پنج پیشنهاد فراکسیون مستقلین مجلس به هیات رییسه ارائه می شود

پنج پیشنهاد فراکسیون مستقلین مجلس به هیات رییسه ارائه می شود

تهران-ایرنا-سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس گفت: اعضای این فراکسیون پنج پیشنهاد در مورد لایحه بودجه سال 98 تهیه کردند که پس از جمع بندی به هیات رییسه ارائه می شود.

شنبه 22 دی 1397 ساعت 12:25

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

«مهرداد لاهوتی» در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با تشریح جلسه صبح امروز - سه شنبه- فراکسیون مستقلین مجلس درباره بررسی بودجه سال 98 کل کشور اظهارداشت: در این جلسه درباره افزایش قیمت حامل های انرژی، درآمد نفتی، 14 میلیارد دلار ارز کالاهای اساسی مباحثی مطرح شد و نهایتا موافقت شد پنج پیشنهاد از سوی این فراکسیون به هیات رییسه ارائه شود
وی با بیان این که این پیشنهاد پس از جمع بندی به هیات رییسه ارجاع می شود، خاطرنشان کرد: یکی از پیشنهادها این بود که درآمدهای نفتی در بودجه نیاید بلکه در حساب ذخیره ارزی واریز شود و سپس با تسهیل شرایط منابع آن در اختیار دولت قرار گیرد.
سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس ادامه داد: موضوع دیگر در مورد حامل‌های انرژی بود که بر این اساس، مقرر شد پیشنهادی در این رابطه تهیه و تنظیم شود.
لاهوتی گفت: در حال حاضر ما 45 هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی و پنج هزار میلیار تومان معافیت گمرکی داریم، مجموع آن رقم قابل توجهی را به درآمدهای بودجه اضافه خواهد کرد، در این راستا پیشنهادی مطرح بود مبنی بر اینکه معادل 20 تا 30 درصد فرار مالیاتی که وجود دارد، برای دولت تعهد ایجاد کنیم تا دولت این درآمدهای مالیاتی را وصول کند.
نماینده مردم لنگرود در مجلس همچنین درباره اختصاص دلار برای کالاهای اساسی گفت: در سال 97 میانگین افزایش قیمت کالا 30 درصد بوده در حالی‌که کالاهایی که ارز دولتی دریافت کرده بودند 29 درصد افزایش قیمت داشته و این نشان می‌دهد دولت نتوانسته این موضوع را مدیریت کند بنابراین این موضوع مورد بحث قرار گرفت که آیا باز هم باید 14 میلیارد دلار ارز دولتی برای کالاهای اساسی اختصاص یابد.
سیام**9121**1058**1336

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

صادرات 8.3 میلیارد دلار بخش معدن و صنایع معدنی

تهران- ایرنا - عملکرد تجارت خارجی بخش معدن وصنایع معدنی در مدت 11 ماهه 97 نشان دهنده صادرات 51 میلیون و 770 هزار تن کالا به ارزش بیش از هشت میلیارد و 299 میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه از نظر وزنی 6 درصد و از نظر ارزشی سه دهم درصد کاهش داشته است.

 • 2

ضرر ۱ تریلیون دلاری آمریکا از تشدید جنگ تعرفه‌ای پکن-واشنگتن

مطالعه جدیدی در اتاق بازرگانی آمریکا نشان می‌دهد تشدید مناقشات بین دو اقتصاد بزرگ جهان، تاثیر منفی شدیدی بر اقتصاد آمریکا خواهد گذاشت.

 • 4

مبادلات تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد

رییس دفتر رییس جمهور گفت: مبادلات تجاری ایران و عراق از ۱۲ میلیارد دلار به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد.

 • 4

هزینه برگزیت بر اقتصاد اسپانیا

بانک اسپانیا هزینه خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا برای اسپانیا را ۱۰ میلیارد یورو برآورد کرد.

 • 4

تولید دوچرخه برقی برای جاده‌های سنگلاخ

شرکت یاماها بعد از تولید میلیون‌ها دوچرخه برقی در ۲۵ سال گذشته، محصول پیشرفته‌ای تولید کرده که برای حرکت در مسیرهای سنگلاخ و شیبدار بسیار مناسب است.

 • 4

بزرگترین بانک اسلامی با تمرکز بر انرژی در قطر آغاز به کار می‌کند

بزرگترین بانک اسلامی که قرار است به طور تخصصی در بخش انرژی فعالیت کند، در سه ماهه چهارم سال جاری، در قطر آغاز به کار می‌کند.

 • 4

سرقت از صندوق امانات یک بانک/ اموال مشتریان از بانک خارج نشده است

یکی از بانکهای خصوصی کشور با صدور اطلاعیه‌ای درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است.

 • 6

عرضه ایرپادهای جدید اپل با قاب شارژ بی سیم و باتری قوی‌تر

اپل عرضه محصولات تازه خود را در هفته اخیر با رونمایی از نسل دوم هدفون بی سیم ایرپاد تکمیل کرده است. به نظر می‌رسد مهم‌ترین ویژگی این هدفون بهره مندی از یک قاب شارژ بی سیم باشد.

 • 4

مادورو، ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از ونزوئلا متهم کرد

رئیس جمهور ونزوئلا دونالد ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از این کشور آمریکایی جنوبی متهم کرد.

 • 4

کاهش مالیات بر نقل و انتقال سهام، بورس را رونق می‌دهد؟

در ماه‌های گذشته مقدار مالیات شرکت‌های بورسی از نیم به یک دهم درصد کاهش یافت که می‌تواند به افزایش معاملات در بازار سهام کمک کند.

 • 2

هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است

بانک اقتصادنوین در اطلاعیه درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است .

 • 5

مادورو: آمریکا ۵ میلیارد دلار بودجه داروییِ ما را دزدید

رئیس‌جمهوری ونزوئلا در اظهاراتی تصریح کرد: آمریکا ۵ میلیارد دلار بودجه داروییِ ما را دزدید.

 • 2

واکنش همتی به نامگذاری سال/شش راهبرد بانک مرکزی برای «رونق تولید»

رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب، شش راهبرد نظام بانکی برای تحقق «رونق تولید» را اعلام کرد.

 • 4

مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

همتی گفت نامگذاری سال ۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.

 • 6

ماموریت ۶ گانه بانک مرکزی در سال رونق تولید

همتی گفت نامگذاری سال ۱۳۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.

 • 4