عملیات نجات صنایع در همدان

عملیات نجات صنایع در همدان

مجید ملکیان دنیای اقتصاد - همدان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تاکید بر اینکه ۷۸ واحد صنعتی استان تعطیل هستند، گفت: ۳ واحد بزرگ تعطیل شده در استان تا پایان شهریور به چرخه تولید بازمی‌گردند.

سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 12:44

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از دنیای اقتصاد 

عملیات نجات صنایع در همدان

حمیدرضا متین با بیان اینکه درحال پیگیری هستیم تا شرکت پاک چینی تویسرکان به چرخه تولید برگردد، افزود: همچنین پیش‌بینی می‌شود شرکت کیان کرد که تولید نخ تایر را دارد، تا پایان شهریور به چرخه تولید برگردد. وی با بیان اینکه شرایط تولید نخ تایر خیلی خوب شده است، ادامه داد: حاشیه سود نخ تایر بسیار مناسب شده است و پیش‌بینی می‌شود شرکت تولیدی این محصول تا پایان شهریور امسال به چرخه تولید بازگردد. متین با تاکید بر اینکه فولاد جعفری در ملایر نیز به‌طور قطع تا پایان شهریور به چرخه تولید می‌رسد، تصریح کرد: این شرکت ۱۸۰ میلیارد تومان بدهی دارد که اصل بدهی این نبوده است اما آغاز به کار این کارخانه با ظرفیت کمتر قطعی است. وی در ادامه با اشاره به اینکه در ۳ ماه امسال بیش از ۳۰ میلیون دلار کالا از استان همدان صادر شده است، خاطرنشان کرد: در ۳ ماه ابتدای امسال ۳۰ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۷۳۷ دلار کالا از گمرک استان همدان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۹ درصدی دارد. متین با بیان اینکه صادرات ۳ ماه امسال از نظر وزنی نسبت به سال گذشته رشد ۲۲۸ درصدی داشته است، افزود: صادرات به‌صورت پیله‌وری بالای ۵۰۰ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه در ۳ ماه امسال، ۳‌میلیون دلار کشمش از استان همدان صادر شده است، اظهار کرد: در سه ماه امسال ۳‌میلیون و ۳۶ هزار دلار کشمش تیزابی از استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۶/ ۹ درصد رشد دارد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان یادآور شد: در مجموع بیش از 4 میلیون و 634 هزار دلار کالای کشاورزی از استان همدان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵ درصدی دارد. متین با بیان اینکه در ۳ ماه امسال بیش از ۲ میلیون و ۷۲۴ هزار دلار ماده معدنی از استان صادر شده است، اضافه کرد: میزان صادرات محصولات معدنی استان همچون فروسیلیس، گل حفاری، کاستیک سودا، کربنات کلسیم و ماده معدنی گرانوله کربنات کلسیم ۹/ ۸ درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: در ۳ ماه امسال بیش از ۱۸۹ میلیون و ۸۷۸ هزار دلار صنایع دستی از استان صادر شده که صادرات این محصولات ۶/ ۰ درصد رشد دارد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در ادامه گفت: براساس سیاست‌گذاری صورت گرفته در استان باید در ۳ سال آینده ۲۸ واحد به بهره‌برداری برسد که عمدتا صنایع معدنی هستند. متین با بیان اینکه راه‌اندازی صنایع معدنی در استان از خام فروشی این مواد جلوگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی واحد فرومنگنز در اسدآباد درحال پیگیری است. وی با اشاره به اینکه شرایط معادن بهتر شده است، گفت: وضعیت تولید معادن طی ۲ ماه گذشته بالا بوده و خیلی از واحدهای راکد به چرخه تولید بازگشتند. وی با بیان اینکه از ۲۸۰ معدن استان ۱۰۷ واحد تعطیل است و ۱۴۰ واحد شن و ماسه است که به شدت به چرخه تولید بازگشته‌اند، تاکید کرد: وضعیت در صنعت و معدن خوب است به‌طوری‌که تولید رشد داشته و بیش از ۸۰ درصد اقلام تولیدی استان بازار مناسب‌تری نسبت به سال‌های قبل دارد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در ادامه درباره وضعیت سیب‌زمینی در بازار گفت: گرانی سیب‌زمینی به‌طور قطع به صادرات مربوط است به‌طوری‌که علت اصلی گرانی سیب‌زمینی صادرات است نه سیل. متین خاطرنشان کرد: قبل از گرانی قیمت سیب‌زمینی نامه‌ای به وزارت جهادکشاورزی زده شد و تقاضای ممنوعیت صادرات این محصول داده شد اما اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

این مطلب برایم مفید است

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت، درباره فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه گفت: این برنامه برای فروش دارایی‌های دولت مطرح شده است.

 • 20

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

 • 23

ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال

بانک توسعه صادرات ایران استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت های دانش بنیان را دردست اجرا دارد.

 • 22

۹۰ میلیارد دلار اندازه بازار اسباب‌بازی جهان

پژوهش‌های متعدد شاخص‌های مختلفی را برای انتخاب یک اسباب‌بازی خوب بیان کرده‌اند که در این گزارش به چند شاخص برای انتخاب اسباب‌بازی اشاره می‌شود.

 • 30

دعوت به شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در بانک سپه و بانک‌های ادغامی را به شرکت پرشور در مراسم تشییع و وداع با سردار محبوب اسلام دعوت کرد.

 • 12

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد جهت تسهیل استفاده از رمز دوم پویا، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را برای کاربران بانکی فراهم کرده است.

 • 14

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد از سه‌شنبه این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

 • 51

انتصاب اعضای هیات عامل بانک صنعت ومعدن درراستای اجرا حاکمیت شرکتی

دو تن از اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی با احکامی از سوی مدیرعامل این بانک منصوب شدند.

 • 52

اعلام اسامی شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران در روز دوشنبه ۱۶

شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران، در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

 • 96

قیمت سکه طرح جدید ۱۵ دی ۹۸ به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 19

دعوت چقازردی به شرکت همکاران درمراسم تشییع ووداع باسردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در این بانک و بانکهای ادغامی را به حضور پر شور در مراسم تشییع و وداع با پیکر سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر هم رزمان آن شهید دعوت کرد.

 • 13

حضور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه در منزل شهید زمانی نیا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه با حضور در منزل پاسدار شهید مدافع حرم وحید زمانی نیا، همراه و همرزم سردار  شهید قاسم سلیمانی، شهادت وی را  به خانواده اش تبریک و تسلیت گفتند.

 • 13

تقاضای القایی منجر به چالش‌اقتصادی در نظام‌ بیمه ای می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: پدیده تقاضای القایی یکی از چالش‌های نظام سلامت همه کشورها است که باعث افزایش سهم مردم از هزینه‌های سلامت می‌شود.

 • 41

حقوقی‌های بورس ۴ هزار میلیارد تومان از سهام حقیقی‌ها را خریدند

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس، از خرید ۴هزارمیلیارد تومان سهام متعلق به سهامداران حقیقی از سوی شرکت‌های حقوقی خبر داد و گفت:صندوق‌های«تثبیت بازار»و«توسعه بازار» پای کار آمدند.

 • 44

هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران فرصتی ارزشمند برای اشخاص حقیقی و حقوقی است تا سرمایه مورد نیاز خود را جهت توسعه و رونق کسب و کار و تجارت شان تامین کنند.

 • 50

رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی

یک شرکت تجاری از عرضه نمایشگری جدید و قدرتمند برای اجرای بازی‌های ویدئویی با نرخ تازه سازی صفحه ۲۴۰ هرتز خبر داده است.

 • 14

افزایش پوشش بیمه‌ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط اقتصادی موجود، افزایش پوشش بیمه ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود.

 • 45

کاهش حقوق تیم کوک به علت ضعف عملکرد اپل

حقوق دریافتی تیم کوک مدیرعامل اپل در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش می‌یابد و علت این امر کاهش درآمد اپل است.

 • 15

کارت هایتان را به راحتی در اپلیکیشن ۶۰ اضافه کنید

مشتریان بانک ملی ایران می توانند به راحتی کارت های بانکی خود را در سامانه رمز یکبار مصرف حذف یا اضافه کنند.

 • 40

قیمت دلار کاهش یافت/نرخ به ۱۳۳۳۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۳۳۳۰ تومان رسید.

 • 38