کاهش ۷ درصدی واردات از طریق گمرکات کرمانشاه

کاهش ۷ درصدی واردات از طریق گمرکات کرمانشاه

کرمانشاه_مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از کاهش ۷ درصدی واردات از طریق گمرکات این استان طی ۱۰ ماهه امسال خبر داد.

سه شنبه 9 بهمن 1397 ساعت 12:55

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرگزاری مهر، خلیل حیدری اظهار داشت: مجموع کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان در ده ماهه سالجاری ۲۹ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۸۷۲ دلار به وزن ۱۴ هزارو ۶۰۹ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۷ درصد و از حیث وزن ۱۴ کاهش داشته است .

وی افزود: از مجموع فوق، گمرک کرمانشاه با ۲۲ میلیون و ۳۲۳ هزارو ۲۹۲ دلار کالای وارداتی به وزن ۳ هزارو ۸۹۵ تن ، بیشترین حجم کالاهای وارداتی استان را در ده ماهه سالجاری به خود اختصاص داده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن کاهش ۳۵ درصدی و از حیث ارزش ۳۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه تصریح کرد: در ۱۰ ماهه سالجاری از گمرک پرویزخان ۶ میلیون و ۶۰۱ هزارو ۴۱۹ دلار کالا به وزن ۱۰ هزارو ۸۹ تن به داخل کشور وارد شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازلحاظ وزنی ۷ درصد کاهش و از حیث ارزش نیز ۵۳ درصد کاهش داشته است.

وی با تاکید بر اینکه در مجموع کالاهای وارداتی به استان از ۱۶ کشور وارد می‏‌شود، بیان داشت: کشورچین با ۷ میلیون و ۹۰۴ هزارو ۹۶۸ دلارکالا به وزن یک هزارو۲۶ تن جایگاه اول را در بین کشورهای طرف معامله واردات قطعی گمرکات استان کرمانشاه در ده ماهه سالجاری به خود اختصاص داده است.

حیدری ادامه داد: طی مدت یاده شده کشور سوئیس با ۵ میلیون و ۹۷۳ هزارو ۲۷۷ دلارکالا به وزن ۵۴۱ تن و ایتالیا با ۲ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۷۹۱ دلار کالا به وزن ۳۷۲ تن درجایگاه دوم و سوم قرار دارند.

وی عنوان کرد: بیشتر کالاهای وارد شده از طریق گمرکات استان را ماشین آلات ودستگاههابرای تهیه یاتولیدصنعتی غذاهایانوشابه ها، آلیاژهای آلومینیوم کارنشده ، موادشروع کننده وموادتسریع کننده واکنش شیمیائی وفرآورده های کاتالتیک ، دستگاههای آبگرم کن و آبسرد کن توام ، جعبه فرمان برای سواری سواری کاری وانت و تراکتورکشاورزی ، تلمبه های چرخ دنده ای ، ماشین آلات ودستگاههابرای آسیاب کردن یاعمل آوردن غلات یاسبزیجات خشک کرده، نخ بسیارمقاوم ازپلی استرهاآماده نشده برای خرده فروشی ، بوده است.

کد خبر 4527226

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

محرومیت‌های صادرکنندگان چک برگشتی در بانک رفاه کارگران اعلام شد

با اجرایی شدن قانون جدید صدور چک، بانک رفاه کارگران محرومیت های صادرکنندگان چک برگشتی را اعلام کرد.

 • 3

فعالیت مرکز نوآوری و توسعه تعاون برای تسهیل خدمات به تعاونگران

مدیرعامل بانک توسعه تعاون شکل‌گیری منتا (مرکز نوآوری و توسعه تعاون) را در راستای تسهیل خدمات به تعاون گران عنوان نمود.

 • 3

قیمت نفت به بالای ۵۶ دلار رسید

امید به افزایش حمایت مالی کرونایی با آمدن جو بایدن، کاهش تولید اوپک و پیش بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به ۵۶.۳۴ دلار رساند.

 • 2

برنامه‌ریزی‌ برای تامین کالاهای اساسی ایام عید و ماه رمضان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال و شب عید تاکید کرد.

 • 3

شاخص بورس در آخرین روز هفته مثبت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۳۲۳۰ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۷۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۰ واحد رسید.

 • 2

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 3

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 3

جایگاه بانک کشاورزی در تامین مالی بخش کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت:۷۱ درصد اعتبارات پرداختی به بخش کشاورزی را بانک کشاورزی تامین می کند که این میزان پرداخت، اهمیت و جایگاه بانک کشاورزی را در تامین مالی این بخش به خوبی نشان می دهد.

 • 9

رییس سازمان بورس استعفا داد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برای دومین بار استعفای خود را به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه کرد.

 • 19

شاخص کل بورس و فرابورس افزایشی شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۵ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۱۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۳۰ واحد رسید.

 • 20

مسابقات جذاب بانک ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی

بانک ملی ایران در ادامه تعاملات خود با مخاطبان، مشتریان و کاربران فضای مجازی، دو مسابقه هیجان انگیز تازه را در شبکه اجتماعی اینستاگرام طراحی کرده است.

 • 21

مراحل ثبت، تائید و انتقال چک بر اساس طرح جدید بانک مرکزی

صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک بنا بر اعلام بانک مرکزی از روز ۲۰ دی ۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به‌صورت اختیاری انجام دهند.

 • 21

سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت

بانک مسکن در ابلاغیه‌ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران در سال جاری خبر داد.

 • 12

ساماندهی نیروی انسانی بانک‌های ادغامی

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به پیچیدگی های فرآیند ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، به تشریح اقدامات مهم این بانک در حوزه نیروی انسانی بانک‌های فوق پرداخت.

 • 20

یارانه ارزی باید در میانه مسیر تولید اختصاص یابد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده دامی یارانه باید در میانه مسیر تولید و به ۱۵۰ کشتارگاه فعال کشور که کار توزیع عمده گوشت را برعهده دارند، اختصاص یابد.

 • 27

افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی بانک ملی

بانک ملی ایران افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی را در برنامه دارد.

 • 22

واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند

رییس کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی گفت: بانک‌ها خود را حامی تولید می‌دانند و بر این باورند که واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند.

 • 26

تقدیر فرماندار لاهیجان از بانک پارسیان

در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان لاهیجان از بانک پارسیان تجلیل شد.

 • 33

افتتاح گاوداری۶هزاررأسی باحمایت ۳۸۵ میلیاردریالی بانک کشاورزی

گاوداری شیری ۶۰۰۰راسی شرکت شیر و دام دشت گل کردستان که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی احداث شده است، روز سه شنبه ۲۳ دی ماه در مراسمی با حضور رییس بنیاد مستضعفان افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

 • 40

پرداخت بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان آذر ۱۸۶۴۱ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

 • 33