هفت میلیارد دلار کمک جامعه بین‌الملل به آوارگان سوری

هفت میلیارد دلار کمک جامعه بین‌الملل به آوارگان سوری

کمیساریای اروپا اعلام کرد، ارزش تعهدات جامعه بین‌الملل برای حمایت از آوارگان سوری در داخل و خارج از کشور در کنفرانس حامیان مالی در بروکسل به هفت میلیارد دلار رسید اما سرمایه‌گذاری برای بازسازی سوریه در گرو روند صلح معتبر است.

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 14:24

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، کمیساریای اروپا در پایان این کنفرانس گفت، مجموع کمک‌های مالی به آوارگان سوری به هفت میلیارد دلار رسید، در حالی که سازمان ملل نیاز مالی این آوارگان در سال ۲۰۱۹ را ۹ میلیارد دلار برآورد کرده بود.

به نقل از اسکای نیوز، اتحادیه اروپا، بزرگترین حامی مالی در جهان اعلام کرد، ۶۳۳ میلیون دلار در سال جاری میلادی برای حمایت از آوارگان سوریه ارائه می‌کند و همین مبلغ را در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نیز برای این آوارگان در نظر گرفته است.

همچنین فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در نشست بروکسل تصریح کرد، این اتحادیه مبلغ ۱.۵ میلیارد یورو را به عنوان جزئی از بخش دوم حمایت‌ها از پناهجویان به ترکیه اختصاص می‌دهد.

وی افزود، نباید تنها به برگزاری کنفرانس جهت جمع‌آوری کمک‌ها اکتفا کرد، سوریه باید در راس اولویت‌های جامعه بین‌الملل قرار بگیرد.

سازمان ملل بودجه سال ۲۰۱۹ را حدود ۵.۵ میلیارد دلار برای کمک به حدود ۵.۶ میلیون آواره سوریه در خارج از کشورشان و ۳.۳ میلیارد دلار به آوارگان در داخل برآورد کرد.

در این کنفرانس آلمان متعهد شد، مبلغ ۱.۴۴ میلیارد یورو، آمریکا ۳۵۰میلیون یورو، انگلیس ۴۶۴ میلیون یورو، ایتالیا ۴۵ میلیون یورو در سال ۲۰۱۹ و ۴۵ میلیون یورو در سال ۲۰۲۰، بلژیک ۲۴ میلیون یورو و اتریش هم ۹ میلیون یورو برای حمایت از آوارگان سوری ارائه دهند.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مستخدم بانک قبل از فرار با پول ها دستگیر شد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: نیروی خدماتی یک بانک که با همدستی یکی از دوستانش اقدام به سرقت از صندوق امانات بانک کرده بود، قبل از فرار دستگیر شد.

 • 3

اتحادیه اروپا گوگل را جریمه کرد

تهران - ایرنا - تارنمای شبکه خبری سی ان ان امروز (چهارشنبه) گزارش داد: اتحادیه اروپا غول فناوری آمریکایی 'گوگل' را به دلیل انحصارطلبی یک میلیارد و 700 میلیون دلار جریمه کرد.

 • 4

دستگیری دزدان میلیاردی صندوق امانات بانک

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو متهم سرقت از صندوق امانات یکی از شعبات بانک به ارزش بیش از دو هزار میلیارد تومان، با اقدام به موقع ماموران گشت انتظامی نوروزی در پایتخت خبر داد.

 • 4

شرکت ایرانی متناظر با اینستکس به ثبت رسید

سازوکار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا (STFI) به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی به ثبت رسید.

 • 4

به روز شدن لپ تای های انوی با خدمات الکسا و ارتقای حریم شخصی

شرکت اچ پی لپ تاپ‌های سری انوی خود را با نصب پردازنده‌های جدید و افزودن سوئیچ جدیدی به وب کم برای حفاظت از حریم شخصی کاربران به روز کرده است.

 • 4

عرضه رایانه هوش مصنوعی ان ویدیا به قیمت ۹۹ دلار

شرکت ان ویدیا یک رایانه هوش مصنوعی ارزان قیمت را برای استفاده برنامه نویسان، توسعه دهندگان و محققان به قیمت تنها ۹۹ دلار طراحی و عرضه کرده است.

 • 4

حرکت رو به بالای دلار جهانی

با افزایش تنش‌های بین چین و آمریکا، ارزش دلار در برابر بسیاری از همتایانش تقویت شد.

 • 4

بازدید بازرسان بیمه سلامت از مراکز درمانی/با ۱۶۶۶ تماس بگیرید

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بازرسان بیمه سلامت در ایام نوروز به صورت میدانی از مراکز ارائه خدمت بازدید خواهند کرد.

 • 3

توضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپا

تهران-ایرنا-رییس کل بانک مرکزی از ثبت ساز و کار تجارت و تامین مالی ایران و اروپا ( STFI ) به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی خبر داد.

 • 7

یک مقام سوری:گردشگری سوریه 50 میلیارد دلار خسارت دیده است

تهران – ایرنا – 'محمدرامی مرتینی' وزیر گردشگری سوریه گفت: از سال 2011 تاکنون 50 میلیارد دلار به بخش گردشگری کشور خسارت وارد شده است.

 • 5

ساز و کار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا به ثبت رسید

ساز و کار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا ( STFI )به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی به ثبت رسید.

 • 6

کشف چمدان مشکوک در سعادت آباد

مأموران پلیس پایتخت یک عدد چمدان مشکوک را که در میدان کاج سعادت آباد رها شده بود کشف کردند.

 • 5