شکست مقطعی رکورد ۶ ساله طلا

شکست مقطعی رکورد ۶ ساله طلا

دنیای اقتصاد : قیمت هر اونس طلا در روزهای انتهایی هفته افزایشی شد. فلز زرد بعد از اینکه ابتدای هفته را با نوسان‌های خفیف آغاز کرده بود، روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه وارد روندی افزایشی شد. در حالی‌که قیمت معامله‌ این فلز گران‌بها در روز سه شنبه ۱۴۰۵ دلار رقم خورده بود، از ابتدای روز چهارشنبه شروع به افزایش قیمت کرد و در پایان روز چهارشنبه به قیمت ۱۴۲۴ دلار رسید.

شنبه 29 تیر 1398 ساعت 1:38

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از دنیای اقتصاد 

شکست مقطعی رکورد 6 ساله طلا

اونس در روز پنج‌شنبه نیز به افزایش بها ادامه داد و قیمت ۱۴۴۳ دلار را به ثبت رساند. قیمت طلا در این دو روز مجموعا افزایش ۶۷/ ۲ درصدی را ثبت کرد. قیمت هر اونس طلا در ساعاتی از روز پنج‌شنبه با لمس قیمت ۱۴۵۳ دلاری، رکورد ۶ ساله خود را شکست. کارشناسان دلایل این افزایش را به دو دلیل عمده نسبت می‌دهند. این دو دلیل در اواخر هفته قیمت این فلز گران بها را تحریک کرد. دلیل اول افزایش قیمت اونس طلا به سخنرانی جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک برمی‌گردد؛ سخنرانی ویلیامز تا حدودی این اطمینان را ایجاد کرد که فدرال رزرو در نشست ۳۰ و ۳۱ جولای، نرخ بهره را کاهش خواهد داد و شاید این کاهش بیش از نرخ مورد انتظار باشد. تحلیلگران مجموعه سخنان ویلیامز را به‌عنوان سیگنالی مبنی بر کاهش تهاجمی نرخ بهره در آخر این ماه تلقی کردند. بعد از سخنان ویلیامز بود که قیمت هر اونس طلا رکورد ۶ ساله خود را شکست. عامل دوم افزایش جذابیت این دارایی امن، افزایش تنش‌های سیاسی در روزهای اخیر بود. آمریکا اعلام کرد که روز پنج‌شنبه، یکی از ناوهای آمریکایی، یک پهپاد ایرانی در تنگه هرمز را سرنگون کرده است. موضوعی که ایران آن را تکذیب کرده است. با توجه به این عوامل هر اونس از فلز زرد در هفته گذشته بالای مرز ۱۴۰۰ دلار معامله شد و هنوز تهدیدی مبنی بر بازگشت قیمت این فلز به مرز ۱۳۶۰ دلار وجود ندارد. طبق تحلیل برخی از کارشناسان، انتظار می‌ رود قیمت طلا در هفته‌های آتی نیز افزایشی باشد.

انتظار می‌رود شاخص دلار نیز هفته را تقریبا در نقطه‌ای به پایان برساند که آن را آغاز کرده بود. شاخص دلار که ارزش این پول را در برابر سبدی از پول‌های کشورهای توسعه یافته می‌سنجد، روز دوشنبه یعنی روز ابتدایی هفته را با میزان ۵۴/ ۹۶ پشت سر گذاشته بود، تا ساعت ۴ روز جمعه به ارزش ۶۶/ ۹۶ رسید. این میزان نوسان نشان می‌دهد که ارزش شاخص دلار در هفته گذشته تغییر چندانی نداشته است. بزرگ‌ترین کاهش ارزش شاخص دلار روز پنج‌شنبه رقم خورد که این شاخص ۴۲/ ۰ درصد از ارزش خود را در یک روز از دست داد. کاهش ارزش دلار در روز پنج‌شنبه نیز به دلیل سخنرانی ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک بود که امیدها را برای کاهش نرخ به‌صورت قاطعانه افزایش داد. سیگنال کاهشی نرخ بهره در آمریکا باعث شد بانک مرکزی کشورهای نوظهور اقتصادی با اطمینان بیشتری دست به کاهش نرخ بهره خود بزنند. اندونزی، کره جنوبی و آفریقای جنوبی، نرخ‌های بهره خود را در روز پنج‌شنبه به میزان ۲۵/ ۰ کاهش دادند.

هفته کاهشی سهام

شاخص S&P ۵۰۰ نیز که فهرستی است از ۵۰۰ سهام برتر در بازار بورس سهام نیویورک و نزدک، در پایان روز پنج‌شنبه به پایین مرز ۳۰۰۰ برگشت. این شاخص که در آخرین روز هفته گذشته با شکستن سقف سه هزار تایی رکوردی تاریخی را به ثبت رسانده بود، در پایان روز پنج‌شنبه میزان ۲۹۹۵ را ثبت کرد. شاخص داوجونز نیز مانند شاخص S&P ۵۰۰ تا روز پنج‌شنبه، هفته‌ای کاهشی را پشت سر گذاشت. شاخص داوجونز از ابتدای هفته گذشته تا روز پنج‌شنبه ۴/ ۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. شاخص نزدک نیز مانند شاخص‌های دیگر هفته‌ای کاهشی را پشت سر گذاشت و تا روز پنج‌شنبه بازده هفتگی منفی ۴۵/ ۰ را ثبت کرد.

این مطلب برایم مفید است

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت، درباره فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه گفت: این برنامه برای فروش دارایی‌های دولت مطرح شده است.

 • 18

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

 • 21

ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال

بانک توسعه صادرات ایران استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت های دانش بنیان را دردست اجرا دارد.

 • 20

۹۰ میلیارد دلار اندازه بازار اسباب‌بازی جهان

پژوهش‌های متعدد شاخص‌های مختلفی را برای انتخاب یک اسباب‌بازی خوب بیان کرده‌اند که در این گزارش به چند شاخص برای انتخاب اسباب‌بازی اشاره می‌شود.

 • 27

دعوت به شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در بانک سپه و بانک‌های ادغامی را به شرکت پرشور در مراسم تشییع و وداع با سردار محبوب اسلام دعوت کرد.

 • 11

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد جهت تسهیل استفاده از رمز دوم پویا، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را برای کاربران بانکی فراهم کرده است.

 • 14

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد از سه‌شنبه این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

 • 50

انتصاب اعضای هیات عامل بانک صنعت ومعدن درراستای اجرا حاکمیت شرکتی

دو تن از اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی با احکامی از سوی مدیرعامل این بانک منصوب شدند.

 • 51

اعلام اسامی شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران در روز دوشنبه ۱۶

شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران، در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

 • 95

قیمت سکه طرح جدید ۱۵ دی ۹۸ به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 18

دعوت چقازردی به شرکت همکاران درمراسم تشییع ووداع باسردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در این بانک و بانکهای ادغامی را به حضور پر شور در مراسم تشییع و وداع با پیکر سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر هم رزمان آن شهید دعوت کرد.

 • 11

حضور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه در منزل شهید زمانی نیا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه با حضور در منزل پاسدار شهید مدافع حرم وحید زمانی نیا، همراه و همرزم سردار  شهید قاسم سلیمانی، شهادت وی را  به خانواده اش تبریک و تسلیت گفتند.

 • 12

تقاضای القایی منجر به چالش‌اقتصادی در نظام‌ بیمه ای می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: پدیده تقاضای القایی یکی از چالش‌های نظام سلامت همه کشورها است که باعث افزایش سهم مردم از هزینه‌های سلامت می‌شود.

 • 39

حقوقی‌های بورس ۴ هزار میلیارد تومان از سهام حقیقی‌ها را خریدند

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس، از خرید ۴هزارمیلیارد تومان سهام متعلق به سهامداران حقیقی از سوی شرکت‌های حقوقی خبر داد و گفت:صندوق‌های«تثبیت بازار»و«توسعه بازار» پای کار آمدند.

 • 43

هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران فرصتی ارزشمند برای اشخاص حقیقی و حقوقی است تا سرمایه مورد نیاز خود را جهت توسعه و رونق کسب و کار و تجارت شان تامین کنند.

 • 49

رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی

یک شرکت تجاری از عرضه نمایشگری جدید و قدرتمند برای اجرای بازی‌های ویدئویی با نرخ تازه سازی صفحه ۲۴۰ هرتز خبر داده است.

 • 13

افزایش پوشش بیمه‌ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط اقتصادی موجود، افزایش پوشش بیمه ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود.

 • 43

کاهش حقوق تیم کوک به علت ضعف عملکرد اپل

حقوق دریافتی تیم کوک مدیرعامل اپل در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش می‌یابد و علت این امر کاهش درآمد اپل است.

 • 15

کارت هایتان را به راحتی در اپلیکیشن ۶۰ اضافه کنید

مشتریان بانک ملی ایران می توانند به راحتی کارت های بانکی خود را در سامانه رمز یکبار مصرف حذف یا اضافه کنند.

 • 39

قیمت دلار کاهش یافت/نرخ به ۱۳۳۳۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۳۳۳۰ تومان رسید.

 • 37