رشد 145 درصدی ارزش صادرات کالا از گمرکات آذربایجان غربی

رشد 145 درصدی ارزش صادرات کالا از گمرکات آذربایجان غربی

ناظر گمرکات آذربایجان غربی گفت: ارزش صادرات کالاهای غیر نفتی استان ۱۴۵درصد افزایش یافت.

یکشنبه 14 مهر 1398 ساعت 0:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

احمد برکابیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا افزود: در ۵ماهه سال جاری میزان صادرات قطعی کالاهای غیر نفتی استان بالغ بر ۶۰۰هزار تن و به ارزش ۷۶۹دلار بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در بخش وزنی ۱۴ درصد کاهش و در بخش دلاری  ۱۴۵درصد افزایش ارزشی داشته است.

برکابیان به  بیشترین اقلام صادر شده  از گمرکات آذربایجان غربی اشاره و تصریح کرد: بیشترین اقلامی که از گمرکات مرزی استان صادرشده مربوط به روغن های سبک به ارزش ۷۸میلیون دلار و سهم ارزی ۱۰درصد، هندوانه به ارزش ۴۴میلیون و سهم ارزی  ۵درصد، انواع نان ها به ارزش ۱۹ میلیون دلار و سهم ارزی ۲و۴درصد، پلی اتیلن ها به ارزش ۱۸میلیون دلار وسهم ارزی ۲.۳ درصد و قیر نفت به ارش ۱۶میلیون دلار و سهم ارزی ۲درصد است.

وی بااشاره به اینکه عراق با ۴۱۱هزار تن و ارزش ۵۲۹میلیون دلار بیشترین واردات محصول را از آذربایجان غربی به خود اختصاص داده است یاد آور شد: بعد از عراق کشورهای ترکیه با ۱۲۵هزارتن، گرجستان با۱۸ هزارتن، آذربایجان ۸ هزارتن و پاکستان ۴هزارتن بیشترین  مبدا صادرات محصولات  آذربایجان غربی هستند.

ناظر گمرکات آذربایجان غربی میزان واردات از گمرک استان را در۵ماهه سال جاری ۳۳هزارتن و ۳۴۱ میلیون دلار اعلام و اظهار کرد: میزان واردات از گمرک استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۴۴درصد و از نظر ارزش دلاری ۷۶درصد افزایش یافته است.

برکابیان یادآورشد: موز با ارزش ۷۷میلیون دلار و سهم ارزشی ۲۲درصد، موتورگیربکس آسانسور به ارزش ۱۰میلیون دلار وسهم ارزشی ۳درصد، انواع ریل آسانسور به ارزش ۷میلیون دلار وسهم ارزشی ۲درصد وسبزیجات غلاف دار به ارزش ۵میلیون دلار و سهم ارزش ۱ونیم درصد بیشترین محصولات وارداتی به استان هستند.

برکابیان ‌با بیان اینکه میزان ترانزیت خارجی در۵ ماه سال جاری از گمرکات آذربایجان غربی ۶۲۲هزار تن و به ارزش یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار بوده است افزود: میزان ترانزیت خارجی از نظر ارزش دلاری ۵۵درصد و وزنی ۶۲۲درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

وی تصریح کرد: بیشترین ترانزیت خارجی در ۵ ماهه سال جاری  مربوط به مرز پیرانشهر با وزن ۱۱۰هزار تن و ارزش ۷۱۵میلیون دلار است.

ناظر گمرکات آذربایجان غربی با اشاره به اینکه باید گمرکات استان از نظر فیزیکی و تجهیزات گمرکی به روز شوند گفت: با تخصیص اعتبار برنامه ریزی شده ، میزان دستگاه های ایکس ری در گمرکات استان افزایش می یابد.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 66

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 61

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 52

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 115

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 66

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 60

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 47

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 59

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 56

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 70

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 50

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 47

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 46

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 41

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 50

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 47