تاثیر راه‌اندازی بازار متشکل ارزی بر معاملات بازار سهام

تاثیر راه‌اندازی بازار متشکل ارزی بر معاملات بازار سهام

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اقداماتی همچون راه‌اندازی بازار متشکل ارزی می‌تواند ثبات را به بازار ارز بازگردانده و در نتیجه اثر مثبتی بر صنایع و بنگاه‌ها در بازار سهام داشته باشد.

دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 11:11

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

علیرضا محمدپور در گفت و گو با ایبِنا در خصوص تاثیر راه‌اندازی بازار متشکل ارزی بر معاملات بازار سهام گفت: نوسانات نرخ ارز همواره به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار بر معاملات بازار سرمایه و نیز استراتژی سرمایه‌گذاران برای ورود یا خروج از معاملات مطرح بوده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: از این رو هر عاملی که به تعادل بازار ارز کمک کند، که البته تشکیل و راه‌اندازی بازار متشکل ارزی نیز از جمله این عوامل است، می‌تواند برای سرمایه‌گذاران در تمامی بازارها بویژه بازار سرمایه مهم و مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: به طور قطع نرخ ارز از جمله عواملی است که در تولید و سودآوری شرکت‌ها بویژه شرکت‌های صادرات‌ محور و همچنین شرکت‌هایی که مواد اولیه خود را از خارج کشور تامین می‌کنند، مولفه‌ای مهم و تاثیرگذار است. ضمن این که نوسانات نرخ ارز در هزینه تمام شده محصولات و تولیدات بنگاه‌ها و صنایع و تورم تولید و عدم اقبال مصرف‌کنندگان و در نتیجه کاهش تقاضای تولید اثرگذار است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: از این رو زمانی که بازار ارز متعادل باشد، چشم‌انداز روشنی پیش روی تولیدکنندگان محصول قرار می‌گیرد و از سوی دیگر سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند پیش‌بینی و برآورد دقیق‌تری از تولید و سودآوری شرکت‌ها و در نتیجه خرید و فروش سهام آنها داشته باشند.

وی اضافه کرد: بر این اساس با اقداماتی همچون راه‌اندازی بازار متشکل ارزی می‌تواند این ثبات را به بازار ارز و در نتیجه اثرپذیری مثبت صنایع و بنگاه‌ها از این اتفاق را شکل دهد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: البته با وجود تمامی مزایایی که بازار متشکل ارزی دارد، بارها راه‌اندازی این بازار مطرح شده اما تا کنون به ثمر نرسیده است، که امیدواریم این بار این وعده عملی شده و اقتصاد و بازار سرمایه کشور از این رخداد تاثیرات مثبتی دریافت کند.

وی همچنین در خصوص پیش‌بینی وضعیت بازار سهام در هفته‌های پیش‌رو گفت: بدون شک در حال حاضر مهمترین اتفاقی که معامله‌گران همه بازارها بویژه بازار سهام در انتظار آن هستند، آرامش بیشتر در خصوص موضوعات سیاسی و برجام است.

محمدپور در پایان گفت:  از این رو کاهش تنش‌های سیاسی و ثبات قیمت‌ها در بازارهای جهانی می‌تواند عامل مثبت و موثری برای بازار سرمایه باشد. به همین دلیل صنایعی که از کاهش تنش‌های سیاسی سود می‌برند، از اقبال بیشتری برای خرید و کسب و سوآوری در بازار سهام برخوردار خواهند بود.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

۳۰۰۰هزار مددجوی  زنجانی دفترچه بیمه سلامت دریافت کردند

زنجان-۸ هزار و۵۴۷نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان واجد شرایط  دریافت دفترچه بیمه  سلامت هستند .

 • 8

امضای تفاهم‌نامه باشگاه مشتریان بانک سپه با کارگزاری بانک

باشگاه مشتریان بانک سپه در بخش «شرکای تجاری» با شرکت کارگزاری بانک سپه تفاهم نامه امضاء کرد.

 • 14

ایراد از نظام توزیع است نه ارز دولتی

حذف یا اختصاص ارز 4200 تومانی یا همان ارز دولتی به کالاهای اساســی موضوعی است که بارها مورد چالش بســیاری از اقتصاددانان کشور قرار گرفته است؛ ارزی که سال گذشته نه تنها به کاهش بهای اقلام مورد نیاز و ضروری مــردم کمک نکرد بلکه بــا همان قیمتها یا قیمت‌هایی به نسبت بالاتر از نرخ دولتی اعلام شــده به ...

 • 10

رشد پله‌ای در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 27

مروری بر تجارب جهانی

میثم رادپور /کارشناس اقتصادی ...

 • 35

ظهور قدرت‌های انحصاری؟

دکتر سجاد برخورداری/ هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران ...

 • 41

الزامات موفقیت

موسی شهبازی غیاثی/ کارشناس اقتصادی ...

 • 38

مسیر سرمایه گذاری کشور برای پژوهش نادرست است

کاشان - معاون علم و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر سرمایه گذاری کشور بر روی پژوهش نادرست است، گفت: تکنولوژی با پول به دست نمی آید.

 • 9

رفع مشکلات ۱۳۰ واحد صنعتی کرمان/ به دنبال توسعه پتروشیمی هستیم

کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: وضعیت ۱۳۰ واحد صنعتی در حال رصد است و به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم.

 • 7

دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سفر به استان خراسان جنوبی با استاندار دیدار و گفتگو کرد

 • 38

تذکر مجدد نماینده اهواز در خصوص مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس در خصوص وضعیت مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز با بیان اینکه «منازل کارکنان لوله سازی هنوز در ملکیت بانک است» مجدادا به وزیر اقتصاد تذکر داد.

 • 37

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 36

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 34

دستورالعمل مالیاتی خریداران سکه ابلاغ شد

دستورالعمل سازمان امور مالیاتی موضوع مالیات عملکرد دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی رئیس کل سازما مالیاتی ابلاغ شد.

 • 33

تنش‌ بین آمریکا و ایران قیمت نفت را افزایش داد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت تنش‌های آمریکا و ایران در خلیج فارس با 43 سنت افزایش 65.63 دلار معامله شد.

 • 39

مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

قزوین_ مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: مطالباتِ اردیبهشت ماه داروخانه ها پرداخت می شود.

 • 32

پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند/ تیم برانکو اخطار گرفت

کنفدراسیون فوتبال آسیا آرای انضباطی خود را منتشر کرد که بر این اساس پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند.

 • 33

هر پزشک باید برای ویزیت بیمار چند دقیقه وقت بگذارد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان با بیان اینکه بیمه‌شدگان روستایی و کمیته امداد برای کاهش هزینه‌های درمان ملزم به رعایت سیستم ارجاع هستند، گفت: هر پزشک متخصص باید درازای دریافت ویزیت ۲۰ دقیقه به بیماران خدمات‌رسانی کنند و بیماران باید به حقوق خود واقف بوده و مطالبه گر باشند.

 • 29