حق قانونی من در فدراسیون تکواندو ضایع شد/ به اجرای عدالت امیدوارم

حق قانونی من در فدراسیون تکواندو ضایع شد/ به اجرای عدالت امیدوارم

نایب قهرمان تکواندو بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن گفت: حق قانونی من در فدراسیون تکواندو ضایع شد و با اقداماتی که از رئیس قوه قضایی شاهد بودم، به احقاق خود بسیار امیدوار شدم.

پنجشنبه 25 مهر 1398 ساعت 22:49

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

محمد باقری معتمد ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: شکایت من از فدراسیون تکواندو و شخص رئیس آن ابعاد مختلفی داشت و در حالی که همه چیز روال عادی و قانونی خود را سپری می کرد، به یکباره جریان تغییر کرد و با اعمال نظر بازرپرس پرونده رای قاضی هم تغییر کرد. 

وی در مورد علت طرح شکایت از فدراسیون تکواندو هم گفت: سال ۲۰۱۲ و بعد از پایان بازیهای المپیک، کمیته بین المللی تصمیم گرفت به برخی از قهرمانان رشته های مختلف مبلغی را به عنوان بورسیه پرداخت کند. طبق این برنامه  IOC به تعدادی از ورزشکارانی که موفق به کسب مدال شده اند  تا دو سال و هر سه ماه یکبار ۲۵۰۰ دلار پرداخت کرده است. 

معتمد ادامه داد: ابتدا در جریان نبودم که از ایران من برای موضوع کمک هزینه و بورسیه انتخاب شدم. خیلی اتفاقی از موضوع فوق مطلع شدم. این در حالی بود که فدراسیون هیچ واکنشی نسبت به موضوع فوق نشان نداد و هیچ پولی به من پرداخت نکرد. پس از پیگیری دقیق مطلع شدم حتی رسید پول ها را نیز  با جعل امضای من به IOC  ارسال کردند. پس از آن از فدراسیون خواستم مبلغ فوق به من پرداخت شود. ابتدا عنوان شد که در کل مبلغ ۴۵۰ دلار برای من ارسال شده و زمانی هم که مستندات ارائه دادم پاسخی دیگر تحویل من دادند. 

قهرمان و نایب قهرمان جهان اظهار داشت: پیگیریهای من از فدراسیون به نتیجه نرسید و پس از مکاتبه با کمیته بین المللی المپیک و دریافت مستندات متوجه شدم که از طریق IOC در مدت دو سال ۲۰۰۰۰ دلار در اختیار فدراسیون قرار گرفته تا به من تحویل دهند که این چنین نشده است. یکبار دیگر از فدراسیون خواستم که حق ما را بدهد، که بازهم  با مخالفت و انکار شخص پولادگر مواجه شدم. 

وی خاطر نشان ساخت: اسناد دریافتی از  IOC  بابت بورسیه ۲۰۰۰۰ دلار طی دو سال را برای رئیس فدراسیون تکواندو ارسال کردم و به واسطه دوستان مشترک درخواست کردم که موضوع بدون جنجال و رسانه ای شدن حل و فصل شود که وی نپذیرفت و پس از آن برای احقاق حق خود به مراجع قضایی مراجعه کردم وطبق نظر کارشناس رسمی جعل و کارشناس مالی ثابت شد که در فدراسیون امضا من جعل و مبالغ را دریافت نموده اند.  

عضو پیشین تیم ملی تکواندو ادامه داد: در پرونده ای که در این خصوص  در دادسرای فرهنگ و رسانه تشکیل شد، جعل امضا و دریافت پول توسط فدراسیون و عدم پرداخت آن به من محرز شد و پرونده روال عادی و قانونی خود را طی می کرد که متاسفانه به یکباره جریان پرونده تغییر کرد. بازپرس پرونده ما  بیژن قاسم زاده بود که به نظر می رسد با اعمال نفوذ فرد یا افرادی گزارشی ارائه نمود که باعث تبرئه پولادگر گردید.

نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن در خصوص دلایل تغییر مسیر پرونده گفت: آقایان مدعی شدند که هزینه های جراحی پای  آسیب دیده من پرداخت شده است. من در تورنمنت بین المللی هلند و در ترکیب تیم ملی دچار آسیب دیدگی شده ام و طبق روال قانونی فدراسیون باید هزینه این عمل جراحی را از طریق فدراسیون پزشکی ورزشی پرداخت می کرد. سئوال مهم من اینجاست که مگر چقدر هزینه این جراحی شده که باید ۲۰۰۰۰ دلار که حق قانونی من بود را پرداخت نکنند.

معتمددر پایان گفت: بازپرس پرونده من اکنون به دلیل تخلفات متعدد در بازداشت به سر می برد. از ریاست محترم قوه قضاییه که در این مدت اقدامات بسیار خوبی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و رانت خواری انجام داده، درخواست ملاقات دارم تا نسبت به اعاده بازپرسی وبررسی مجدد پرونده بنده دستور و مساعدت لازم را مبذول دارند تا من به حق خود برسم  و مانع تکرار اینگونه موارد در جامعه ورزش ما شوند.

کد خبر 4747110

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

شکست دوم عرضه «آرامکو»

دنیای‌اقتصاد : ...

 • 5

عقبگرد دلا‌ر پس از ۸ روز

دنیای اقتصاد : ...

 • 4

اوراق بیمه‌ای را بهادار خواهیم کرد

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه این شرکت جزو هیئت موسس بورس بین الملل خواهد شد، گفت: اوراق بیمه ای را بهادار خواهیم کرد.

 • 7

هواپیمایی امارات 50 ایرباس خرید

هواپیمایی امارات در این باره گفته است هواپیماهای جدید باعث می شود به بازارهای جدیدی نه تنها در سطح منطقه بلکه در سطح جهان با پروازهایی که مدت زمان آنها به 15 ساعت می رسد بتوان خدمت رسانی کرد.

 • 6

بزرگترین بانک «خون بند ناف» خاورمیانه در ایران راه اندازی شده است

قزوین- مدیرعامل بانک سلول های بنیادی بند ناف کشور گفت: با ذخیره سازی ۱۲۰ هزار نمونه خون بند ناف، بزرگترین بانک خون بند ناف(هیبرید) خاورمیانه در ایران راه اندازی شده است.

 • 7

دلار ایستاد؛ سکه رفت!

بازار طلا و ارز امروز روندی متفاوت داشتند؛ به‌گونه ای که طلا مقداری افزایش قیمت را تجربه کرد اما بازار ارز از افزایش قیمت ایستاد.

 • 6

راه‌اندازی بورس بین‌الملل تا پایان سال ۹۸

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: راه‌اندازی بورس بین‌الملل تا پایان سال‌جاری می‌تواند مبنای تعاملات بنگاه‌های داخلی با شرکت‌های خارجی شود.

 • 7

فرآوری یک زباله‌ بیولوژیک برای جراحی قرنیه

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان با اعلام اینکه ۳۰ پیوند با استفاده از نمونه‌های ذخیره‌شده در بانک خون بند ناف انجام‌شده است، گفت: در تلاش هستیم تا پرده آمنیوتیک که نوعی زباله بیولوژیک است را فرآوری کنیم تا به‌عنوان پانسمان روی زخم‌ها و سوختگی‌ها مورداستفاده قرار گیرد، این پرده در جراحی قرنی ...

 • 7

نخستین کنگره اروانکولوژی با حمایت بانک رفاه برگزار شد

نخستین کنگره اروانکولوژی با حمایت بانک رفاه به مدت سه روز از پانزدهم الی هفدهم آبان ماه سالجاری در محل هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد.

 • 7

حضور فعال بانک رفاه در ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل

ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل، با حضور سردار دکتر جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و حضور فعال بانک رفاه کارگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

 • 7

بانک رفاه حامی انجمن جراحان ارتوپدی شد

بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و به‌عنوان یک بانک سلامت‌محور، حامی بیست و هفتمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران شد.

 • 5

احتمال بروز اختلال در پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران

بروز اختلال در پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران محتمل است.

 • 5

انتقال وجه کارت به کارت از طریق اپلیکیشن صاپ بانک رفاه

بانک رفاه به منظور تسهیل و تسریع ارائه خدمات نوین بانکی، امکان انتقال وجه از مبدأ بانک رفاه به تمامی کارت های عضو شبکه شتاب از طریق اپلیکیشن موبایلی "صاپ" را فراهم کرد.

 • 5

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در هفت ماهه نخست سال ۹۸ اعلام شد

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در هفت ماهه نخست سال در بخشهای مختلف اقتصادی،بنگاه های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی،قرض الحسنه اعطایی ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و مشاغل خانگی اعلام شد.

 • 6

بانک رفاه حامی مالی پنجمین همایش فن بازارملی سلامت در چابهار شد

بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و به منزله بانکی سلامت محور، حامی همایش فن بازار ملی سلامت در منطقه آزاد تجاری چابهار شد.

 • 5