حق قانونی من در فدراسیون تکواندو ضایع شد/ به اجرای عدالت امیدوارم

حق قانونی من در فدراسیون تکواندو ضایع شد/ به اجرای عدالت امیدوارم

نایب قهرمان تکواندو بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن گفت: حق قانونی من در فدراسیون تکواندو ضایع شد و با اقداماتی که از رئیس قوه قضایی شاهد بودم، به احقاق خود بسیار امیدوار شدم.

جمعه 26 مهر 1398 ساعت 0:18

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

محمد باقری معتمد ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: شکایت من از فدراسیون تکواندو و شخص رئیس آن ابعاد مختلفی داشت و در حالی که همه چیز روال عادی و قانونی خود را سپری می کرد، به یکباره جریان تغییر کرد و با اعمال نظر بازرپرس پرونده رای قاضی هم تغییر کرد. 

وی در مورد علت طرح شکایت از فدراسیون تکواندو هم گفت: سال ۲۰۱۲ و بعد از پایان بازیهای المپیک، کمیته بین المللی تصمیم گرفت به برخی از قهرمانان رشته های مختلف مبلغی را به عنوان بورسیه پرداخت کند. طبق این برنامه  IOC به تعدادی از ورزشکارانی که موفق به کسب مدال شده اند  تا دو سال و هر سه ماه یکبار ۲۵۰۰ دلار پرداخت کرده است. 

معتمد ادامه داد: ابتدا در جریان نبودم که از ایران من برای موضوع کمک هزینه و بورسیه انتخاب شدم. خیلی اتفاقی از موضوع فوق مطلع شدم. این در حالی بود که فدراسیون هیچ واکنشی نسبت به موضوع فوق نشان نداد و هیچ پولی به من پرداخت نکرد. پس از پیگیری دقیق مطلع شدم حتی رسید پول ها را نیز  با جعل امضای من به IOC  ارسال کردند. پس از آن از فدراسیون خواستم مبلغ فوق به من پرداخت شود. ابتدا عنوان شد که در کل مبلغ ۴۵۰ دلار برای من ارسال شده و زمانی هم که مستندات ارائه دادم پاسخی دیگر تحویل من دادند. 

قهرمان و نایب قهرمان جهان اظهار داشت: پیگیریهای من از فدراسیون به نتیجه نرسید و پس از مکاتبه با کمیته بین المللی المپیک و دریافت مستندات متوجه شدم که از طریق IOC در مدت دو سال ۲۰۰۰۰ دلار در اختیار فدراسیون قرار گرفته تا به من تحویل دهند که این چنین نشده است. یکبار دیگر از فدراسیون خواستم که حق ما را بدهد، که بازهم  با مخالفت و انکار شخص پولادگر مواجه شدم. 

وی خاطر نشان ساخت: اسناد دریافتی از  IOC  بابت بورسیه ۲۰۰۰۰ دلار طی دو سال را برای رئیس فدراسیون تکواندو ارسال کردم و به واسطه دوستان مشترک درخواست کردم که موضوع بدون جنجال و رسانه ای شدن حل و فصل شود که وی نپذیرفت و پس از آن برای احقاق حق خود به مراجع قضایی مراجعه کردم وطبق نظر کارشناس رسمی جعل و کارشناس مالی ثابت شد که در فدراسیون امضا من جعل و مبالغ را دریافت نموده اند.  

عضو پیشین تیم ملی تکواندو ادامه داد: در پرونده ای که در این خصوص  در دادسرای فرهنگ و رسانه تشکیل شد، جعل امضا و دریافت پول توسط فدراسیون و عدم پرداخت آن به من محرز شد و پرونده روال عادی و قانونی خود را طی می کرد که متاسفانه به یکباره جریان پرونده تغییر کرد. بازپرس پرونده ما  بیژن قاسم زاده بود که به نظر می رسد با اعمال نفوذ فرد یا افرادی گزارشی ارائه نمود که باعث تبرئه پولادگر گردید.

نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن در خصوص دلایل تغییر مسیر پرونده گفت: آقایان مدعی شدند که هزینه های جراحی پای  آسیب دیده من پرداخت شده است. من در تورنمنت بین المللی هلند و در ترکیب تیم ملی دچار آسیب دیدگی شده ام و طبق روال قانونی فدراسیون باید هزینه این عمل جراحی را از طریق فدراسیون پزشکی ورزشی پرداخت می کرد. سئوال مهم من اینجاست که مگر چقدر هزینه این جراحی شده که باید ۲۰۰۰۰ دلار که حق قانونی من بود را پرداخت نکنند.

معتمددر پایان گفت: بازپرس پرونده من اکنون به دلیل تخلفات متعدد در بازداشت به سر می برد. از ریاست محترم قوه قضاییه که در این مدت اقدامات بسیار خوبی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و رانت خواری انجام داده، درخواست ملاقات دارم تا نسبت به اعاده بازپرسی وبررسی مجدد پرونده بنده دستور و مساعدت لازم را مبذول دارند تا من به حق خود برسم  و مانع تکرار اینگونه موارد در جامعه ورزش ما شوند.

کد خبر 4747110

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 154

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 173

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 92
 • 89

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 115

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 96

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 102

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 110

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 108

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 115

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 105

نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی نوین اعلام شد

شرکت بیمه نوین بار دیگر هدف استمرار در پرداخت سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی خود را محقق و در همین راستا نرخ سود قطعی این بیمه‌نامه‌ها در سال ١٣٩٧ را ١٩.٥٥ اعلام کرد.

 • 101

بانکداری دیجیتال و شرکتی ابزاری در ارائه خدمت بهتر به مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست هم اندیشی با مدیران استانی این بانک گفت: با مشارکت فعال تمامی ارکان بانک در صف و ستاد درصدد برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و نیازسنجی صحیح آنان هستیم.

 • 104

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 102

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 98

آرامکوی سعودی در ۹ماهه سال جاری میلادی ۶۸ میلیارد دلار سود کرد

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در ۹ ماه ابتدایی امسال به ۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

 • 109

افزایش جزئی قیمت دلار در بازار / نرخ به ۱۱۳۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۱۲۰۰ تومان و برای فروش ۱۱۳۰۰ تومان است.

 • 104

نرخ خرید دلار افزایش یافت

قیمت فروش ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز ثابت بود، اما قیمت خرید آن با افزایش ۵۰ تومانی همراه بود.

 • 92