عملیات نجات صنایع در همدان

عملیات نجات صنایع در همدان

مجید ملکیان دنیای اقتصاد - همدان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تاکید بر اینکه ۷۸ واحد صنعتی استان تعطیل هستند، گفت: ۳ واحد بزرگ تعطیل شده در استان تا پایان شهریور به چرخه تولید بازمی‌گردند.

سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 12:44

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از دنیای اقتصاد 

عملیات نجات صنایع در همدان

حمیدرضا متین با بیان اینکه درحال پیگیری هستیم تا شرکت پاک چینی تویسرکان به چرخه تولید برگردد، افزود: همچنین پیش‌بینی می‌شود شرکت کیان کرد که تولید نخ تایر را دارد، تا پایان شهریور به چرخه تولید برگردد. وی با بیان اینکه شرایط تولید نخ تایر خیلی خوب شده است، ادامه داد: حاشیه سود نخ تایر بسیار مناسب شده است و پیش‌بینی می‌شود شرکت تولیدی این محصول تا پایان شهریور امسال به چرخه تولید بازگردد. متین با تاکید بر اینکه فولاد جعفری در ملایر نیز به‌طور قطع تا پایان شهریور به چرخه تولید می‌رسد، تصریح کرد: این شرکت ۱۸۰ میلیارد تومان بدهی دارد که اصل بدهی این نبوده است اما آغاز به کار این کارخانه با ظرفیت کمتر قطعی است. وی در ادامه با اشاره به اینکه در ۳ ماه امسال بیش از ۳۰ میلیون دلار کالا از استان همدان صادر شده است، خاطرنشان کرد: در ۳ ماه ابتدای امسال ۳۰ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۷۳۷ دلار کالا از گمرک استان همدان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۹ درصدی دارد. متین با بیان اینکه صادرات ۳ ماه امسال از نظر وزنی نسبت به سال گذشته رشد ۲۲۸ درصدی داشته است، افزود: صادرات به‌صورت پیله‌وری بالای ۵۰۰ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه در ۳ ماه امسال، ۳‌میلیون دلار کشمش از استان همدان صادر شده است، اظهار کرد: در سه ماه امسال ۳‌میلیون و ۳۶ هزار دلار کشمش تیزابی از استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۶/ ۹ درصد رشد دارد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان یادآور شد: در مجموع بیش از 4 میلیون و 634 هزار دلار کالای کشاورزی از استان همدان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵ درصدی دارد. متین با بیان اینکه در ۳ ماه امسال بیش از ۲ میلیون و ۷۲۴ هزار دلار ماده معدنی از استان صادر شده است، اضافه کرد: میزان صادرات محصولات معدنی استان همچون فروسیلیس، گل حفاری، کاستیک سودا، کربنات کلسیم و ماده معدنی گرانوله کربنات کلسیم ۹/ ۸ درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: در ۳ ماه امسال بیش از ۱۸۹ میلیون و ۸۷۸ هزار دلار صنایع دستی از استان صادر شده که صادرات این محصولات ۶/ ۰ درصد رشد دارد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در ادامه گفت: براساس سیاست‌گذاری صورت گرفته در استان باید در ۳ سال آینده ۲۸ واحد به بهره‌برداری برسد که عمدتا صنایع معدنی هستند. متین با بیان اینکه راه‌اندازی صنایع معدنی در استان از خام فروشی این مواد جلوگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی واحد فرومنگنز در اسدآباد درحال پیگیری است. وی با اشاره به اینکه شرایط معادن بهتر شده است، گفت: وضعیت تولید معادن طی ۲ ماه گذشته بالا بوده و خیلی از واحدهای راکد به چرخه تولید بازگشتند. وی با بیان اینکه از ۲۸۰ معدن استان ۱۰۷ واحد تعطیل است و ۱۴۰ واحد شن و ماسه است که به شدت به چرخه تولید بازگشته‌اند، تاکید کرد: وضعیت در صنعت و معدن خوب است به‌طوری‌که تولید رشد داشته و بیش از ۸۰ درصد اقلام تولیدی استان بازار مناسب‌تری نسبت به سال‌های قبل دارد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در ادامه درباره وضعیت سیب‌زمینی در بازار گفت: گرانی سیب‌زمینی به‌طور قطع به صادرات مربوط است به‌طوری‌که علت اصلی گرانی سیب‌زمینی صادرات است نه سیل. متین خاطرنشان کرد: قبل از گرانی قیمت سیب‌زمینی نامه‌ای به وزارت جهادکشاورزی زده شد و تقاضای ممنوعیت صادرات این محصول داده شد اما اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

این مطلب برایم مفید است

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مطالبات سال ۹۸ داروخانه‌ها تا پایان خرداد پرداخت شد

مدیرکل روابط عمومی بیمه سلامت گفت: مطالبات سال ٩٧ داروخانه‌های طرف قرارداد در سراسر کشور به طور متوسط تا آذر ماه پرداخت شده و پرداخت مانده مطالبات سال ۹۷ به محض دریافت اعتبار پرداخت می‌شود.

 • 44

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 54

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 56

قیمت سکه طرح جدید ۱۹ مردادماه ۹۸ به ۴میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید

در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز شنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸ قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید.

 • 45

اختلال در دسترسی به "پورتال اطلاع رسانی" بانک رفاه کارگران محتمل

احتمال اختلال در دسترسی به پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران وجود دارد.

 • 48

رشد ۱۴۳ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۱۴۳ واحدی در ارتفاع ۲۵۵ هزار و ۳۰۶ واحدی ایستاد.

 • 38

سایت آمازون خانه می فروشد!

به تازگی در آمازون بسته ای شامل پنل های چوبی عرضه شده که می توان با سرهم کردن آنها یک خانه به مساحت ۲۲۷ فوت مربع ساخت.

 • 42

فقط ۳۸ درصد از خسارات سیل پرداخت شد

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه تاکنون ۱۴۲ میلیارد تومان به آسیب‌دیدگان سیل پرداخت کرده است؛ اما این مبلغ هنوز با آخرین پیش‌بینی‌های رسمی از کل خسارات مرتبط با سیل که حدود ۳۶۵ میلیارد تومان است فاصله زیادی دارد.

 • 37

زورآزمایی بانک مرکزی با متخلفان ارزی

رئیس‌کل بانک مرکزی با کسی شوخی ندارد و می‌خواهد از همه حساب‌کشی کند، او گفته که اگر زورمان نرسد به رئیس‌جمهور می‌گوییم. به این ترتیب به نظر می‌رسد که برخی از شرکت‌هایی که اقدام به رفع تعهد ارزی نکرده‌اند و دولتی هم بوده‌اند، به نوعی به زور قصد داشتند قانون را دور بزنند که با رسانه‌ای شدن این موضوع ...

 • 54

پیشنهاد نصب تابلو بورس کالا در عراق

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با استقبال از پیشنهاد نصب تابلوی بورس کالای ایران در عراق گفت: با نصب این تابلو، عراقی‌ها می‌توانند بدون واسطه از طریق بورس کالا، محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

 • 37

قیمت دلار امروز ۱۹ مرداد به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید

قیمت هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی امروز شنبه ۱۹ مرداد ۹۸ برای فروش به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.

 • 46

پست بانک ایران بیش از ۱۵ هزار طرح روستایی را تامین مالی کرده است

دکترشیری گفت:این بانک باپرداخت ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیاردریال تسهیلات درقالب قانون حمایت ازتوسعه وایجاد اشتغال درمناطق روستایی و عشایری توانسته تامین مالی بیش از ۱۵هزارطرح اشتغالزایی رابخوبی انجام دهد.

 • 44

غزه هر ماه ۷۰ میلیون دلار به دلیل محاصره خسارت می‌بیند

رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه تاکید کرد که این باریکه هر ماه در نتیجه ادامه محاصره و بحران‌های پیش‌رو از جمله عدم پرداخت حقوق کارمندان، متحمل ۷۰ میلیون دلار خسارت می‌شود.

 • 45

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 45

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 40

توفیقات تولید مسکن با اجرای ۴ پروژه صندوق سرمایه‌گذاری

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با اشاره به تجربه‌ ارزشمند مجموعه بانک مسکن در اجرای ۴ پروژه مسکونی با استفاده از ابزار مالی صندوق های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، خواستار رفع محدودیت در صدور مجوز شد.

 • 48

پرداخت پیش از موعد سود سهام بازنشستگان از سوی بیمه ملت

بیمه ملت، سود سهام بازنشستگان سهامدار خود را پیش از موعد مقرر، پرداخت می کند.

 • 45

آیفون تاشو ۳۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت

خبر تلاش اپل برای تولید آیفون تاشو مدتی است در فضای مجازی منتشر شده و اطلاعات تازه حاکی است که قیمت این آیفون سرسام آور و برابر با ۳۵۰۰ دلار خواهد بود.

 • 33

نوارغزه ماهانه ۷۰ میلیون دلار به دلیل تداوم محاصره خسارت می‌بیند

یک عضو مجلس قانون گذاری فلسطین اعلام کرد که نوارغزه به دلیل تداوم محاصره صهیونیستها، ماهانه ۷۰ میلیون دلار خسارت متحمل می شود.

 • 37

بازدید مدیرعامل بانک صنعت و معدن از خبرگزاری ایرنا در استان قم

مدیر عامل بانک صنعت ومعدن در بازدید از خبرگزاری ایرنا در استان قم با تبریک روزخبرنگار و تأکید بر نقش حساس این حرفه در تعیین سرنوشت کشور گفت: ایجاد امید و همدلی در جامعه باید محور فعالیت رسانه ها باشد.

 • 44