تأثیر انقلاب ایران در دنیای معاصر، در همایش لندن بررسی شد

تأثیر انقلاب ایران در دنیای معاصر، در همایش لندن بررسی شد

لندن- ایرنا- در سمیناری که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد، شرکت‌کنندگان در سخنانی ریشه های تاریخی پیروزی انقلاب و دستاوردهای سیاسی، علمی، فرهنگی ایران در 40 سال گذشته را تبیین کردند.

دوشنبه 22 بهمن 1397 ساعت 7:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش ایرنا، سخنرانان در میزگردهای مختلفی که برگزار شد، به نقش دین در پیروزی انقلاب سال 57 اشاره و تأکید کردند که حضرت امام خمینی (ره) با تکیه بر دستورات الهی و پشتوانه مردم نظام ستمشاهی را سرنگون کردند.
«ظفر عباس» رئیس سابق مجلس علمای شیعه اروپا طی سخنانی عنوان کرد که حضرت امام خمینی (ره) تمام عمر خود را وقف اطاعت از دستورات خداوند کرد و حتی پس از پیروزی انقلاب و به دست گرفتن قدرت، دست از این سلوک برنداشت.
وی، رهبر فقید انقلاب را مجتهدی بزرگ و رهبری باعظمت توصیف کرد که لحظه‌ای دست از فرمان‌برداری خداوند برنداشت. به گفته این فعال مذهبی، امام خمینی (ره) با پیروزی انقلاب اسلامی ثابت کرد؛ 'مادامی‌که خود را تسلیم دستورات الهی کنیم، صادق باشیم و فدای خواست پروردگار شویم پیروز خواهیم شد'.
«محمد حیدر» پژوهشگر و تحلیل‌گر مسائل سیاسی نیز از دیگر سخنرانان این سمینار، درباره بی‌عدالتی جامعه جهانی علیه ایران در 40 سال گذشته سخن گفت. او با مروری بر تاریخ جنگ هشت‌ساله ایران و عراق عنوان کرد که این رویداد، فراتر از جنگ دو کشور بلکه رویارویی جهان با انقلاب ایران بود. در حالی ‌که ایران ذره‌ای از عراق غرامت نگرفته است.
حیدر عنوان کرد که در جریان جنگ عراق و کویت، نهادهای بین‌المللی دولت بغداد را محکوم کرده و وادار به پرداخت میلیاردها دلار غرامت کردند.
وی با بیان این مطلب عنوان کرد که با توجه به خسارت‌های گسترده جنگ ایران و عراق، تهران ریالی از بغداد خسارت دریافت نکرده است.
حیدر در بخش دیگری از اظهاراتش به ادامه دشمنی‌ها با ایران در قالب تحریم‌ها اشاره کرد و افزود که جامعه جهانی تلاش کرد تا از این طریق انقلاب ایران را به‌زانو دربیاورد. وی با مروری بر دستاوردهای علمی، سیاسی و فرهنگی 40 سال گذشته تصریح کرد که در این مدت، ایران با تکیه ‌بر ظرفیت‌ها و منابع داخلی استقلال خود را تقویت کرده است. او در این‌باره یادآور شد که رتبه علمی ایران در 40 سال گذشته از 50 – 47 به رتبه 22 ارتقاء یافته و کشورمان اکنون رتبه دوم علمی در منطقه را داراست.
این تحلیل‌گر سیاسی همچنین به حمله ناو آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در سال 1367 اشاره و عنوان کرد که آمریکا بدون پذیرفتن مسئولیت این حادثه، با پرداخت 300 میلیون دلار روی آن سرپوش گذاشت. این در حالی است که به گفته او، در جریان حادثه لاکربی، دولت واشنگتن در ازای کشته شدن اتباع آمریکایی، لیبی را به پرداخت 50 میلیارد دلار غرامت مجبور کرد. او با بیان این مطالب پرسید: 'پس عدالت جهانی کجاست'؟
حیدر، سخنان خود را این‌گونه به پایان برد که بایستی عملکرد انقلاب اسلامی ایران را بر اساس واقعیت‌ها و نه تبلیغات منفی غرب ارزیابی کرد.
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین محمد سعید بهمن پور معاون مرکز اسلامی انگلیس نیز در سخنانی، تاریخ شکل‌گیری انقلاب اسلامی را مرور و اشاره کرد که دشمنی غرب از زمان پیروزی انقلاب تاکنون ادامه داشته است.
وی در بخشی از سخنان خود به خروج آمریکا از برجام و ازسرگیری تحریم‌های ضد ایرانی نیز اشاره کرد و افزود که اروپا با راه‌اندازی ساز وکاری حمایت مالی مستقل از دلار، قصد دارد تحریم‌های آمریکا را جبران کند.
بهمن پور این مطلب را نیز عنوان کرد که مجموعه تحولات بین المللی، حاکی است که برتری دلار در معاملات بین‌المللی رو به افول است و همانطور که خداوند در قرآن وعده داده است، رژیم طاغوت سرانجام شکست خواهد خورد.
به گزارش ایرنا، سمینار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحت عنوان «ایمان و تاریخ معاصر» عصر یکشنبه با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن و شخصیت‌های سیاسی، دینی، صاحب‌نظران، متفکرین و پژوهشگران در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.
شبس**اروپام**هـ ن**1859

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

پروژه سیاسی یا نظریه اقتصادی؟

جیمز مکینتاش/ وال استریت ژورنال ...

 • 4

کمک ۳ میلیارد دلاری عربستان و امارات به سودان

در پی سقوط حکومت عمر البشیر در سودان که حدود ۳۰ سال قدرت را در اختیار داشت، عربستان و امارات امروز (یک‌شنبه) اعلام کردند که سه میلیارد دلار کمک مالی در اختیار این کشور می‌گذارند.

 • 10

تسویه کامل سود سهام عدالت همه مشمولان تا چند روز دیگر

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:‌ پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۹۶ مشمولان سهام عدالت طی روزهای جاری خاتمه می یابد.

 • 15

کمک مالی عربستان و امارات به سودان با وجود مخالفت انقلابیون

خبرگزاری رسمی عربستان از بسته کمک مالی این کشور و امارات به سودان به ارزش ۳ میلیارد دلار خبر داد.

 • 11

تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار، محقق کننده شعار سال است

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران گفت: حمایت‌های دولت و همکاری نهادهای بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای برای عبور از موانع تولید و تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار می تواند بخش مهمی از محدودیت های تولید را کاهش دهد و مسیر دستیابی به شعار سال را تسهیل کند.

 • 6

افزایش نرخ تورم ژاپن

هر چند تورم سومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه مارس افزایش یافت اما کماکان نسبت به سطح هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور فاصله دارد.

 • 19

زور دلالان از دلار هم بیشتر است

افزایش قیمت برخی اقلام اساسی در کشور که تولید آنها کمترین ارتباط را با قیمت ارز دارد مساله‌ای است که درماه‌های گذشته باعث ایجاد سختی‌هایی در تامین معاش مردم شده است؛ امری که به نظر می‌رسد برای بررسی آن باید به عملکرد دستگاه‌های داخلی پرداخته شود.

 • 15

ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید

تهران- ایرنا- مجری طرح گیاهان دارویی کشور، گفت: بر اساس آمار 11 ماهه (از فروردین تا بهمن ماه) سال 97، 336 هزار و 836 تن انواع گیاهان دارویی به ارزش 520 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

 • 15

ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید

تهران- ایرنا- مجری طرح گیاهان دارویی کشور، گفت: بر اساس آمار 11 ماهه (از فروردین تا بهمن ماه) سال 97، 336 هزار و 836 تن انواع گیاهان دارویی به ارزش 520 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

 • 15

چگونه دوبی از فرایند نرخ گذاری دلار تهران حذف می‌شود؟

کارشناسان اقتصادی کشور معتقدند بازار متشکل ارزی به تدریج نرخ گذاری دلار تهران را از دوبی به داخل کشور منتقل می‌کند.

 • 18

مهار نوسان های نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل ارزی

تهران- ایرنا- یک کارشناس امور بانکی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی می‌تواند التهاب و نوسان نرخ ارز را کاهش دهد، گفت: به دلیل اینکه معاملات این بازار، شفاف است و خریداران و فروشندگان می توانند در شرایط رقابتی درخواست‌های خود را ارائه کنند، نوسان های آن نسبت به بازار غیرشفاف کمتر خواهد بود.

 • 19

تبانی بزرگترین بانک ایتالیابرای اخلال در بازار اوراق قرضه اروپایی

کمیسیون اروپا اعلام کرد که بزرگترین بانک ایتالیا به علت نقش مهم خود در تبانی ۸ بانک برای از بین بردن رقابت‌پذیری در خرید و فروش اوراق قرضه اروپایی، احتمالا با جریمه‌ای سنگین روبرو خواهد شد.

 • 22

اهدا۲۰هزاربسته آموزشی بهداشتی به سیل زدگان لرستان توسط بانک آینده

تهران- بانک آینده با همکاری جمعیت هلال احمر ۲۰هزار بسته کمک آموزشی و بهداشتی به دانش ‌آموزان سیل‌ زده لرستان اهدا کرد .

 • 24

نقره داغ شدن فدراسیون فوتبال ایران، ذوب‌آهن، سایپا و اوکتاویو توسط AFC

فدراسیون فوتبال ایران، دو باشگاه ذوب‌آهن و سایپا و سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، توسط بالاترین نهاد فوتبال در قاره آسیا نقره‌داغ شدند.

 • 16

نقره داغ شدن فدراسیون فوتبال ایران، ذوب‌آهن، سایپا و اوکتاویو توسط AFC

فدراسیون فوتبال ایران، دو باشگاه ذوب‌آهن و سایپا و سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، توسط بالاترین نهاد فوتبال در قاره آسیا نقره‌داغ شدند.

 • 16

حمایت مالی حفتر توسط عربستان تا چه زمان ادامه خواهد داشت

تهران- ایرنا- نیروهای نظامی حفتر بدون برخورداری از پشتیبانی مالی واقتصادی روز به روز رو به ضعف خواهند گذاشت و این واقعیت وابستگی حفتر به پشتیبانی وکمک های خارجی بویژه عربستان را نشان می دهد.

 • 20

بازار متشکل ارزی چیست؟ چه نفعی برای صرافی‌ها دارد؟

بازار متشکل ارزی به اعتقاد کارشناسان می‌تواند منجر به سامان یافتن بازار ارز کشور شود. دکتر مجید شاکری، تحلیلگر اقتصادی در گفتگو با مهر درباره نحوه کار این بازار توضیح داده است.

 • 18

کاهش شدید ارزش پول سوئد

ارزش کرون در طی هفت سال اخیر در برابر دلار تقریبا نصف شده است.

 • 19

کاهش شدید ارزش پول سوئد

ارزش کرون در طی هفت سال اخیر در برابر دلار تقریبا نصف شده است.

 • 16