وزیر صمت: ۱۰ میلیارد دلار برای نهضت ساخت داخلی در نظر گرفته شده است

وزیر صمت: ۱۰ میلیارد دلار برای نهضت ساخت داخلی در نظر گرفته شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال به مناسبت نام‌گذاری سال و فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد رونق تولید چند برنامه را به جد پیگیری کردیم که یکی از آن‌ها نهضت ساخت داخلی است و حدود ۱۰ میلیارد دلار برای آن در نظر گرفته ایم.

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 21:10

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

قدس آنلاین؛  رضا رحمانی عصر امروز در آیین بهره‌برداری پروژه تولید تختال‌های ویژه لوله‌های انتقال نفت و گاز ترش (api)، اظهار داشت: امروز همه شما راه شهیدان را ادامه می‌دهید و به خوبی از عهده این تکلیف بر می‌آیید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه افتتاح این پروژه یعنی فتح خاک‌ریزی در جبهه‌های اقتصادی است، گفت:  امسال به مناسبت نام‌گذاری سال و فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد رونق تولید چند برنامه را به جد پیگیری کردیم که یکی از آن‌ها نهضت ساخت داخلی است و حدود ۱۰ میلیارد دلار برای آن در نظر گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه نهضت ساخت داخلی تا پایان سال ۱۴۰۰ باید محقق شود، خاطرنشان کرد:  از این ۱۰ میلیارد دلار، حدود دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار در حوزه صنایع مدنی و یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار برای صنایع خودرو  و یک میلیارد  و ۲۰۰ برای صنعت نساجی و مابقی آن در صنایع مختلف در نظر گرفته می‌شود.

رحمانی با اشاره به کاهش واردات کشور با افتتاح این پروژه، اظهار کرد: امروز  با افتتاح این پروژه ۲۵۰ میلیون یورو از واردات کشور کاهش پیدا می‌کند و هر قطعه‌ای یا کالایی را می‌توانیم باید در داخل تولید کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اینکه افتتاح چنین پروژه‌های تا آخر سال نیز ادامه دارد، عنوان کرد: فرایندهای تولید برنامه‌ها و توسعه‌ها باید یک نقطه داشته باشد و زنجیره ارزش فلزات فولاد، آلومینیوم، مس در برنامه است که این زنجیره متوازن نبود.

وی ادامه داد: در اوایل انقلاب این زنجیره در فولاد ۲ میلیون تن بود که امروز به ۲۳۰ میلیون تن رسیده است و رشد ۱۰۰ برابری داشته‌ایم ولی در جاهایی این صنعت متوازن نبوده و دو سال است که برنامه‌ریزی کرده‌ایم این زنجیره متوازن شود.

رحمانی با بیان اینکه فولاد مبارکه یک کمپانی معمولی نیست و یک سری مراحل را رد کرده و به یک شرکت جهانی تبدیل شده است، افزود: شرکت فولاد مبارکه توانایی‌های دارد که جهان روی آن حساب باز می‌کنند و پیشنهاد می‌کنیم به فولاد مبارکه که فولاد روی ورق‌های مخصوص یا آلیاژی و چیزهای صنایع حساس لازم دارد بیشتر کار کند.

‌وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از صبح امروز در سفر به اصفهان  دو واحد صنعتی گلایه‌های داشتند، گفت: با وجود اینکه برخی از تولیدکنندگان به مواد اولیه دسترسی ندارد ولی  فولاد مبارکه باید در تنظیم بازار کمک‌حال دولت باشد و واحدهای کوچک را حمایت کند.

‌انتهای پیام/

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 77

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 64

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 56

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 144

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 71

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 71

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 51

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 64

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 62

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 77

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 55

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 53

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 51

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 45

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 57

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 53