ایران در بازار 10 میلیارد دلاری فوتبال آسیا

ایران در بازار 10 میلیارد دلاری فوتبال آسیا

اصفهان - ایرنا - براساس بررسی های انجام شده از سوی یک شرکت بین المللی، قیمت بازار و بازاریابی فوتبال آسیا از جمله فروش حق پخش مسابقات لیگ های این قاره سالانه به 10 میلیارد دلار افزایش یافته است.

چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 3:15

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش ایرنا، خبرگزاری د پ آ آلمان روز دوشنبه در گزارشی بدون اشاره به اینکه قیمت بازار و بازاریابی فوتبال آسیا در گذشته چه میزان بوده است، نوشت: این افزایش درآمد، به بودجه های باشگاهها و شهریه های بازیکنان و مربیان محدود نمی شود بلکه هر چیزی که با فوتبال ارتباط داشته باشد را شامل می شود.
بر اساس بررسی های انجام شده ، قاره آسیا در این زمینه به پیشرفت هایی دست یافته است و در بین قاره های جهان پس از اروپا که قیمت بازار و بازاریابی فوتبال آن به 25 میلیارد یورو در سال می رسد، در جایگاه دوم قرار دارد.
در توزیع 10 میلیارد دلاری بازار و بازاریابی فوتبال آسیا هشت کشور در صدر قرار دارند.
این کشورها، چین، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا ( در شرق آسیا ) و عربستان سعودی، امارات عربی متحده، قطر و ایران ( در غرب آسیا ) هستند.
در مقابل، کل هزینه های انجام شده مرتبط با فوتبال در 39 کشور دیگر آسیا 5.1 میلیارد دولار است که چنانچه هزینه یاد شده بین همه آنها تقسیم شود نشان می دهد این هزینه در مقابل هزینه های انجام شده در فوتبال هشت کشور آسیایی که درصدر قرار دارند، ناچیز است.
این آمار نشان می دهد که فوتبال 39 کشور آسیایی از لحاظ فنی با هشت کشور ( چین، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا، عربستان سعودی، امارات عربی متحده، قطر و ایران) فاصله زیادی دارند و اکثر آنها اعتبارات کافی برای فوتبال در اختیار ندارند.
نکته دیگر اینکه در بین هشت کشور آسیایی که از لحاظ بازاریابی و سرمایه گذاری در فوتبال در صدر قرار دارند، چین با 5.3 میلیارد دلار اول است.
عربستان سعودی با 2.1 میلیارد دلار در رده دوم، ژاپن با 900 میلیون دلار در رده سوم و امارات عربی متحده با 654 میلیون دلار در رده چهارم قرار دارد.
/6026/2093

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

صادرات 8.3 میلیارد دلار بخش معدن و صنایع معدنی

تهران- ایرنا - عملکرد تجارت خارجی بخش معدن وصنایع معدنی در مدت 11 ماهه 97 نشان دهنده صادرات 51 میلیون و 770 هزار تن کالا به ارزش بیش از هشت میلیارد و 299 میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه از نظر وزنی 6 درصد و از نظر ارزشی سه دهم درصد کاهش داشته است.

 • 2

ضرر ۱ تریلیون دلاری آمریکا از تشدید جنگ تعرفه‌ای پکن-واشنگتن

مطالعه جدیدی در اتاق بازرگانی آمریکا نشان می‌دهد تشدید مناقشات بین دو اقتصاد بزرگ جهان، تاثیر منفی شدیدی بر اقتصاد آمریکا خواهد گذاشت.

 • 4

مبادلات تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد

رییس دفتر رییس جمهور گفت: مبادلات تجاری ایران و عراق از ۱۲ میلیارد دلار به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد.

 • 4

هزینه برگزیت بر اقتصاد اسپانیا

بانک اسپانیا هزینه خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا برای اسپانیا را ۱۰ میلیارد یورو برآورد کرد.

 • 4

تولید دوچرخه برقی برای جاده‌های سنگلاخ

شرکت یاماها بعد از تولید میلیون‌ها دوچرخه برقی در ۲۵ سال گذشته، محصول پیشرفته‌ای تولید کرده که برای حرکت در مسیرهای سنگلاخ و شیبدار بسیار مناسب است.

 • 4

بزرگترین بانک اسلامی با تمرکز بر انرژی در قطر آغاز به کار می‌کند

بزرگترین بانک اسلامی که قرار است به طور تخصصی در بخش انرژی فعالیت کند، در سه ماهه چهارم سال جاری، در قطر آغاز به کار می‌کند.

 • 4

سرقت از صندوق امانات یک بانک/ اموال مشتریان از بانک خارج نشده است

یکی از بانکهای خصوصی کشور با صدور اطلاعیه‌ای درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است.

 • 6

عرضه ایرپادهای جدید اپل با قاب شارژ بی سیم و باتری قوی‌تر

اپل عرضه محصولات تازه خود را در هفته اخیر با رونمایی از نسل دوم هدفون بی سیم ایرپاد تکمیل کرده است. به نظر می‌رسد مهم‌ترین ویژگی این هدفون بهره مندی از یک قاب شارژ بی سیم باشد.

 • 4

مادورو، ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از ونزوئلا متهم کرد

رئیس جمهور ونزوئلا دونالد ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از این کشور آمریکایی جنوبی متهم کرد.

 • 4

کاهش مالیات بر نقل و انتقال سهام، بورس را رونق می‌دهد؟

در ماه‌های گذشته مقدار مالیات شرکت‌های بورسی از نیم به یک دهم درصد کاهش یافت که می‌تواند به افزایش معاملات در بازار سهام کمک کند.

 • 2

هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است

بانک اقتصادنوین در اطلاعیه درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است .

 • 5

مادورو: آمریکا ۵ میلیارد دلار بودجه داروییِ ما را دزدید

رئیس‌جمهوری ونزوئلا در اظهاراتی تصریح کرد: آمریکا ۵ میلیارد دلار بودجه داروییِ ما را دزدید.

 • 2

واکنش همتی به نامگذاری سال/شش راهبرد بانک مرکزی برای «رونق تولید»

رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب، شش راهبرد نظام بانکی برای تحقق «رونق تولید» را اعلام کرد.

 • 4

مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

همتی گفت نامگذاری سال ۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.

 • 6

ماموریت ۶ گانه بانک مرکزی در سال رونق تولید

همتی گفت نامگذاری سال ۱۳۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.

 • 4