غول هالیوودی با پول می‌خواهد از اتهام سوء‌استفاده جنسی فرار کند

غول هالیوودی با پول می‌خواهد از اتهام سوء‌استفاده جنسی فرار کند

جزییات یک توافق پیشنهادی ۴۴ میلیون دلاری نشان می‌دهد که غول هالیوودی به‌دنبال صرف هزینه‌ای کلان برای فرار از اتهام سوء‌استفاده جنسی است.

یکشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 18:28

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، قربانیان هاروی واینستین از چهره‌های بزرگ تهیه فیلم‌های هالیوودی بر این باور هستند که توافق پیشنهادشده ۴۴ میلیون دلاری در ارتباط با پرونده او باعث می‌شود این فرد متهم به چند مورد سو استفاده جنسی قِسِر در برود.

زویی براک یک مدل سابق که از شاکیان پرونده واینستین است گفت زمانی پرونده قضائی علیه او را به عنوان بهترین راه برای مجازات او می‌دید. اما حالا می‌گوید وقتی فهمیده مذاکره‌کنندگان دارند با یک توافق ۴۴ میلیون دلاری که رقمش هم بسیار پایین‌تر از ۹۰ میلیون دلار مورد انتظار اولیه است این پرونده را می‌بندند، قلبش شکست.

وکلای ودیل دیوید از دیگر شاکیان پرونده هم به همین ترتیب انزجار خود را نسبت به این توافق به نمایش گذاشتند و گفتند موکل‌شان آن را رد خواهد کرد چون غرامت پرداختی برای شاکی‌ها بسیار پایین و برای مدیران شرکت واینستین بیش از حد بالاست.

کادیان نوبل، بازیگری که ادعا کرده واینستین در فستیوال کن از او سو استفاده جنسی کرده است گفت از دریافت هر مقدار غرامت خوشحال خواهد بود، اما هیچ مقدار پول نمی‌تواند باعث از بین رفتن رنجش روانی متحمل شده توسط قربانیان او بشود.

تحت مفاد توافقی که اخیراً پیشنهاد شده، ۳۰ میلیون دلار برای پرداخت غرامت به شاکی‌های پرونده، وکلای آن‌ها، طلبکاران استودیوی سابق واینستین و تعدادی از کارمندان سابق او اختصاص داده می‌شود. ۱۴ میلیون باقی‌مانده نیز صرف کارمزد قانونی دستیاران واینستین که در پرونده به عنوان شاکیان نام برده شده‌اند و شامل اعضای هیأت مدیره شرکت می‌شوند.

پنج نفر که درباره این توافق اطلاع دارند با حفظ شرط ناشناس باقی ماندن گفتند اگر توافق فعلی نهایی بشود کل مبلغ ۴۴ میلیون دلار توسط بیمه پرداخت خواهد شد.

اما توافق پیشنهادی کاملاً به این بستگی دارد که تمام شاکی‌ها با آن موافقت کنند. حداقل دو نفر تا اینجا با آن مخالفت کرده‌اند.

وکلای یکی از قربانی‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند: «توافق پیشنهادی میلیون‌ها دلار به مدیران ابرثروتمند شرکت واینستین می‌دهد. در عین حال به هاروی واینستین و تمام مردانی که به او اجازه این سو استفاده‌ها را دادند از جمله برادرش رابرت واینستین اجازه می‌دهد از زیر بار هر گونه مسئولیت قانونی فرار کنند و ظاهراً این رقم در حالی پرداخت می‌شود که آنها حتی یک دلار از پول خودشان خرج نخواهند کرد».

کد خبر 4626457

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ هزار نفر/ راههای خروج از بحران نقدینگی

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند که ۳۵۰ میلیارد تومان هر ماه بدین منظور پرداخت می‌شود.

 • 13

مدیرعامل بانک ایران زمین: امکان رقابت جدی بانکها با بانکداری دیجیتال

یکی از تهدیدهای امروز صنعت بانکداری کشور این است که بانکها به بانکداری باز روی نیاورند. اگر اینگونه باشد دیگر پاسخگوی هزینه‌های خود نخواهیم بود. مشتریان ناراضی خواهند بود و بانکها از رقابت باز خواهند ماند.

 • 25

کامپیوتر پیشرفته ۳۵ دلاری

دنیای اقتصاد : ...

 • 16
 • 9

قطب بعدی اقتصاد جهان

دنیای اقتصاد : ...

 • 4

رکورد ۶ ساله اونس شکست

دنیای اقتصاد : ...

 • 16

نخستین فرش یکپارچه دنیا در تبریز بافته شد

تبریز – نخستین فرش یکپارچه دنیا در ۶۰۰ متر مربع در طول ۶ سال برای اولین بار در شهر تبریز بافته شد.

 • 18

کم‌کاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن مناطق سیل‌زده لرستان

خرم‌آباد- معاون عمرانی استانداری لرستان با تشریح روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در مناطق سیل‌زده این استان، از کم‌کاری و عملکرد ضعیف بانک‌ها در این زمینه انتقاد کرد.

 • 23

پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ هزار نفر / راههای خروج از بحران نقدینگی

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند که ۳۵۰ میلیارد تومان هر ماه بدین منظور پرداخت می‌شود.

 • 21

مبلغ تراکنش‌های بین بانکی در سال گذشته ۱۰ برابر حجم نقدینگی بود

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در سال ۱۳۹۷ جمع مبلغ تراکنش‌های بین بانکی بیش از ۲۱ میلیون میلیارد تومان بوده است که ده برابر بیشتر از حجم نقدینگی در همان سال است.

 • 26

مشکلات تولید کنندگان همچنان به قوت خود باقی است

نائب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: چندین سال است که تولیدکنندگان با مسائلی در نظام بانکی، امور مالیاتی و بیمه تأمین اجتماعی و مانند آنها مواجه هستند که این مشکلات همچنان به قوت خود باقی است.

 • 10

مذاکره دوباره با کیپ‌تاون جواب نداد/ ماجرای پاتوسی و استقلال تمام شد

با این حال باشگاه کیپ‌تاون سیتی مبلغ ۹۰۰ هزار دلار را برای رضایت‌نامه پاتوسی تعیین کرده و با این اوصاف استقلالی‌ها از خرید این بازیکن منصرف شدند.

 • 29

امکان فَک رهن ملک در تسهیلات مسکن/دو روش خروج سند از رهن بانک

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اعلام امکان تعویض وثیقه تسهیلات مسکن برای تسهیلات گیرنده ها شرایط تعویض وثیقه را اعلام کرد.

 • 27

افزایش ۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری داخلی در مناطق آزاد

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: سرمایه‌گذاری داخلی در مناطق آزاد از سال ۹۶ تا ۹۷ معادل ۶۰ درصد رشد داشته و از حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

 • 37