طلا و فلزات گرانبها در سه ماه دوم 2017 نیز خواهند درخشید

استراتژیست برجسته ساکسو بانک بر این باور است که طلا و سایر فلزات گرانبها در سه ماه دوم 2017 میلادی نیز عملکرد بسیار خوبی خواهند داشت و بار دیگر در بازارهای بین المللی خواهند درخشید.
  • جمعه 18 فروردین 1396

اخبار => ارز و سکه

طلا و فلزات گرانبها در سه ماه دوم 2017 نیز خواهند درخشید

اوله هانسن تحلیلگر ارشد ساکسو بانک در سخنانی تاکید کرد: با توجه به مشکلاتی که در بازارهای بین المللی به خصوص بازار نفت وجود دارد، این احتمال می رود که طلا و سایر فلزات گرانبها در سه ماه دوم امسال نیز درخشش بیشتری خواهند داشت.

به گزارش بینا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز ، بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد : شاخص قیمت کالای بلومبرگ طی ماه گذشته با افت شدیدی روبرو شد و علت اصلی این مساله فروش زیاد از سوی سفته بازان و دلالان بین المللی بوده است.

سه ماه دوم می تواند نقطه عطفی برای شاخص قیمت کالاها باشد چرا که ریسک های سیاسی و اقتصادی زیادی وجود دارد. مهمترین ریسک می تواند کاهش قیمت جهانی نفت باشد. گرچه تولید نفت کشورهای عضو اوپک با کاهش روبرو شده ولی افزایش تولید نفت آمریکا و سایر کشورهای غیر اوپک موجب خواهد شد تا روند نزولی قیمت انرژی ادامه یابد.

اوله هانسن اظهار داشت: به نظر من قیمت طلا در سه ماه دوم امسال نیز خواهد درخشید و به روند صعودی اش ادامه می دهد. جهان اکنون با ریسک های سیاسی بزرگ و مهمی روبرو شده است. این وضعیت موجب خواهد شد تا سرمایه گذاران زیادی جذب بازار  طلا و سایر فلزات گرانبها شوند.


این تحلیلگر اقتصادی تاکید کرد :

شرایط سیاسی جهان به شدت غیر قابل پیش بینی شده است. به نظر من اگر سطح مقاومتی 1264 دلاری برای هر اونس طلا شکسته شود، روند صعودی قیمت این فلز گرانبها ادامه خواهد یافت و تا پایان امسال احتمالا قیمت هر اونس طلا به 1325 دلار خواهد رسید.


وی پیش بینی کرد که قیمت هر اونس نقره نیز تا پایان امسال به 19 دلار خواهد رسید.

بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه ای آی تریدر نیز گفت: قیمت جهانی طلا به زودی سطح مقاومتی 1270 دلاری را خواهد شکست و این مساله سرآغاز روند صعودی دیگری برای طلا خواهد بود.اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به زودی تا مرز 1300 دلاری افزایش خواهد یافت.

به نظر می رسد نوسانات ارزش دلار و آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.


ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام