دارند ازاول اردیبهشت‌ماه فراهم شده است، گفت: 6 میلیون و800 هزارنفر در ایران دارای دو دفترچه بیمه هستند که باید از اول اردیبهشت یکی از دفترچه‌های خود را حذف و یا ما آن را حذف می‌کنیم.میدری همچنین در مورد تخلف کارگران ساختمانی گفت: 70 هزار خانواده که خود را کارگر ساختمانی معرفی کرده بودند اما در شغل‌های دیگری مانند طلافروشی و ... مشغول به کار بودند از سامانه اطلاعات و بیمه کارگران حذف شدند و همچنین 50 هزار نفر که در قالب قالیباف بیمه بودند نیز شناسایی و حذف شدند.
وی گفت: مردم باید با اطمینان در سیستم بانکی حساب باز کنند و اگر سلب اعتماد شود، خطرات بسیار بدی ایجاد خواهد شد، به همین دلیل است که به سیستم‌های بانکی ورود پیدا نکرده‌ایم و از سوی دیگر در بخش مسکن نیز در ازای اطلاعات هر پرونده مسکن، قوه قضائیه اعتباری را از ما درخواست کرده که در توان ما نیست، به همین دلیل نتوانسته‌ایم اطلاعات بخش مسکن را نیز کامل کنیم.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورس

مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.

 • 9

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

۲۱ تیرماه سالروز تاسیس موزه بانک ملی ایران است و این گنجینه فاخر و میراث ماندگار ملی طی سه سال گذشته، میزبان علاقه مندان به تاریخ، هنر و تاریخچه پولی و بانکی کشور بوده است.

 • 11

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

 • 9

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک‌پاسارگاد با انجام اقدامات متعددی در حوزه‌های اطلاع‌رسانی، پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح کشور سنگ تمام گذاشت.

 • 13

پاسخگویی ۲۴ ساعته مرکز ارتباط با مشتریان بانک‌پاسارگاد (CRM)

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند موارد پیشنهاد، انتقاد، مغایرت، سؤال و شکایت خود را از طریق سامانه (CRM) ثبت و از نتیجه آن آگاه شوند.

 • 11

سقف انتقال وجه، از طریق بانکداری مجازی بانک‌پاسارگاد افزایش یافت

بانک‌پاسارگاد جهت رفاه حال مشتریان، سقف پیش‌فرض برای انتقال وجه به سایر حساب‌ها و یا حواله بین بانکی را برای تمام کاربران اینترنت بانک با رمز ثابت و دوعاملی، به مبلغ۵۰ میلیون ریال افزایش داد.

 • 10

آگهی پرداخت سود سهام بانک کارآفرین

با توجه به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین (شرکت سهامی عام) در تاریخ ۳۱ تیر ماه، سود سهام عملکرد سال مالی ۱۳۹۸ از روز شنبه ۱۱ مرداد ماه به شرح ذیل واریز خواهد شد:

 • 11

آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کارآفرین

جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کارآفرین در تاریخ ۳۱ تیر ماه برگزار خواهد شد.

 • 12

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بانک کارآفرین

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بانک کارآفرین روز سه‌شنبه ۳۱ تیر ماه برگزار خواهد شد.

 • 11

بانک ملی ایران به فکر سلامتی شماست

بانک ملی ایران به همه مشتریان خود توصیه می کند در صورت ضرورت مراجعه حضوری به واحدها، رعایت پروتکل های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

 • 13

آمادگی بانک توسعه صادرات برای خرید اسکناس ارز صادرکنندگان

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با تاکید بر لزوم حمایت از بازگشت ارز به کشور، گفت: آمادگی داریم تمام اسکناس ارز صادرکنندگان را خریداری و به نرخ روز به آنها پرداخت کنیم.

 • 13

برگزاری آنلاین مجامع عمومی عادی سالانه و فوق العاده بانک پارسیان

مجامع عمومی عادی سالانه و فوق العاده بانک پارسیان روز سه شنبه۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ برگزار می شود و مراسم آن به صورت آنلاین پخش می شود.

 • 11

گردهمایی مسئولان حراست بانک های غیردولتی به میزبانی بانک گردشگری

نخستین گردهمایی مسئولان حراست بانک های غیردولتی و موسسات مالی غیراعتباری (تحت پوشش حراست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) به میزبانی بانک گردشگری در تهران برگزار شد.

 • 12

تهاتر مطالبات و بدهی‌های بانک ملت با بدهی شرکت نیروی برق حرارتی

مصوبه مربوط به تهاتر مطالبات و بدهی‌های بانک ملت با بدهی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ شد.

 • 12

بهره برداری ازطرح توسعه ذوب آهن پاسارگاد بااعتبار بانک صنعت ومعدن

فاز اول طرح توسعه مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد با اعتبارات بانک صنعت و معدن در شهرستان کوار به دستور رییس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

 • 16

تمدید بدهی واحدهای پرورش مرغ گوشتی آسیب دیده از کرونا

بانک کشاورزی به واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادرگوشتی آسیب دیده از کرونا که سررسید اقساط آنان اسفند۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹ است،برای یک دوره تولید و حد اکثر یکسال مهلت داد.

 • 14

اعلام زمان برگزاری مجمع ۵ بانک بورسی

جزییات و زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده صاحبان سهام ۵ بانک مشخص و اعلام شد.

 • 17

گزارش فصلی اقتصاد ایران در زمستان ۹۹ منتشر شد

گزارش فصلی اقتصاد ایران در زمستان ١٣٩٨ منتشر شد که بر این اساس رشد اقتصادی بدون نفت منفی ۲.۵ درصد، نرخ تورم ۳۴.۸ درصد و حجم نقدینگی بیش از ۲۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.

 • 16

کاهش ۴.۵ درصدی فروش بیمه‌های زندگی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱

جدیدترین گزارش موسسه سوئیس‌ری (گزارش سیگما) با اشاره به تاثیر بحران ویروس کرونا و رکود اقتصادی جهانی پیش‌بینی کرده که حق بیمه تولیدی رشته زندگی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ معادل ۴.۵ درصد کاهش یابد.

 • 19

آغاز دوره معاملاتی قرارداد اختیار معامله سهام بانک تجارت

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای از آغاز دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش سهام بانک تجارت خبر داد.

 • 17