نوسان بازار سکه با روند معکوس اونس و دلار

طی روز گذشته سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران تحت تاثیر تثبیت بهای اونس دربازارهای جهانی و افزایش نرخ دلار روند متغیری را تجربه کرد.
  • چهارشنبه 16 فروردین 1396

اخبار => ارز و سکه

سکه و ارز

به گزارش بینا , بورس کالای ایران اعلام کرد: در روزی که دلار روند کاهشی قیمت در پیش گرفته بود، اونس اولین روز از معاملات خود را مثبت آغاز کرد و این موضوع موجب نوسان بهای سکه در بازار نقدی و آتی شد.

به این ترتیب طی معاملات دیروز سکه آتی در بورس کالا از هر ۵ سررسید فعال، ۳ سررسید با روند نزولی و۲ سررسید دیگر با روند صعودی قیمت رو به رو شد.

بر اساس آمار معاملات سکه تحویل اردیبهشت ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۲۵ هزار تومان، کاهش ۰/۰۱درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که قرارداد تحویل تیر سال جاری با قیمت یک میلیون و ۲۶۴ هزار تومان رشد ۰/۱ درصدی را به ثبت رساند.

همچنین سکه تحویل شهریور امسال نیز با نرخ یک میلیون و ۲۹۸ هزار تومان به فروش رسید و تغییر قیمت مثبت ۰/۰۸ درصدی را تجربه کرد. از طرفی سررسید آبان ماه هم با نرخ یک میلیون و ۳۴۴ هزار تومان معامله و با کاهش ۰/۰۶درصدی رو به رو شد. از سویی سررسید دی ماه نیز با قیمت یک میلیون ۳۶۴ تومان به ثبت رسید و با افت قیمت ۰/۱۲درصدی رو به رو شد.

حجم معاملات آتی سکه طی این روز به ۳هزار ۹۱۳ قرارداد و ارزش ۵۲۹ میلیارد ریال رسید.

دیروز سکه در بازار نقدی نیز با کاهش قیمت به یک‌میلیون و ۲۰۶ هزار تومان رسید. این در شرایطی است که نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب با قیمت های ۶۸۰ هزار تومان و ۳۷۰ تومان به فروش رسید.


ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام