لابی Intel و Qualcomm برای کاهش محدودیت‌های Huawei

لابی Intel و Qualcomm برای کاهش محدودیت‌های Huawei

تقریبا تمام شرکت های بزرگ در دنیا بر این باورند که تحریم های هواوی می تواند برای آنان هم ضرر داشته باشد.

چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 14:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، در حالی که حوادث حاکم بر دولت ایالات متحده عمدتا بر غول فناوری چینی تأثیر گذاشته است، لازم به ذکر است که تامین کنندگان این شرکت در ایالات متحده نیز در معرض تهدیدات ترامپ قرار دارند.

در حال حاضر، به نظر می رسد که chipmakers ایالات متحده، از جمله اینتل، Qualcomm و Xilinx وارز، به آرامی در حال انجام لابی با یک دیگر برای کاهش ممنوعیت های Huawei هستند.

با اشاره منابع نزدیک به این وضعیت، مدیران اینتل و Xilinx Inc گزارش دادند که در اواخر ماه مه اداره بازرگانی ایالات متحده برای بحث در مورد پاسخ به تصمیم Trump برای قرار دادن هوآوی در لیست "entity" ملاقات کرده اند، که موضوع این جلسه قطعا در مورد تبادل شرکت های آمریکایی با هواوی بوده است.

طبق گفته های چهار منبع دیگر، کوالکام نیز گزارش داد که با وزارت بازرگانی برای بحث در مورد این موضوع ملاقات کرد، گروه تجاری نیمه رسانای صنعت تایید کرده است که با نمایندگان chipmakers جلسات خود را با دولت آمریکا برگزار می کند.

در حالی که تامین کنندگان تراشه های آمریکایی تهدید ممکنه را برای امنیت ملی با فن آوری 5 G هواوی انکار می کنند که شرکت های آمریکایی همچنین اظهار می کنند که سرورهای شرکت های چینی و گوشی های هوشمند از اجزای معمول استفاده کرده و خطری امنیت ملی را تهدید نخواهد کرد.

یک نماینده برای وزارت بازرگانی به رویترز گفت که سازمان دولتی "به طور منظم به سوالات شرکت ها در مورد دامنه الزامات قانونی پاسخ می دهد"، اما این بحث ها "بر نفوذ اعمال قانون تاثیری نمی گذارد".

دلیل واقعی برای علاقه مندان به چیپ مترهای ایالات متحده این موضوع است که با ادامه این روند می توان به از بین رفتن میلیاردها دلار سرمایه جلوگیری کرد.

یکی از منابع رویترز گفت: مقاومت اکثر شرکت های آمریکایی، برای کمک به هواوی نیست بلکه برای جلوگیری از آسیب رساندن به خود شرکت های آمریکایی است.

همچنین بیان می شود که از "70 میلیارد دلار اجزا و قطعاتی که Huawei در سال 2018 خریداری کرده است، حدود 11 میلیارد دلار به شرکت های آمریکایی از جمله "Qualcomm، Intel و Micron Technology Inc" سود رسیده است.

chipmaker Broadcom در حال حاضر گزارش کاهش درآمد و انتظار ادامه همین روند را با اشاره به ممنوعیت Huawei بر اثر تحریم های آمریکا و فشار ترامپ بر این شرکت چینی داده است.

انتهای پیام/

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دنباله های «هالووین» در راه است/ قاتل مخوف هالیوود دست بردار نیست

کمپانی یونیورسال قرار است در دو سال آینده دو دنباله دیگر از فیلم ترسناک «هالووین» با عناوین «هالووین می کشد» و «هالووین تمام می شود» به کارگردانی دیوید گوردون گرین بسازد.

 • 4

نقش آقایان "ش" در آینده سیاسی کشور

قهرمانی در توضیح اتهامات زاهدی اظهار داشت: آقای امامی هزینه تحصیل آقای زاهدی را پرداخت کرده بود. برنامه آقایان برای بانک طبق گفته‌های آقای زاهدی این بوده است که گفته بودند زاهدی درس می‌خواند و وارد شورای شهر اصفهان می‌شود و آینده سیاسی کشور در دست آقایان "ش" خواهد بود.

 • 6

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

۴۸۰۰ کارگر مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، با بیان اینکه ۴۸۰۰ کارگر در مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می می کنند، از پرداخت تسهیلات به بنگاه های نیازمند نوسازی خبر داد.

 • 7

سککوک، پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران با اشاره به لزوم تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین المللی در کشور، سککوک را پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار عنوان کردند.

 • 5

بیمه زندگی خاورمیانه ۸۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه زندگی خاورمیانه با حضور سهامداران، نمایندگان بیمه مرکزی و سازمان بورس برگزار شد و اعضا با تقسیم ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کردند.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین (شرکت سهامی عام) برای انتخاب اعضای هیات مدیره، راس ساعت ۱۶ دوشنبه ۹۸.۰۴.۳۱ برگزار می شود.

 • 7

تسهیلات ارزان قیمت و قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوین ویژه دارندگان POS

بانک اقتصادنوین پس از معرفی طرح "صبا ۱" مختص خانوارها و فعالان اقتصادی، طرح "صبا ۲" را به دارندگان پایانه‌های فروش (POS) این بانک تقدیم کرد.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ۱۳۹۷.۱۲.۲۹، راس ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۳۱ تیرماه در محل مجموعه سالن‌های همایش‌ و مراسم صدرا برگزار می شود.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 6