قیمت نفت دیشب ۳ درصد سقوط کرد اما ۱ درصد بازگشت

قیمت نفت دیشب ۳ درصد سقوط کرد اما ۱ درصد بازگشت

قیمت نفت با تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین و وحشت از کاهش تقاضای جهانی برای نفت، در معاملات دیشب ۳ درصد سقوط کرد، اما در آغاز معاملات امروز با ۱ درصد جهش مواجه شد.

سه شنبه 15 مرداد 1398 ساعت 15:31

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، با تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین و وحشت از کاهش تقاضای جهانی برای نفت، قیمت‌های نفت دوشنبه شب ۳ درصد سقوط کرد، اما در آغاز معاملات امروز صبح با ۱ درصد جهش مواجه شد.  

دیشب قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال، ۲.۰۸  دلار یا ۳.۳۶ درصد سقوط کرد و زیر ۶۰ دلار و در ۵۹.۸۱ دلار بسته شد. اما امروز ، سه‌شنبه، تا ساعت ۹:۵۹ به وقت تهران، این شاخص با ۶۲ سنت یا ۱.۰۴ درصد جهش، به ۶۰.۴۳ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام آمریکا،   دیشب ۹۷ سنت یا ۱.۷۴ درصد سقوط کرد و در ۵۴.۶۹ دلار بسته شد.  اما امروز تا ساعت ۱۰:۰۰ به وقت تهران، این شاخص ۵۸ سنت یا ۱.۰۶ درصد جهش کرد و به ۵۵.۲۷ دلار رسید.

 این در حالی است که در هفته منتهی به ۲ آگوست، ذخایر انبارهای مرکز کوشینگ اوکلاهاما ۲.۴ میلیون بشکه کاهش یافته است. فاصله قیمت نفت خام آمریکا و برنت به ۵.۱۵ دلار در هر بشکه کاهش یافته است که کمترین میزان آن از جولای ۲۰۱۸  تا کنون است.  

علت اصلی سقوط قیمت نفت اعلام تعرفه‌های جدید ترامپ بر ضد چین در روز پنج‌شنبه و وحشت از تشدید جنگ تجاری و در نتیجه کاهش رشد اقتصادی جهان و تقاضای نفت است.  

کد خبر 4686001

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 3

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 3

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 7

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 131

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7