نصرالله: اقدام آلمان علیه حزب‌الله تحت فشار آمریکا و اسرائیل انجام شد

نصرالله: اقدام آلمان علیه حزب‌الله تحت فشار آمریکا و اسرائیل انجام شد

دبیرکل حزب‌الله سخنرانی امروز خود را با واکنش به تصمیم آلمان در تروریستی خواندن این جنبش آغاز کرد و گفت، این اقدام با فشارهای آمریکا و برای راضی کردن رژیم صهیونیستی انجام شد.

چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 ساعت 2:0

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

به گزارش قدس آنلاین،  «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی امروز (دوشنبه) خود به تروریستی خواندن این جنبش توسط آلمان، طرح اقتصادی دولت لبنان و پاسخ به برخی اتهامات علیه حزب‌الله پرداخت. 

تروریستی خواندن حزب‌الله توسط آلمان

 بر اساس گزارش «النشره» نصرالله در ابتدا گفت، تروریستی خواندن حزب‌الله توسط آلمان قابل پیش بینی بود و قبل از آن نیز برخی کشورهای اروپایی نیز این کار را انجام داده بودند.

وی ادامه داد: آمریکا پروژه هیمنه بر منطقه و اسرائیل پروژه اشغالگری دارد و  کسی که در مقابل این توطئه‌ها می‌ایستد جنبش‌های مقاومت هستند بنابراین باید محکوم و محاصره شوند.

وی تأکید کرد: تصمیم آلمان یک تصمیم سیاسی بوده و تحت فشار آمریکا و در راستای راضی کردن رژیم اشغالگر انجام شده است. آلمان هیچ دلیلی مبنی بر تروریستی بودن فعالیت حزب‌الله ارائه نکرده و این موضوع تأکید می‌کند که تصمیم آلمان تصمیمی کاملا سیاسی است.

دبیرکل حزب‌الله ادامه داد: زمانی که اعلام می‌کنیم سازمانی در آلمان، فرانسه یا غیره نداریم، صادق هستیم و سال‌هاست سازمانی در کشورهای جهان خصوصا اروپا یا آمریکای لاتین نداریم . از سال‌ها پیش دریافته‌ایم که نمی‌خواهیم عزیزان‌مان در خارج را به دلیل وجود ارتباطی، به دردسر بیندازیم.

نصرالله از موضع برخی کشورها و دولتها که این اقدام آلمان علیه حزب‌الله را محکوم کردند، قدردانی کرد و افزود، دولت لبنان مصر به حمایت از شهروندان خود در آلمان و کشورهای دیگر است.

وی سپس بر ادامه مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی، توجه به مسأله فلسطین و دفاع از ملت لبنان تأکید کرد. 

طرح اقتصادی دولت لبنان

بخش دوم سخنرانی نصرالله درباره تصویب طرح مالی در لبنان برای سروسامان دادن به وضعیت این کشور و دعوت «میشل عون» رئیس‌جمهور از فراکسیون‌ها به برگزاری جلسه در کاخ بعبدا جهت بررسی این طرح بود.  

وی گفت، این طرح نیازمند حمایت ملی است و دعوت میشل عون در همین زمینه است.حزب‌الله در جلسه کاخ بعبدا شرکت خواهد کرد و خواستار بیشترین مشارکت در آن است.

نصرالله تأکید کرد، اکنون لبنان در وضعیت اقتصادی سخت و خطرناکی است و باید کشور را نجات داد. باید اختلافات سیاسی کنار گذاشته شود.

وی در ادامه به درخواست کمک لبنان از صندوق بین‌المللی پول پرداخت و تصریح کرد، حزب‌الله با اصل درخواست کمک از هیچ طرفی در جهان مخالف نیست اما نمی‌پذیرد که لبنان گردن خود را زیر تیغ صندوق بین‌المللی پول بگذارد.

پاسخ به اتهام‌زنی‌ها به حزب‌الله 

نصرالله در ادامه به گزارش‌های برخی رسانه‌ها و اتهام‌زنی‌ها به حزب‌الله مبنی بر اینکه این جنبش قصد دست‌اندازی به بخش اقتصادی و نابودی بخش بانکی و امثال آن ، پرداخت و آنها را جنگ رسانه‌ای علیه حزب‌الله خواند.

وی گفت: ما نه قصد تخریب نه سیطره نه ساقط کردن بخش بانکی در لبنان را داریم و این اتهامات را رد می‌کنیم. از زمان تأسیس حزب‌الله هیچ وقت به بخش بانکی نزدیک نشده‌ایم.

دبیرکل حزب‌الله تأکید کرد: بخش بانکی در اقداماتش علیه ما به درخواست آمریکا آنقدر پیش رفت که به حد تعرض به ما رسید.

نصرالله ادامه داد: در سایه بحران اقتصادی و مالی که با آن روبرو هستیم، بخش بانکی به دولت در مقابله با این بحران کمک نکرده و از بزرگترین ذی نفعان از سیاست‌های پولی و مالی در لبنان از ۱۹۹۳ تا کنون بوده است. رفتار بانک‌ها با سپرده‌گذران یکی از دلایل مخالفت حزب‌الله با بخش بانکی است.  

وی تأکید کرد: هر سخنی درباره قصد حزب‌الله برای تسلط بر بخش بانکی یا تخریب آن «مسخره و بی ارزش» است. 

افزایش قیمت دلار در برابر لیر لبنان

 وی در ادامه به افزایش قیمت دلار در برابر لیر لبنان پرداخت و گفت، حزب‌الله هیچ گونه فعالیت در زمینه صرافی‌ها ندارد. حزب‌الله سازمان‌های بزرگی دارد اما در زمینه خرید و فروش دلار کار نمی‌کند و هیچ کسی در حزب‌الله مکلف به انجام فعالیت صرافی نشده است. اتهامات درباره اینکه حزب‌الله از بانک‌ها دلار خریده ، سخیف است. نقش مثبت حزب‌الله مانع افزایش ارزش دلار به شکل جنوبی شد.

دبیرکل حزب‌الله سپس تصریح کرد: اتهام سخیفی زده‌اند مبنی بر اینکه این نگرانی وجود دارد که وقتی دلار تازه به بازار تزریق می‌شود، حزب‌الله می‌رود آن را جمع می‌کند و می‌فرستد برای ایران. [لبخند]. ما نه دلار برای ایران می‌گیریم نه برای سوریه.

وی ادامه داد، حزب‌الله بزودی درباره پیگیری پرونده فساد (اقتصادی در لبنان) کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد.

نصرالله در ادامه از صراف‌ها خواست به قانون ملزم باشند و از سقفی که دولت برای نرخ برابری لیر در برابر دلار اعلام کرده، فراتر نروند.

وی سپس به افزایش قیمت کالاها در لبنان اشاره کرد و گفت، علاوه بر افزایش قیمت دلار، احتکار کالاها و حرص برخی تجار از دلایل این امر است. دولت باید به نقش خود در مقابله با افزایش قیمت کالا عمل کند و این مسؤولیت نباید تنها به عهده وزارت اقتصاد باشد. دولت باید برنامه‌ای اساسی برای مقابله با افزایش قیمت کالاها تنظیم کند و از داوطلبان برای کمک به نظارت در این زمینه کمک بگیرد و حزب‌الله آماده است هزاران داوطلب در این زمینه در اختیار دولت قرار دهد. 

درخواست برای همکاری با دولت لبنان با هدف عبور از بحران

دبیرکل حزب‌الله در ادامه سخنرانی خود گفت، از فراکسیون‌های سیاسی و مردم و طیف‌های مختلف انتظار می‌رود که به دولت کنونی زمان دهند و صد روز برای کار یک دولت کافی نیست. در کشوری که فساد و پیچیدگی‌های امثال آن وجود دارد دولت نمی‌تواند در صد روز معجزه کند.

نصرالله در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها اعلام کرد، روابط حزب‌الله و جنبش امل به ریاست «نبیه بری» خوب و قوی است و روزانه با یکدیگر مشورت می‌کنند. برخی در داخل و خارج دنبال ایجاد شکاف میان حزب‌الله و امل هستند اما این موضوع ابدا اتفاق نخواهد افتاد. طرفداران حزب‌الله و امل نباید وارد فتنه بویژه از طریق شبکه‌های اجتماعی شوند. کسانی که در حال بازی با پرونده حزب‌الله و لبنان هستند، به منافع لبنان اهمیتی نمی‌دهند.

سید حسن در ادامه به تنش‌ها میان برخی قوای سیاسی و  مناطق لبنان و اتهاماتی که در این زمینه به حزب‌الله وارد کرده‌اند، پرداخت. 

وی گفت، حزب‌الله هیچ طرفی را علیه طرف دیگر تحریک نمی‌کند بلکه برعکس به همبستگی و ارتباط میان گروه‌های مختلف فرا می‌خواند؛ حزب‌الله بر امنیت کشور تأکید دارد و برای نجات کشور از بحران مالی کنونی باید همکاری وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

دادگاه عالی آلمان بخشی از برنامه بانک مرکزی اروپا را غیرقانونی اعلام کرد

دادگاه قانون اساسی آلمان با صدور حکمی بخش‌هایی از سیاست محرک پولی بانک مرکزی اروپا را مغایر با قوانین این کشور اعلام کرد.

 • 286

سقوط ۳۵ درصدی سود خالص توتال در سه ماهه اول ۲۰۲۰

به دنبال کاهش تقاضای نفت خام با شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت‌های نفت، سود خالص شرکت توتال در سه ماهه اول با سقوط سنگینی روبرو شد.

 • 101

خزانه‌داری آمریکا ۳ تریلیون دلار قرض می‌گیرد/ثبت یک رکورد جدید

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد در نظر در ۳ ماهه دوم امسال ۳ تریلیون دلار قرض کند. این بیشترین میزان در تاریخ آمریکا و بیش از ۵ برابر رکورد قبلی است.

 • 105

تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران‌ در مسیر صادرات

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی علاوه بر این که از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده، با وارد شدن به کریدور صادرات به دنبال کسب بازارهای جهانی است.

 • 95

بورس و هراس از میلیونی شدن/ شستا به داد شاخص سهام رسید

شاخص کل بورس تهران امروز نتوانست از سد یک میلیون واحد عبور کند و به لطف معاملات نماد تازه‌وارد خود تنها ۱۴۶۶ واحد رشد کرد.

 • 126

مراحل ثبت نام پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران مراحل ثبت نام پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی برای ساکنین شهرهای بالای ٢٠ هزار نفر جمعیت را توضیح داد.

 • 123

قیمت سکه طرح جدید ۱۶ اردیبهشت ۹۹ به ۶ میلیون و۵۱۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ در معاملات بازار آزاد تهران به ۶ میلیون و ۵۱۵ هزار تومان رسید.

 • 122

افزایش شدید حجم نقدینگی بورس/دولت نظارت کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از رئیس جمهور  و وزیر اقتصاد درخواست کرد مدیریت صحیحی بر بازار بورس صورت گیرد.

 • 100

جزییات قیمت رسمی انواع ارز/ نرخ یورو کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۳ ارز از جمله یورو کاهش، نرخ ۲۷ واحد پولی همانند پوند افزایش و نرخ دلار و ۶ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 104

آغاز پذیره‌نویسی سهام دولت از طریق بانک پاسارگاد

پذیره‌نویسی «واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) واسطه گری مالی یکم» در بانک ‌پاسارگاد آغاز شد.

 • 116

بانک مرکزی گزارش داده است؛ ۱.۶ میلیارد دلار همچنان بلاتکلیف

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از ارائه گزارش بانک مرکزی درباره وضعیت ارز دولتی سال ۹۷ به مجلس و دیوان محاسبات خبر داد.

 • 110

جزییات دو مصوبه مهم شورای عالی بورس

وزیر اقتصاد از ممنوعیت صدور وکالت نامه برای مدیریت سهام عدالت و همچنین آماده سازی زیرساخت احراز هویت غیرحضوری خبر داد.

 • 96

حمایت بانک شهر از تولیدکنندگان داخلی با هدف تحقق عملی "جهش تولید

معاون اعتبارات بانک شهر از حمایت بانک شهر از تولیدکنندگان داخلی با هدف تحقق عملی "جهش تولید خبر داد.

 • 124

بودجه کرونایی صندوق بیمه بیکاری پرداخت نشد/ دو ماه و نیم گذشت

اگرچه سامانه بیمه بیکاری دوران کرونا از اسفند ماه فعال شده و طبق آخرین آمار حدود ۶۷۰ هزار نفر مشمول شده اند، اما از تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان کمک دولت به صندوق بیمه بیکاری هنوز خبری نیست.

 • 139

شطرنج تاریخی در بورس تهران

دنیای‌اقتصاد-فاطمه اسماعیلی : ...

 • 102

تمام احراز هویت‌های دریافت کدبورسی از فردا غیرحضوری انجام می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: طبق مصوبه شورایعالی بورس به دلیل ازدحام در دفاتر پیشخوان دولت، احراز هویت تمامی افرادی که می خواهند کد بورسی دریافت کنند، به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.

 • 132

نصرالله: اقدام آلمان علیه حزب‌الله تحت فشار آمریکا و اسرائیل انجام شد

دبیرکل حزب‌الله سخنرانی امروز خود را با واکنش به تصمیم آلمان در تروریستی خواندن این جنبش آغاز کرد و گفت، این اقدام با فشارهای آمریکا و برای راضی کردن رژیم صهیونیستی انجام شد.

 • 116

پرداخت بیش از ۳۵هزار فقره وام کرونایی به خانوارهای در صف

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی از پرداخت بیش از ۳۵هزار فقره تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا به یارانه بگیران در صف دریافت خبر داد.

 • 124

برنامه آموزشی بازرسان به شیوه آنلاین برگزار شد

برنامه آموزشی بازرسان به شیوه آنلاین در بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 92

تسهیلات کمک معیشتی به آسیب دیدگان کرونا پرداخت می شود

تسهیلات کمک معیشتی با همکاری بانک قرض الحسنه رسالت و بنیاد مستضعفان به آسیب دیدگان کرونا پرداخت می شود.

 • 122